Κυρίαρχος ο ΠΑΣ Αχέρων – 0-6 τον ΠΑΣ Θύελλα στην φιλική αναμέτρηση (Photo).

Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 01 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 18:00 στο Δημοτικό Στάδιο Μοναστηρακίου η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στον γηπεδούχο ΠΑΣ Θύελλα 2015 και τον φιλοξενούμενο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την νίκη με τελικό σκορ 0-6.

Ο αγώνας έγινε στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δυο ομάδων για την νέα αγωνιστική χρονιά 2019-2020 όπου ο ΠΑΣ Θύελλα θα αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ενώ ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου στην Γ Εθνική κατηγορία.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΠΑΣ Αχέρων έδειξε την δύναμη του από τα πρώτα λεπτά στον αγώνα με την κατοχή της μπάλας αλλά και με κάποιες καλές ευκαιρίες που είχε ώστε να βρει δίχτυα αλλά με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι, με την λύτρωση να έρχεται στο 30΄ από τον Φράγκο (0-1). Στο 35΄ο Μπλέτσας διαμόρφωσε το 0-2 υπέρ του Αχέροντα, με τον ΠΑΣ Θύελλα να μην μπορεί να αντιδράσει και τις δυο ομάδες να οδεύουν προς τα αποδυτήρια με το σκορ του ημίχρονου να παραμένει στο 0-2.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με δυο καλές φάσεις υπέρ των γηπεδούχων αλλά με το σκορ να παραμένει στο 0-2. Οι φιλοξενούμενοι στην συνέχεια πήραν φωτιά πετυχαίνοντας τέσσερα τέρματα με τους Νικολάου στο 48’ (0-3), Μπλέτσα στο 64΄(0-4), Ελέζι στο 70΄(0-5), ενώ την τελευταία πινελιά στον αγωνιστικό χώρο έβαλε ο Πότσης κάνοντας το τελικό 0-6.

Διαιτητής: Ρούσσος Γ.

Βοηθοί: Πάτσης – Κατσαμπίρης

ΠΑΣ Θύελλα 2015 (Στασινός): Γουρούνας Ν., Φουρλής , Πεπόνης, Αποστολάκης, Τζαμαλής, Μπαρλαγιάννης, Καραλής, Κοσυφαρίνης, Γουρούνας Δ., Τσιούνης, Αρίδας.

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Ντούρος): Κοντογουλίδης, Πάνος, Φράγκος,  Ζδράβος, Μελιγγιώτης, Κόλλινς, Φέτσης, Γούλας, Νικολάου, Κυριάκης, Μπλέτσας.