Δηλώσεις έκανε στη συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του σημερινού αγώνα της 20ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου και τη νίκη της ομάδας του κόντρα στον Τηλυκράτη με 2-0 (Δείτε ΕΔΩ), ο παίχτης της Αναγέννησης Άρτας Βασίλης Λάκκας.

Δείτε αναλυτικά τα όσα είπε ο παίχτης:

«Καταρχήν να πω ευχαριστώ στον κόσμο που μας στηρίζει συνεχώς και είναι πάντα μαζί μας, και στα εντός και στα εκτός έδρας παιχνίδια, είναι ο 12ος παίχτης που έχουμε. Συγχαρητήρια στους συμπαίχτες μου που για μια φορά ακόμα δείχνουν αυτό το πάθος, κοιτάμε κάθε ματς διαφορετικά. Δουλεύουμε κάθε βδομάδα στην προπόνηση ακόμα και πιο σκληρά, πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι. Είχαμε τις απουσίες αλλά δεν επηρεαζόμαστε γιατί είμαστε μια ομάδα δυνατή και όλοι οι παίχτες που είμαστε εδώ είμαστε για κάποιο λόγο. Για το παιχνίδι, νομίζω ότι ήμασταν καλύτεροι. Ειδικά στο 1ο ημίχρονο μπήκαμε μουδιασμένα, όπως είπε και ο coach, μετά βρήκαμε όμως τους χώρους μας βάλαμε ένα γκολ. Ήρθε και το δεύτερο γκολ στο τέλος του 1ου ημιχρόνου στην καλύτερη φάση του αγώνα και μετά στο δεύτερο ημίχρονο το διαχειριστήκαμε με τη σειρά μας και προσπαθήσαμε να μην δεχτούμε γκολ. Το καταφέραμε. Τώρα την Τετάρτη είναι το επόμενο παιχνίδι στο Κύπελλο και μετά έξω με την Ναύπακτο θα παλέψουμε για την νίκη. Κοιτάμε όσο πιο ψηλά μπορούμε και σιγά-σιγά θα ανέβουμε εκεί που θέλουμε.»