Πραγματοποιήθηκε σήμερα γραφεία της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας η κλήρωση για την κατάρτιση του προγράμματος αγώνων του ειδικού πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας 2020-21 για την άνοδο στην ανώτερη κατηγορία.

Σε αυτή συμμετέχουν οι πρωταθλητές των 10 ομίλων της Γ’ Εθνικής, χωρισμένοι σε δύο ομίλους των πέντε ομάδων, με γεωγραφικά κριτήρια. Συγκεκριμένα, μαζί θα αγωνιστούν οι πρωταθλητές των ομίλων 1-5 και 6-10. Τα παιχνίδια θα είναι μονά και οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου θα πάρουν το εισιτήριο για τη νέα Super League 2.

Οι εννέα πρωταθλητές είναι οι εξής:

  • 1ος Όμιλος: Ορφέας Ξάνθης
  • 2ος Όμιλος: Ποσειδών Μηχανιώνας
  • 3ος Όμιλος: Αναγέννηση Καρδίτσας
  • 4ος Όμιλος: Διαγόρας Στεφανοβικείου
  • 5ος Όμιλος: Αχέρων Καναλακίου
  • 6ος Όμιλος: Πανιώνιος
  • 7ος Όμιλος: Κηφισιά
  • 8ος Όμιλος: Θύελλα Ραφήνας
  • 10ος Όμιλος: Ηρόδοτος
  • και απομένει να ξεκαθαρίσει η κατάσταση στον 9ο όμιλο.
  • Βόρειος Όμιλος: Οι αγώνες θα διεξαχθούν από 13/06 έως 11/07.
  • Νότιος Όμιλος: Οι αγώνες θα διεξαχθούν από 27/06 έως 11/07.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων: 

Βορράς: 

1η Αγωνιστική

  • Αχέρων Καναλακίου-Ποσειδών Μηχανιώνας
  • Αναγέννηση Καρδίτσας-Ορφέας Ξάνθης
  • Ρεπό: Διαγόρας Στεφανοβικείου

2η Αγωνιστική

  • Ποσειδών Μηχανιώνας-Αναγέννηση Καρδίτσας
  • Ορφέας Ξάνθης–Διαγόρας Στεφανοβικείου
  • Ρεπό: Αχέρων Καναλακίου

3η Αγωνιστική

  • Αναγέννηση Καρδίτσας-Αχέρων Καναλακίου
  • Διαγόρας Στεφανοβικείου-Ποσειδών Μηχανιώνας
  • Ρεπό: Ορφέας Ξάνθης

4η Αγωνιστική

  • Αχέρων Καναλακίου-Διαγόρας Στεφανοβικείου
  • Ποσειδών Μηχανιώνας-Ορφέας Ξάνθης
  • Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας

5η Αγωνιστική

  • Ορφέας Ξάνθης-Αχέρων Καναλακίου
  • Διαγόρας Στεφανοβικείου-Αναγέννηση Καρδίτσας
  • Ρεπό: Ποσειδών Μηχανιώνας

Νότιος:

1η Αγωνιστική

  • Πρωταθλητής 10ου Ομίλου – Πρωταθλητής 6ου Ομίλου
  • Πρωταθλητής 8ου Ομίλου – Πρωταθλητής 7ου Ομίλου
  • ΡΕΠΟ-Πρωταθλητής 9ου Ομίλου

2η Αγωνιστική

  • Πρωταθλητής 6ου Ομίλου -Πρωταθλητής 8ου Ομίλου
  • Πρωταθλητής 7ου Ομίλου – Πρωταθλητής 9ου Ομίλου
  • ΡΕΠΟ-Πρωταθλητής 10ου Ομίλου

3η Αγωνιστική

  • Πρωταθλητής 8ου Ομίλου – Πρωταθλητής 10ου Ομίλου
  • Πρωταθλητής 9ου Ομίλου -Πρωταθλητής 6ου Ομίλου
  • ΡΕΠΟ-Πρωταθλητής 7ου Ομίλου

4η Αγωνιστική

  • Πρωταθλητής 10ου Ομίλου – Πρωταθλητής 9ου Ομίλου
  • Πρωταθλητής 6ου Ομίλου – Πρωταθλητής 7ου Ομίλου
  • ΡΕΠΟ-Πρωταθλητής 8ου Ομίλου

5η Αγωνιστική

  • Πρωταθλητής 7ου Ομίλου – Πρωταθλητής 10ου Ομίλου
  • Πρωταθλητής 9ου Ομίλου – Πρωταθλητής 8ου Ομίλου
  • ΡΕΠΟ-Πρωταθλητής 6ου Ομίλου