Ο Κρόνος ήταν πολύ καλός και δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τα Αεράτα με 4-1. Η ομάδα των Αργυράδων, με τον Γιάννη Χονδρογιάννη για πρώτη φορά στον πάγκο της, άνοιξε το σκορ μόλις στο 26΄ με τον Δ. Βλάσση και είχε τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για κάτι περισσότερο, χωρίς να κινδυνέψει.

Στην επανάληψη ο Κρόνος ήταν πάλι κυρίαρχος παρά τις πολύ άσχημες καιρικές συνθήκες (δυνατή βροχή και αέρας), μπόρεσε γρήγορα να διπλασιάσει τα τέρματά του, στο 51΄ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χαρτσιά και ένα τέταρτο αργότερα, στο 66΄, ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0. Νέο πέναλτι υπέρ του Κρόνου στο 70΄ αυτή τη φορά, εκτελεσμένο από τον Μουζακίτη και 4-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 89΄με τον Φουρλατάρα.

Κρόνος: Βάρελης, Γκέκας, Ανυφαντής, Κ. Γραικός, Πολυχρονάκης, Ντατίδης, Μουζακίτης, Χατζηδημητρίου, Βλάσσης, Κοιλιάρας, Χαρτσιάς.

Γρεβενά Αεράτα: Μπακιρτζής, Γαβρίδης, Μπατακόιας, Παλάσκας, Δαδάλης, Ζιαγκλάβος, Τάκας, Κακαφίκας, Φουρλατάρας, Σάλλα, Βασιλόπουλος.