Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 9/12 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Μύτικα ο αγώνας της 7Ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας(Β όμιλος) ανάμεσα στον γηπεδούχο ΑΟ Μύτικα και την φιλοξενούμενη ομάδα του Απόλλωνα Βουβοποτάμου, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τους τρεις βαθμούς της αγωνιστικής με τελικό σκορ 4-1.

Ο Μύτικας «καθάρισε» από την αρχή το ματς αφού μόλις στο 3’ προηγήθηκε στο σκορ με κεφαλιά του Ράπτη, με τον Κατσαρό δυο λεπτά μετά με πλασέ να διαμορφώνει το 2-0 και με τον Παλάντζα με σουτ στο 23΄ να διαμορφώνει το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 64’ ο Βέρμπης με απευθείας φάουλ διαμόρφωσε το 4-0, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν με πέναλτι στο 74’ για το τελικό 4-1.

Διαιτητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.

Βοηθοί: ΠΑΠΠΑΣ Φ. – ΝΑΣΤΟΣ Ζ.

ΑΟ ΜΥΤΙΚΑΣ(Βέρμπης): ΝΤΙΤΣΟΣ Α.(59΄ ΝΟΒΑΣ), ΤΑΣΟΥΛΗΣ, ΜΥΦΤΑΡΑΙ, ΒΡΥΩΝΗΣ, ΜΥΤΙΚΑΣ, ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ, ΚΑΤΣΑΝΟΣ, ΤΑΣΣΗΣ(65’ ΚΟΥΚΑΙ), ΒΕΡΜΠΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ(46’ ΒΕΡΥΚΙΟΣ), ΡΑΠΤΗΣ(73’ ΝΤΙΤΣΟΣ Ι.).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΒΟΥΒΟΠΟΤΑΜΟΥ: ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ, ΤΣΙΡΩΝΗΣ, ΛΥΚΑΣ, MYQEZARI, ΓΚΟΥΓΙΑΣ, ΝΤΟΥΣΚΑΣ, ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ, ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ(70’ ΜΑΡΚΟΥ), ΜΠΟΧΤΗΣ.