Τον ΟΦ Ιεράπετρας υποδέχτηκε  σήμερα Τετάρτη 28/9 και ώρα 16:00 ο Τηλυκράτης Λευκάδας στο Δημοτικό Στάδιο ‘’Πλάτων Γρηγόρης’’ για την 3η Φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά είχε εξαρχής ένα δύσκολο έργο απέναντι σε μια ομάδα που αγωνίζεται στην Super League 2, αλλά κοίταξε τα ίσα τον αντίπαλό της και ηττήθηκε στα πέναλτι 4-5.

O Τηλυκράτης ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα απείλησε στο 29’ με κεφαλιά του Σοροβού και στο 45’ με σουτ χωρίς όμως αποτέλεσμα, για το 0-0 του ημιχρόνου.

Στο 52’ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Muller για το 0-1. Ο Τηλυκράτης ισοφάρισε στο 67’ σε 1-1 με γκολ του Γκουντρουμπή. Καμία ομάδα όμως δε μπόρεσε να βρει το γκολ που θα της έδινε την πρόκριση στην κανονική διάρκεια με το παιχνίδι να οδηγείται στην παράταση.

Στην παράταση και οι δυο ομάδες κυνηγούσαν το χρυσό γκολ που θα τους έδινε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου, χωρίς όπως αποτέλεσμα, με το παιχνίδι να οδηγείται στα πέναλτι, όπου επικράτησε ο ΟΦΙ με 4-5, παίρνοντας το πολυπόθητο εισιτήριο.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης Αλ. Ηπείρου

Βοηθοί: Τάκος Χ. Αιτ/νιας – Τσαντάς Δ. Ηπείρου

4ος Διαιτητής: Καζανάς Σπ. Αιτ/νιας

Παρατηρητής: Μάνθος Χρυσ. Αχαϊας

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Ανδρέας Παντζιαράς):ΠΑΡΔΑΛΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΣ, ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ, ΤΑΚΙΔΗΣ, ΤΟΣΚΑ, ΝΙΦΟΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΚΙΑΔΑΣ, ΓΚΟΥΝΤΡΟΥΜΠΗΣ, ΖΔΡΑΒΟΣ, ΣΟΡΟΒΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΜΠΑΛΑΟΥΡΑΣ, ΚΑΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΒΑΝΝΑΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΟΥΛΕΙΜΑΝ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ, ΕΜΒΡΑΙΖΟΓΛΟΥ, ΚΑΤΣΗΣ.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ( Άγγελος Διγκόζης): ΚΥΡΙΤΣΗΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΣΤΑΜΟΥ, ΖΗΣΗΣ, DETTLER, ΚΑΛΛΙΤΣΟΥΝΑΚΗΣ, ΜΗΛΙΩΤΗΣ, ANDEREGGEN, VOUHO DJILLY ARSENE, MULLER, CZORNOMAZ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΤΖΕΛΕΠΗΣ, ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ, ΚΟΚΑΣ, ΙΤΣΙΟΣ, ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ, VIVANCO, BLANCQ CAZAUX, JIMENEZ, CATALDI

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από το ματς.