Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 7 Απριλίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγίων Αναργύρων Άρτας το παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής της Super League 2 ανάμεσα στον ουραγό του βαθμολογικού πίνακα Καραϊσκάκη και τον πρωτοπόρο Ιωνικό Νικαίας, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν την έκτη διαδοχική νίκη τους στο πρωτάθλημα στην Άρτα με τελικό σκορ 0-3.

Μεγάλη ευκαιρία στο 24’  για τους φιλοξενούμενους να βρουν δίχτυα, με τον Χουάντερσον με τα πόδια να λέει όχι σε τετ α τετ του Κάστρο. Ότι δεν κατάφερε στο 24’ ο Κάστρο το πέτυχε στο 27’ με κεφαλιά-ψαράκι, διαμορφώνοντας το 0-1 για την ομάδα του. Στο 40’ ο Πλατέλλας διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του για το 0-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Καραϊσκάκης  προσπαθούσε να πάρει μέτρα και να απειλήσει χωρίς αποτέλεσμα, με τον Ιωνικό να παίζει πιο συντηρητικά προσπαθώντας να κρατήσει το υπέρ του σκορ. Μάλιστα στο 69’ οι φιλοξενούμενοι στην κόντρα βρήκαν πάλι δίχτυα με τον Κουιρουκίδη να διαμορφώνει το 0-3, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)

Βοηθοί: Κουβαλάκης (Δράμας) – Οικονόμου Σπ. (Αχαΐας)

4ος διαιτητής: Καδδάς (Αχαΐας)

Καραϊσκάκης(Γιάννης Μάγγος): ΧΟΥΑΝΤΕΡΣΟΝ, ΤΑΜΠΑΣ, ΚΟΚΑΣ, ΚΛΙΓΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΘΕΟΛΟΓΟΥ(74’ ΦΕΤΕΙΝΙΔΗΣ), ΧΑΤΖΗΔΙΜΠΑΣ, ΓΥΦΤΟΚΩΣΤΑΣ(54’ ΚΟΡΕΛΑΣ), ΝΤΑΛΑΚΟΥΡΑΣ, ΔΟΥΜΤΣΙΟΣ(79’ ΓΑΛΕΑΔΗΣ), ΤΣΟΥΤΣΗΣ(54’ ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ), ΜΠΡΕΜΠΟΣ

Ιωνικός Νικαίας : ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΚΟΤΣΟΥΛΙΑΣ, ΡΟΛΕ(85’ ΣΙΝΧ), ΚΥΡΓΙΑΣ, ΜΟΥΜΙΝ(85’ ΚΟΝΕ), ΚΑΣΤΡΟ(58’ ΜΑΝΑΛΗΣ), ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ, ΒΛΑΧΟΜΗΤΡΟΣ(68’ ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ), ΠΛΑΤΕΛΛΑΣ(58’ ΚΟΥΙΡΟΥΚΙΔΗΣ), ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΚΟΤΣΩΝΗΣ