Ήττα στην πρεμιέρα της SuperLeague 2 για τον Καραϊσκάκη κόντρα στον Λεβαδειακό

0

Επιστροφή σήμερα Σάββατο 16 Ιανουαρίου 2021 μετά από 10 περίπου μήνες απραξιάς στην ενεργό δράση για το πρωτάθλημα της SuperLeague 2, με τον Καραϊσκάκη να αντιμετωπίζει στο γήπεδο Αγ. Αναργύρων Άρτας το Λεβαδειακό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Στην Άρτα μπήκε και το πρώτο φετινό γκολ στη Super League 2, με τους φιλοξενούμενους στο 7’ να βρίσκουν δίχτυα με τον Μυτίδη, ενώ στο 3’ είχαν και δοκάρι με τον Συμελίδη. Στο 23’ νέα φάση για τους φιλοξενούμενους με τον Συμελίδη σε πλεονεκτική θέση να στέλνει τη μπάλα ψηλά.

Ο Λεβαδειακός πατούσε καλύτερα στο γήπεδο από τα πρώτα λεπτά με περισσότερες ευκαιρίες και μεγαλύτερη σιγουριά στις μεταβιβάσεις του, με την Αρτινή ομάδα να δείχνει ότι έχει πρόβλημα στην άμυνά της, για το 0-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 55’ ο Μύγας μετά από εκτέλεση φάουλ του Βήχου με κεφαλιά, γράφει το 0-2 για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 59’ ο Συμελίδης μόνος, φάτσα με τον τερματοφύλακα του Καραϊσκάκη, πλασάρει άουτ.

Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν μετά το 60’. Στο 62’ από σέντρα του Δεινόπαπα, ο Λουίς Φελίπε με πλασέ λίγο έλειψε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, που κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Στο 74′ ο Δερμιτζάκης σουτάρει άουτ από το ύψος του πέναλτι.

ΑΕ Καραϊσκάκης – ΠΑΕ Λεβαδειακός 0-2

Διαιτητής: Τσέτσιλας (Γρεβενών)

Βοηθοί: Μωϋσιάδης (Γρεβενών) – Φαλτακάς (Γρεβενών)

ΑE Καραισκάκης(Αργυρίου): ΣΟΪΛΕΜΕΛΟΓΛΟΥ, VAN IPEREN, ΧΑΤΖΗΔΙΜΠΑΣ, ΓΑΛΕΑΔΗΣ, ΝΤΑΛΑΚΟΥΡΑΣ, ΔΟΥΜΤΣΙΟΣ, ΔΕΙΝΟΠΑΠΑΣ, ΚΟΡΕΛΑΣ, ΤΑΜΠΑΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, LOVRIC

• ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: ΜΠΟΥΡΓΑΝΗΣ, ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ,RUBANGUKA, ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ, ΔΕΡΜΙΤΣΑΚΗΣ, ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ, ΚΟΚΑΣ, ΦΕΤΕΙΝΙΔΗΣ, DIAS GREGORIO

ΠΑΕ Λεβαδειακός(Αντωνίου): ΓΚΕΚΑΣ, ΜΥΓΑΣ, ΛΙΑΓΚΑΣ, ΒΗΧΟΣ, ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ, ΜΕJΙΑ ESCOBAR, ΚΟΝΕ, PΟLΕΤΤΟ, ΣΥΜΕΛΙΔΗΣ, PERDOMO, ΜΥΤΙΔΗΣ

• ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: STOJANOVIC, ΤΣΑΠΡΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΘΕΟΧΑΡΗΣ, ΝΙΚΑΣ, ΜΑΡΙΝΟΣ, MNOMO NGONE, ΤΖΙΩΡΑΣ, ΓΑΙΤΑΝΙΔΗΣ