Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 7 Μαρτίου και ώρα 13:45 στο γήπεδο Αγ. Αναργύρων Άρτας το παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής της Super League 2 ανάμεσα σε Καραϊσκάκη και ΟΦ Ιεράπετρας, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους φιλοξενούμενους νικητές , μετά από 5 γκολ στο ματς, διαμαρτυρίες προς το διαιτητικό τρίο και πολλές ανατροπές στο σκορ.

Η ήττα αυτή ”πληγώνει” πολύ την ομάδα της Άρτας, που πλέον βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο ματς του 1ου Γύρου οι ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες (2-2) Δείτε ΕΔΩ

Οι γηπεδούχοι βρήκαν νωρίς δίχτυα, με τον Λόβριτς με πλασέ να νικάει τον Μανουσάκη στο 8’ για το 1-0. Η Ιεράπετρα έφτασε στην ισοφάριση στο 20’ με απίστευτο γκολ του Κούστα, που νίκησε τον Σοϊλεμέζογλου για το 1-1, σκοράροντας κατά της πρώην ομάδας του. Στο 34’ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο δεύτερο γκολ, με τον goalkeeper των γηπεδούχων να λέει ΟΧΙ σε τετ α τετ του Κόστα. Ότι δεν κατάφεραν στο 34’ ήρθε στο 40’ με τον Χιντζίδη να σκοράρει με διαγώνιο εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή για την ομάδα του για το 1-2. Στο 45′ δοκάρι για τον Καραϊσκάκη με κεφαλιά του Δεινόπαπα, για το 1-2 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 54’ο Δούμτσιος με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε το ματς (2-2). Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 66΄ με τον Κούστα να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-3, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για οφσάιντ.

Τελικό σκορ 2-3

Διαιτητής: Μπούμπας (Ηπείρου)

Βοηθοί: Διαμάντης (Ηπείρου) – Σκορδίλης (Κέρκυρας)

4ος: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)

ΑΕ Καραϊσκάκη( Γιάννης Μάγγος): ΣΟΪΛΕΜΕΖΟΓΛΟΥ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΤΑΜΠΑΣ, ΘΕΟΛΟΓΟΥ, ΛΟΒΡΙΤΣ(76′ ΚΟΡΕΛΑΣ), ΝΑΖΙΜ, ΓΥΦΤΟΚΩΣΤΑΣ(64’ΤΣΟΥΤΣΗΣ), ΚΛΙΓΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΟΥΜΤΣΙΟΣ, ΔΕΙΝΟΠΑΠΑΣ(46’ ΜΑΥΡΟΥ), ΡΟΥΝΕΪ

ΟΦ Ιεράπετρας (Τιμόθεος Καβακάς) : ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ, ΠΡΙΟΝΑΣ, ΜΑΣΟΥΕΡΟ, ΠΕΡΔΙΚΗΣ, ΧΙΝΤΖΙΔΗΣ(81′ ΑΡΝΑΟΥΤΟΓΛΟΥ), ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ, ΦΟΥΑΣΗΣ, ΓΚΙΝΗ, ΜΠΑΡΑΤΑ(64’ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ), ΚΟΥΣΤΑ(87′ ΣΜΙΛΤΟΣ), ΚΟΣΤΑ