«Καθάρισε» στο 2ο ημίχρονο ο ΠΑΣ Θύελλα – 3-1 την Πλαγιά

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Μοναστηρακίου ο αγώνας της 17ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον ΠΑΣ Θύελλα 2015 και τον Α.Ο Πλαγιάς, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με ανατροπή αφού βρέθηκαν να χάνουν 0-1 στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι που είχαν στον πάγκο τους τον νέο προπονητή της ομάδας Κυριάκο Παναγιωτίδη προηγήθηκαν με απευθείας βολέ του τερματοφύλακα Παναγιώτη Καταγή για το 0-1 του ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι χρειάστηκαν ένα ημίχρονο για να πάρουν το ματς. Στο 54΄ ο Αρίδας ισοφάρισε το ματς (1-1), ο Ζοτάι έκανε το 2-1 , ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Μήτσης με κεφαλιά μετά από κόρνερ.

Διαιτητής: ΜΠΑΙΛΗΣ Ν.

Βοηθοί: ΣΙΣΚΑΣ Σ. – ΝΑΣΤΟΣ Ζ.

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ(Στασινός Η.): ΣΤΑΣΙΝΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ(57’ ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ), ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΣ, ΜΗΤΣΗΣ, ΖΟΤΑΙ, ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ, ΛΙΟΤΣΟΣ, ΑΡΙΔΑΣ(82’ ΜΠΑΚΟΧΡΗΣΤΟΣ), ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ(74’ ΓΚΡΕΚΟΣ), ΠΑΤΣΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ(87’ ΚΑΠΟΤΗΣ).

Α.Ο ΠΛΑΓΙΑΣ(Παναγιωτίδης): ΚΑΤΑΓΗΣ Π., ΚΟΚΟΛΗΣ Γ., ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ(76’ ΚΑΤΑΓΗΣ Ε.), ΚΟΚΟΛΗΣ Σ., ΠΑΞΙΝΟΣ(79’ ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ Ε.), ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΜΠΟΥΡΔΑΡΑΣ(74’ ΚΑΤΑΓΗΣ Β.), ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Σ., ΜΩΡΑΙΤΗΣ Β., ΚΑΠΟΤΗΣ.