Σαν σίφουνας πέρασε η Ένωση Πάργας από την Σαμψούντα σήμερα Κυριακή 16 Φεβρουαρίου και ώρα 11:00 αφού επικράτησε της ΑΕΝ Σαμψούντας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του Β Ομίλου της Κ14 του πρωταθλήματος της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με 0-8.

Οι φιλοξενούμενοι ξεδίπλωσαν στο σημερινό ματς όλο τον επιθετικό τους οίστρο και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στον αντίπαλο.  Μόλις στο 5’ ο Δούρος έκανε το 0-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Πλασκασοβίτης σκόραρε για το 0-2. Το 0-3 διαμόρφωσε ο Λιάσκος στο 29’, ενώ στο 31’ ο Δούρος ξαναβρήκε δίχτυα για το 0-4 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Χαλκής στο 46’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-5, ο Βερλέτης στο 57’ έγραψε το 0-6, ο Πλασκασοβίτης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 67’ έκανε το 0-7, ενώ ο Δούρος κάνοντας χατ-τρικ έγραψε το τελικό 0-8.

Διαιτητές: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π. – ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ Π.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ(Κετίκογλου): ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ(30’ ΜΑΡΤΙΔΗΣ), ΤΣΙΡΑΣ, ΧΥΣΑ, ΖΗΣΗΣ, ΠΑΜΠΟΥΚΙΔΗΣ Α., ΜΠΛΑΝΗΣ, ΜΠΑΣΙΑΚΟΣ, ΚΑΛΝΤΟΥΡΜΙΔΗΣ, ΣΟΠΙΚΙΩΤΗΣ(36’ ΜΑΤΙΓΙΑΝΝΗ), ΠΑΜΠΟΥΚΙΔΗΣ Ν.(45’ ΠΑΠΑΜΑΝΟΣ Δ.), ΠΑΠΑΜΑΝΟΣ Γ.(30΄ΚΑΡΑΜΠΙΝΗΣ Ν.)

ΠΣ ΕΝΩΣΗ ΠΑΡΓΑΣ(Πασχοδήμας): ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ(36’ ΔΑΝΔΟΛΟΣ), ΧΑΣΑΝΑΙ, ΜΕΛΙΔΗΣ, ΧΑΛΚΗΣ, ΔΕΣΚΑΣ, ΔΟΥΡΟΣ, ΠΑΝΟΥ, ΠΛΑΣΚΑΣΟΒΙΤΗΣ, ΛΙΑΣΚΟΣ, ΒΟΥΡΕΚΑΣ, ΒΕΡΛΕΤΗΣ(44’ ΓΙΟΧΑΛΑΣ).