Τέταρτη αγωνιστική ημέρα για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών με παιχνίδια και στους 6 ομίλους. Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι αγώνες:

1ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

26/10/22

ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΣΚ Καλαμάτα 59-47

30/10/22

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 59-64

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΚΑΠ 84-76

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 79-54

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» 71-64

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΟ Νήαρ Ηστ 69-66

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)

1. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 8 (4-0)

2. ΑΟ Νήαρ Ηστ 7 (3-1)

3. ΣΚ Καλαμάτα 7 (3-1)

4. Παναχαϊκή ΓΕ 7 (3-1)

5. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 7 (3-1)

6. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 7 (3-1)

7. ΚΑΠ 6 (2-2)

8. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 5 (1-3)

9. ΑΟ Καλαμάτα 1980 5 (1-3)

10. ΑΟ Ερμιονίδας 5 (1-3)

11. ΕΑ Προμηθέας 2014 4 (0-4)

12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 4 (0-4)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΚΑΠ 84-76

Δεκάλεπτα: 23-26, 42-43, 64-59, 84-76

Διαιτητές: Χαϊνά, Νικολιάς

ΚΑΟ Κορίνθου (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Συνετός 6(1), Μπάρδας Α. 14(3), Πρεδάρης Α. 11(3), Μπήλιος Γ., Μουλάς Χ. 14(1), Πατερούδης Α. 3(1), Τζάιδας Π. 13, Τσιαμπάς Θ. 9(1), Σάμαρης Δ., Μπένος Δ. 14, Πατουχέας Π., Καραγέωργος Χ.

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης, Ζερβός): Παπανδρέου, Φωτητζόγλου 16(1), Αγόρης 3(1), Λιμαντζάκης, Παπαπέτρος 3(1), Παπαθανασίου 13, Παππάς 21(2), Δίκαρος, Παρασκευόπουλος 6, Καλημέρης, Τσόπης, Πρόφκα 14(1).

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 59-64

Δεκάλεπτα: 19-21, 38-42, 50-51, 59-64

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Φωτόπουλος

Προμηθέας 2014 (Αρβανίτης): Νικολόπουλος 2, Σοϊλεμετζίδης 4(1), Καλλιακούδας 8(1), Χρυσανθόπουλος, Γρυλλής 11(1), Βλάσσης 1, Βασιλείου 17(3), Πρέκας 3(1), Διαμαντίδης, Καναβός 2, Παρασκευόπουλος 11(2).

Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 12(1), Θωμόπουλος 10(1), Σταθόπουλος 3(1), Ροκανάς 5, Σταμούλης, Αγγελόπουλος 3, Καραγγελής 1, Δενδής 2, Αργυρόπουλος Χρ. 2, Μπόγρης 16, Κρέμιτς 10.

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 79-54

Δεκάλεπτα: 11-16, 34-28, 57-41, 79-54

Διαιτητές: Καραπαπάς, Μπον

Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Μοσχοβάκης 15(3), Βουρνάς 8, Βανδώρος 4,Νικολάου 12, Κούτρας 13(3), Γιαννούτσος 3(1), Μαναβόπουλος 12, Κατσαβόπουλος 5(1), Λυμπερέας 2, Γκόβας 6, Μπαλτζής.

Πήγασος (Γεννιάς): Μαντίκος, Ταβάνι 2, Κοκόρης, Κοψαύτης 13(2), Διανατόγιαννης 4, Μίλιτς 16(3), Μαυριάς, Σέπος 4(1), Μεσίνης, Κιουρτζίδης 12, Πασολάρι2.

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» 71-64

Δεκάλεπτα: 21-14, 39-30, 58-47, 71-64

Διαιτητές: Δημουλάς, Βαγγάλης

Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Βεργανελάκης 4, Κανελλάκης 3, Εφόπουλος 6(2), Παπαβασιλόπουλος 11, Σπύρου 3(1), Κουμανιώτης 6(2), Καραγιάννης 2, Λαμπρόπουλος 6, Πίκιος 10(2), Κάλλης 13(2), Παπαθανασόπουλος.

Επόμενη αγωνιστική (5η, 6/11)

ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΑΟ Καλαμάτα 1980

ΣΚ Καλαμάτα-ΕΑ Προμηθέας 2014

ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων

ΚΑΠ-Παναχαϊκή ΓΕ

ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Ερμιονίδας

ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς

2ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

29/10/22

ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΣΑ Αναγέννηση 67-71

30/10/22

ΓΣ Κορωπίου-Πορφύρας ΑΟΦ 69-75

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Πανναξιακός ΑΟΚ 75-69

ΑΣ Πέρα-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου 76-71

ΑΕ Πεντέλης-ΑΟΚ Χαλάνδρι 73-78

ΓΣ Εργοτέλης-ΚΑΟ Μελισσίων 71-88

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)

1. ΑΣ Πέρα 8 (4-0)

2. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7 (3-1)

3. ΑΣΑ Αναγέννηση 6 (3-0)

4. ΓΣ Κορωπίου 6 (2-2)

5. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 6 (2-2)

6. ΓΣ Ηλιούπολης 6 (2-2)

7. ΑΕ Πεντέλης 6 (2-2)

8. Πορφύρας ΑΟΦ 6 (2-2)

9. ΑΟΚ Χαλάνδρι 6 (2-2)

10. ΚΑΟ Μελισσίων 5 (1-3)

11. ΓΣ Εργοτέλης 4 (0-4)

12. Πανναξιακός ΑΟΚ 3 (0-3)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-Πανναξιακός ΑΟΚ 75-69

Δεκάλεπτα: 20-18, 36-31, 54-43, 75-69

Διαιτητές: Ροδίτης, Μύζικας

Άρης (Μανδραγός): Δαχρετζής 10(2), Μαραγκίδης 7, Κωνσταντινάκος, Μπγιάλας 1, Δρόσος 12(2), Καραδολάμης 18(4), Πρίτσος 19(1), Τρίχας 8(2), Μπουτσικός, Έξαρχος, Γιακάι, Πικέας.

Πανναξιακός (Βαβουλάς): Καραγιάννης 9, Μαγγιώρος 10(2), Ρούζιος 5(1), Χάχαλος 2, Γιουέρς, Μάκαρης 25, Καραγκιολίδης 9, Ζίμοβιτς 18(2), Μυλωνάς.

ΓΣ Κορωπίου-Πορφύρας ΑΟΦ 69-75

Δεκάλεπτα: 14-16, 31-39, 48-59, 69-75

Διαιτητές: Εφραιμίδης, Γέρος

Κορωπί (Δρακόπουλος): Αγγελίδης, Θεοδοσίου 5(1), Πέττας 11(1), Παπάδης 6, Παπαϊωάννου 2, Μαρκομιχάλης 9(1), Μιχάλης 8, Στάνκοβιτς 15(2), Υμερί 5, Μαντζούκας, 3(1), Μερισιώτης, Σιδέρης 5.

Πορφύρας (Λειβάδης): Κυριακόπουλος 9(1), Αρμάος 7, Γεωργιάδης, Σιδέρης, Τριανταφυλλίδης 13(2), Ταταρής 16, Βρυώνης, Λαμπρόπουλος 8 (2), Τσούτσος 10(2), Παπαδόπουλος 10(2), Βερεβής, Συμεωνίδης 2.

ΑΕ Πεντέλης-ΑΟΚ Χαλάνδρι 73-78

Δεκάλεπτα: 19-19, 40-41, 58-65, 73-78

Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης, Πολάτογλου

Πεντέλη (Μάντζιος): Χωματάς 4(1), Μαγουλάς 14(2), Κουλούρης 11(1), Κοπακάκης 2, Τασσόπουλος 5(1), Δρικόγιας 10(2), Παπαγιαννακόπουλος 4, Παναρετάκης 12, Παπαγεωργίου 9(1), Μαντζάκος 2.

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Αθανασιάδης 16(3), Κονδύλης 14(1), Πασχαλίδης, Ανδρουλάκης 11(3), Καφαντάρης, Δημητριάδης 12, Τσακίρης 4, Φιλόπουλος 2, Μωραΐτης 4, Φωτόπουλος 15(2).

ΓΣ Εργοτέλης-ΚΑΟ Μελισσίων 71-88

Δεκάλεπτα: 19-27, 37-48, 47-66, 71-88

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης Β., Πετράκης Γ.

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Μαρκόπουλος 10(2), Αθανασιάδης 12(2), Φουκαράκης, Καρακωνσταντάκης 14(2), Μαυρομιχάλης, Κουμάκης 4, Εκίζογλου, Μανταλβάνος 10, Χαμηλάκης, Καραλής 11(2), Σινανίδης 2, Μπουμπάρης 7.

Μελίσσια (Οικονομόπουλος): Βουδούρης6, Σιδέρης-Πανέρης 3(1), Στεργίου 8(2), Κοντός Ι. 2, Κοντός Γ. 16(2), Μαράντος 15(2), Οικονομόπουλος 14(4), Στέργιου Χ., Ανδρικόπουλος 4(1), Κρανιάς 19(2).

Επόμενη αγωνιστική (5η, 6/11)

Πορφύρας ΑΟΦ-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΑΣ Πέρα

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-ΑΕ Πεντέλης

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΓΣ Εργοτέλης

ΚΑΟ Μελισσίων-ΓΣ Ηλιούπολης

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΓΣ Κορωπίου

3ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού 78-71 (παρ.)

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΕ Πικερμίου 90-71

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 85-75

ΑΟ Δάφνης-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 84-73

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 79-87

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΓΣ Μανδραϊκός 68-56

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)

1. ΑΟ Δάφνης 8 (4-0)

2. ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 8 (4-0)

3. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 7 (3-1)

4. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 7 (3-1)

5. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 7 (3-1)

6. ΦΟ Βροντάδου 6 (2-2)

7. ΑΕ Πικερμίου 6 (2-2)

8. ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 5 (1-3)

9. Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψυχικού 5 (1-3)

10. ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 5 (1-3)

11. ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 4 (0-4)

12. ΓΣ Μανδραϊκός 4 (0-4)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 85-75

Δεκάλεπτα: 27-18, 44-38, 67-55, 85-75

Διαιτητές: Μπολάνος, Αποστολόπουλος

Φοίνικας (Ζερβουλάκος): Χόρτσας 2,Βλάμης 4, Γαβρίλης 16, Αναστασόπουλος 12, Σταμίρης, Σίνης 19, Αδράμης 5, Ντιλής, Παπαδάκης 22, Παπαχρήστος 5, Γλυκόπουλος.

Αιολικός (Γκούμας): Σταμούλης, Ντοτζίδης 10, Γκούμας 2, Τασολάμπρος, Καμηνέλης 20, Δεκαβάλας 8, Νικολακόπουλος 17, Κομνηνός 3,Τσίγκας 15.

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 79-87

Δεκάλεπτα: 24-21, 31-54, 47-69, 79-87

Διαιτητές: Αλεξόπουλος Παν., Αλεξόπουλος Χρ.

Βροντάδο (Αμέντας): Κιρκινέζης 3(1), Μπαγιώκας, Λεγάτος 5(1), Τσιλούλης 6(1), Μπριασούλης 20(4), Κουτσολιάκος 8, Γεωργούτσος 18(1), Ουλουσίδης 7, Γουόκερ 12.

Ελευθερία (Σίμος): Κρεματσούλης 12(4), Γκόντγουιν 8, Γεωργιάδης, Δέλλιος 3, Κατσόγιαννης 4, Γιαμπάνης 7(1), Ογκμπέντε 6, Ματσούκης 17(4), Ζένελι 12(4), Κιούσης 12(2), Κολοφώτης 5.

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΕ Πικερμίου 90-71

Δεκάλεπτα: 15-13, 46-27, 69-53, 90-71

Διαιτητές: Κούλης Κ., Ψύχας

Νίκη (Ζωντός): Βαφιάς 19(3), Γεωργακόπουλος 12, Κυπριτζόγλου 24(2), Τσεκένης 4(1), Δέλλιος 21(2), Παπαδημητρίου 10(2).

Πικέρμι (Κατσαμπέκης): Λιόντας 3, Στραφιώτης, Κούσουλας 8(1), Δέλγας 10, Μελάς 15(3), Παπαζήσης 16(4), Νάσσης 1, Ταφίλη, Μπίγγος, Μερκούρης 2, Κουκουλάς 14, Μιλούσης 2.

ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού 78-71 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 18-18, 32-29, 42-37, 61-61 (κ.α.), 78-71

Διαιτητές: Τζιμινίδης, Γαραντζιώτης

Ίκαρος (Παύλου): Θωμάς 13(4), Μουστάκας 3(1), Λάμπρου 3, Ρένεσης 3(1), Βαϊδάκης 3, Βλασόπουλος 24, Τσιμπιράκης 10, Μαυροειδής 11, Εξηνταβελώνης 6, Καλαμπόγιας, Βασιλακάκης 2.

Ποσειδώνας (Μπουζούλας, Τριανταφύλλης): Καραμπάτος 11(1), Φετοκάκης 7, Κώτσης Β. 13(1), Ρουμπέας 9(1), Κώτσης Γ. 7, Παπακωνσταντίνου 12(3), Σακελαρίου 3(1), Καγιάντζας, Παναγιώτου, Μιλούσης 9.

ΑΟ Δάφνης-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 84-73

Δεκάλεπτα: 19-21, 38-37, 60-58, 84-73

Διαιτητές: Κώτσου, Πετράκης Γεωρ.

Δάφνη (Οικονομάκης): Τζιβελέκας 26, Έξαρχος 16(2), Κερασοβίτης 17(4), Δερμιτζάκης 2, Αναγνώστου, Μουστόπουλος 18, Γιαννίκος 2, Μέλιος 3.

Κάλυμνος (Μαύρος): Κουγιανέζος, Σίσιου, Θεοδωράκος 8, Βλαγκόλιας 3, Σπέτζος 13(1), Τσαούσης 1, Σιγκούλας 21(1), Κατρής, Ζούλσιτς 19, Πλευράκης 8(2).

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΓΣ Μανδραϊκός 68-56

Δεκάλεπτα: 16-17, 29-37, 51-43, 68-56

Διαιτητές: Παπανικολάου, Διολάτζης

Αργοναύτης (Μποτής, Γιαννακόπουλος): Σταμάτης, Λίτσο12(2), Μουργέλας 4,Τσίρος 2, Γεραμάνης 11(1), Ντούσιας 13(1), Ζακυνθινός 9(1), Κορομηλιάς 10, Αραβαντινός 5(1), Κούρταλης, Δολιανίτης.

Μανδραϊκός (Σπανός):Παπανικολάου 3(1), Άλεξιτς 10, ΟουντεΜπος, Αρκουμάνης 17(2), Μαυρομανωλάκης 6(1), Μόρφος 4, Καδηγιαννόπουλος 2, Πεταλάς 14, Παπανικολάου.

Επόμενη αγωνιστική (5η, 6/11)

Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

ΑΕ Πικερμίου-ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά

ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης-ΑΟ Δάφνης

ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου-ΦΟ Βροντάδου

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας

ΓΣ Μανδραϊκός-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας

4ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ανόρθωση Βόλου-Αγριά 87-73

Τιτάνες Παλαμά-Αμφισσα 75-70

Σοφάδες-Νίκαια Λάρισας 104-76

Αμπελώνας-Αχέρων Καναλακίου 69-53

Παραμυθιά-ΑΟ Τρίκαλα 70-71

Αλμυρός-ΣΚ Ιωάννινα 92-67

Βαθμολογία

1. Σοφάδες 8 (4-0)

2. Αλμυρός 7 (3-1)

3. ΑΟ Τρίκαλα 7 (3-1)

4. ΣΚ Ιωάννινα 7 (3-1)

5. Τιτάνες Παλαμά 7 (3-1)

6. Παραμυθιά 6 (2-2)

7. Αμπελώνας 6 (2-2)

8. Αμφισσα 6 (2-2)

9. Ανόρθωση Βόλου 5 (1-3)

10. Νίκαια Λάρισας 5 (1-3)

11. Αγριά 4 (0-4)

12. Αχέρων Καναλακίου 4 (0-4)

Αναλυτικά οι αγώνες

Παραμυθιά-ΑΟ Τρίκαλα 70-71

Δεκάλεπτα: 22-27, 38-40, 52-54, 70-71

Διαιτητές: Καρακάσης, Λογοθέτης

Παραμυθιά (Μπάθας): Χάιδος 33(5), Ψιλοδημητρακόπουλος 11, Μάλλιος, Σωτηρίου 7(1), Κατσίβελος 10(2), Βάτσιος 5(1), Κρίπσι 4.

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Φρύδας, Τζιάννης 4, Λεπενιώτης 24(2), Γκαντιάς 3, Κατσίμπας, Αργύρης Ντ. 12(3), Σούλκο 7, Αργύρης Στ. 6(2), Ευαγγελακόπουλος, Τζοέλ 15(2), Μόσορας.

Τιτάνες Παλαμά-Άμφισσα 75-70

Δεκάλεπτα:16-14, 35-30, 53-47, 75-70

Διαιτητές: Πράττος, Σκρίνος

Τιτάνες Παλαμά (Βαρδακούλης): Αντωνίου 9(1), Τσούμας 6(2), Μάνος 11, Λάιος, Φαλιάκης Σ., Φαλιάκης Β., Πασχάλης 4, Αρχοντούλης 2, Κίτσιος, Σαριμπαλίδης 16(4), Λόλας 22, Μπουσκολίτης 6(2).

Άμφισσα (Γίδας): Τσικνής, Λούπουλ, Οικονόμου 4, Μουρατίδης 27(6), Παπαθεοχάρης 3, Τσιγγενόπουλος 6, Ξαγάρας, Γκιζόγιαννης 24(2), Μαμαρέλης 7(1), Λιαράκης, Κοκολόγος.

Αλμυρός-ΣΚ Ιωάννινα 92-67

Δεκάλεπτα: 27-16, 43-37, 74-46, 92-67

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Τοπαλίδης

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 17(3), Μυλωνάς, Μαμούρας 11(1), Πελεκάνος 17(4), Μασούρας 2, Κανατούλας, Παπούλιας 12(1), Γώγουλας 5(1), Βαλαμούτης 4, Πολίτης 18(4), Τάσσος 6.

Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζώτος 3, Νταβουλτζόπουλος 13, Γκλίναβος, Ξιούρας 15(1), Μαρτζούκος, Μπαρτζώκας Π., Βάσης 4, Πολύζος 9(1), Σφουγγάρης, Μιλάνοβιτς 6, Μπαρτζώκας Σπ. 14, Πετσίτης 3(1).

Σοφάδες-Νίκαια Λάρισας 104-76

Δεκάλεπτα: 24-18, 59-43, 81-53, 104-76

Διαιτητές: Μπούγλος Π., Κουρόγλου

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Παππάς 19(5), Σακελλαρίου 2, Σαλταγιάννης, Παπαϊωάννου 9, Γκαντής, Κακλαμάνος 8(2), Μουταρέλος 6(2), Θέος 16, Δίκαρος 9, Αλεξιάδης 31(3), Ζωιτσάκος Τρ., Τζουβάρας 4.

Νίκαια Λάρισας (Μπελαλίδης): Καραδήμος 12(1), Μουράτης, Σιμόπουλος 8(2), Κουραμάς 7, Κοντογιάννης 2, Σιαμέτης 6, Μοσχόπουλος 9(1), Χασιώτης 12(4), Φιλιππόπουλος 20.

Ανόρθωση Βόλου-Αγριά 87-73

Δεκάλεπτα: 31-11, 56-35, 75-55, 87-73

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Κασούμης

Ανόρθωση Βόλου (Καπουρνιώτης): Καραγεώργος 9(3), Ακριβόπουλος, Γκοντόπουλος 17(2), Ίλτσογλου 13(3), Καραθανάσης, Μπόγδανος 15(1), Μπέας, Τζούμας, Σιμάκης 11(1), Σκαμάγκας 3(1), Φιλίππου 8, Παρασκευάς 11.

Αγριά (Κοσμάτος, Στρατίκης): Αντωνόπουλος 11, Μοιρώτσος, Καραμανλής 24(2), Βλαχογιάννης 11(1), Χαντζόπουλος 5(1), Ντάκης 3(1), Σαλεπτσής 2, Ρόσσιος, Αμπάρης 12, Κοψιαλής, Τσίρος 5.

Αμπελώνας-Αχέρων Καναλακίου 69-53

Δεκάλεπτα: 15-12, 41-22, 59-36, 69-53

Διαιτητές: Ταρενίδης, Χάνος

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 4, Νταλός 5, Γκιουλέκας 28(3), Παλάσκας 4, Κονδυλόπουλος 7(1), Κυριακόπουλος, Καραγιάννης 3, Καράτζιος 2, Τσιούλκας 14(1), Γιώτης 2, Βλησσαρούλης.

Αχέρων (Βαβέτσης): Ζαμπέτης 4(1), Τάτσης, Ροντογιάννης 15(3), Χρήστου 2, Κακιούζης 10(2), Δάσκαλος 12, Πάνου 10, Κασκάνης.

Επόμενη αγωνιστική (5η, 6/11)

ΑΟ Τρίκαλα-Αμπελώνας

Αχέρων Καναλακίου-Σοφάδες

Νίκαια Λάρισας-Τιτάνες Παλαμά

Αμφισσα-Ανόρθωση Βόλου

ΣΚ Ιωάννινα-Παραμυθιά

Αγριά-Αλμυρός

5ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ιωνικός Ιωνίας-ΜΕΝΤ 46-44

Κου.Πα. Κιλκίς-Εθνικός Κοζάνης 85-67

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-Άθλος Αλεξάνδρειας 61-58

ΓΑΣ Μελίκης-ΑΟ Αρετσού 72-77

ΑΣ Καστοριάς-ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 49-57

Ρεπό: Πιερικός Αρχέλαος

Βαθμολογία

1. ΜΕΝΤ 7 (3-1)

2. ΑΟ Αρετσού 6 (3-0)

3. Κου.Πα. Κιλκίς 6 (2-2)

4. Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 6 (2-2)

5. ΑΣ Καστοριάς 6 (2-2)

6. Άθλος Αλεξάνδρειας 6 (2-2)

7. Εθνικός Κοζάνης 6 (2-2)

8. Ιωνικός Ιωνίας 5 (2-1)

9. Πιερικός Αρχέλαος 4 (1-2)

10. ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 4 (1-2)

11. ΓΑΣ Μελίκης 4 (4-0)

* Πιερικός Αρχέλαος, ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας, Ιωνικός και ΑΟ Αρετσού έκαναν το ρεπό τους

Αναλυτικά οι αγώνες

Ιωνικός Ιωνίας-ΜΕΝΤ 46-44

Δεκάλεπτα: 11-10, 21-21, 33-37, 46-44

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Τσαρδούλιας Τ.

Ιωνικός (Χριστοφορίδης, Κουβάτσης): Σαρακατσάνος, Φόρογλου 5(1), Παναγιώτου 5(1), Ματενίδης 8, Γκαβέζος 11, Διγενής, Αντωνιάδης 5(1), Κουτζακιουλάφης, Περιστεράκης 7(1), Ζωγράφος 2, Στόλης 3, Βαϊράμης.

ΜΕΝΤ (Τσούρμας): Γκύζης 14(2), Μιχαϊλίδης 2, Τριαντάφυλλου, Δημητρίου 11(3), Παραπούρας 5(1), Κασούρας 11(1), Καντάρκος 1.

ΓΑΣ Μελίκης-ΑΟ Αρετσού 72-77

Δεκάλεπτα: 18-23, 34-44, 57-59, 72-77

Διαιτητές: Κάννης, Θώμος

Μελίκη (Τοπούζης): Πάντσιος 22(4), Γιαννιτσιώτης, Ντόβας, Στακτάρης, Μπινάκης 14 (2), Κυριακού 3(1), Στοΐτσης 12, Σαχμπαντιάν 21, Εσέρπογλου, Πεϊμανίδης, Αράπης.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Ρόπουτης 6, Γαλανός, Ηλιάδης, Καραμπέκης 18, Πλιούκας 15(3), Καπότης 9(2), Κυφωνίδης 22(1), Τοτσιόπουλος, Σανκαρέ, Παπανικολάου, Γεωργάκης 7, Σαρρής.

Κου.Πα. Κιλκίς-Εθνικός Κοζάνης 85-67

Δεκάλεπτα: 26-18, 36-29, 59-43, 85-67

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β., Μιχελής

Κου.Πα. Κιλκίς (Θεοδωράκος Ν.): Παπαδόπουλος Σ. 5(1), Ημερίδης, Θεοδωράκος 25(5), Μιροσάβιτς 5(1), Μανούσος 33(1), Ποζίδης 2, Φιλιππίδης, Παπαδόπουλος Ν. 2, Ακριτίδης 4, Μέλλιος 5, Πιπερτζής 4, Σιδηρόπουλος.

Εθνικός (Καλομενίδης): Μακρίδης 11(2), Παπαδόπουλος 16, Σούπουρας 14(2), Καπένης 7, Αμαρίλντο 11(1), Πάπιστας, Γιαμούζης, Μαγούλας 8(2), Τρίντης, Γκουτζιομήτρος.

ΑΣ Καστοριάς-ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 49-57

Δεκάλεπτα: 16-20, 34-33, 39-46, 49-57

Διαιτητές: Τσιαπλής, Ηλιόπουλος

Καστοριά (Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 14(2), Πιπερόπουλος, Δαραβίγκας 2, Μπέγος 10(2), Δημητρόπουλος, Ιατρόπουλος, Τερσενίδης 14(3), Κορομπίλιας 2, Κέδρος 3(1), Καλαιτζίδης 2, Παντελίδης 2.

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας (Τζιλίνης): Ιωσήφ, Μπελαόρας 3(1), Φούφας, Ρέπας 9(1), Μπλιάνας 17, Τσολάκης, Παγανάς 6, Πανίδης 5(1), Ναϊπλής, Μαλλιούρας 10, Σακαλίδης, Γιαννουζάκος 7(1).

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-Άθλος Αλεξάνδρειας 61-58

Δεκάλεπτα: 16-15, 28-28, 43-45, 61-58

Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Παπαδόπουλος Γρ.

Όλυμπος (Χαρτόπουλος, Καρλιώτης): Κεϊσίδης 5, Γκιφόπουλος, Κοκονέσι 11(1), Ταβλαρίδης, Πυδαράκης 13, Μαυρίδης 11(1), Μυλωνίδης 6, Ψαθάς, Μέκκο, Γκαβέζος 6, Μπάρδας 9, Κατριβάνος.

Άθλος (Αγγέλης): Αγγελοστογιάννης, Μούτσα 6(1), Σπόντης 8(2), Σιτσάνης 8, Γκεκόπουλος 8, Σανιώτης 3, Κομμάτας 6(1), Τσαρούχας 14(1), Καρκάρας, Κοχλιαρίδης 6.

Επόμενη αγωνιστική (5η, 6/11)

ΑΟ Αρετσού-Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού

Άθλος Αλεξάνδρειας-Κούπα Κιλκίς

Εθνικός Κοζάνης-Ιωνικός Ιωνίας

ΜΕΝΤ-Πιερικός Αρχέλαος

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-ΓΑΣ Μελίκης

Ρεπό: ΑΣ Καστοριάς

6ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΟ Δράμας-Βασιλικά 64-56

Διγενής Λακκώματος-Αρίων Ξάνθης 84-85

Απόλλων Καλαμαριάς-ΚΑΟ Χαλκιδικής 75-82

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΓΑΣ Κομοτηνή 61-55

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ανατόλια 75-86

Ασπίδα Ξάνθης-Γαλάτιστα 61-67

Βαθμολογία

1. ΚΑΟ Δράμας 8 (4-0)

2. Βασιλικά 7 (3-1)

3. ΓΑΣ Κομοτηνή 7 (3-1)

4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 7 (3-1)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 6 (2-2)

6. Ανατόλια 6 (2-2)

7. Ελπίδα Αμπελοκήπων 6 (2-2)

8. Γαλάτιστα 6 (2-2)

9. Ασπίδα Ξάνθης 5 (1-3)

10. ΚΑΟ Χαλκιδικής 5 (1-3)

11. Αρίων Ξάνθης 5 (1-3)

12. Διγενής Λακκώματος 4 (0-4)

Αναλυτικά οι αγώνες

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-ΓΑΣ Κομοτηνή 61-55

Δεκάλεπτα: 12-12, 29-23, 47-44, 61-55

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Αθανασιάδης Αθ.

Ρούπελ (Κοκολιός): Κάτος 5(1), Φραγκούλης 19(4), Κεμανετζής, Παπαδόπουλος 4, Δαλαγκόζης 21(4), Γκούτζιας 4, Σιδερίδης 8(1).

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Σαϊντί, Χωματάς, Τσουμπρής 5(1), Αρχιμανδρίτης 7, Κουτσοβασίλης 5(1), Παπανδρεόπουλος 9(1), Χριστοφορίδης, Δρέλλας 16(1), Χαλίλ 2, Μάντιτς 11.

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ανατόλια 75-86

Δεκάλεπτα: 21-21, 41-41, 63-66, 75-86

Διαιτητές: Σιταρίδης, Ντόντης

Ελπίδα (Σπασέγκος): Καμπέρης 24(4), Στεάι, Λάττος 6, Θώμα 13(3), Τζιβεριώτης 11(3), Γαλατσόπουλος, Σαββίδης 3(1), Παπαδόπουλος 3(1), Σπουργίτης 6, Μαλακόπουλος 5(1), Παπαδόπουλος Ορ., Μητρόπουλος 4.

