Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 11:00 π.μ. στο γήπεδο Αγίου Θωμά ο αγώνας της 2ης αγωνιστικής της Κ-16 της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας 2019-20 ανάμεσα στην γηπεδούχο Α.Ε. Πρέβεζας και τον φιλοξενούμενο ΠΑΣ Αμβρακικό Βόνιτσας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη με τελικό σκορ 3-1.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΠΑΣ Αμβρακικός Βόνιτσας προηγήθηκε με γκολ του Τσαβαλά (0-1) ενώ το σκορ του ημίχρονου βρήκε τις δυο ομάδες ισόπαλες με γκολ για την Α.Ε. Πρέβεζας από τον Λαμπρούση.

Η Α.Ε. Πρέβεζας στο δεύτερο ημίχρονο βρήκε άλλες δυο φορές τέρματα με τους Σάββα και Σοφόπουλο όπου μάλιστα είχαν περάσει ως αλλαγές στον αγωνιστικό χώρο διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 3-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Ά: ΝΑΣΤΟΣ Ζ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΄Β: ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΥ Ε.

Α.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ (ΜΠΕΚΑΣ): ΛΕΣΙ, ΣΩΤΗΡΙΟΥ, ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ, PERSEKU, ΝΤΟΜΑΤΑΣ, ΤΖΑΒΑΡΑΣ, ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ, ΠΑΠΑΚΟΣΜΑΣ, ΒΑΣΣΙΟΣ, ΛΟΥΠΑΣ, ΤΣΑΧΑΝΙ.

• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΣΟΦΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΚΙΟΚΑ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΘΕΡΙΑΝΟΣ, ΣΑΒΒΑΣ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ (ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ): ΜΑΓΓΟΣ, ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ, ΝΙΑΦΑΣ, ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ, ΚΟΛΟΒΟΣ, ΤΣΑΒΑΛΑΣ, ΤΣΙΛΙΓΙΑΝΝΗΣ, BUZI.

• ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ, ΚΑΡΑΜΠΑΣ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.