Ισόπαλες έμειναν Αμβρακικός και Σαμψούντα (Φώτο)

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 04 Μαΐου 2019 και ώρα 17:00 στο γήπεδο Βόνιτσας ο αγώνας της 2ης αγωνιστικής των Play Out της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο ΠΑΣ Αμβρακικό Βόνιτσας και την φιλοξενούμενη ΑΕΝ Σαμψούντας με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τους βαθμούς της αγωνιστικής με τελικό σκορ 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο και οι δυο ομάδες προσπάθησαν να βρουν το γκολ αλλά με τις καλές ευκαιρίες να είναι λίγες και χωρίς κάποια ιδιαίτερη απειλή προς την εστία,  με το σκορ να παραμένει στο 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο το ίδιο σκηνικό αλλά με τον Μπρούβα να βρίσκει δίχτυα μετά από ωραία πάσα του Γεωργιάδη Μ. στο 90΄κανοντας το 0-1. Στις καθυστερήσεις ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι υπέρ του Αμβρακικού και με εκτελεστή τον Πόποτα να κάνει το 1-1 στο 93΄φερνοντας το ματς στα ίσια, σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Μετά την λήξη του αγώνα υπήρξαν διαπληκτισμοί ανάμεσα σε παίκτες των δυο ομάδων αλλά και φιλάθλων εντός του αγωνιστικού χώρου ενώ το όλο σκηνικό συνεχίστηκε και στα αποδυτήρια με τους ψυχραιμότερους να ηρεμούν τα πνεύματα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ

ΒΟΗΘΟΙ: ΤΣΟΓΚΑΣ – ΚΩΤΣΗΣ

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ: ΑΧΥΡΙΑΤΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ (ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ 90΄), ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ, ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ (ΜΠΟΥΚΟΥΡΑΣ 55΄), ΝΙΚΟΥ, ΖΙΩΓΚΑΣ, ΜΑΤΣΙΝΓΚΟΣ (ΠΡΟΔΡΟΜΙΤΗΣ 67΄), ΠΟΠΟΤΑΣ.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ (ΜΠΡΟΥΒΑΣ): ΚΙΟΣΓΙΑ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΜΙΝΟΣ, ΤΣΟΚΑΣ, ΚΑΡΑΚΗΣ, ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΟΥΤΣΑΪ (ΜΠΑΛΑΚΕΡΑΣ 94΄), HYRIA (ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ 67΄), ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΜΑΝΕ, ΚΟΝΑΚΗΣ.

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank