Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι αγώνες:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 73-68

ΣΚ Καλαμάτα-Παναχαϊκή ΓΕ 74-72

ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΚΑΠ 65-74

ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 55-77

ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΕΑ Προμηθέας 2014 (ανεβλήθη)

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Καλαμάτα 1980 72-62

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΚΑΠ 65-74

Δεκάλεπτα: 22-27, 37-48, 52-62, 65-74

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Γεωργόπουλος Χρ.

Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 8(2), Σερέτης 4, Σταθόπουλος 6, Ροκανάς 17(4), Πανόπουλος, Καραγγελής 7, Γκουντουβάς 5, Αγγελόπουλος 10(1), Αργυρόπουλος Χρ. 4, Μπόγρης 4, Θωμόπουλος.

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Παπανδρέου, Φωτητζόγλου 25(2), Αγόρης 12(2), Λιμαντζάκης 1, Παπαπέτρος 4(1), Πρόφκα 10(1), Παπαθανασίου 3, Παππάς 12(2), Παρασκευόπουλος 7(1).

ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 73-68

Δεκάλεπτα: 17-16, 31-34, 49-59, 73-68

Διαιτητές: Γεωργιλάκης, Πουλάκης

Νήαρ Ήστ( Καραμπάς, Σκέντζος): Μπάρμπας, Τσέλιος 5,Τηλιόπουλος 16(4), Αουτερβάαλ, Κουπίδης 11(1), Οικονόμου 10(2), Νικολαΐδης 3, Δημητρίου 9, Αγγελόπουλος, Φουστέρης 6, Καψάλης 5(1), Γιανναλέτσος 8.

ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης): Συνετός 9, Μπάρδας 8, Πρεδάρης 4, Μπήλιος, Μουλάς 23(3), Τζαϊδάς 12, Σάμαρης, Μπένος 9, Πατουχέας, Πασμά 1.

ΣΚ Καλαμάτα-Παναχαϊκή ΓΕ 74-72

Δεκάλεπτα: 23-19, 46-42, 62-57, 74-72

Διαιτητές: Δημουλάς, Παπαγεωργίου Δημ.

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλου 8, Οικονομίδης 2, Διαμαντόπουλος 6(1), Παπαντωνίου 13(2), Καραβάνας 9(3), Τσουλέας 3(1), Περρωτής 13, Μανωλάκης 4, Μπάκας 16.

Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Λυμπερέας 3, Γκόβας 17(4), Νικολάου 13(2), Μαναβόπουλος 13, Μπίρμπας 3(1), Γιαννούτσος 8(2), Βουρνάς 5, Κούτρας 10(2).

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Καλαμάτα 1980 72-62

Δεκάλεπτα: 29-11, 44-29, 61-42, 72-62

Διαιτητές: Καψιώχας, Οικονόμου

Ερμιονίδα: Τσακίρης 17, Χονδρόπουλος 17 (5), Καλογιάννης, Κατσαβέλλης 3 (1), Σκούρτης, Ιωάννου 12 (2), Λούζης, Μπινιάρης 10, Κοντογιάννης 10 (2), Κυπραίος, Πούλης 3.

Καλαμάτα 80: Μπαλόπουλος 6 (2), Χρονόπουλος, Καρούτας 11 (3), Τσικούρης 7 (1), Ζύμπας 4, Μήλας, Ανδριανόπουλος 10, Κομποτής 1, Σκοπέτος 12 (3), Αλοίμονος, Βούλγαρης 11 (1).

ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 55-77

Δεκάλεπτα: 20-17, 30-42, 41-57, 55-77

Διαιτητές: Ανδρεόπουλος Αλ., Καψαρίδης

Πήγασος (Γεννιάς): Μαντίκος, Ταβάνι 3, Καρράς, Κόκκορης 12(4), Κοψαύτης 21(1), Πασολάρι, Διαμαντόγιαννης, Μίλιτς 7, Μαυριάς, Σέπος 7, Μεσσίνης, Κιουρτζίδης 5.

Δίωνας (Μυριούνης): Ντάκοβιτς 6, Βαλιώτης 13, Καμαρινός 24(3), Τσαγισβίλι, Καστανιώτης 12, Πολιτόπουλος 10, Μπακόλιας, Γιαννόπουλος 12.

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες)

1. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 13 (6-1)

2. ΑΟ Νήαρ Ηστ 13 (6-1)

3. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 12 (5-2)

4. ΚΑΠ 12 (5-2)

5. ΣΚ Καλαμάτα 12 (5-2)

6. Παναχαϊκή ΓΕ 11 (4-3)

7. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 11 (4-3)

8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 9 (2-5)

9. ΑΟ Ερμιονίδας 9 (2-5)

10. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 8 (1-6)

11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 7 (1-5)

12. ΕΑ Προμηθέας 2014 6 (0-6)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 27/11)

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Νήαρ Ηστ

ΚΑΠ-ΣΚ Καλαμάτα

ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΑΟ Πήγασος Θυρέας

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Ερμιονίδας

ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Σάββατο 19/11

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΓΣ Εργότελης 65-50

Κυριακή 20/11

Πορφύρας ΑΟΦ-ΑΕ Πεντέλης 54-75

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-ΑΟΚ Χαλάνδρι 76-65

ΚΑΟ Μελισσίων-ΓΣ Κορωπίου 89-80

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΑΣ Πέρα 81-74

ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΝΟ Άρης Νικαίας 89-87 (παρ.)

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες)

1. ΑΣΑ Αναγέννηση 12 (6-0)

2. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 12 (5-2)

3. ΓΣ Ηλιούπολης 12 (5-2)

4. ΑΣ Πέρα 11 (5-1)

5. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 11 (4-3)

6. ΑΟΚ Χαλάνδρι 10 (3-4)

7. ΑΕ Πεντέλης 10 (3-4)

8. Πορφύρας ΑΟΦ 9 (2-5)

9. ΓΣ Κορωπίου 9 (2-5)

10. ΚΑΟ Μελισσίων 9 (2-5)

11. ΓΣ Εργοτέλης 8 (1-6)

12. Πανναξιακός ΑΟΚ 7 (2-3)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-ΑΟΚ Χαλάνδρι 76-65

Δεκάλεπτα: 24-19, 53-43, 64-53, 76-65

Διαιτητές: Γαρινή, Βαγγάλης

Κρόνος (Κατσούνης): Καραχάλιος, Μπιλάλης 10(2), Παπαπέτρου 6(2), Ξιούρας 13(4), Αλεξανδρόπουλος 9(1), Παπαβασιλείου 3(1), Κυριακόπουλος 6, Κορωνιός, Βαρσαμούλης 8, Ροζάκης 6, Τσάβος 15, Γιαννουλάκης.

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Αθανασιάδης 1, Κονδύλης 14(3), Πασχαλίδης, Ανδρουλάκης, Καφαντάρης, Δημητριάδης 14, Φραγκοπαναγιώτης, Τσακίρης 8(1), Φιλόπουλος, Μωραΐτης 4, Λάτσης 3(1), Φωτόπουλος 21(3).

Πορφύρας ΑΟΦ-ΑΕ Πεντέλης 54-75

Δεκάλεπτα: 16-14, 31-35, 42-55, 54-75

Διαιτητές: Xρόνης, Γαραντζιώτης

Πορφύρας (Λειβάδης, Παπασπυριδάκος): Kυριακόπουλος 20(5), Γεωργούλης, Aρμάος 6, Γεωργιάδης, Σιδέρης, Γκαϊντάσοφ 7, Tαγάρης 2, Λαμπρόπουλος 2, Tσούτσος 5(1), Παπαδόπουλος 10(2), Bερεβής, Συμεωνίδης 2. Πεντέλη (Mάντζιος, Πατρινός): Xωματάς 6, Mαγουλάς 9(1), Kουλούρης 13(2), Δρικόγιας 8(2), Kοπακάκης 7, Παπαγιαννόπουλος 10, Παναρετάκης 12(2), Παπαγεωργίου 6(2). Mαντζάκος 4.

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΑΣ Πέρα 81-74

Δεκάλεπτα: 24-23, 43-35, 56-57, 81-74

Διαιτητές: Χριστινάκης, Καραπαπάς

Αναγέννηση (Παπαδάκης, Μαραγκάκης): Μορφιαδάκης, Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 5(1), Καμπιτάκης, Καλογεράκης, Κολοκοτρώνης, Μαραγκάκης 10(2), Κολαρετάκης, Σπυριδάκης 11(2), Κουρέπης 34, Βερτούδος 8(1), Ραζής 9.

Πέρα (Χολέβας, Ζάννος): Βλάχος 6(1), Δάνα 8(2), Καλαριάς, Παναγής, Κανελόπουλος 10(2), Μπούσι 23(4), Ζούκας 7, Ανδρεόπουλος 10, Δημητρίου 10, Δαλαμπέκης, Γεωργόπουλος, Ντόαγκαν.

ΚΑΟ Μελισσίων-ΓΣ Κορωπίου 89-80

Δεκάλεπτα: 22-31, 47-47, 72-68, 89-80

Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Κουτίβης

Μελίσσια (Οικονομόπουλος, Γκίκας): Βουδούρης 23, Σιδερής, Πανέρης 3(1), Στεργίου Δ, Κόντος Ι. 1, Κόντος Γ. 5(1), Μαράντος 18, Οικονομόπουλος 2, Ανδρικόπουλος 8(1), Κρανιάς 29(2).

Κορωπί (Δρακόπουλος, Λάμπρου): Αγγελίδης, Θεοδοσίου 6(1), Πέττας 22(1), Παπάδης 10, Παπαϊωάννου 2, Μαρκομιχάλης 11(3), Μιχάλης 25(5), Στάνκοβιτς 2, Υμέρι 2, Μαντζούλας, Νούτσος, Σιδέρης.

ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΝΟ Άρης Νικαίας 89-87 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 17-27, 36-44, 58-57, 75-75 (κ.α.), 89-87

Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Βομπίρης

Ηλιούπολη (Βλούτης): Σπανός 8(1), Σέττος 14(2), Ζανιδάκης 12(1), Σγουμπόπουλος 2, Παναγόπουλος 3, Κουνούπης 3(1), Ευαγγέλου 11, Πρόγκας 9(1), Γκαβανόπουλος 11, Μαντάς 8.

Άρης Νικαίας (Μανδράκος): Δαχρετζής 2, Μαραγκίδης 29(3), Κωνσταντινάκος 19(5), Μπγιάλας, Καραδολάμης 2, Πρίτσος 4, Κόλλιας 12, Δρόσος 13(4), Τρίχας 2, Γιάκαϊ 4.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 27/11)

ΓΣ Εργοτέλης-Πορφύρας ΑΟΦ

ΑΟΚ Χαλάνδρι-Πανναξιακός ΑΟΚ

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων

ΑΕ Πεντέλης-ΑΣΑ Αναγέννηση

ΑΣ Πέρα-ΓΣ Ηλιούπολης

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΣ Κορωπίου

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού-ΑΟ Δάφνης 65-80

ΑΕ Πικερμίου-ΦΟ Βροντάδου 88-71

ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 65-63

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 73-68

ΓΣ Μανδραϊκός-ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 68-75

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 73-54

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 65-63

Δεκάλεπτα: 21-19, 42-30, 53-49, 65-63

Διαιτητές: Τζιμινίδης, Αλεξόπουλος

Αιολικός (Γκούμας): Κομνηνός 12(1), Ντουζίδης 9(1), Τασιολάμπρος 4(1), Καμινέλλης 12(1), Δεκαβάλλας 3, Παουλεάνου, Τσιούκας 16, Τσουλφίδης 9(3).

Κάλυμνος (Μαύρος): Σίσιου 2, Θεοφιλάκος 6(2), Βλαγκόγιας 2, Σπέντζος 13(2), Τσαούσης 4, Σιγκούνας 18(3), Ζούλσιτς 9, Πλευράκης 9(3).

ΑΕ Πικερμίου-ΦΟ Βροντάδου 88-71

Δεκάλεπτα: 21-21, 46-47, 64-61, 88-71

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Καλαβρός

Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος, Κατσαμπέκης): Λιόντας, Στραφιώτης 1, Κούσουλας 20(3), Δέλγας 19(2), Μελάς, Παπαζήσης 9(1), Ταφίλη 4, Μπίγγος 16(2), Μερκούρης , Κουκουλάς 17, Μιλούσης 2.

Βροντάδο (Αμέντας): Κιρκινέζης 7(1), Μπαγιώκας, Μαλέρδος , Λεγάτος 2, Τσιλούλης, Κουτσολιάκος 10, Γεωργούτσος 13, Ουλουσίδης 17(2), Ουόκερ 22(4).

Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού-ΑΟ Δάφνης 65-80

Δεκάλεπτα: 28-22, 38-45, 50-65, 65-80

Διαιτητές: Τερτζής, Ψύχας

Ποσειδώνας (Μπουζούλας, Τριανταφύλλης): Καραμπάτος 7(1), Κουτάντος 7, Κώτσης Β. 23(2), Χουλιάρας 4, Ρουμπέας, Σπυριδόπουλος 4, Κώτσης Γ. 8, Παπακωνσταντίνου 12(4), Σακελλαρίου, Καγιάντζας, Παναγιώτου, Μιλλούσης.

Δάφνη (Οικονομάκης, Δροσινός): Έξαρχος 7(1), Τζιβελέκας 23(1), Αλεξόπουλος 1, Ρεγκούτας, Κερασοβίτης 4(1), Δερμιτζάκης 11, Τόκα, Αναγνώστου, Μουστόπουλος 23, Γιαννίκος 6, Μέλιος 5.

ΓΣ Μανδραϊκός-ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 68-75

Δεκάλεπτα: 21-15, 43-41, 59-57, 68-75

Διαιτητές: Σάλτας, Πολάτογλου

Μανδραϊκός (Φαρμάκης): Παπανικολάου Α., Παπανικολάου Αθ., Εικοσιπεντάκης, Οούντε Μπος 10(2), Αβραμίδης 13(1), Φραγκομανωλάκης Ν., Τσεκούρας, Φραγκομανωλάκης Γ. 8(2), Μόρφος 22(1), Πετρόγιαννος, Καδηγιαννόπουλος 4, Πεταλάς 9.

Φοίνικας (Ζεβουλάκος): Σίνης 4, Βλάμης, Γαβρίλης 17, Αναστασόπουλος 18(4), Σταμίρης 12, Πασπαλάς, Αδράμης 13(3), Παπαδάκης 8(1), Παπαχρήστος 2, Γλυκόπουλος 1.

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 73-54

Δεκάλεπτα: 13-12, 20-27, 41-39, 73-54

Διαιτητές: Πετράκης Ιωάν., Αλεξόπουλος Παν.

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος, Μποτής): Σταμάτης13(2), Λίτσο 6(2), Μουριέλας 3(1), Τσίρος, Γεραμάνης 18(1), Ντούσιας, Ζακυνθινός 5(1), Κορομηλιάς 10(1), Μητσάκης 2, Κόνιαλης 2, Αραβαντινός 14(4), Κούρταλης.

Νίκη (Ζωντός, Αναστασίου): Παπαδημητριου12, Χατζηχαραλάμπους, Κυπριτζόγλου 9, Σταθόπουλος, Κοκορέλης 11, Τσιάτσιος, Σαβούρδος, Κόπτσας 3, Μαρκογιαννάκης 7, Δέλλιος 12, Αλεφαντινός, Γεωργακοπούλος.

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 73-68

Δεκάλεπτα: 19-18, 39-38, 52-52, 73-68

Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Γέρος

Ελευθερία (Σίμος): Ογκμπέντε 2, Κρεμαστούλης 3(1), Γκόντγουιν 13(2), Γεωργιάδης, Δέλλιος 5(1), Γιαμπάνης 15(3), Ζένελι 2, Κιούσης 3(1), Κολοφώτης 6(2), Κατσόγιαννης 16(2), Ματσούκης 2, Αγγελόπουλος 5(1).

Ίκαρος (Παύλος): Βαϊδάκης 12(1), Θωμάς 2, Μουστάκας 8(1), Λάμπρου 10(2), Ρενέσης 3(1), Βλασσόπουλος 13, Τσιμπιράκης, Μαυροειδής 13(1), Εξηνταβελώνης 4, Βασιλακάκης 3.

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες)

1. ΑΟ Δάφνης 14 (7-0)

2. ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 13 (6-1)

3. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 12 (5-2)

4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 12 (5-2)

5. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 12 (5-2)

6. ΑΕ Πικερμίου 11 (4-3)

7. ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 10 (3-4)

8. ΦΟ Βροντάδου 9 (3-3)

9. Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψυχικού 8 (1-6)

10. ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 8 (1-6)

11. ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 7 (1-5)

12. ΓΣ Μανδραϊκός 7 (0-7)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 27/11)

ΦΟ Βροντάδου-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού

ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου-ΑΕ Πικερμίου

ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

ΑΟ Δάφνης-ΓΣ Μανδραϊκός

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Τρίκαλα-Τιτάνες Παλαμά 76-62

Αχέρων Καναλακίου-Ανόρθωση Βόλου 64-80

Νίκαια Λάρισας-Άμφισσα 64-75

Αλμυρός-Αμπελώνας 81-65

ΣΚ Ιωάννινα-Σοφάδες (ανεβλήθη)

Αγριά-Παραμυθιά 55-69

Βαθμολογία

1. Αλμυρός 13 (6-1)

2. Σοφάδες 12 (6-0)

3. Τιτάνες Παλαμά 12 (5-2)

4. ΑΟ Τρίκαλα 12 (5-2)

5. Παραμυθιά 11 (4-3)

6. Ανόρθωση Βόλου 11 (4-3)

7. Άμφισσα 11 (4-3)

8. ΣΚ Ιωάννινα 10 (4-2)

9. Αμπελώνας 9 (2-5)

10. Νίκαια Λάρισας 8 (1-6)

11. Αγριά 7 (0-7)

12. Αχέρων Καναλακίου 7 (0-7)

*Σοφάδες και ΣΚ Ιωάννινα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΣ Αλμυρού-Αμπελώνας 81-65

Δεκάλεπτα: 19-16, 42-33, 59-54, 81-65

Διαιτητές: Τσαρδούλιας, Κλεπουσνιώτου

Αλμυρός (Νάνης Π.): Κοντοστάθης 25(4), Μυλωνάς, Μαμούρας 1, Πελεκάνος 8, Μασούρας, Παπούλιας 14, Γώγουλας, Κανατούλας 2, Βαλαμούτης, Πολίτης 23(2), Τάσσος 8.

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 10(1), Μπιζιάκης, Φλεβαράς, Κονδυλόπουλος 17(3), Ντάλος, Τεκούσης 4, Κυριακόπουλος, Καραγιάννης 5(1), Βλησσαρούλης, Καράτζιος, Τσιούλκας23(2), Γιώτης 5.

ΑΟ Τρίκαλα-Τιτάνες Παλαμά 76-62

Δεκάλεπτα: 18-26, 45-36, 60-48, 76-62

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Μπουγλός Π.

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Φρύδας 2, Λεπενιώτης 13(1), Γκαντιάς 9(1), Κατσίμπας, Αργύρης Κ. 10(3), Αρκούδας 2, Σούλκο 22(3), Ευαγγελακόπουλος, Αργύρης Σ. 2, Τζιαννής 5, Οκόπο 11, Μπαρμπούτης.

Τιτάνες (Βαρδακούλης): Αντωνίου 5(1), Τσούμας 12(2), Μάνος 10(1), Σφακιανός 10(2), Λάιος, Φαλιάκης Ε., Φαλιάκης Γ., Πασχάλης 5, Αρχοντούλης 8, Κίτσιος, Λόλας 9, Μπουγκολίτης 3(1).

Αγριά-Παραμυθιά 55-69

Δεκάλεπτα: 19-15, 29-28, 40-48, 55-69

Διαιτητές: Τοπαλίδης, Γκαρτζονίκας

Αγριά (Κοσμάτος-Στρατίκης): Αντωνόπουλος, Μοιρότσος, Καραμανλής 2, Βλαχογιάννης 17, Χαντζόπουλος 3, Καραμήτσος 5, Σαλέπτσης 2, Ρόσσιος 6, Αμπάρης 2, Τσίρος 14(1), Ντάκης 4(1).

Παραμυθιά (Μπάθας): Χάιδος 20(4), Ματσάγγας 3(1), Ψιλοδημητρακόπουλος 10, Βάτσιος 4, Μάλλιος 2, Τάχιας, Σωτηρίου 4, Κατσίβελος 18(4), Μάστορας, Κρίπσι 8, Κωσταράς, Τσιρώνης.

Νίκαια Λάρισας-Άμφισσα 64-75

Δεκάλεπτα: 28-19, 44-41, 58-66, 64-75

Διαιτητές: Γιαννούλης, Μπουγλός Ι.

Νίκαια (Φιλιππόπουλος): Καραδήμας 22(3), Κουραμάς, Κοντογιάννης 6(1), Σιαμέτης, Χασιώτης 8(2), Μοσχόπουλος 4, Παπαδόπουλος 13(1), Μουράτης 4(1), Σιμόπουλος 3(1), Φιλιππόπουλος Π. 14.

Άμφισσα (Γίδας): Τσικνής, Λούπουλ, Οικονόμου 5, Μουρατίδης 20(2), Τσάρας, Παπαθεοχάρης, Τσιγγενόπουλος 17, Ξαγάρας 4, Γκιζόγιαννης Σωκ. 21 (3), Μαμαρέλης 8, Δρίβας, Κοκολόγος.

Αχέρων Καναλακίου-Ανόρθωση Βόλου 64-80

Δεκάλεπτα: 12-18, 31-40, 48-58, 64-80

Διαιτητές: Λιαρομμάτης, Λιόνας

Αχέρωντας (Βαβέτσης): Ζαμπέτης 6(1), Τάτσης 4, Ροντογιάννης 2, Σταύρου, Χρήστου 16(1), Κολιούσης 2, Κασκάνης 10, Κακιούζης 10(2), Δάσκαλος 14(4).