Ανατόλια (Μυστιλιάδης): Καραγιαννάκης 18, Μηντζαρίδης 18(2), Ριζόπουλος, Αζίζης 16(2), Παρίσης, Ταμπούρης 2, Βελισσαρίου 22(4), Τερζίδης 3(1), Ανδρικάκης, Καρανότας, Ιατρίδης 10.

Διγενής Λακκώματος-Αρίων Ξάνθης 84-85

Δεκάλεπτα: 21-22, 45-36, 73-69, 84-85

Διαιτητές: Αναστασιάδης Γ., Μιχέλη Ευ.

Διγενής (Ζελενίτσας): Σελεμενάκης 6, Θαλασσινός Κ. 2, Θαλασσινός Α. 25, Σακοράφας 3, Πιτσούλης 1, Κανάκογλου 17(5), Σμπρίνης 6, Ανφιμιάδης 4, Σαμπαρδάνης 9(1), Τζουνίδης 11(1).

Αρίων Ξάνθης (Σιδηρόπουλος): Κουρτίδης 17(3), Ζαβρακίδης 2, Τσαμουρτζής 2, Θεοδωρίδης, Σαββουλίδης 9(1), Γεωργιάδης 11(2), Αρβανιτάκης 2, Αδαμίδης 8, Μελαδιανός 17(3), Καρανικολίδης 5(1), Κλωνάρας 12(4).

ΚΑΟ Δράμας-Βασιλικά 64-56

Δεκάλεπτα: 16-15, 32-31, 46-35, 64-56

Διαιτητές: Νέδογλου, Ισιγώνης

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μαρκόπουλος 4, Σιταρίδης 3(1), Στυλίδης 22(3), Γαιτανίδης 7(2), Κουμλέλης 3(1), Παπαπασχάλης 6, Καβαργύρης, Ραντοσάβλιεβιτς 19(1), Γρούδος, Στεφανίδης, Γρηγορίου, Χριστοφορίδης

Βασιλικά (Σίνος): Ζέκας, Ντισλής 16(2), Κουτσμάνης, Δεμίρογλου 2, Τσιάμης 12(1), Πατίκας 3(1), Χατζηελευθερίου, Σύρος, Οικονόμου 7, Πασούδης 16.

Απόλλων Καλαμαριάς-ΚΑΟ Χαλκιδικής 75-82

Δεκάλεπτα: 17-23, 39-45, 56-64, 75-82

Διαιτητές: Καραβάς, Αθανασιάδης Βλ.

Απόλλων (Πολυμένης): Γκαντίδης 14(3), Βούκα 6(2), Λίλας, Άργος 14(1), Πάσσαρης 5, Ζιάκκας 14, Νακούλης 6(1), Πανούδης 6, Φεστερίδης, Κατάνος 1, Κίνγκας 5, Λαδόπουλος 4. ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Σκουφεζής 14, Βέτσος 4, Σερέτης, Παναγιωτόπουλος, Σμυρλής 9(2), Ζωγράφος 22(5), Χαρταβέλας 4, Μάρκου, Ζάχαρης 4, Γκιουζελίδης 15, Τύπος 10, Δήμου.

Ασπίδα Ξάνθης-Γαλάτιστα 61-67

Δεκάλεπτα: 22-16, 40-25, 61-67

Διαιτητές: Ντούρας-Ράπτης

Ασπίδα (Στεφανίδης): Μιχαλόπουλος, Αγγελόπουλος 15(1), Παπαιωάννου, Στουρνάρας 16(2), Παπανικολάου 3, Σανούδος, Παυλάκης 8(2), Κολετζαρίδης 2, Μπουραζάνης 6, Κάλφας 3(1), Πιεβάλιτσα 2, Ρούμογλου 5. Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Αμπατζίδης 13(1), Καλπαξίδης 22(1), Σιδηράς, Καφαντάρης, Μυλωνάς 4, Καζλάρης, Τυροβούζης, Νουκάρης 13(3), Κωστακίδης 7, Πιπιλιάρης 8.

Επόμενη αγωνιστική (5η, 6/11)

Ανατόλια-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

ΓΑΣ Κομοτηνή-Απόλλων Καλαμαριάς

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Διγενής Λακκώματος

Αρίων Ξάνθης-ΚΑΟ Δράμας

Γαλάτιστα-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Βασιλικά-Ασπίδα Ξάνθης

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.