Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 4 Δεκεμβρίου και ώρα 15:00 στο  Δημοτικό Γήπεδο Θεσπρωτικού “Κατερίνα Θάνου”, ο αγώνας της 10ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον Κεραυνό Θεσπρωτικού και τον ΠΑΣ Πρέβεζα, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τις δυο ομάδες ισόπαλες με τελικό σκορ 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 8’ όταν μετά από ασίστ του Βασιλείου ο Μπαρλαγιάννης με σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του για το 0-1.  Ο ΠΑΣ απείλησε στο 11’ ξανά με τον Μπαρλαγιάννη στην αντεπίθεση, με το σουτ του να περνάει λίγο άουτ, ενώ στο 14’ ο πολύ καλός σήμερα Παναγιωτίδης απέκρουσε σουτ του Johansen. Στο 42’ καλή στιγμή για τον Κεραυνό να φέρει το ματς στα ίσα, χωρίς όμως αποτέλεσμα, για το 0-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι πήραν μέτρα στο γήπεδο και πίεζαν για την ισοφάριση,  ενώ είχαν κλείσει καλά όλους τους διαδρόμους, με τον ΠΑΣ να μην έχει απειλήσει καθόλου στο δεύτερο μέρος. Στο 90’ ο Ντάφλος λύτρωσε την ομάδα του και με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπόμπορη ισοφάρισε το ματς για το τελικό 1-1.

Διαιτητής: ΖΙΩΓΑΣ ΑΘ.

Βοηθοί: ΚΕΦΗΣ Γ. – ΖΙΩΓΑΣ ΑΛ.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ(Κολιός): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΤΣΙΟΤΣΙΟΣ, ΝΤΑΦΛΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΖΗΚΑΣ, ΠΑΦΙΛΑΣ, ΚΑΤΣΕΝΟΣ(78’ ΤΣΑΙΜΟΣ), ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ, ΠΑΝΟΥΛΗΣ, ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ.

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ 2016(Μπέκας): ΤΣΟΛΚΑΣ, ΤΣΑΤΣΟΣ, ΡΑΜΜΟΣ, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, JOHANSEN(84’ ΜΕΡΤΖΑΝΙ), SALEH, ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ, ΠΟΠΟΤΑΣ(60’ ΤΡΙΑΝΤΟΣ), ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ(65’ ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ).