Ένα ημίχρονο χρειάστηκε ο ΠΑΣ Αμβρακικός για να πάρει τη νίκη σήμερα Σάββατο 13 Νοεμβρίου στο γήπεδο Βόνιτσας κόντρα στον Κεραυνό Θεσπρωτικού στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι γηπεδούχοι καθάρισαν την υπόθεση νίκη στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού με τον Φέτση να ανοίγει το σκορ στο 56΄ με πλασέ. Στο 66’ ο Κεραυνός έμεινε με δέκα παίχτες με τον Νικολαΐδη να βλέπει την κόκκινη κάρτα του διαιτητή σε φάση πέναλτι. Ο Φέτσης ανέλαβε την εκτέλεση και έγραψε το 2-0. Δυο λεπτά αργότερα ο Σταύρου διαμόρφωσε το 3-0. Το τελικό 3-1 ήρθε στο 75’ με πλασέ του Πανούση.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΛΑΖΑΡΗΣ Γ. – ΖΩΤΟΣ Δ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ(Κονιδάρης-Χαντζάρας): ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ(31’ ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ), ΜΠΑΤΣΟΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ(84’ ΜΠΟΥΖΙ), ΣΤΑΥΡΟΥ, ΜΑΝΩΛΙΤΣΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ,ΣΠΑΝΟΣ(84’ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ Α.), ΚΑΤΑΓΗΣ(27’ ΦΕΤΣΗΣ).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ(Κολιός): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ(84’ ΜΠΑΚΑΡΑΣ), ΤΣΙΟΤΣΙΟΣ, ΝΤΑΦΛΟΣ(46’ ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ), ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΖΗΚΑΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ(75’ ΝΤΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ), ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ(16’ ΒΑΣΣΙΟΣ), ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ, ΠΑΝΟΥΣΗΣ, ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ.