«Γιαννιώτικο» εξπρές στην Πρέβεζα

Σ.Κ. Νικόπολη – Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 54-104

Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 17 Μαρτίου 2019 και ώρα 17:00 στο ΔΑΚ Πρέβεζας ο αγώνας της 19ης στροφής του 3ου Ομίλου της Γ Εθνικής μπάσκετ ανάμεσα στον γηπεδούχο Σ.Κ. Νικόπολη και τον φιλοξενούμενο Βίκο ΠΑΣ Γιάννινα, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα με τελικό σκορ 54-104.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από την αρχή δυνατά στο παρκέ, θέλοντας να δείξουν από νωρίς τις προθέσεις τους και κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 12-31. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι εκτόξευσαν την διαφορά στους 41 πόντους και χωρίς να αφήσουν κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι 20-61, με την Νικόπολη να μην λειτουργεί σωστά ούτε επιθετικά ούτε αμυντικά και τη διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δυο ομάδες να είναι φανερή.

Τίποτα δεν άλλαξε στο 2ο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να έχουν παραδοθεί στον επιθετικό οίστρο των παιχτών του coach Κωστόπουλου και να γνωρίζουν μια βαριά ήττα με τελικό σκορ 54-104, σε αντίθεση με τον ΠΑΣ Γιάννινα που επιστρέφει στα Γιάννενα με το ροζ φύλλο αγώνα, παραμένοντας στην 2η θέση του 3ου Ομίλου ισοβαθμώντας με τον Πρωτέα Γρεβενών με 33 βαθμούς.

Τα δεκάλεπτα: 12-31, 20-61, 36-80, 54-104

Διαιτητές: Παπανικολάου-Λυγούρας

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): ΜΙΧΟΣ Σ. 6, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 7, ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ 2, ΚΑΡΑΣΤΑΘΗΣ 14(2), ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ, ΚΑΚΙΟΥΖΗΣ 19(4), ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ, ΔΟΥΒΛΗΣ 2, ΡΕΜΠΗΣ, ΖΗΚΑΣ 4, ΠΑΠΠΑΣ, ΠΕΛΙΓΚΟΣ.

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): ΓΕΩΡΓΙΟΥ 14, ΠΑΝΑΡΑΣ 10(2), TΣΙΡΜΠΑΣ 2, ΠΡΕΝΤΖΑΣ 3(1), KΑΡΑΓΚΙΟΛΙΔΗΣ 27(1), MΑΝΤΖΙΟΣ Δ. 14, ΠΑΝΤΑΖΗΣ 16(1), ΠΙΣΤΙΟΛΗΣ 18.

error: Content is protected !!