Ανόρθωση (Καπουρνιώτης): Καραγιώργος 5(1), Μπέας 2, Γκοντόπουλος 24(4), Καραθανάσης, ΙΜπόγδανος 17, Αγκρής, Σιμάκης 14, Σκαμάγκας, Φιλίππου 6, Παρασκευάς 12.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 27/11)

Νίκαια Λάρισας-Αγριά

Αμφισσα-Αχέρων Καναλακίου

Ανόρθωση Βόλου-ΑΟ Τρίκαλα

Τιτάνες Παλαμά-ΣΚ Ιωάννινα

Σοφάδες-Αλμυρός

Αμπελώνας-Παραμυθιά

5ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Αρετσού-Ιωνικός Ιωνίας 66-59

Άθλος Αλεξάνδρειας-Πιερικός Αρχέλαος 70-83

Εθνικός Κοζάνης-ΜΕΝΤ 81-108

ΑΣ Καστοριάς-Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 69-76

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-Κούπα Κιλκίς 68-63

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αρετσού 12 (6-0)

2. ΜΕΝΤ 11 (5-1)

3. Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 11 (4-3)

4. Ιωνικός Ιωνίας 10 (4-2)

5. Κούπα Κιλκίς 10 (3-4)

6. Πιερικός Αρχέλαος 9 (3-3)

7. ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 9 (3-3)

8. Αθλος Αλεξάνδρειας 9 (2-5)

9. Εθνικός Κοζάνης 9 (2-5)

10. ΑΣ Καστοριάς 8 (2-4)

11. ΓΑΣ Μελίκης 7 (1-5)

* ΓΑΣ Μελίκης, ΜΕΝΤ, ΑΣ Καστοριάς, Πιερικός Αρχέλαος, ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας, Ιωνικός και ΑΟ Αρετσού έκαναν το ρεπό τους.

Αναλυτικά οι αγώνες

Εθνικός Κοζάνης-ΜΕΝΤ 81-108

Δεκάλεπτα: 13-30, 42-51, 61-81, 81-108

Διαιτητές: Λαδάς, Γιατρόπουλος

Εθνικός (Καλομενίδης): Μακρίδης 10, Σούσουρας 21(5), Γιαμούχης 19(5), Παπαδόπουλος 13(3), Παπέτας 9(1), Κοτσιομήτρος 8(1), Μαγουλάς, Μπίγκας.

ΜΕΝΤ (Τσούρμας): Περγαμηνέλης, Γκύζης 17(2), Μιχαηλίδης 26(2), Ρουκουνάκης 11(3), Μπούτσιος 3, Τριανταφύλλου 6, Δημητρίου 16(3), Παραπούρας 14(4), Κάσουρας 15, Πουδρόγλου, Νεοχωρίτης, Γκούσκος.

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-Κούπα Κιλκίς 68-63

Δεκάλεπτα: 19-17, 27-33, 44-46, 68-63

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Αθανασιάδης

ΠΑΟΚ Μεσ. (Τζιλίνης): Σακαλίδης, Βελαώρας 1, Φούφας, Ρέπας 17(3), Γκλιάνας 8, Τσολάκης 12(2), Παγανάς 5, Πανίδης, Ναϊπλής, Μαλιούρας 8, Ζόγου, Γιαννουζάκος 17(4).

Κου.Πα. Κιλκίς (Θεοδωράκος): Παπαδόπουλος 9(1), Ημερίδης 18(3), Mιροσάβιτς 2, Πιπερτζής 3(1), Θεοδωράκος 8(1), Φιλιππίδης 1, Σιδηρόπουλος 6, Ακριτίδης 16.

Άθλος Αλεξάνδρειας-Πιερικός/Αρχέλαος 70-83

Δεκάλεπτα: 23-33, 39-45, 52-66, 70-83

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β., Κανελλίδης

Άθλος (Αγγέλης): Μούτσα, Σπόντης 5(1), Σιτσάνης 13, Γκεγκόπουλος 18, Σανιώτης 3(1), Κομματάς 4, Γκίτκος, Τσαρούχας 16(1), Καρκάρας, Κοχλιαρίδης 11(3).

