Στην Κοζάνη ταξίδεψε σήμερα Κυριακή 2 Φεβρουαρίου ο ΠΑΣ Πρέβεζα για να αντιμετωπίσει την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος ΑΕΠ Καραγιαννίων, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Γ Εθνικής(4ος Όμιλος) και γνώρισε μια βαριά ήττα με τελικό σκορ 4-1, ήττα που τον βάζει σε μπελάδες για την παραμονή στην κατηγορία.

Οι παίχτες της ΑΕΠ ξεδίπλωσαν όλο τους τους τον επιθετικό οίστρο και ξέσπασαν μετά την ήττα τους την προηγούμενη αγωνιστική από τον Τηλυκράτη. Ο ΠΑΣ με το καλημέρα σας δέχτηκε γκολ στο 1’ με τον Ταφαρλή, ενώ στο 7’ οι γηπεδούχοι ξαναβρήκαν δίχτυα με τον Ντινόπουλο για το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 57΄ με τον Πάλλα για το 3-0, με τον ίδιο παίχτη στο 76′ να διαμορφώνει το 4-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Ντοματά σε 4-1 στο 88′ , που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Μπεκιάρης Λ. (Καρδίτσας)

Βοηθοί: Βογιατζής Ε. – Τίκας Δ. (Καρδίτσας)

ΑΕΠ Κοζάνης (Κατακαλίδης): ΨΑΡΡΑΣ, ΣΒΙΡΟΣ (85′ ΒΟΡΙΑΖΙΔΗΣ), ΗΛΙΑΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (46′ ΜΠΟΝΙΟΣ), ΣΕΡΣΕΜΗΣ, ΑΜΑΡΑΝΤΙΔΗΣ, ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (62′ ΤΣΙΑΡΑΣ) ΤΑΦΑΡΛΗΣ, ΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ (75′ ΝΤΟΥΚΑ), ΠΑΛΛΑΣ, ΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Βλάχος): ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ (76′ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ),  ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΕΛΑΣ, ΛΑΖΑΝΑΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ (62′ ΣΑΚΚΑΣ) , ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΓΚΙΝΗ, ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ (76′ ΝΤΟΜΑΤΑΣ), ΚΑΡΑΚΟΥΤΗΣ,  ΒΑΣΣΑΡΑΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ.