Την ήττα γνώρισε χθες Σάββατο 11 Ιανουαρίου στις 18:00 στο ΔΑΚ Αερογέφυρας ο ΣΚ Νικόπολη από την ΓΕ Αγρινίου με σκορ 74-55 στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Β Γύρου της Α ΕΣΚΑΒΔΕ Ανδρών (Α Όμιλος)

Η Νικόπολη με πολλές απουσίες στο χθεσινό ματς αν και ισορροπούσε το παιχνίδι μέχρι το ημίχρονο (40-35), μετά από ένα καταστρεπτικό 3ο δεκάλεπτο πετυχαίνοντας μόνο 4 πόντους έναντι 26 των γηπεδούχων αν και πήρε το τελευταίο δεκάλεπτο δεν μπόρεσε να καλύψει τη διαφορά, φτάνοντας στην πρώτη της ήττα για το 2020.

Από τους γηπεδούχους ο Σταμουλάκης με 17 και ο Βατίστας με 18 οι κορυφαίοι, ενώ από την Νικόπολη Αναστασόπουλος με 18 και Καραστάθης με 13.

Τα Δεκάλεπτα: 23-12, 40-35, 66-39, 74-55

Γ.Ε.ΑΓΡΙΝΙΟΥ(ΦΑΡΑΝΤΟΣ):ΝΤΑΛΛΑΣ, ΠΟΛΥΖΟΣ, ΝΑΚΟΣ 2, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ 17(3), ΜΠΑΡΟΥΧΑΣ 8, ΓΚΟΝΤΑΣ 4, ΒΑΤΙΣΤΑΣ 18, ΜΠΟΣΜΟΣ 16, ΔΑΡΛΑΣ 3(1), ΠΑΡΘΕΝΗΣ 6

ΣΚ ΝΙΚΟΠΟΛΗ(ΠΟΛΙΤΗΣ):ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ 6, ΤΖΙΜΑΣ 4, ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 18, ΚΑΡΑΣΤΑΘΗΣ 13(1), ΖΗΚΑΣ 5, ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ 5(1), ΜΟΥΣΓΑΣ 2, ΒΑΒΕΤΣΗΣ 2