Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 28/8/2021 στο γήπεδο Μύτικα η φιλική αναμέτρηση, ανάμεσα στον γηπεδούχο Α.Ο Μύτικα και τον Θρίαμβο Λούρου στο πλαίσιο προετοιμασίας των δυο ομάδων ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας, στο οποίο συμμετέχουν και οι δυο, με το παιχνίδι να τελειώνει ισόπαλο 1-1.

Και οι δυο ομάδες σαφώς επηρεασμένες από την αγωνιστική αδράνεια των 8 μηνών λόγω της πανδημίας, προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο, παρουσιάζοντας βέβαια θετικά δείγματα. Ο Λούρος ήταν πιο επιθετικός στο πρώτο 35λεπτο έχοντας 3 δοκάρια με τους Ιορδανίδη, Γεωργίου και Δάσκαλο, αλλά ο Μύτικας έχασε κλασική ευκαιρία λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους με τον Δημουλιά να βγάζει τη σέντρα και τον Ουτσκούνη να στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ, για το 0-0 του ημιχρόνου.

Στο 2ο μέρος οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα ακόμη δοκάρι με τον Λάππα με σουτ από κοντινή απόσταση, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που βρήκαν πρώτοι δίχτυα με απευθείας φάουλ του Δημουλιά για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα (1-1) με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γεωργίου.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΠΑΠΠΑΣ Φ. – ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ.

Α.Ο Μύτικα(Βασιλειάδης Θωμάς): ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΚΑΡΑΚΗΣ, ΛΙΑΣΚΟΣ, ΤΣΟΚΑΣ, ΝΤΑΛΙΑΡΔΑΣ, ΖΑΡΚΑΝΤΩΝΗΣ, ΝΟΒΑΣ ΑΛ., ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ, ΟΥΤΣΚΟΥΝΗΣ, ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ, ΜΙΧΑΛΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΠΑΤΑΚΙΑΡΑΣ, ΝΑΤΣΟΣ, DIAW, ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΠΑΛΗΣ, ΝΤΟΥΡΟΣ, ΜΑΡΚΔΟΥΔΑΚΗΣ, ΝΤΙΤΣΟΣ.

Θρίαμβος Λούρου( Μάκης Δήμας): ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ, ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΖΑΚΚΑΣ, ΔΗΜΑΣ ΧΡ., ΝΤΕΛΗΣ, ΚΟΛΛΙΝΣ, ΛΑΠΠΑΣ, ΔΑΣΚΑΛΟΣ, ΣΑΚΚΟΣ, ΓΚΙΝΙ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΚΑΡΠΟΣ, ΣΙΩΡΟΣ, ΚΟΛΙΟΣ Γ., ΚΟΥΣΗΣ, ΛΑΜΠΡΟΥΣΗΣ, ΚΟΛΙΟΣ Θ., ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ, ΣΟΥΡΔΗΣ, ΜΠΟΡΜΠΟΛΗΣ, ΤΖΟΚΑ.