Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 6/2 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Σύβρου ο αγώνας της 12ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο ΠΑΣ Σύβρου και τον ΠΑΣ Παλιάμπελα, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους γηπεδούχους νικητές με τελικό σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 με εύστοχο πέναλτι του Μπελεγρίνου. Τα Παλιάμπελα απάντησαν με πλασέ του Λιότσου στο 41’ για το 1-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Σύβρος βρήκε ένα ακόμη γκολ με τον Μπελεγρίνο για το τελικό 2-1.

Διαιτητής: ΦΙΤΣΑΣ Β.

Βοηθοί: ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Μ. – ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Α.

ΠΑΣ ΣΥΒΡΟΥ (Αλέξανδρος Δευτεραίος):  ΘΕΡΜΟΣ , ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ , ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ , ΣΚΛΗΡΟΣ , ΣΟΛΔΑΤΟΣ , ΠΡΟΚΟΠΗΣ ( 88’ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ) ΠΟΛΙΤΗΣ , ΜΠΕΛΕΓΡΙΝΟΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ , ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ, ( 55’ ΜΕΣΣΗΝΗΣ ), ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ (62’ GLABR )

ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ(Κώστας Ζώτος): ΓΚΟΛΑΚΟΥ, ΝΑΤΣΗΣ(75’ ΚΑΠΟΤΗΣ), ΜΕΣΙΝΗ, ΡΟΥΣΟΣ ΜΠΕΚΕΡΤΖΗΣ, ΝΑΚΑΣ, ΝΤΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΠΑΜΠΙ, ΛΙΟΤΣΟΣ, ΚΑΠΟΤΗΣ, ΔΟΣΗΣ, ΧΑΣΑΙ(65’ ΣΠΕΡΔΕΑ).