Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής Μπάσκετ:

Τιτάνες Παλαμά-Α.Ε. Καναλακίου 97-53

Δεκάλεπτα:16-13, 51-30, 73-40, 97-53

Διαιτητές: Αβραμίδου, Παπαγιώτης

Τιτάνες (Βαρδακούλης): Τσούμας 8, Μάνος 15(1), Σαριμπαλίδης 8(2), Μπουσκολίτης 5(1), Σφακιανός 11(1), Λάιος, Φαλιάκης Β. 2, Φαλιάκης Σ. 6(1), Αντωνίου 2, Πασχάλης 9, Αρχοντούλης 11, Λόλας 20.

Α.Ε. Καναλακίου (Βαβέτσης): Ζαμπέτης 3, Πάντας, Τάτσης 2, Ροντογιάννης 11(2), Κασκάνης 7, Σταύρου, Κολιούσης 5, Δάσκαλος 17(1), Πάνου 8(1).

Αμπελώνας-ΣΚ Ιωάννινα 52-96

Δεκάλεπτα: 18-28, 28-52, 37-79, 52-96

Διαιτητές: Γιαννούλης, Μπουγλός Ι.

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 2, Φλεβαράς, Κονδυνόπουλος 10, Νταλός 4, Τεκούσης 6(1), Κυριακόπουλος, Καραγιάννης 11(3), Βλησσαρούλης, Καράτζιος, Τσιούλκας 9(1), Κοτσώνας 9, Γιώτης.

Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζώτος 16(1), Νταβουλτζόπουλος 11, Μαρτζούκος, Βάσης 22(3), Πολύζος 14(3), Σφουγγάρης 2, Μαγκλάρας, Μιλάνοβιτς 11(2), Πετσίτης 7, Μπαρτζώκας Σπ. 13.

Παραμυθιά-Αλμυρός 84-86

Δεκάλεπτα: 22-26, 45-50, 55-63, 84-86

Διαιτητές: Παπανικολάου, Αναστασιάδης Π.

Παραμυθιά (Μπάθας): Χάιδος 26(4), Ματσάγγας, Ψιλοδημητρακόπουλος 6, Βάτσιος 10(1), Μάλλιος, Ταχιάς, Σωτηρίου 8(1), Κατσίβελος 11(3), Μάστορας, Kρίπσι 23, Κωσταράς, Τσιρώνης.

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 16(4), Μυλωνάς, Μαμούρας, Πελεκάνος 23(3), Μασούρας, Κανατούλας, Παπούλιας 18, Γώγουλας, Βαλαμούτης 8(2), Πολίτης 15(3), Τάσσος 6.

Αναλυτικα τα αποτελέσματα από όλους τους Ομίλους: 

1ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Νήαρ Ηστ 58-68

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΣΚ Καλαμάτα 75-71

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 64-57

ΚΑΠ-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 93-48

ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» 93-83

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΟ Ερμιονίδας 95-81

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες)

1. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 11 (5-1)

2. ΑΟ Νήαρ Ηστ 11 (5-1)

3. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 11 (5-1)

4. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 10 (4-2)

5. ΣΚ Καλαμάτα 10 (4-2)

6. ΚΑΠ 10 (4-2)

7. Παναχαϊκή ΓΕ 10 (4-2)

8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 8 (2-4)

9. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 7 (1-5)

10. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 7 (1-5)

11. ΑΟ Ερμιονίδας 7 (1-5)

12. ΕΑ Προμηθέας 2014 6 (0-6)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» 93-83

Δεκάλεπτα: 29-21, 54-39, 77-70, 93-83

Διαιτητές: Γέρος, Περτδετζόγλου

Καλαμάτα 1980 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 16(3), Σκοπέτος 16(2), Μουργής 13, Χρονόπουλος 12(1), Παυλόπουλος 9(1), Βούλγαρης 8, Κομπότης 7, Καρούτας 4, Τσικούρης 4, Ανδριανόπουλος 2, Μήλας 2

Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Παπαβασιλόπουλος 25(1), Πίκιος 20(4), Κάλλης 12(2), Καραγιάννης 8, Κουμανιώτης 7(1), Βεργανελάκης 5(1), Λαμπρόπουλος 4, Σπύρου 2, Κανελλάκης, Σιούντρης.

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Νήαρ Ηστ 58-68

Δεκάλεπτα: 15-22, 35-37, 45-49, 58-68

Διαιτητές: Νικόλιας, Μπιτέρνας

Προμηθέας 2014 (Αρβανίτης): Νικολόπουλος 2, Σοϊλεμετζίδης 8, Καλλιακούδας 3(1), Γοργότσης 9, Γρύλλης 6(1), Βλάσσης 4, Πρέκας 5(1), Βάλμπεργκ, Καναβός 3(1), Παρασκευόπουλος 12(2), Βασιλείου 6(2).