Πιερικός (Ευγενειάδης): Λιόλιος 14(4), Πολυχρόνης, Τσορτανίδης, Γκογκίδης 16(2), Γαλανός, Τζιοβάρας 7, Βουλγαράκης 6(2), Ροδοστόγλου 22(2), Καπαγιαννίδης, Τερζόπουλος 4, Κοντσές 6, Τσιόγκας 7.

ΑΣ Καστοριάς-Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 69-76

Δεκάλεπτα: 16-16, 35-38, 48-58, 69-76

Διαιτητές: Διαμαντής, Κάννης

Καστοριά (Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 11(2), Παντερλίδης 11, Μπέγος 13(1), Δημητρόπουλος, Βλάχος 10(2), Κέδρος, Κορομπίλιας 8, Καλαιτζίδης 9, Ξάνθης, Δαραβίγκας 7(1), Παπαγεωργίου, Πιπερόπουλος.

Όλυμπος (Xαρτόπουλος): Χαλάτσης 23, Μυλωνίδης 15, Γκιφόπουλος 13, Γκαβέζος 12, Μαυρίδης 8, Κοκονέσι 2, Νέκο, Ταβλαρίδης, Κεισίδης, Τσαπάς, Μαστροδημήτρης.

Αρετσού-Ιωνικός 66-59

Δεκάλεπτα: 18-11, 33-24, 54-45, 66-59

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Κωνής

Αρετσού (Πετρόπουλος): Ρόπουτης 5(1), Καραμπέκης 19, Πλιούκας 12(2), Καπώνης 3(1), Κυφωνίδης 10, Παπανικολάου, Γεωργάκης 12, Τσιουπλής 5.

Ιωνικός (Χριστοφορίδης): Φόρογλου 3, Σαρακατσάνος 3(1), Στόλης 6, Παναγιώτου 15(4), Ματενίδης, Γκαβέζος 17(3), Αντωνιάδης 2, Περιστεράκης 3, Ζωγράφος 8.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 27/11)

ΜΕΝΤ-Αθλος Αλεξάνδρειας

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΟ Αρετσού

Ιωνικός Ιωνίας-ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας

Κούπα Κιλκίς-ΑΣ Καστοριάς

Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-ΓΑΣ Μελίκης

Ρεπό: Εθνικός Κοζάνης

6ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ανατόλια-Διγενής Λακκώματος 102-47

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΚΑΟ Δράμας 62-55

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Αρίων Ξάνθης 85-64

Ασπίδα Ξάνθης-Ρούπελ Σιδηροκάστρου 65-64

Γαλάτιστα-Απόλλων Καλαμαριάς (ανεβλήθη)

Βασιλικά-Ελπίδα Αμπελοκήπων 81-62

Βαθμολογία

1. ΓΑΣ Κομοτηνή 13 (6-1)

2. ΚΑΟ Δράμας 13 (6-1)

3. Ανατόλια 12 (5-2)

4. Βασιλικά 12 (5-2)

5. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 11 (4-3)

6. Ασπίδα Ξάνθης 10 (3-4)

7. Ελπίδα Αμπελοκήπων 10 (3-4)

8. ΚΑΟ Χαλκιδικής 10 (3-4)

9. Γαλάτιστα 9 (3-3)

10. Απόλλων Καλαμαριάς 8 (2-4)

11. Αρίων Ξάνθης 8 (1-6)

12. Διγενής Λακκώματος 7 (0-7)

*Γαλάτιστα και Απόλλων Καλαμαριάς έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΚΑΟ Δράμας 62-55

Δεκάλεπτα: 15-7, 31-18, 46-33, 62-55

Διαιτητές: Παπαθανασίου Κ., Αναστασιάδης Β.

Koμοτηνή (Φωτεινάκης): Ζώτος, Χωματάς 3(1), Δρέλλας 5(1), Αρχιμανδρίτης 12 (2), Ναλμπάντης 8(1), Παπανδρεόπουλος 13 (1), Χριστοφορίδης, Τσουμπρής 8, Χαλίλ , Μάντιτς 13 (1).

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μαρκοπούλος 8, Σιταρίδης 7(1), Γαϊτανίδης, Γρηγοριάδης 3, Γρούδος 15(1), Μπέσσας, Κουμλέλης 15, Παπαπασχάλης, Καβαργύρης 7, Ραντοσάβλιεβιτς.

