Αχέρων Καναλακίου vs Διαγόρας Βραχνέϊκων 2021-22

Εύκολο απόγευμα για τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου στον σημερινό αγώνα με τον Διαγόρα Βραχνεΐκων όπου πήρε το πολύτιμο τρίποντο με τελικό σκορ 3-0 για την 24η αγωνιστική του 4ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου είχε την πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα στο 18′ με τον Βέρμπη αλλά με το σκορ να παραμένει στο 0-0, ενώ στο 25′ ο διαιτητής Νέος έδειξε την άσπρη βούλα υπέρ του Αχέροντα όπου με εκτελεστή τον Βέρμπη άνοιξε το σκορ σε 1-0. Στο 36′ ο Τσούτσης βρήκε δίχτυα ανεβάζοντας το σκορ σε 2-0 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου,  με τον ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου να έχει την απόλυτη κυριαρχία τόσο στις φάσεις όσο και στην κατοχή της μπάλας.

Στην ανάπαυλα ο ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου τίμησε τον χορηγό του συλλόγου “Φούρνο Κωστούλα” με τον Πρόεδρο του Συλλόγου κ. Χρήστο Λουκούμη να παραδίδει στους ιδιοκτήτες της επιχείρησης μια αναμνηστική φανέλα για την στήριξη προς τον Σύλλογο.

Η επανάληψη βρήκε το ίδιο σκηνικό να ξετυλίγεται στο Δημοτικό Στάδιο Καναλακίου με τον ΠΑΣ Αχέρων να έχει και πάλι τον έλεγχο στο παιχνίδι και στο 76′ να πετυχαίνει και τρίτο τέρμα με τον Κωσταμένα για το τελικό 3-0.

Διαιτητής: ΝΕΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

Βοηθοί: ΓΚΕΛΗΣ ΘΩΜΑΣ ΗΠΕΙΡΟΥ – ΣΙΣΚΑΣ ΠΟΥΛΤΙΜΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

4ος Διαιτητής: ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου ( Βλάσης Ναστούλης): Βλάχος Άρης, Παπανικου Νίκος, Κωνσταντίνου Βαγγελης, Θεοδωράκης Δημήτρης, Νταντιδης Γκέρμαν, Ζδραβος Ντινος, Βασιλειαδης Τάσος (Πόγιας  83′), Καπιας Στέφανος, Ζαχαριουδάκης Άνδρεας (Κωσταμένας 63′), Βερμπης Δημήτρης ( Ροβίνας 83′), Τσουτσης Αλέξανδρος (Εμβραϊζογλου 73′).

Διαγόρας Βραχνεΐκων (Αλέξης Σπηλιόπουλος): Μπαμπούνης, Καπετανάκης, Καραμπουλάς (Μπαρδάκης 83′), Σιδέρης, Γεωργαντόπουλος, Σταυρόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος (Σταθόπουλος 61′), Δημόπουλος, Σαρής (Σκεπετάρης), Αλεξανδρής (Βλασόπουλος Ν. 61′), Σπανός (Βλασόπουλος Θ. 46′).