Ήττα για τα κορίτσια του Κεραυνού Θεσπρωτικού

Λύκοι Αιγιαλείας - Κεραυνός Θεσπρωτικού 6-0

Δείτε την ανακοίνωση του Κεραυνού Θεσπρωτικού:

Στη δράση ξανά τα κορίτσια μας μετά το ρεπό που πραγματοποίησε την προηγούμενη αγωνιστική, με αντίπαλο τις Λύκαινες από το Αίγιο.

Ένας αγώνας που δεν αντέχει σε κριτική, καθώς η ομάδα παρατάχθηκε με 10 παίκτριες στον αγωνιστικό χώρο.
Ο αγώνας άρχισε ιδανικά για την ομάδα του Αιγίου καθώς μετά από κόρνερ άνοιξε το σκορ στο 2′ λεπτό. Τα κορίτσια μας παρόλο το αριθμητικό μειονέκτημα δε πτοήθηκαν, ανέβηκαν και ισορρόπησαν το παιχνίδι. Έχοντας μάλιστα μια πολύ καλή ευκαιρία σε κεφαλιά της Αδάμ για ισοφάριση στο 30′ με την αντίπαλη τερματοφύλακα να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
Στο υπόλοιπο του ημιχρόνου, οι δραστήριες παίκτριες των Λύκων απείλησαν αρκετές φορές την εστία μας, σκοράροντας αλλά 2 τέρματα, με το σκορ ημιχρόνου στο 3-0.

Όσο περνούσε η ώρα η ομάδα μας κουράζονται, με αποτέλεσμα οι αθλήτριες από το Αίγιο να δημιουργούν αρκετές ευκαιρίες και οι 3 από αυτές να καταλήγουν σε γκολ με το τελικό σκορ να είναι το 6-0.
Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας είναι την Κυριακή 17-03 εντός έδρας, με την ομάδα του Α.Ο. Κέρκυρας.

*Ευχαριστούμε τους χορηγούς μας για τη μεγάλη στήριξη που μας παρέχουν.

*Ευχαριστούμε θερμά τους υπεύθυνους των Λύκων για τη φιλοξενία.

*Ευχαριστούμε τον παίκτη της αντρικής ομάδας Βασίλης Μπόμπορης (Vasilis Boboris) για τη βοήθεια του στους αγώνες του γυναικείου τμήματος.