Νήαρ Ηστ (Καραμπάς): Μπάρμπας 5(1), Τσέλιος 14(3), Τηλιόπουλος 4, Αουτερβάαλ 3(1), Κουίδης 7(1), Οικονόμου 4, Νικολαΐδης, Δημητρίου 13, Αγγελόπουλος 2, Γιανναλέτσος 10(2), Καψάλης, Φουστέρης 6.

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΣΚ Καλαμάτα 75-71

Δεκάλεπτα: 20-14, 46-27, 56-44, 75-71

Διαιτητές: Βαγγάλης, Διολατζής

ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Συνετός 6, Μπάρδας 12(2), Πρεδάρης 6(2), Μπήλιος 2, Μουλάς 5, Πατερούδης, Τζάιδας 19(1), Τσιαμπάς 11(2), Πάσμα, Μπένος 12, Πατουχέας 2, Καραγέωργος.

ΣΚ Καλαμάτας (Νώντας, Σπυρόπουλος): Πετρίδης, Χατζηαγγέλου 3(1), Οικονομίδης 11(1), Διαμαντόπουλος 16(3), Παπαντωνίου 16(4), Καραβάνας 5(1), Τσουλέας 7, Περρωτής 8, Κουράνος, Γκιγκαούρι, Μανωλάκης, Μπάκας 5.

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 64-57

Δεκάλεπτα: 14-13, 36-35, 51-48, 64-57

Διαιτητές: Λιαρομμάτης, Λιόνας

Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Μοσχοβάκης 2, Βουρνάς 10, Βανδώρος, Μπίρμπας 6(1), Νικολάου 8, Κούτρας 3, Γιαννούτσος 7(1), Μαναβόπουλος 2, Γκόβας 19(2), Λυμπερέας 7.

Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 3(1), Σερέτης 2, Θωμόπουλος 6, Σταθόπουλος 4, Ροκανάς 12(2), Αγγελόπουλος 7, Καραγγελής 12, Αργυρόπουλος Χρ. 4, Μπόγρης 7.

ΚΑΠ-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 93-48

Δεκάλεπτα: 23-14, 42-28, 75-38, 93-48

Διαιτητές: Τσάλας, Κατσέλη

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Παπανδρέου 5(1), Φωτητζόγλου 4, Αγόρης 5(1), Λιμαντζάκης 18(2), Παπαπέτρος 6(2), Πρόφκα 9, Παπαθανασίου 8, Παππάς 13(3), Παρασκευόπουλος 17(3), Δίκαρος, Θερμός, Τζόπης 8.

Πήγασος (Γεννιάς): Μαντίκος 4(1), Ταβάνι 2, Κοκκόρης 6, Κοψαύτης 5(1), Διαμαντόγιαννης 14(1), Μίλιτς 3(1), Μαυριάς, Σέπος 7(1), Κιουρτζίδης 13(1), Πασολάρι.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 20/11)

ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων

ΣΚ Καλαμάτα-Παναχαϊκή ΓΕ

ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΚΑΠ

ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς

ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΕΑ Προμηθέας 2014

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Καλαμάτα 1980

2ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΣ Πέρα-Πορφύρας ΑΟΦ 89-76

ΑΕ Πεντέλης-Πανναξιακός ΑΟΚ 54-69

ΓΣ Εργοτέλης-ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 70-73

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΚΑΟ Μελισσίων 65-53

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΣΑ Αναγέννηση 69-91

ΓΣ Κορωπίου-ΓΣ Ηλιούπολης 71-77

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες)

1. ΑΣΑ Αναγέννηση 10 (5-0)

2. ΑΣ Πέρα 10 (5-0)

3. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 10 (4-2)

4. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 10 (4-2)

5. ΓΣ Ηλιούπολης 10 (4-2)

6. ΑΟΚ Χαλάνδρι 9 (3-3)

7. Πορφύρας ΑΟΦ 8 (2-4)

8. ΓΣ Κορωπίου 8 (2-4)

9. ΑΕ Πεντέλης 8 (2-4)

10. ΚΑΟ Μελισσίων 7 (1-5)

11. ΓΣ Εργοτέλης 7 (1-5)

12. Πανναξιακός ΑΟΚ 5 (1-3)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΣΑ Αναγέννηση 69-91

Δεκάλεπτα: 16-26, 34-47, 54-73, 69-91

Διαιτητές: Καλαβρός, Τζαγκατζής

Άρης (Mανδραγός): Δαχρετζής, Μαραγκίδης 26(3), Κωνσταντινάκος 3(1), Μπγιάλας, Δρόσος 6(1), Καραδολάμης 12(1), Πρίτσος 9(1), Κόλλιας 14, Τρίχας, Γιακάι, Πικέας 2.

Αναγέννηση (Παπαδάκης): Μητρόππας 5, Κριθινάκης 19(4), Κουρέπης 25, Καμπιτάκης 391), Καλογεράκης, Μαραγκάκης 14(4), Ραζής 9, Κολαρετάκης 4, Σαριδάκης 6, Βερτούδος 5(1).

