Πλήρης αγωνιστική δραστηριότητα για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά:

1ος Όμιλος – 16η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΣ Εργοτέλης-Παναχαϊκή ΓΕ 72-66

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 64-61

ΣΔΥ Τρίπολης-ΣΚ Καλαμάτα 67-52

ΑΟ Γλαύκος-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 69-66

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 70-75

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 70-75

Δεκάλεπτα: 18-14, 35-33,55-48, 65-65 (κ.α.), 70-75

Σφήκα (Νιπεργιάλης): Συνετός 12(1), Πέππας, Νόεας 17(1), Σαμαράς 3(1), Θεοδωρόπουλος 14(4), Μπεκρής 14(3), Βασιλείου, Μπουγάς, Δασκαλόπουλος 3, Αγραπιδάκης 2, Κιουρτζίδης 5.

Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 3, Βουρνάς 16(2), Βάλαης, Γιαννικόπουλος 10(1), Πουλάκης, Θανόπουλος 4(1), Παπαβασιλόπουλος 5(1), Μαναβόπουλος 18, Καλλής 17(2), Στόλλας, Λαμπρόπουλος 2.

ΓΣ Εργοτέλης-Παναχαϊκή ΓΕ 72-66           

Δεκάλεπτα: 14-18, 34-32, 50-49, 72-66

Διαιτητές: Κιουλάφας, Αντωνέλου

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Μαρκόπουλος 5(1), Αθανασιάδης 8(1), Μαϊστρέλης 3(1), Μαχαιριανάκης 11, Γουμενάκης 8(2), Μπούμπαρης12, Μανιαδής, Γιαννακόπουλος 11(1), Χαμηλάκης, Καραλής 14(2).

Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Γιόβας 9(1), Σπυριδωνίδης 4, Τριπολίδης11(2), Κατωπόδης, Κούτρας 13(3)Τζίμης 13, Τσουλφάς 12(4), Βανδώρος 4, Χάρης.

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 64-61

Δεκάλεπτα: 16-17, 30-35, 53-48, 64-61

Διαιτητές: Γρίβα, Παπαγεωργίου Δ.

Δίωνας (Μυριούνης): Κωνσταντινόπουλος 14(2), Γιαννόπουλος Η. 2, Κλεφτακης 3(1), Οικονόμου 16, Καμαρινός 13(1), Καραγιαννίδης 5(1), Πολιτόπουλος 11(1), Γιαννόπουλος Χ.

Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Μπόζιτς 7(1), Καράβας, Μαρουλλάκης, Χατζηδημητρίου 4, Καταβαίνης 2, Δερμιτζάκης 15(1), Γιακάι 3, Σκλήβας 16, Μιρόσαβιτς, Μητσού 14(3).

ΑΟ Γλαύκος-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 69-66        

Δεκάλεπτα: 21-17, 33-30, 56-46, 69-66

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Λιόνας

Γλαύκος (Γκοργκόλης, Πολίτης): Χουλιάρας 5, Τσακίρης 14(1), Διαμαντόπουλος 5, Σταθόπουλος 7(1), Ροκανάς 10(1), Σπύρου, Πελίγκος 11, Παλλαδινός 17(1), Σιδάς, Σταμίρης.

Ήφαιστος (Φιλίππου): Γιαννούτσος 5, Βεργανελάκης 3(1), Χριστόπουλος, Ιατρόπουλος 15(1), Κεφαλάς 6, Ντουλές 3(1), Τσεκλένης, Τσογγίδης-Τσονακίδης 7, Γκόβας 21(3), Καραγιάννης 4, Οικονομόπουλος 2.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 30 (14-2)

2. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 27 (12-3)

3. ΣΚ Καλαμάτα 25 (9-7)

4. ΓΣ Εργοτέλης 25 (10-5)

5. Παναχαϊκή ΓΕ 23 (7-9)

6. ΑΣΣ Αμαλιάδας 21 (6-9)

7. ΑΟ Γλαύκος 21 (6-9)

8. ΣΔΥ Τρίπολης 21 (5-11)

9. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 20 (5-10)

10. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 18 (3-12)

Επόμενη αγωνιστική (17η, 3/4)

Παναχαϊκή ΓΕ-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς

ΣΚ Καλαμάτα-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΓΣ Εργοτέλης

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΑΟ Γλαύκος

ΣΔΥ Τρίπολης-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας

2ος Όμιλος – 16η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΦΟ Βροντάδου-Τελεθριακός ΑΣ 76-71

ΑΟ Δάφνης-ΓΣ Κορωπίου 79-63

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΕ Πικερμίου (ανεβλήθη)

ΑΟΝΣ Μίλων-Βούρειος ΑΟΛ 78-64

Ρεπό: ΑΟΦ Πορφύρας

Αναλυτικά οι αγώνες

ΦΟ Βροντάδου-Τελεθριακός ΑΣ 76-71  

Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Ανδρεόπουλος

Δεκάλεπτα: 22-19, 38-37, 57-52, 76-71.

Βροντάδο (Αμέντας): Κιρκινέζης 2, Μπαγιώκας 8 (2), Γεωργούτσος 32, Λεγάτος 2, Τσιλούλης 5 (1), Αγγελίδης 9, Γιάνναλος, Φίλος, Τσίγκας, Ντιφαντής 8, Καγιαμανίδης 10, Σφηκάκης.

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Πανταζής 13, Στεφάνου 6 (2), Γκρινιάρης 30 (3), Παπανικολάου 1, Μητσιμπόνας, Τσιριμώκος, Γκιζογιάννης Σωκρ. 20 (1), Κιαπέκος 1.

ΑΟ Δάφνης-ΓΣ Κορωπίου 79-63                

Δεκάλεπτα: 23-21, 39-36, 62-47, 79-63

Διαιτητές: Αυγερινός, Δημουλάς

Δάφνη (Σμυρνιώτης): Τζιβελέκας 19(4), Κουλιός 4(1), Καραχάλιας 2, Βαλτατζής 2, Πίνης 9(2), Κερασοβίτης 14(3), Μπγιάλας 4(1), Τζωρτζάκης, Μουστόπουλος 23, Ζέφι 2.

Κορωπί (Κουκουζέλης): Γκίκας, Λεμπέσης, Νικόπουλος 2, Μιχάλης 4, Παπαϊωάννου 3(1), Μακρομιχάλης 9(1), Μαράντος 21(3), Ορφανός 2, Γκίνης 4, Σιδέρης 18.

ΑΟΝΣ Μίλων-Βούρειος ΑΟΛ 78-64

Δεκάλεπτα: 23-20, 44-39, 64-54, 78-64

Διαιτητές: Τσαϊρίδης, Πετράκης

Μίλων (Καραγιάννης): Πετρίδης 11, Χρήστου, Ψυλέας, Θεοδωρίτσης 16(5), Κόκκαλης 13(2), Λογοδότης, Μοτσενίγος 18(3), Παπαπέτρου, Δημάκος 2, Χριστόπουλος 6(2), Κουκουνιάς 12, Πρωτόγερος.

ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Ανδρουλάκης 2, Σουλίκας 10(2), Πορτελάνος 1, Σπάρταλης 4, Τσουρής 17(3), Τρόβας, Ουλουσίδης 13(2), Κουτσαντωνάκης, Σαμιώτης 3(1), Μαλούκος 10.

Βαθμολογία

1. ΑΟΝΣ Μίλων 26 (12-2)

2. ΑΟ Δάφνης 25 (11-3)

3. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 23 (10-3)

4. Βούρειος ΑΟΛ 23 (9-5)

5. ΓΣ Κορωπίου 20 (6-8)

6. ΑΕ Πικερμίου 19 (6-7)

7. ΦΟ Βροντάδου 18 (3-12)

8. ΑΟΦ Πορφύρας 17 (4-9)

9. Τελεθριακός ΑΣ 15 (1-13)

Επόμενη αγωνιστική (17η, 4/3)

ΓΣ Κορωπίου-Τελεθριακός ΑΣ

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟΦ Πορφύρας

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας

ΑΟ Δάφνης-ΑΟΝΣ Μίλων

Ρεπό: ΦΟ Βροντάδου

3ος Όμιλος – 20η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Πεύκης-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 95-50

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΣ Πέρα 82-73

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟΚ Χαλάνδρι 57-51

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Μυκόνου 68-82

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΚΑΠ 49-82

Ρεπό: ΑΕ Δικαίου Κω

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Πεύκης-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 95-50     

Δεκάλεπτα: 25-10, 40-23, 65-45, 95-50

Διαιτητές: Γαραντζιώτης Α., Μπαράκου Λ.

Πεύκη (Κτιστάκης, Γράβαλος, Αλεξιάδης): Λέζος 10, Τσακίρης 8(1), Αποστολίδης 8(2), Κορκοσούρας 11(3), Καραδολάμης 11(3), Πατσαντζόπουλος 22(2), Φιλιππόπουλος 10(2), Τσούπρος 9(1), Παπανικολόπουλος, Μουάτσος 2, Παπαδάκης 3(1), Ζουρμπάκης 1.

Ποσειδώνας (Νταλίπης): Χρονόπουλος 3(1), Δόσης 9(2), Πατουχέας 12(2), Γεωργούλας, Λαμπρόπουλος, Τουργέλης 9, Παπαγεωργίου 5(1), Τσαούσης 3, Ντίλης, Σακελλάρης 9(1), Δαμπουνέλης.

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟΚ Χαλάνδρι 57-51

Δεκάλεπτα: 9-7, 19-27, 36-38, 57-51

Διαιτητές: Κούλης Χ., Ραπτογιάννης

Ελευθερία (Σίμος): Κρεμαστούλης 3, Παπαγεωργίου 5(1), Δέλλιος 5, Γιαμπάνης 12(2), Βασιλόπουλος 5(1), Κιούσης 2, Πέτρας, Κολοφώτης 8(1), Κατσόγιαννης 12(1), Παλουκάκος 5.

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Αθανασιάδης 18(2), Κονδύλης 5(1), Πασχαλίδης, Ανδρουλάκης, Δημητριάδης, Φρίμας, Δεμέναγας 2, Λάτσης 8, Φωτόπουλος 15(2).

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Μυκόνου 68-82           

Δεκάλεπτα: 10-19, 29-36, 52-63, 68-82

Διαιτητές: Χαϊνά, Καραμπιτσάκος

Νίκη (Ζωντός): Βαφιάς (18(5), Γεωργακόπουλος 11(2), Κυπριτζόγλου (11(1), Τσεκένης 3(1), Αρσενικός 8(2), Τσιάτσιος, Κούνας 1, Δέλλιος 16, Μαυρομανωλάκης.

Μύκονος (Μανωλιτσάκης): Στάνκοβιτς, Αγγελακόπουλος 2, Μάρτζος 15(3), Καράμπουλας 18(1), Τσιάρας, Μακρής 11, Τσάμης 18(3), Κατσαρέας, Ονάσογλου 17(2).

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 36 (18-0)

2. ΑΟ Πεύκης 35 (17-1)

3. ΚΑΠ 32 (14-4)

4. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 29 (11-7)

5. ΑΣ Πέρα 26 (7-12)

6. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 27 (9-9)

7. ΑΕ Δικαίου Κω 25 (7-11)

8. ΑΟ Ερμιονίδας 25 (7-11)

9. ΑΟΚ Χαλάνδρι 24 (7-10)

10. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 19 (1-17)

11. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 19 (1-17)

Επόμενη αγωνιστική (21η, 4/3)

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΟ Ερμιονίδας

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Πεύκης

ΑΟ Μυκόνου- ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

ΚΑΠ-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

ΑΕ Δικαίου Κω- ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων

Ρεπό: ΑΣ Πέρα

4ος Όμιλος – 16η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΣ Αγριάς 88-59

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΣ Σοφάδων 83-77

Αμπελώνας-ΓΣ Αλμυρού 58-83

Αναγέννηση Λαμίας-Νίκαια Λάρισας 57-61

Αχέρων Καναλακίου-ΓΕ Αγρινίου 68-65

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΣ Αγριάς 88-59

Δεκάλεπτα: 20-13, 38-26, 64-41, 88-59

Διαιτητές: Μελανίδης, Γιατρόπουλος

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 9, Γκαντιάς, Τσιτσάνης 6, Αργύρης 16(2), Ρούτσι 2, Αγαπίου 6, Μαρτζέλης 18(6), Μπέφας 2, Τσιτσάνης 15(1), Μεριτσης, Αθανασόπουλος 14, Φέτσης 2.

Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Μουρατίδης, Καραμανλής 17(2), Ζαμπέτης 4, Ρώσσιος 8, Αμπάρης 17, Σκαμάγκας 7(1), Χαρχαρής 6.

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΣ Σοφάδων 83-77

Δεκάλεπτα: 24-18, 45-40, 64-59, 83-77

Διαιτητές: Παπανικολάου Γ., Τοπαλίδης

Σπάρτακος (Ρήγγας, Καΐκας): Νταβουλτζόπουλος 14, Κολότσιος 2, Αναγνωστάκης 21(5), Καστανιώτης 12, Ιωακειμίδης 20(2), Λαμπρόπουλος 2, Αγγελόπουλος, Θώδης 2, Πρεμέτης 2, Σταυρόπουλος, Δήμος 8.

Σοφάδες (Παππάς): Κυριακόπουλος 12(3), Ζωιτσάκος Χ. 5, Σιαμέτης, Ζωιτσάκος Τ. 8(2), Αναγνωστόπουλος 14(2), Δίκαρος 2, Μοσόρας 24(1), Δαουλάρης 12(3).

Αχέρων Καναλακίου -ΓΕ Αγρινίου 68-65

Δεκάλεπτα: 24-18, 38-41, 53-57, 68-65

Διαιτητές: Λιότσιος, Ασημακάκη

Αχέρων (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 7(1), Οικονομίδης, Ροντογιάννης 11(3), Κασκάνης 5, Βασιλείου, Σταύρου, Κακιούζης 10, Χρήστου 8, Δάσκαλος 5, Πάνου 22(2).

Αγρίνιο (Σταυροθανάσης, Καρέτσος): Πολύζος, Τσιλιμέκης, Σταμουλάκης, Τασόπουλος 31(5), Σταμούλης 13(1), Γαλαγάλας, Γκρίζης 2, Παρθένης, Δάρλας 11(2), Καραγιάννης, Παπαθανασόπουλος, Παπαθανασόπουλος Ι. 8.

Αμπελώνας-ΓΣ Αλμυρού 58-83

Δεκάλεπτα: 16-20, 26-43, 42-64, 58-83

Διαιτητές: Εκίζογλου, Αγραφιώτης Β.

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας, Κοτσώνας 15(2), Γιώτης 12(2), Μπιζιάκης 1, Καραγιάννης, Γαζέτας, Τσιούλκας 6, Βλησσαρούλης 4, Καράτζιος 7(1), Τεκούσης, Παλάσκας 3(1), Μπεχλιβάνος 10(2).

Αλμυρός (Νάνης): Μυλωνάς 4, Μαμούρας 2, Παπούλιας 18, Ξηρομερήσιος 2, Πολίτης 26(4), Μασούρας 5, Χασιώτης 2, Τσαβές 4, Τάσσος 3, Γόγουλας 4, Κωτούλας, Βαλαμούτης 13(3).

Αναγέννηση Λαμίας-Νίκαια Λάρισας  57-61

Δεκάλεπτα: 17-18, 24-30, 38-44, 57-61

Διαιτητές: Καραβίτης, Παπαδόπουλος Χ.

Αναγέννηση (Κουμπούρας): Φετοκάκης 1, Λιάπης 11, Αντωνόπουλος 5(1), Κουμπούρας 9, Μεϊντάνης, Τσιώτας 1, Πελεκούδας 11, Χαντζόπουλος 4(1), Καλλίλας, Κονταλάτος 15(1).

Νίκαια (Μπελαλίδης): Κάμζελας, Μουράτης 5(1), Νταφός 5, Κουραμάς, Τουρναβίτης 8(2), Χήρας 5(1), Πασχάλης 12, Μπλιάτζας 10(1), Φιλιππόπουλος 16.

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 31 (15-1)

2. ΓΣ Αλμυρού 29 (13-3)

3. ΑΟ Τρίκαλα 28 (12-4)

4. ΓΣ Σοφάδων 28 (12-4)

5. Αμπελώνας 23 (7-9)

6. ΓΣ Αγριάς 22 (6-10)

7. Αχέρων Καναλακίου 22 (6-10)

8. Νίκαια Λάρισας 20 (4-12)

9. Αναγέννηση Λαμίας 19 (3-13)

10. ΓΕ Αγρινίου18 (2-14)

Επόμενη αγωνιστική (17η, 3/4)

ΓΕ Αγρινίου-ΓΣ Σοφάδων

ΓΣ Αγριάς-Σπάρτακος Ιωαννίνων

Νίκαια Λάρισας-ΑΟ Τρίκαλα

ΓΣ Αλμυρού-Αναγέννηση Λαμίας

Αχέρων Καναλακίου-Αμπελώνας

5ος Όμιλος – 16η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Γαλάζιοι-Ανατόλια 52-61

Ναύαρχος Βότσης-ΑΟΚ Βέροιας 90-63

ΑΣ Καστοριάς-Αριστοτέλης Φλώρινας 79-62

ΔΕΚΑ-ΦΟ Αριδαίας (30/3, 19:30)

Αετοί Βέροιας-Ικαροι Γιαννιτσών 66-61

Αναλυτικά οι αγώνες

Ναύαρχος Βότσης-ΑΟΚ Βέροιας 90-63

Δεκάλεπτα: 20-19, 37-35, 66-56, 90-63

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γρ. – Αναστασιάδης Π.

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Γκίζης 2, Παπαδόπουλος 2, Καραγιαννάκης 5, Γκοβεδάρος 2, Δεμερτζής 10(2), Αποστολίδης 26(2), Σιώπης 14(2), Καναράς 8(1), Αγριόπουλος 1, Γιαννακίδης 18(5), Κυριαζίδης 2.

ΑΟΚ Βέροιας (Γκαμούρας): Καμπέρης 14(4), Τσαχουρίδης, Μέλλιος 6(1), Ντουλαβέρης 8, Κοτσαμπάσης 6(2), Κόγκας, Τριχόπουλος 3(1), Χαραλαμπίδης 17, Κοχλιαρίδης 9(1).

Γαλάζιοι-Ανατόλια 52-61

Δεκάλεπτα: 13-12, 28-27, 39-52, 52-61

Διαιτητές: Κωνσταντινέλης, Μιχέλης Θ.

Γαλάζιοι (Παπαδούλης, Τσίμπος): Μεσκούρης 2, Σαχμπατιάν 3, Μπάρδας 16, Μούτσιος 6(2), Παγώνης 7(1), Καμπούρης, Μίχος 8, Αϊμέκε 6, Τζίμας, Γιανναράς 4.

Ανατόλια (Τασούδης, Ηλιάδης): Βελισσαρίου 15(3), Χρυσανθάκης Χ., Τασούδης, Τζιουβάρας 12(1), Κογκαλίδης 5(1), Ιατρίδης 6, Μακαντάσης, Ντολόπουλος 1, Καρανώτας 6, Χρυσανθάκης Θ. 14(3).

Αετοί Βέροιας-Ικαροι Γιαννιτσών 66-61

Δεκάλεπτα: 18-14, 32-28, 52-44, 66-61

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Φίλλιος

Αετοί (Τυριακίδης): Λιόλιος 17(5), Γκανάς 3(1), Γαβριηλίδης, Ζαμπάκας, Λαζαρίδης 9(3), Ιωσηφίδης Κ., Λέφας 2, Τσακαλέρης 9, Γκίτκος, Μαυρίδης 13(1), Τσιόγκας 10, Ιωσηφίδης Μ. 3(1).

Ίκαροι (Ανδρέας Οκλαλιώτης) : Μουσταφά, Καραχισαρίδης, Σπόντης 6, Ελευθεριάδης 10, Μπογδάνης 2, Σαμαράς 16(4), Παουλεάνου 4, Οκλαλιώτης, Χαρίστος, Παπαδόπουλος 11(2), Μαρκίδης 12.

ΑΣ Καστοριάς-Αριστοτέλης Φλώρινας 79-62

Δεκάλεπτα: 22-15, 41-34, 55-56, 79-62

Διαιτητές: Λαδάς, Καρυπίδης

Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 15(1), Μπέγας 11(1), Κέδρος 8, Παπαγεωργίου, Πιπερόπουλος, Κωστάρας, Παπαμαργαρίτης, Βλάχος 19(4), Ξάνθης, Κορομπίλιας 4, Παντελίδης 14(1), Παπαδημητρίου 8(2).

Αριστοτέλης (Μουρουζίδης): Καραποστόλου 10(1), Τσιόγκας Η. 9, Τσίρμπας 8(1), Ναϊπλής, Πεταλωτής 12, Τασιούδης 9(1), Κωστούλας 12(2), Κίρτσος, Παπαδόπουλος 2, Ματούλας, Ντρίζα Ε., Ντρίζα Τ.

Βαθμολογία

1. ΔΕΚΑ 29 (14-1)

2. Ναύαρχος Βότσης 29 (13-3)

3. Αριστοτέλης Φλώρινας 26 (10-6)

4. ΑΣ Καστοριάς 25 (9-7)

5. Αετοί Βέροιας 24 (8-8)

6. ΦΟ Αριδαίας 22 (7-8)

7. ΑΟΚ Βέροιας 22 (6-10)

8. Ανατόλια  22 (6-10)

9. Γαλάζιοι 19 (3-13)

10. Ικαροι Γιαννιτσών 19 (3-13)

Επόμενη αγωνιστική (17η, 3/4)

Ικαροι Γιαννιτσών-ΑΟΚ Βέροιας

Ανατόλια-Ναύαρχος Βότσης

ΦΟ Αριδαίας-Γαλάζιοι

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΔΕΚΑ

Αετοί Βέροιας-ΑΣ Καστοριάς

6ος Όμιλος – 16η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς-Αρίων Ξάνθης 65-72 (παρ.)

ΒΑΟ-ΚΑΟ Δράμας 43-72

Ασπίδα Ξάνθης-Ιωνικός Ιωνίας 57-69

Ζέφυρος-Ελπίδα Αμπελοκήπων 58-70

ΑΟ Γαλάτιστας-Σταυρούπολη 64-85

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Γαλάτιστας-Σταυρούπολη  64-85

Δεκάλεπτα: 22-27, 33-47, 47-67, 64-85

Διαιτητές: Ταρενίδης, Χατζηκώστας

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Ανετούδης, Καλπαξίδης 6, Καφαντάρης 3(1), Κουλαξής 15(1), Καζλάρης 5(1), Κωνσταντάς 8, Σπουργίτης, Νουκάρης 19(2), Αμπατζίδης 2, Μυλωνάς 6, Πομάκης.

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Μυστιλιάδης): Μάρκου 14(2), Φωτιάδης 15(5), Χατζημιχαηλίδης 9(1), Κουντουρατζόγλου 16, Δασκαλόπουλος 9, Καδής, Καζάνης, Ταμπάρης 2, Κακαρούδης 20, Δημαλής, Τσιμπής.

Απόλλων Καλαμαριάς-Αρίων Ξάνθης 65-72

Δεκάλεπτα: 7-17, 29-31, 35-50, 61-61 (κ.α.), 65-72

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Διαμαντής

Απόλλων  (Πολυμένης): Γκαντίδης Θ. 2, Σμυρλής 5(1), Μπαγκντασαριάν, Πολυμένης 10(1), Λαγός 17(3), Μπακογλίδης, Νησιώτης 2, Βεργόπουλος 2, Πανούλης 12, Κατάνος 9(3), Μακούλης 2, Γκαντίδης Μ. 4.

