Κύπελλο Ελλάδας: «Οχτάσφαιρος» ο ΠΑΣ Αχέρων – «Σκόρπισε» τον Α.Ο Παξοί

0

Ο ΠΑΣ Αχέρων ήταν “καταιγιστικός” σήμερα Τετάρτη 28 Οκτωβρίου στην πρώτη αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδας αφού επιβλήθηκε του Α.Ο Παξοί με 0-8 και πήρε εύκολα το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, ο ΠΑΣ Αχέρων άνοιξε το σκορ στο 29’ με εύστοχο πέναλτι του Αναστασιάδη. Στο 36’ έπειτα από σέντρα του Κωνσταντίνου, ο Νικολάου με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων για το 0-2, ενώ ο ίδιος παίχτης στο 41’ τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για το 0-3 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Λουκούμης στο 48’ με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το 0-4. 0-5 για την ομάδα του Τζιάρρα στο 60’ με τον Μανιώτη με ψηλοκρεμαστό πλασέ πάνω από τον τερματοφύλακα. Ο Βασιλειάδης στο 68’ σκόραρε για το 0-6, ο Νικολάου με χατ-τρικ με πλασέ έκανε το 0-7, ενώ το τελικό 0-8 ήρθε πάλι από τον Νικολάου με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ζδράβου.

Διαιτητής: ΣΙΝΤΟΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

Βοηθοί: ΛΙΑΜΥΡΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ-  ΣΤΟΛΗ ΜΑΡΙΑ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

ΠΑΣ Αχέρων(Τζιάρρας): ΒΛΑΧΟΣ, ΤΣΟΥΝΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ(46’ ΦΡΑΓΚΟΣ), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΜΑΝΙΩΤΗΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ(46’ ΚΑΚΙΟΥΖΗΣ), ΚΥΡΙΑΚΗΣ(51’ ΤΑΤΣΗΣ), ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, ΕΜΒΡΑΙΖΟΓΛΟΥ.