ΑΕ Πεντέλης-Πανναξιακός ΑΟΚ 54-69

Δεκάλεπτα: 13-19, 26-30, 40-47, 54-69

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μπαβέλας

Πεντέλη (Μάντζιος): Χωματάς 4, Μαγουλάς 12(1), Κουλούρης 5, Παπαγεωργίου 20(3), Τασσόπουλος, Δρικόγιας 8(2), Παπαγιαννακόπουλος 2, Κοπακάκης 3, Μαντζάκος.

Πανναξιακός (Βάβουλας): Καραγιάννης 9(1), Μαγγιώρος 11(2), Ρούζιος 5(1), Γιούερς, Μάκαρης 9, Δημάκος 7(1), Σίμοβιτς 26, Μυλωνάς 2.

ΓΣ Κορωπίου-ΓΣ Ηλιούπολης 71-77

Δεκάλεπτα: 23-13, 40-34, 52-52, 71-77

Διαιτητές: Αλεξόπουλος Χρ., Σίμα

Κορωπί (Δρακόπουλος): Αγγελίδης, Θεοδοσίου 21(6), Πέττας 15(1), Παπάδης 13(1), Παπαϊωάννου, Μαρκομιχάλης 8(2), Μιχάλης 2, Στάνκοβιτς, Υμερί 10(1), Μαντζούκας, Νούτσος, Σιδέρης 2.

Ηλιούπολη (Βλουτής): Σπανός 8(1), Σέττος 17(1), Ζανιδάκης 10, Σγουμπόπουλος, Παναγόπουλος 6, Κοκοτσάκης, Ευαγγέλου 4, Γκαβανόπουλος 15, Γλίλλιας, Μαντάς 1, Κουνούπης 4, Πρόγκας 12(2).

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΚΑΟ Μελισσίων 65-53

Δεκάλεπτα: 16-7, 38-27, 49-42, 65-53

Διαιτητές: Αλεξόπουλος, Γαρατζιώτης

Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Κονδύλης 19(5), Πασχαλίδης 5(1), Ανδρουλάκης 5(1), Αθανασιάδης 5(1), Καφαντάρης, Δημητριάδης 11, Τσακίρης, Φιλόπουλος, Μωραΐτης 6(2), Φρίμας, Φωτόπουλος 14(2).

Μελίσσια (Οικονομόπουλος, Γκίκας): Βουδούρης 2, Σιδέρης 2, Πανέρης 2, Στεργίου, Κόντος Ι., Κόντος Γ. 4, Στεργίου Χ., Μαράντος 9(1), Οικονομόπουλος 16(2), Ανδρικόπουλος, Κρανιάς 18(1).

Επόμενη αγωνιστική (7η, 20/11)

Πορφύρας ΑΟΦ-ΑΕ Πεντέλης

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΓΣ Εργότελης

ΓΣ Κρόνος ΑΓ.ΔΗΜΗΤ-ΑΟΚ Χαλανδρι

ΚΑΟ Μελισσίων-ΓΣ Κορωπίου

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΑΣ Πέρα

ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

3ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού 69-62

ΑΟ Δάφνης-ΑΕ Πικερμίου 99-82

ΦΟ Βροντάδου-ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 77-55

ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 69-76

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΓΣ Μανδραϊκός 80-50

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 76-61

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες)

1. ΑΟ Δάφνης 12 (6-0)

2. ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 11 (5-1)

3. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 11 (5-1)

4. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 11 (5-1)

5. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 10 (4-2)

6. ΑΕ Πικερμίου 9 (3-3)

7. ΦΟ Βροντάδου 8 (3-2)

8. ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 8 (2-4)

9. Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψυχικού 7 (1-5)

10. ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 6 (1-4)

11. ΓΣ Μανδραϊκός 6 (0-6)

12. ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 6 (0-6)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Δάφνης-ΑΕ Πικερμίου 99-82

Δεκάλεπτα: 28-21, 53-42, 75-67, 99-82

Διαιτητές: Αυγερινός, Γεωργόπουλος Χρ.

Δάφνη (Οικονομάκης): Λιόντας, Κούσουλας 19(3), Δέλγας 9(2), Μελάς 5(1), Παπαζήσης 13(3), Ταφίλη 7(2), Μπίγγος 9(1), Μερκούρης 9(1), Κουκουλάς 7, Μιλούσης 4.

Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος): Τζιβελέκας 32(2), Αλεξόπουλος 1, Ρεγκούτας, Έξαρχος 15(3), Κερασοβίτης 8(1), Δερμιτζάκης 20(1), Λάιος, Τόγκα, Αναγνώστου 6, Μουστόπουλος 11, Γιαννίκος 6(2), Μέλιος.

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΓΣ Μανδραϊκός 80-50

Δεκάλεπτα: 27-6, 49-25, 60-38, 80-50

Διαιτητές: Κούλης Κ., Τούσης

Νίκη (Ζωντός): Βαφιάς, Χατζηχαραλάμπους, Γεωργακόπουλος 16(1), Κοκορέλης 19(1), Τσεκένης 5(1), Αλεφαντινός, Δέλλιος 10(2), Παπαδημητρίου 16(1), Κόπτσης 8, Μακρογιαννάκης 4, Σταθόπουλος 2.

Μανδραϊκός (Σπανός): Παπανικολάου 8(2), Φραγκομανωλάκης 1, Άλεξιτς 7(1), Μόρφος 2, Αβραμίδης 2, Πετρόγιαννος 1, Μαυρομανωλάκης, Εικοσιπεντάκης, Τσεκούρας 2, Καδηγιαννόπουλος 15, Πεταλάς 9(2), Οουντεμπός 3(1).

ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 69-76

Δεκάλεπτα: 18-18, 38-42, 52-63, 69-76

Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Κουλουμπαρίτσης

Κάλυμνος (Μαύρος): Αλαχούζος, Κοπανέζος, Σίσιου 3(1), Θεοφιλάκος 11(3), Βλαγκόγιας 3, Σπέντζος 13(1), Τσαούσης 6, Σιγκούνας 13(1), Κάτρης, Ζούλσιτς 10, Πλευράκης 10(2).

Ελευθερία (Σίμος): Ογκμπέντε 7(1), Γκόντγουιν 12, Γεωργιάδης, Δέλλιος 7(1), Γιαμπάνης 5, Ζένελι 8, Κιούσης 2, Κολοφώτης 10(1), Κατσόγιαννης 13(2), Ματσούκης 5(1), Αγγελόπουλος 7(1).

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού 69-62

Δεκάλεπτα: 9-12, 29-26, 45-41, 69-62

Διαιτητές: Μπερέτσος, Αναστασόπουλος

Φοίνικας (Ζερβουλάκος): Χόρτσας, Βλάμης, Γαβρίλης11(1), Αναστασόπουλος11, Σταμίρης, Σίνης 12(2), Αδράμης 7(1), Παπαδάκης 14(1), Παπαχρήστος 11, Γλυκόπουλος 3.

Ποσειδώνας (Μπούζουλας, Τριανταφύλλης): Καραμπάτσος 7(1), Κουμάντος 21, Χουλιαράς 2, Ρούμπεας 12(2), Σπυριδόπουλος 4, Παπακωνσταντίνου 9(1), Σακελλαρίου 4, Καγιαντζάς 3, Γιαννόπουλος.

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 76-61

Δεκάλεπτα: 27-19, 49-33, 64-51, 76-61

Διαιτητές: Ραχιώτης, Μαυρέλης

Ίκαρος (Παύλος): Βαϊδάκης 14(2), Θωμάς 6(2), Μουστάκας 3(1), Λάμπρου 1, Ρενέσης 8(2), Βλασσόπουλος 17(3), Τσιμπιράκης, Μαυροειδής 26(2), Εξηνταβελώνης 1, Καλαμπόγιας, Βασιλακάκης, Κοστάβα.

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Σταμάτης 9(1), Λίτσο 8(2), Μουργέλας Α., Τσίρος, Γεραμάνης 16, Ντούσιας 2, Ζακυνθινός 6, Κορομηλιάς 6(1), Μητσάκης 8(2), Κόνιαλης 2, Αραβαντινός 2, Δολιανίτης 2.

ΦΟ Βροντάδου-ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 77-55

Δεκάλεπτα: 28-10, 42-26, 62-40, 77-55

Διαιτητές: Πετράκης Ιωάν., Κηπώσης

Βροντάδο (Αμέντας): Κιρκινέζης 2, Μπαγιώκας, Μαλέρδος 2, Λεγάτος 7(1), Τσιλούλης 3(1), Μπριασούλης 3(1), Κουτσολιάκος 15, Γεωργούτσος 20(1), Ουλουσίδης 11(2), Ουόκερ 14.

Αιολικός (Γκούμας): Ντουζίδης 5, Γκούμας Α., Τασολάμπρος, Καμινέλης 8(1), Δεκαβάλας 7(1), Νικολακόπουλος 9(2), Παουλεάνου 5(1), Κομνηνός, Τσουφλίδης, Τσιόγκας 21, Αφεντούλης.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 20/11)

Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού-ΑΟ Δάφνης

ΑΕ Πικερμίου-ΦΟ Βροντάδου

ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας

ΓΣ Μανδραϊκός-ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

4ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Άμφισσα-Αγριά 68-64

Ανόρθωση Βόλου-Νίκαια Λάρισας 78-68

Τιτάνες Παλαμά-Αχέρων Καναλακίου 97-53

Σοφάδες-ΑΟ Τρίκαλα 79-72

Αμπελώνας-ΣΚ Ιωάννινα 52-96

Παραμυθιά-Αλμυρός 84-86

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες)

1. Σοφάδες 12 (6-0)

2. Αλμυρός 11 (5-1)

3. Τιτάνες Παλαμά 11 (5-1)

4. ΣΚ Ιωάννινα 10 (4-2)

5. ΑΟ Τρίκαλα 10 (4-2)

6. Παραμυθιά 9 (3-3)

7. Ανόρθωση Βόλου 9 (3-3)

8. Αμφισσα 9 (3-3)

9. Αμπελώνας 8 (2-4)

10. Νίκαια Λάρισας 7 (1-5)

11. Αγριά 6 (0-6)

12. Αχέρων Καναλακίου 6 (0-6)

Αναλυτικά οι αγώνες

Τιτάνες Παλαμά-Αχέρων Καναλακίου 97-53

Δεκάλεπτα:16-13, 51-30, 73-40, 97-53

Διαιτητές: Αβραμίδου, Παπαγιώτης

Τιτάνες (Βαρδακούλης): Τσούμας 8, Μάνος 15(1), Σαριμπαλίδης 8(2), Μπουσκολίτης 5(1), Σφακιανός 11(1), Λάιος, Φαλιάκης Β. 2, Φαλιάκης Σ. 6(1), Αντωνίου 2, Πασχάλης 9, Αρχοντούλης 11, Λόλας 20.

Αχέρωντας (Βαβέτσης): Ζαμπέτης 3, Πάντας, Τάτσης 2, Ροντογιάννης 11(2), Κασκάνης 7, Σταύρου, Κολιούσης 5, Δάσκαλος 17(1), Πάνου 8(1).

Ανόρθωση Βόλου-Νίκαια Λάρισας 78-68

Δεκάλεπτα: 16-13, 33-31, 55-47, 78-68

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Αθανασιάδης Βλ.

Ανόρθωση Βόλου (Καπουρνιώτης): Καραγιώργος 12(2), Γκοντόπουλος 14(3), Μπέας, Ιλτσόγλου, Καραθανάσης, Μπόγδανος 27, Αγκρής, Τζούμας, Σιμάκης 14(2), Σκαμάγκας, Φιλίππου 8, Παρασκευάς 3.

Νίκαια Λ. (Μπελαλίδης): Καραδήμας 9, Μουράτης 3(1), Κουραμάς, Σιμόπουλος 10(2), Κοντογιάννης, Σιαμέτης 13(3), Μοσχόπουλος 10(2), Χασιώτης 11(2), Παπαδόπουλος, Φιλιππόπουλος 12.

Παραμυθιά-Αλμυρός 84-86

Δεκάλεπτα: 22-26, 45-50, 55-63, 84-86

Διαιτητές: Παπανικολάου, Αναστασιάδης Π.

Παραμυθιά (Μπάθας): Χάιδος 26(4), Ματσάγγας, Ψιλοδημητρακόπουλος 6, Βάτσιος 10(1), Μάλλιος, Ταχιάς, Σωτηρίου 8(1), Κατσίβελος 11(3), Μάστορας, Kρίπσι 23, Κωσταράς, Τσιρώνης.

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 16(4), Μυλωνάς, Μαμούρας, Πελεκάνος 23(3), Μασούρας, Κανατούλας, Παπούλιας 18, Γώγουλας, Βαλαμούτης 8(2), Πολίτης 15(3), Τάσσος 6.

Άμφισσα-Αγριά 68-64

Δεκάλεπτα: 14-8, 27-30, 45-43, 68-64

Διαιτητές: Γεωργούλης-Γιατρόπουλος

Άμφισσα (Γίδας): Τσικνής, Λούπουλ 5(1), Οικονόμου 1, Μουρατίδης 23(3), Τσάρας, Παπαθεοχάρης, Τσιγγενόπουλος 17(1), Ξαγάρας, Γκιζόγιαννης 14(1), Μαμαρέλης 8(2), Δρίβας, Κοκολόγος.

Αγριά (Κοσμάτος, Στρατίκης): Καραμανλής 6, Ρόσσιος 6, Ντάκης 7(1), Καραμήτσος 14, Αμπάρης, Βλαχογιάννης 14, Αντωνόπουλος 5(1), Σαλεπτσής, Τσίρος 7, Χατζόπουλος 5(1), Μοιρώτσος, Κοψιαλής.

Αμπελώνας-ΣΚ Ιωάννινα 52-96

Δεκάλεπτα: 18-28, 28-52, 37-79, 52-96

Διαιτητές: Γιαννούλης, Μπουγλός Ι.

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 2, Φλεβαράς, Κονδυνόπουλος 10, Νταλός 4, Τεκούσης 6(1), Κυριακόπουλος, Καραγιάννης 11(3), Βλησσαρούλης, Καράτζιος, Τσιούλκας 9(1), Κοτσώνας 9, Γιώτης.

Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζώτος 16(1), Νταβουλτζόπουλος 11, Μαρτζούκος, Βάσης 22(3), Πολύζος 14(3), Σφουγγάρης 2, Μαγκλάρας, Μιλάνοβιτς 11(2), Πετσίτης 7, Μπαρτζώκας Σπ. 13.

ΓΣ Σοφάδων-ΑΟ Τρίκαλα 79-72

Δεκάλεπτα: 24-13, 41-31, 63-46, 79-72

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Βασιλόπουλος

Σοφάδες (Παππάς): Σακελλαρίου, Παππάς 15(2), Νικολάου, Αλεξιάδης 23(5), Παπαϊωάννου 4, Γκαντης, Κακλαμάνος 16(3), Σφέικος, Ζωιτσάκος 2, Μοταρελος, Θέος 13(2), Δίκαρος 6.

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Φρύδας 2, Τσιτσάνης 1, Λεπενιώτης 5(1), Γκαντιάς 17(2), Αργύρης Κ. 2, Αρκούδας 2, Σούλκο 17(2), Ευαγγελακόπουλος, Αργύρης Σ., Τζιαννής 14, Οκόπο 12, Μπαρμπούτης.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 20/11)

ΑΟ Τρίκαλα-Τιτάνες Παλαμά

Αχέρων Καναλακίου-Ανόρθωση Βόλου

Νίκαια Λάρισας-Αμφισσα

Αλμυρός-Αμπελώνας

ΣΚ Ιωάννινα-Σοφάδες

Αγριά-Παραμυθιά

5ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Πιερικός Αρχέλαος-Εθνικός Κοζάνης 77-49

Ιωνικός Ιωνίας-Αθλος Αλεξάνδρειας 81-62

Κου.Πα. Κιλκίς-ΑΟ Αρετσού 73-77

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 78-63

ΓΑΣ Μελίκης-ΑΣ Καστοριάς 94-70

Ρεπό: ΜΕΝΤ

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες)

1. ΑΟ Αρετσού 10 (5-0)

2. Ιωνικός Ιωνίας 9 (4-1)

3. Κου.Πα. Κιλκίς 9 (3-3)

4. Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 9 (3-3)

5. Αθλος Αλεξάνδρειας 8 (2-4)

6. Εθνικός Κοζάνης 8 (2-4)

7. ΜΕΝΤ 7 (3-1)

8. ΑΣ Καστοριάς 7 (2-3)

9. ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 7 (2-3)

10. ΓΑΣ Μελίκης 7 (1-6)

11. Πιερικός Αρχέλαος 6 (2-2)

*ΜΕΝΤ, ΑΣ Καστοριάς, Πιερικός Αρχέλαος, ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας, Ιωνικός και ΑΟ Αρετσού έκαναν το ρεπό τους, ενώ ΜΕΝΤ και Πιερικός Αρχέλαος έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Αναλυτικά οι αγώνες

Πιερικός Αρχέλαος-Εθνικός Κοζάνης 77-49

Δεκάλεπτα: 21-17, 39-34, 68-42, 77-49

Διαιτητές: Κωνσταντινέλλης, Αναστασιάδης Γ.

Πιερικός (Ευγενειάδης): Λιόλιος 16(4), Πολυχρόνης, Γκογκίδης 4, Γαλανός 2, Τζιοβάρας 7, Βουλγαράκης 5(1), Ροδοστόγλου 14(1), Καπαγιαννίδης, Τερζόπουλος 8, Κοκτσίδης, Κοντσές 13(1), Τσιόγκας 8.

Εθνικός (Καλομενίδης): Μπίγγας 6(2), Ματούλας 5(1), Μπλιούμης 3, Σούπουρας 2, Γιαμούζης 3(1), Παπαδόπουλος 14, Τριντής 2, Πάπιστας 2, Γκουτζιομήτρος, Καπένης 6, Μακρίδης 6.

Κου.Πα. Κιλκίς-Αρετσού Καλαμαριάς 73-77

Δεκάλεπτα: 19-21, 41-39, 60-6, 73-77

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Αγραφιώτης Β.

Κου.Πα. Κιλκίς (Θεοδωράκος): Παπαδόπουλος 10(2), Ημερίδης 14(2), Ποζίδης, Μελλιος, Πιπερτζής, Θεοδωράκος 19(4), Φιλιππίδης, Μιροσάβιτς 3, Σιδηρόπουλος, Μανούσος 21(2), Ακριτίδης 6.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Ρόπουτης 13(2), Γαλανός, Τσιουπλής, Καραμπέκης 12(1), Πλιούκας 17(4), Καπόνης, Κυφωνίδης 16, Κοτσιόπουλος, Σανκαρέ, Παπανικολάου, Γεωργάκης 19, Σαρρής.

ΓΑΣ Μελίκης-ΑΣ Καστοριά 94-70

Δεκάλεπτα: 21-22, 42-44, 71-53, 94-70

Διαιτητές: Τσαρδούλιας, Γκαρτζονίκας

Μελίκη (Τοπούζης): Ντόβας Θ., Ντόβας Κ., Πάντσιος 22(6), Στάκταρης 4, Ντινάκης 25(3), Κυριακού 7(2), Αράπης Ε., Στοΐτσης 17(1), Σαχμπατιάν 15, Εσερπόγλου 2, Πεϊμανίδης 2, Γατότουλος.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 12(2), Ντόντης, Δαραβίγκας 3(1), Μπέγος 7(1), Δημητρόπουλος 4, Παπαγεωργίου, Τερσενίδης 11(2), Κορομπήλιας 10, Μονοβασίλης, Καλαϊτζίδης 5, Πιπερόπουλος 3(1), Παντελίδης 15(1).

Όλυμπος Ελευθερίου Κορρδελιού-ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 78-63

Δεκάλεπτα: 24-18, 42-32, 61-45, 78-63

Διαιτητές: Τοπαλίδης, Ράπτης

Όλυμπος (Καρλιώτης): Κεσίδης 2, Χαλατσής 4(1), Γκιφόπουλος, Κοκονέσης 9, Πυδαράκης 12(2), Μαυρίδης, Μυλωνίδης 27(2), Ψαθάς, Μέκο 8(1), Μαστροδημήτρης 2, Μπάρδας 14, Κατριβάνος.

ΠΑΟΚ Μ. (Τζιλίνης): Ιωσήφ, Βελαώρας 4, Φούφας 2, Ρέπας 10(2), Γκλιάνας 6, Τσολάκης 6(1), Παγανάς 13, Πανίδης 2, Ναϊπλής 1, Μαλιούρας 6, Σακαλίδης, Γιαννουζάκος 13(2).

Ιωνικός Ιων.-Αθλος Αλεξάνδρειας 81-62

Δεκάλεπτα: 32-19, 45-36, 69-48, 81-62

Διαιτητές: Λυγούρας, Ισιγώνης

Ιωνικός (Χριστοφορίδης, Κουβάτσης): Σαρακατσανος 3(1), Τολιόπουλος, Παναγιώτου 18(3), Ματενίδης 10(2), Γκαβέζος 15(1), Διγενής, Αντωνιάδης, Κουτζακιουλάφης, Περιστεράκης 14(2), Ζωγράφος 4, Στόλης 13, Βαϊράμης 4.

Άθλος (Αγγέλης): Μούτκα 5(1), Σπόντης, Σιτσάνης 7(1), Γκεκόπουλος 19, Σανιώτης 2, Κομμάτας 3(1), Αγγέλης, Γκίτκος, Τσαρούχας 4(1), Καρκάρας 4, Κοχλιαρίδης 18(2).

Επόμενη αγωνιστική (7η, 20/11)

ΑΟ Αρετσού-Ιωνικός Ιωνίας

Άθλος Αλεξάνδρειας-Πιερικός Αρχέλαος

Εθνικός Κοζάνης-ΜΕΝΤ

ΑΣ Καστοριάς-Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-Κου.Πα. Κιλκίς

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

6ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αρίων Ξάνθης-Βασιλικά 69-80

ΚΑΟ Δράμας-ΚΑΟ Χαλκιδικής 69-49

Διγενής Λακκώματος-ΓΑΣ Κομοτηνή 49-83

Απόλλων Καλαμαριάς-Ανατόλια 83-88 (παρ.)

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Γαλάτιστα 75-74

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ασπίδα Ξάνθης 78-72

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες)

1. ΚΑΟ Δράμας 12 (6-0)

2. ΓΑΣ Κομοτηνή 11 (5-1)

3. Βασιλικά 10 (4-2)

4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 10 (4-2)

5. Ανατόλια 10 (4-2)

6. Ελπίδα Αμπελοκήπων 9 (3-3)

7. Γαλάτιστα 9 (3-3)

8. Ασπίδα Ξάνθης 8 (2-4)

9. Απόλλων Καλαμαριάς 8 (2-4)

10. ΚΑΟ Χαλκιδικής 8 (2-4)

11. Αρίων Ξάνθης 7 (1-5)

12. Διγενής Λακκώματος 6 (0-6)

Αναλυτικά οι αγώνες

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Γαλάτιστα 75-74

Δεκάλεπτα: 26-19, 43-42, 62-54, 75-74

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Σκρίνος

Ρούπελ (Κοκολιός): Κάτος 6, Φραγκούλης 9(1), Δατσιάδης 4, Κεμανετζής 4, Δαλαγκόζης 13(2), Λουλούδης 3(1), Γκούτζιας 12, Παπαδόπουλος 8, Σιδερίδης 16(4).

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Αμπατζίδης 11, Καλπαξίδης 11, Σιδηράς, Μυλωνάς 6(2), Καζλάρης, Κωνσταντάς 3(1), Νούκαρης 25(4), Κωστακίδης 6, Πιπιλιάρης 12.

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ασπίδα Ξάνθης 78-72

Δεκάλεπτα: 23-17, 39-30, 62-51, 78-72

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Καντζουρίδης

Ελπίδα (Σπασέγκος): Καμπέρης 12(2), Στεάι 2, Λάττος, Θώμα 13(3), Τζιβεριώτης 11(1), Γαλατσόπουλος, Σαββίδης 10, Ράπι, Σπουργίτης 6, Μαλακόπουλος 12(2), Παπαδόπουλος Ο. 9(1), Μητρόπουλος 3.

Ασπίδα (Κασαρτσίδης): Μιχαλόπουλος 3, Αγγελόπουλος 17, Παπαϊωάννου 5, Στουρνάρας 6, Παπανικολάου 2, Σανούδος, Παυλάκης 12, Κάλφας 2, Ρούμογλου, Πιεβάλιτσα 25(5), Μπουραζάνης, Παναγιωτόπουλος.

Διγενής Λακκώματος-ΓΑΣ Κομοτηνή 49-83

Δεκάλεπτα: 9-23, 23-54, 33-74, 49-83

Διαιτητές: Αθανασιάδης Αθ., Μιχέλης

Διγενής (Ζελενίτσας): Καλιμακίδης 5, Σελεμενάκης 4, Θαλασσινός Α., Πιτσούλης Β. 7, Κανάκογλου 2, Σακοράφας 7(1), Σμπρύνης 8, Ανφιμιάδης 1, Σαμπαρδάνης 8(2), Τζουνίδης 7.

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Ζώτος 9(1), Χωματάς 6(1), Γεωργίου, Δέλλας 8, Αρχιμανδρίτης 13(1), Ναλμπάντης 7(1), Παπανδρεόπουλος 14(2), Ρίννης 2, Χριστοφορίδης 5(1), Τσουμπρής 10(2), Χαλίλ 3, Μάντιτς 6.

Αρίων Ξάνθης-Βασιλικά 69-80

Δεκάλεπτα: 16-26, 29-45, 51-62, 69-80

Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Καρυπίδης

Αρίων (Παπαδόπουλος, Σιδηρόπουλος): Κουρτίδης 9, Παντελούκας 1, Τσαμουρτζής, Κομποχόλης, Καρανικολαϊδης 9(1), Σαββουλίδης 14(4), Γεωργιάδης, Αρβανιτάκης 1, Ζαμβρακίδης 3(1), Μελαδιανός 10(2), Αδαμίδης 8, Κλωναράς 14(4).

Βασιλικά (Σίνος): Ζέκας, Καραγιαννόπουλος, Ντισλής 16(3) Δεμίρογλου 2, Τσιάμης 16(2), Πατίκας 16(2), Σύρος 2, Οικονόμου 20(1), Πασούδης 6, Χατζηελευθερίου, Θάνο 2.

Απόλλων Καλαμαριάς-Ανατόλια 83-88 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 19-16, 44-43, 57-55, 71-71(κ.α.), 83-88

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Κασούμης

Απόλλων (Πολυμένης): Γκαντίδης 10(2), Βούκα 5(1), Λίλης 10(2), Λαγός 11(3), Λιούκας 5, Ζιάκας 27, Μακούλης 6, Πανούδης, Κάτανος, Καρυπίδης 4, Τσίγκας, Λαδόπουλος 5.

Ανατόλια (Μυστιλιάδης): Καραγιαννάκης 3, Μηντζαρίδης 12, Ριζόπουλος, Αζίζης 15(1), Παρίσης, Καμπούρης, Βελισσαρίου 28(7), Τερζίδης 8, Ανδρικάκης 2, Καρανώτας 16, Ιατρίδης 4.

ΚΑΟ Δράμας-ΚΑΟ Χαλκιδικής 69-49

Δεκάλεπτα: 14-13, 29-21, 56-33, 69-49

Διαιτητές: Ντόντης, Κούρογλου

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Σιταρίδης 12(3), Στυλίδης 23(4), Γαϊτανίδης 3(1), Γρηγοριάδης 3(1), Γρούδος 5(1), Μπέσσας 4, Κουμλέλης 9, Παπαπασχάλης, Καβαργύρης 4, Ραντοσάβλιεβιτς 4, Στεφανίδης 2, Χριστοφορίδης.

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος Α.): Σκουφεζής 9, Σερέτης, Βέτσος, Μάρκου 3(1), Σμυρλής 5(1), Ζωγράφος 3(1), Χαρταβέλας 2, Δήμου 4, Παναγιωτόπουλος 12(2), Τύπος 5, Ζαχαρής, Γκιουζελίδης 6.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 20/11)

Ανατόλια-Διγενής Λακκώματος

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΚΑΟ Δράμας

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Αρίων Ξάνθης

Ασπίδα Ξάνθης-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Γαλάτιστα-Απόλλων Καλαμαριάς

Βασιλικά-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Σημείωση:

1) Στα play offs συμμετέχουν οι τέσσερις 1οι κάθε ομίλου. Στη Β΄ Εθνική ανέρχονται συνολικά έξι Σωματεία, οι νικητές της Γ΄ Φάσης των play offs.

2) Στα play out συμμετέχουν οι ομάδες που κατετάγησαν στις θέσεις 5 έως 12 της βαθμολογικής κατάταξης του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου. Στον 5ο όμιλο η ομάδα που θα καταταγεί στην 5η θέση μετά τη λήξη της Α΄ Φάσης του πρωταθλήματος θα περάσει στην Γ΄ Φάση άνευ αγώνα. Οι τέσσερις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου, οι τρεις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 5ου ομίλου και οι δύο ηττημένοι από τη Γ΄ Φάση των play out του κάθε ομίλου, σύνολο 35 Σωματεία, υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα όπου ανήκουν.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.