ΓΑΣ Βασιλικών-Ελπίδα Αμπελοκήπων 81-62

Δεκάλεπτα: 18-15, 32-27, 61-43, 81-62

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Κασούμης

Βασιλικά (Σίνος): Ζέκας, Ντισλής 20(2), Τσιάμης 15(1), Πατίκας 10(1), Θάνο 3, Σύρος 5, Οικονόμου 16(2), Πασούδης 12, Χατζηελευθερίου, Κουτσμανής.

Ελπίδα (Σπασέγκος, Αναστασιάδης): Καμπέρης 23(3), Στεάι, Λάτος, Θωμά 11(3), Τσιβεριώτης 12(1), Γαλατσόπουλος 4(1), Σαββίδης 6, Παπαδόπουλος Χ. 2, Μαλακόπουλος 4, Παπαδόπουλος Ο., Μητρόπουλος.

Ανατόλια-Διγενής Λακκώματος 102-47

Δεκάλεπτα: 30-9, 64-18, 75-34, 102-47

Διαιτητές: Ισιγόνης, Ράπτης

Ανατόλια (Μυστιλιάδης, Μηντζαρίδης): Καραγιαννάκης 12(1), Μηντζαρίδης 9(1), Ριζόπουλος 14(3), Αζίζης 20(4), Παρίσης 6, Καμπούρης 9, Τερζίδης 8, Ανδρικάκης 14(2), Καρανότας 4, Ιατρίδης 6.

Διγενής (Ζελενίτσας): Θαλασσινός Κ. 2, Θαλασσινός Α. 16(2), Πιτσούλης, Σακκοράφας, Πιτσούλης Β. 7(1), Κανάκογλου 4, Σμπρίνης 3, Ανθυμιάδης 2, Σαμπαρδάνης 13, Τζουνίδης.

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Αρίων Ξάνθης 85-64

Δεκάλεπτα: 19-17, 38-31, 65-55, 85-64

Διαιτητές: Νέδογλου, Καντζουρίδης

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Σκουφετζής 13(2), Βέτσος 3, Σερέτης 3(1), Μάρκου 3(1), Σμυρλής 3, Ζωγράφος 18(2), Χαρταβέλας, Δήμου 7, Τύπος 2, Ζάχαρης 15(1), Γκιουζελίδης 13, Παναγιωτόπουλος 5(1).

Αρίων (Παπαδόπουλος): Κουρτίδης 2, Ζαμβρακίδης 2, Κομποχόλης, Καρανικολίδης 24(2), Σαββουλίδης 8, Γεωργιάδης, Αδαμίδης 4, Μελαδιανός 17(2), Ράπτης 1, Κλωνάρας 6(2).

Ασπίδα Ξάνθης-Ρούπελ Σιδηροκάστρου 65-64

Δεκάλεπτα: 12-12, 32-28, 54-55, 65-64

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Αναστασιάδης Γ.

Ασπίδα (Καζαρτζίδης): Μιχαλόπουλος, Αγγελόπουλος 14(2), Παπαϊωάννου 5, Στουρνάρας 13(2), Παπανικολάου 4, Κολετζαρίδης, Παυλάκης 10(2), Ουραζάνης 6, Παναγιωτόπουλος, Κάλφας, Ρούμογλου, Πιεβάλιτσα 13(1).

Ρούπελ (Κοκολιός): Κάτος 14(2), Φραγκούλης 3, Δατσιάδης 3, Κεμανετζής, Δαλαγκόζης 18(2), Γκούτσιας 12, Παπαδόπουλος 11, Σιδερίδης 3.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 27/11)

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Βασιλικά

Αρίων Ξάνθης-ΓΑΣ Κομοτηνή

ΚΑΟ Δράμας-Ανατόλια

Διγενής Λακκώματος-Γαλάτιστα

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Σημείωση:

1) Στα play offs συμμετέχουν οι τέσσερις 1οι κάθε ομίλου. Στη Β΄ Εθνική ανέρχονται συνολικά έξι Σωματεία, οι νικητές της Γ΄ Φάσης των play offs.

2) Στα play out συμμετέχουν οι ομάδες που κατετάγησαν στις θέσεις 5 έως 12 της βαθμολογικής κατάταξης του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου. Στον 5ο όμιλο η ομάδα που θα καταταγεί στην 5η θέση μετά τη λήξη της Α΄ Φάσης του πρωταθλήματος θα περάσει στην Γ΄ Φάση άνευ αγώνα. Οι τέσσερις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου, οι τρεις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 5ου ομίλου και οι δύο ηττημένοι από τη Γ΄ Φάση των play out του κάθε ομίλου, σύνολο 35 Σωματεία, υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα όπου ανήκουν.

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.