Αρίων (Θερμός): Χριστοφορίδης 7, Γρούδος 21(3), Θεοδωρίδης 1, Μπουτσακτσί 23(1), Ζαμπάκης 16(1), Σαββουλίδης, Κουρτίδης, Κλωναράς, Καρανικολής, Μελαδιανός 2, Τσίτσιος 2.

Ασπίδα Ξάνθης-Ιωνικός Ιωνίας  57-69

Δεκάλεπτα: 21-30, 30-44, 40-56, 57-69

Διαιτητές: Ντόγκας, Νέδογλου

Ασπίδα (Στεφανίδης): Στεργίου 15(3), Παπαδάκης 14(1), Στουρνάρας, Παπανικολάου 7(1), Σανούδος, Παυλάκης, Κουτσογιάννης 11(1), Παναγιωτόπουλος 3(1), Μπουραζάνης, Κάλφας 5(1), Ρούμογλου, Σαλεπτσής 2.

Ιωνικός (Χριστοφορίδης, Γουλτίδης): Σαρακατσάνος 6(2), Αγγελόπουλος 12, Παναγιώτου 5(1), Ματενίδης 14(2), Σκουλαριώτης 4, Περιστεράκης 10(2), Ζωγράφος 7, Αντωνιάδης 11(3).

ΒΑΟ-ΚΑΟ Δράμας 43-72

Δεκάλεπτα: 12-19, 20-38, 30-68, 43-72

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Χάνος

ΒΑΟ (Αραϊτζόγλου): Ταζόπουλος Κ. 7(1), Βούκα 4, Πανταλέων, Γαλατσόπουλος 2, Μαγής 7, Ταζόπουλος Γ. 9, Ζαχαρίας, Πιτσινέλης 2, Πισιώτης , Εξίογλου 2, Αμανατίδης 8, Νάκος 2.

ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Σιταρίδης 5(1), Στυλίδης 25(5), Γαϊτανίδης 13(2), Γρηγοριάδης, Μελιάδης, Κουμλέλης 5, Μπόζης 8, Χαρισμίδης 6, Μπέσσας 1, Μούκας 9.

Ζέφυρος-Ελπίδα Αμπελοκήπων 58-70

Δεκάλεπτα: 8-18, 22-33, 44-48, 58-70

Διαιτητές: Καραβάς, Αθανασιάδης Αθ.

Ζέφυρος (Δεμερτζής): Τσέφος, Τσιουπλης, Γκοτζαμανίδης 12, Ζόγκου 2, Σιόβας, Κώνστας 3, Ζάγκας 1, Φαρμάκης 4, Μακρής 2, Τσάμογλου 8, Στρατίδης, Τσίγκας 26(4).

Ελπίδα (Κασαπίδης, Βέκιου): Μουρατίδης 9(1), Παπαπασχάλης 7, Ιτσιος 2, Ριζόπουλος 13(1), Στεάι 2, Μαλακόπουλος, Μανδράς 3, Τζιβεριώτης 1, Δημητρόπουλος, Καραγιώργος 15, Τραπεζάνογλου 18,  Τερζίδης.

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη  30 (14-2)

2. Ιωνικός Ιωνίας 29 (13-3)

3. ΚΑΟ Δράμας  29 (13-3)

4. Ασπίδα Ξάνθης 25 (9-7)

5. Αρίων Ξάνθης 25 (9-7)

6.  ΑΟ Γαλάτιστας 23 (7-9)

7. Ελπίδα Αμπελοκήπων 22 (6-10)

8. Απόλλων Καλαμαριάς 22 (6-10)

9. ΒΑΟ 19 (3-13)

10. Ζέφυρος 16 (0-16)

Επόμενη αγωνιστική (17η, 3/4)

Σταυρούπολη-ΚΑΟ Δράμας

Αρίων Ξάνθης-ΒΑΟ

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Απόλλων Καλαμαριάς

Ιωνικός Ιωνίας-Ζέφυρος

ΑΟ Γαλάτιστας-Ασπίδα Ξάνθης

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.