Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Θρίαμβο Λούρου κόντρα στον Αετό Αγιάς

Διεξήχθη σήμερα  Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Λούρου ο αγώνας της 18ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Θρίαμβο Λούρου και τον φιλοξενούμενο Αετό Αγιάς, με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη με τελικό σκορ 4-0.

Το ματς:

Μόλις στο πρώτο λεπτό του αγώνα οι γηπεδούχοι βρήκαν δίχτυα όταν μετά από πάσα του Ζάκκα  ο Κολιός σκόραρε για το 1-0.  Στο 3΄ο Κολιός βρέθηκε πάλι σε πλεονεκτική θέση αλλά με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι παραμένοντας το 1-0. Ο Γκολάκου στο 20΄ βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα Παπανικολάου όπου κατάφερε με ωραίο μπλοκάρισμα να κρατήσει το σκορ σε 1-0, ενώ στο 21΄σουτ του Σιδέρη κατέληξε άουτ. Στο 22΄ο Αετός είχε την πρώτη καλά ευκαιρία στο ματς με σουτ του Ντάλλα, με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ. Ο Παπανικολάου για τους φιλοξενούμενους λέει ξανά όχι αυτήν την φορά σε σουτ του Σιδέρη στο 25΄. Στο 33΄ο Αετός Αγιάς βρέθηκε να εκτελεί σε καλή θέση έξω από την περιοχή φάουλ με τον Λιάλια, αλλά με τον Γεωργίου να μην μπορεί να πάρει την κεφαλιά, ενώ στο 34΄ένα σουτ του Ντάλλα κατέληξε άουτ και χωρίς να απειλήσει την εστία του Βαρέλη. Στο 42΄ μετά από ανατροπή του Σιδέρη μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα υπέρ των γηπεδούχων, με την εκτέλεση να κάνει εύστοχα ο Γκολάκος και να διαμορφώνει το 2-0. Την τελευταία πινελιά στο ημίχρονο έβαλε ο Σιδέρης κάνοντας το 3-0, όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Σο δεύτερο ημίχρονο και στο 49΄ μετά από λάθος της άμυνας της Αγιάς, ο Σιδέρης έπιασε ένα ωραίο γυριστό σουτ αλλά με την μπάλα να καταλήγει άουτ. Στο 50΄και 56΄η Αγιά προσπάθησε να απειλήσει στην εστία του Βαρέλη με πάσα του Παππά και σουτ του Λιάλια αλλά με την μπάλα να καταλήγει κόρνερ ενώ στο 79΄ο Θρίαμβος πρόσθεσε άλλο ένα γκολ, με τον Τζαφέρη να διαμορφώνει το τελικό 4-0.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.

ΒΟΗΘΟΙ: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Κ. – ΖΗΚΑΣ Ν.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ (ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ): ΒΑΡΕΛΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΜΑΡΓΕΤΗΣ, ΜΠΑΚΑΣ, ΓΟΓΟΛΟΣ, ΠΑΝΟΥ, ΓΚΟΛΑΚΟΥ, ΖΑΚΚΑΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ, ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ, ΚΟΛΙΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΔΗΜΑΣ, ΜΕΜΑ, ΤΖΑΦΕΡΗΣ, ΠΑΠΙΓΚΙΩΤΗΣ, ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ, ΝΤΑΛΑΚΑΣ.

ΑΕΤΟΣ ΑΓΙΑΣ (ΒΑΣΙ): ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΜΠΕΛΛΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΣΚΑΡΠΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΔΕΣΚΑΣ, ΝΤΑΛΛΑΣ, ΛΙΑΛΙΑΣ, ΣΕΡΙΦΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΒΕΚΙΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΑΗΔΩΝΗΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΓΚΟΓΚΟΖΩΤΟΣ, ΓΚΙΝΗΣ, ΚΑΡΔΑΝΗΣ.