Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 30 Μαρτίου στο γήπεδο Νυδριού ο αγώνας της 28ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Οδυσσέα Νυδριού και τον ΑΟ Καρυάς, με τον αγώνα να τελειώνει ισόπαλος με σκορ 3-3.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 27’ σε 0-1  όταν μετά από φάουλ από δεξιά του Χότζα ο Κτενάς έπιασε την κεφαλιά και την έστειλε στα δίχτυα του Καρδάνη και στο 32’ ο Καλογερής Στ. έκανε το 0-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι βρήκαν τα πατήματά τους και επέστρεψαν στο ματς. Στο 62’ ο Zace με εύστοχο πέναλτι μείωσε σε 1-2, με τον Σταύρο Καλογερή να κερδίζει πέναλτι στο 85’ που εκτέλεσε εύστοχα ο Σκέμπι για το 1-3. Και ενώ το ματς φαινόταν ότι έγερνε υπέρ των φιλοξενουμένων, το Νυδρί μείωσε στο 86΄ σε 2-3 με τον Κτενά και στις καθυστερήσεις με γκολ του Καταγή έκανε το τελικό 3-3.

Στο 87΄ ο διαιτητής του αγώνα κ. Ρούσος απέβαλλε με κόκκινη κάρτα(δεύτερη κίτρινη) τον ποδοσφαιριστή της ομάδας του Οδυσσέα Νυδριού Χατζή για επικίνδυνο παιχνίδι.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Γ.

Βοηθοί: ΛΑΖΑΡΗΣ Γ. – ΑΒΡΑΜΙΔΟΥ Π.

ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ(Βλασσόπουλος):ΚΑΡΔΑΝΗΣ, ΜΑΚΡΥΜΑΝΩΛΗΣ(87’ ΤΣΟΥΤΣΗΣ), ΘΕΙΑΚΟΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΜΟΥΡΕΧΙΔΗΣ(80’ ΒΑΣΣΗΣ), ΚΤΕΝΑΣ, ΖΟΥΡΙΔΑΚΗΣ(57’ ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ), ΜΟΝΟΛΙΘΟΣ, ZACE, ΧΑΤΖΗΣ.

ΑΟ ΚΑΡΥΑΣ(Φερεντίνος):ΚΑΤΑΓΗΣ, ΔΡΑΓΟΥΤΑΣ(75’ ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΖΗΣ), ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ, ΡΕΚΑΤΣΙΝΑΣ, ΠΟΛΙΤΗΣ(47’ ΣΑΝΤΑΣ), ΚΤΕΝΑΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Τ., PEREZ MORALES(69’ ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ), ΣΚΕΜΠΙ, ΧΟΤΖΑΣ(63’ ΘΕΡΑΠΟΣ), ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ ΣΤ.