Ήττα στην Καλαμπάκα για τον Σ.Κ. Νικόπολη

Στην Καλαμπάκα ταξίδεψε σήμερα  Κυριακή 10/02 ο Σ.Κ. Νικόπολη αφού αντιμετώπιζε τον Α.Ο Καλαμπάκας στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστική της Γ Εθνικής  μπάσκετ, όπου γνώρισε την ήττα με τελικό σκορ 74-67.

Οι παίχτες του Παπίρη δε μπόρεσαν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα αφού προδόθηκαν από το 2ο δεκάλεπτο μένοντας πίσω στο σκορ και ενώ έκαναν ένα δυνατό come back στο 4ο δεκάλεπτο, ηττήθηκαν από την Καλαμπάκα, μια ομάδα στα μέτρα τους, που είχαν μάλιστα κερδίσει εντός στον α γύρο, και πλέον η νίκη στο επόμενο ματς με ΑΟΚ Βέροιας εντός έδρας είναι μονόδρομος αν θέλουν να έχουν ελπίδες να παραμείνουν στην κατηγορία.

Διαιτητές: Τσιαπλής-Λυγούρας (Κουσαϊτης)

Τα δεκάλεπτα: 19-16, 41-28, 62-43, 74-67

ΑΟ Καλαμπάκα (Κωνσταντινίδης): Μασάδης 15(2), Μπαλωμένος, Στούκας, Σπανός 4, Γαϊτανίδης 14(2), Παουλεάνου 13(1), Σούλκο, Ταμπάκου, Γκάτζιας 16, Παπακώστας 8, Κιουρτζίδης 4.

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Μίχος Σ. 3(1), Κοντογιάννης 9, Σουλιώτης 8(1), Λάπας, Ζήκας, Κακιούζης 8, Παπαμιχαήλ 3, Δούβλης, Μούλας 33(1), Βαβέτσης 1, Ρέμπης, Πελίγκος 2.