Την ήττα γνώρισε σήμερα Τετάρτη 16/03 και ώρα 12:00 στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας «Αθανασία Τσουμελέκα» η Κ-15 της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας απέναντι στην ΕΠΣ Θεσπρωτίας στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Κ-15 του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο για τις δυο ομάδες, χωρίς κλασικές ευκαιρίες, με τους φιλοξενούμενους να έχουν ανά διαστήματα την κατοχή και να απειλούν στο 24′ με δυνατό σουτ του Μάντζα μετά από ασίστ του Νούση, με τον Ζαβιτσάνο να αποκρούει για το 0-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55′ ο Γούσης με δυνατό μακρινό σουτ έστειλε τη μπάλα στο γάμα των γηπεδούχων, κρίνοντας την αναμέτρηση για το τελικό 0-1.

Διαιτητής: ΤΣΙΩΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΡΤΑΣ

Βοηθοί: ΜΑΖΑΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΡΤΑΣ  – ΒΑΡΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΡΤΑΣ

ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας (Γιάννος): ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ, ΧΑΣΑΝΑΙ, ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ Μ., ΓΙΟΥΡΓΑΣ, ΓΛΕΝΗΣ, ΜΠΟΥΛΜΠΑΣΑΚΟΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΔΟΥΡΟΣ, ΒΕΡΛΕΤΗΣ, ΒΑΣΣΙΟΣ, ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΤΟΥΣΗΣ, ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ Ε., ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, ΠΑΠΑΜΑΝΟΣ Γ., ΠΑΠΑΜΑΝΟΣ Δ., ΔΕΣΚΑΣ, ΜΑΡΚΟΥΔΑΚΗΣ.

ΕΠΣ Θεσπρωτίας (Σακαρέλης): ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ, ΦΟΥΚΑΣ, ΣΓΟΥΡΙΔΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΓΟΥΣΗΣ, ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ, ΝΟΥΣΗΣ, ΜΑΝΤΖΑΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΤΑΚΛΑΚΟΓΛΟΥ, ΤΣΟΓΚΑΣ, ΛΙΑΚΟΣ, ΑΛΕΞΙΟΥ, ΠΑΠΠΑΣ, ΠΡΟΚΟΠΗΣ, ΛΩΛΟΣ, ΚΑΛΙΑΜΗΣ, ΜΟΚΑΣ.