Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας ο αγώνας της 1ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας 2021-22 ανάμεσα στην γηπεδούχο Αναγέννηση Άρτας και τον φιλοξενούμενο Παναιγιάλειο, με τους γηπεδούχους να γνωρίζουν την ήττα με σκορ 1-2.

Πριν την έναρξη του αγώνα και κατά την είσοδο των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο η διοίκηση της Αναγέννησης Άρτας έστησε μια μικρή γιορτή με βεγγαλικά για την έναρξη της νέας αγωνιστικής σεζόν αλλά πρόσφερε και μια ανθοδέσμη στον πρώην διεθνή ποδοσφαιριστή και προπονητή πλέον του Παναιγιάλειου Φάνη Γκέκα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο αλλά με την Αναγέννηση Άρτας να βρίσκεται στην άσπρη βούλα μετά απο υπόδειξη σε χέρι των φιλοξενούμενων και τον Αναστασιάδη να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να νικάει τον Ιωαννίδη βάζοντας μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους (1-0). Στο 26΄ υπήρξε μικρή διακοπή στον αγώνα από τον τραυματισμό του τερματοφύλακα της Αναγέννησης Άρτας Μπακόλα κατά την έξοδο του όπου υπέστη εξάρθρωση στο δάχτυλο και τον τερματοφύλακα να συνεχίζει κανονικά μετά την ολιγόλεπτη διακοπή αλλά και τις πρώτες βοήθειες που δέχτηκε. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και ο Παναιγιάλειος βρήκε δίχτυα στο 49΄με τον Αφούσσι για το 1-1 του ημιχρόνου.

Πριν την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου έγινε και η αναγκαστική αλλαγή του τερματοφύλακα Μπακόλα όπου δεν μπόρεσε να συνεχίσει και τα χρέη του τερματοφύλακα ανέλαβε ο Μαλίζογλου. Το δεύτερο ημίχρονο  ήταν “φτωχό” σε φάσεις και με τις δυο ομάδες να επικεντρώνονται στις δυνατές κόντρες και στα πολλά φάουλ  έως το 61′ όπου ο Μακρίδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για τους φιλοξενούμενους για το 1-2 όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Διαιτητής: ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΗΠΕΙΡΟΥ

Βοηθοί: ΓΚΕΛΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ – ΠΑΝΟΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας): ΜΠΑΚΟΛΑΣ (46’ΜΑΛΙΖΟΓΛΟΥ), ΜΠΑΝΤΗΣ (79′ ΜΠΟΚΟΣ), ΚΩΣΤΑΚΗΣ (58′ ΤΣΕΛΑ), ΜΥΣΙΟΥΔΗΣ, ΣΧΙΣΜΕΝΟΣ, ΓΟΥΛΑΣ, ΝΤΕ ΜΟΡΑ, ΜΑΝΙΩΤΗΣ, ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ (58′ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ), ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ (58′ ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΣ)

Παναιγιάλειος (Γκέκας): ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ, ΚΟΥΡΤΕΛΕΣΗΣ, ΧΑΤΖΗΑΝΤΩΝΙΟΥ (86′ ΜΠΟΥΖΝΤΡΑ), ΑΦΟΥΣΣΙ Σ., ΣΠΙΝΤΖΟΣ, ΑΦΟΥΣΣΙ Α., ΨΩΜΑΡΑΣ (67′ ΡΑΠΤΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΑΚΡΙΔΗΣ, ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ (86′ ΠΛΑΤΥΚΩΣΤΑΣ), ΛΙΑΤΟΣ, ΒΑΛΛΙΑΝΟΣ (60′ ΚΡΕΜΙΤΣΑΣ – 86′ ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.