Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 1 Μαρτίου και ώρα 11:00 στο γήπεδο Αγίου Θωμά το παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής του Β Ομίλου του πρωταθλήματος της Κ-14 της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα σε Α.Ο Ρία και  Αχέρων Καναλακίου, με τους γηπεδούχους να παίρνουν εύκολα το τρίποντο με τελικό σκορ 9-1.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι μικροί του Κωστή ξεδίπλωσαν όλο τον επιθετικό τους οίστρο στο 1ο ημίχρονο. Οι Μαρκουδάκης και  Παπαστεργίου διαμόρφωσαν γρήγορα το 2-0. Ο Τάτσης στη συνέχεια με δυο προσωπικά του τέρματα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στη συνέχεια οι Σολδάτος και Μαρκουδάκης βρήκαν δίχτυα για το 6-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 6-1 με εύστοχο πέναλτι του Δόνη, αλλά ο Σολδάτος πετυχαίνοντας και δεύτερο τέρμα έγραψε το 7-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι συνέχιζαν να βρίσκουν δίχτυα με τους Σολδάτο και Τάτση  να πετυχαίνουν χατ-τρικ διαμορφώνοντας το τελικό 9-1.

Διαιτητές: ΝΤΟΜΑΡΗΣ Α. ΠΑΠΠΑΣ Φ.

ΑΟ ΡΙΑ(Κωστής): ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ, ΑΝΔΡΕΟΥ, ΚΑΚΑΒΟΥΛΗΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ, ΚΟΥΤΡΑΣ, ΚΩΣΤΗΣ, ΜΑΡΚΟΥΔΑΚΗΣ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΤΑΤΣΗΣ, ΦΛΩΡΑΣ-ΚΑΧΡΙΜΑΝΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΚΟΛΙΟΠΗΛΙΟΣ, ΚΑΤΖΙΩΤΗΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΛΕΟΠΟΥΛΟΣ, ΡΙΖΟΣ, ΤΖΙΩΡΑΣ.

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου(Λουκούμης): ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ Π., ΒΛΑΧΟΣ Λ., ΓΙΟΥΡΓΑΣ, ΧΡΗΣΤΟΥ, ΤΕΡΝΕΖΗΣ, ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, ΓΚΟΡΟΒΕΛΗΣ, ΣΤΟΥΠΑΣ, ΜΠΟΥΣΙΟΣ, ΔΟΝΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΝΤΟΥΣΚΟΣ, ΣΩΤΟΣ.

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank