Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (9η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος – 9η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Καλαμάτα – Ακράτα 64-58

Αχαγιά – Αιγάλεω 71-88

Ηλυσιακός – Ληξούρι 83-65

Μεγαρίδα – Πέρα 77-58

Κεραυνός Αιγίου – Άρης Νικαίας 70-64

Ιωνικός ΝΦ – Κηφισιά 94-66

Λέοντας – Έσπερος Πατρών 32-49

 

Φύλλα αγώνα

Αχαγιά – Αιγάλεω 71-88

Δεκάλεπτα: 28-23, 39-41, 54-64, 71-88

Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Τσιμπούρης

Αχαγιά (Σαράντης): Δ. Λυμπέρης 12(4), Νικολάου 14, Οικονομόπουλος 3(1), Βουρνάς 9, Τσάμης 16(3), Μακρής 14, Κωνσταντινόπουλος, Ταρνάρης 3(1), Κάλλης.

Αιγάλεω (Ζωντός): Μαυράκης, Φακοπουλιδης, Καράβολας 22(4), Κούρτης, Ντακούλιας 15(1), Γκαγκαλούδης 22(4), Αγγελόπουλος 14(2), Οικονόμου 4, Καλλινικίδης 8, Ναυπλιώτης 3(1).

 

Λέοντας – Έσπερος Πατρών 32-49

Δεκάλεπτα: 11-11, 17-27, 26-41, 32-49

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Δελαγραμμάτικας

Λέοντας (Κόλλιας): Βασιλόπουλος 4, Μακρής 4, Πασπαλάς 2, Σβερκούνης 6(1), Κούτουλας 4, Ντορμπάρης, Μπάλτσης 5(1), Χρήστου, Κουρούπης, Αμπαδιωτάκης 4, Σταυριανόπουλος 3(1).

Εσπερος Πατρών (Δεράος): Σερέτης, Φραντζής 19(5), Σακελλαρόπουλος, Ζαφείρης 6(1), Ροκανάς 10(2), Λ. Καλογιάννης, Θωμόπουλος, Τόμπρος, Αργυρόπουλος, Δούρος 1, Μπαρδάκας, Βύρλας 13.

 

Κεραυνός Αιγίου – Άρης Νικαίας 70-64

Δεκάλεπτα: 20-13, 34-27, 54-48, 70-64

Διαιτητές: Λεκατσάς, Καββαδάς

Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Μπιτσάκος, Κουκουλομάτης 9(1), Ράπτης, Κάντας, Μπεκρής 19(1), Μούκας 9, Αγγελόπουλος 20(4), Λυμπερέας 8, Τζελέπης 5, Οικονομίδης.

Αρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Κριτσωτάκης 4, Γαλίτης 2, Αλεξανδρόπουλος 5(1), Γούνης 2, Πορτελάνος 2, Κρητικός 19, Κόλλιας 18, Χατζόγλου, Σιδερής 2, Παπουτσής 12(2).

 

Μεγαρίδα – Πέρα 77-58

Δεκάλεπτα: 22-19, 42-33, 58-49, 77-58

Διαιτητές: Αργυρούδης, Μπιτσιντζάνος

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας, Κοντόπουλος 8(2), Σπυρόπουλος 11(2), Παλαιοχωρίτης 14(2), Ζακυνθινός 5(1), Μπαλάφας 8(2), Στεφάνου, Αβραμίδης 11, Βούρτσης, Μαλούκος 8, Θέος 12, Παπασπύρος.

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος, Θεολογίτης 13(2), Παπάδης, Πεταλάς, Τσιρόπουλος, Τσολάκης 10, Χολέβας 1, Πατσατζόπουλος 2, Πιτούλης 4, Σωτηράκης 15, Ντιφαντής 13.

 

Ιωνικός ΝΦ – Κηφισιά 94-66

Δεκάλεπτα: 27-14, 53-29, 70-48, 94-66

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Μαρτινάκος

Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης): Παπανδρέου 13(1), Μαλτέζος 4, Παπαπέτρος 4, Γρύλλης, Κουμουνδούρος 7(1), Πέττας 29(1), Μουμπάρακ 25(5), Κουλούρης 2, Κατιάκος 8, Χριστόδουλος 2.

Κηφισιά (Κωλέτσης): Κρανιάς, Μοσχοβίτης 12, Μακρυγιάννης 4, Χατζηνικόλας 13, Σταθούλης 13(1), Πρέκας 2, Όουντε-Μπος 8(1), Σιούτης 2, Σκούταρης 5, Δούβλης 7, Γιαννόπουλος, Μαντζάκος.

 

Ηλυσιακός – Ληξούρι 83-65

Δεκάλεπτα: 21-15, 43-37, 68-53, 83-65

Διαιτητές: Φάκαρος, Μαρίγλη

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 12(2), Φώτσης 21(5), Κοψιάς 9, Παπανικολάου 2, Καραμπάς 15(2), Μπουργάνος 14 (1), Ζαραϊδώνης 4, Φουστέρης 2, Αντωνόπουλος 4.

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Σαρικάς 11, Ανδρικόπουλος 10(2), Συνοδινός 1, Ιωακειμίδης 16(2), Μαρούλης 8, Τρυφωνόπουλος 6, Αναστασάκης 7.

 

Καλαμάτα – Ακράτα 64-58

Δεκάλεπτα: 16-12, 26-31, 41-39, 64-58

Διαιτητές: Ραχιώτης, Τηγάνης

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος, Τζιλιάνο, Γκοντόπουλος 12(3), Πέζος 2, Σιδέρης, Μαθιόπουλος, Γιαννουκάκης 7, Παθιάκης, Καλογερόπουλος 15(1), Κοντόπουλος 7(2), Μπάκας 6, Γιαννακόπουλος 15(1).

Ακράτα (Βουρνάς): Μαλλής, Τσιακμάς 8(2), Ονάσογλου 13(1), Λαφής, Θανόπουλος 7, Αμβραζής 2, Γκιζόγιαννης 18(1), Γκόβας, Σίνης 4, Βεσκούκης 6.

 

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 18

2. Μεγαρίδα 17

3. Ιωνικός ΝΦ 17

4. Αχαγιά 15

5. Ηλυσιακός 14

6. Κηφισιά 13

7. Πέρα 13

8. Ακράτα 13

9. Κεραυνός Αιγίου 13

10. Έσπερος Πατρών 12

11. Λέοντας 11

12. Καλαμάτα 11

13. Ληξούρι 10

14. Άρης Νικαίας 9

*Άρης Νικαίας και Ληξούρι έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (10η, 23/12)

Αιγάλεω – Καλαμάτα

Ληξούρι – Αχαγιά

Ηλυσιακός – Μεγαρίδα

Ακράτα – Κεραυνός Αιγίου

Άρης Νικαίας – Ιωνικός ΝΦ

Κηφισιά – Λέοντας

Έσπερος Πατρών – Πέρα

 

 

2ος Όμιλος – 9η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΠ – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 70-81

ΟΦΗ – Μελίσσια 98-108 (β’ παρ.)

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 60-53

ΒΑΟΛ Χίου – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 95-77

Καλλιθέα – Κορωπί 73-77 (15/12)

Άρης Θήβας – Ερμής Σχηματαρίου 81-77

Λοκρός Αταλάντης – Δειλινό 91-56

 

Φύλλα αγώνα

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 60-53

Δεκάλεπτα: 19-8, 26-21, 40-45, 60-53

Διαιτητές: Ζιώγας, Σιδέρης

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος, Μεγαγιάννης): Χόρτσας, Κυριακόπουλος 1, Σταμάτης 17(4), Γιαννακόδημος 3, Ανέστης 6, Μούκας, Μιχαλόπουλος 5, Διαμαντόπουλος 18(3), Αντωνούσος, Μπάζιος 10.

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Κορομηλάς , Καλογερόπουλος 12(2), Γαλιατσάκης , Χωματάς 5(1), Τσίρος 1, Συγγούνας 5, Σταμέλος 3(1), Τύρλας 8, Ζερβός 10, Σιλιτζίρης 4, Σβάρνας 5.

 

ΒΑΟΛ Χίου – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 95-77

Δεκάλεπτα: 21-17, 50-35, 70-62, 95-77

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Νερομυλιώτης

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 16, Σερέπας, Ανδρουλάκης, Σουλίκας 26(5), Φουντουλάκος 3(1), Αγγελίδης 24, Καραφαντής, Τσουρής 13(1), Κουϊμτζής 2, Τροβάς, Σουλινάρης 10, Κωνσταντινάκος 3(1).

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Πούλος): Θεοδωράκος Β, Κουτσογιάννης 6, Σέττος 26(4), Θεοδωράκος Π. 3, Ξιούρας 6, Μανταλβανός, Μανιάτης 9, Γκιζόγιαννης 27(2), Λουκάς, Καραμπέκης, Γεωργουσόπουλος.

 

ΟΦΗ – Μελίσσια 98-108 (β’ παρ.)

Δεκάλεπτα: 27-20, 45-42, 69-67, 84-84, 93-93 (α’ παρ.), 98-108 (β’ παρ.)

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Ντάνος

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας, Κριθινάκης, Πετράκης 17(2), Τσερκιτζόγλου 9(1), Τσιλόγλου, Καρλάφτης 6(2), Αγαπιάδης 6(2), Αντωνόπουλος, Μπούμπαρης 5, Καραλής 19(4), Πάλλης 35.

Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 17(2), Στεργίου 8(2), Γεραμάκης 6(2), Οικονομόπουλος 30(4), Σωφρονάς 17(3), Ζήρος, Τρίχας, Καραχάλιος 22(1), Καραβανάς 8

 

Άρης Θήβας – Ερμής Σχηματαρίου 81-77

Δεκάλεπτα: 17-18, 38-37, 64-53, 81-77

Διαιτητές: Καλογριάς, Μελισσάρης

Αρης Θηβας (Ματσαγγούρας, Τσάλεζας): Γεωργούτσος 16, Ντέντα 6, Ματσαγγούρας, Γκόλιας, Καδηγιαννόπουλος 5, Παναγιωτίδης 14(2), Καλεμντζάκης 15(2), Χαραλάμπης 16(2), Κουμπές, Δαχρεντζής 9(1), Τριανταφύλλου, Μελετίου.

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης, Σολομωνίδης): Σπηλιόπουλος 4, Πανταζής 19(1), Κουτής, Γκρινιάρης 16(1), Μεϊντάνης, Κώνστας 2, Φλώτσιος 6, Ετζιάκα 4, Τσαπρούνης 7, Μαλισσόβας, Γιανναλέτσος 19.

 

Λοκρός Αταλάντης – Δειλινό 91-56

Δεκάλεπτα: 27-16, 45-34, 67-48, 91-56

Διαιτητές: Μαρινάκης, Τσακιράκη

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Πρεφαντής, Γεωργίου 3(1), Φωτητζόγλου 10, Κετέμα 12(2), Κεχρής, Πάσσας 11, Παπαηλιού 4, Καλογερόπουλος 3(1), Μάτος Αν. 19(3), Μάτος Αγγ. 13(3), Δουρούκης 9(1), Ψάλτου 7.

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 5, Μπορμπίδης, Αντωνογιαννάκης 4, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 3, Λέφης 11, Γρύλλης 19(2), Εκιτζόγλου 8(1), Κυρίτσης 3(1), Βουτσίδης, Σπηλιόπουλος 3.

 

Καλλιθέα – Κορωπί 73-77

Δεκάλεπτα: 19-21, 32-42, 49-66, 73-77

Διαιτητές: Καμήτσος, Λαμπίρης

Καλλιθέα (Μπίλιας): Χαρζηγεωργίου, Ματσαμάς, Παναγιωταράκος 14(1), Τσακίρης, Γυφτάκης 6(1), Παρδακάς 28(1), Μήτσης, Σκορδάλης 11(3), Κανύχης 11.

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας 2, Σβορώνος 8(1), Καμαρινός, Τζακισβίλι 1, Αγόρης 18(4), Καραδολάμης 21, Φίλα 1, Μερκούρης, Κουτουφάς 24(2), Χρονόπουλος 2.

 

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 17

2. Λοκρός Αταλάντης 16

3. Μελίσσια 16

4. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 15

5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 15

6. Κορωπί 14

7. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 14

8. ΒΑΟΛ Χίου 13

9. Άρης Θήβας 13

10. Ερμής Σχηματαρίου 13

11. ΚΑΠ 12

12. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 11

13. Καλλιθέα 11

14. Δειλινό 9

 

Επόμενη  αγωνιστική (10η, 23/12)

Μελίσσια – ΚΑΠ

Αργοναύτης Τριγλίας – ΟΦΗ

Ικαρος Νέας Σμύρνης – ΒΑΟΛ Χίου

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Καλλιθέα

Κορωπί – Αρης Θήβας

Ερμής Σχηματαρίου – Λοκρός Αταλάντης

Δειλινό – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

 

 

3ος Όμιλος – 9η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών 48-58

ΑΟ Καλαμπάκας-Τιτάνες Παλαμά  57-64

ΓΑΣ Μελίκης-ΑΓΣ Ιωαννίνων  61-76

Δόξα Λευκάδας-Ικαροι Τρικάλων 75-63

Νικόπολη Πρέβεζας-Ολυμπιακός Βόλου 74-84

ΠΑΣ Γιάννινα-Μαντουλίδης  80-62

Ρεπό: Εύαθλος Πολυκάστρου

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟ Καλαμπάκα-Τιτάνες Παλαμά 57-64

Δεκάλεπτα: 14-12,26-29, 37-51, 57-64

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Κουκουλεκίδης

ΑΟ Καλαμπάκα (Σδράκας): Γεπερίδης, Μασάδης 6, Μπαλωμένος 4(1), Ούτος,  Σπανός, Γαϊτανίδης 4, Παουλεάνου 8(2), Σούλκο 9, Γκάτζιας 2, Τσιλούλης 9(3), Παπακώστας 15(1), Κιουρτζίδης.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης-Φλώρος): Τσιαμπάς 17(1), Τσούμας 7, Χανέλι, Ζωιτσάκος 2, Γκογκίδης 16, Κατσαδούρος, Καραϊσκάκης 13(1), Μακρής 3(1), Γκαγκανάσιος 6, Αρχοντούλης, Καραδήμας.

 

ΓΑΣ Μελίκη-ΑΓΣ Ιωαννίνων  61-76

Δεκάλεπτα: 15-12, 32-36, 45-54, 61-76

Διαιτητές: Γαζέτας, Παπαθανασίου

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 14, Μαυρίδης Β. 18(2), Καποδίστριας, Κυριακού, Λέφας 2, Μαγαλιός, Καρατζάς, Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 12(3), Κοτζαμπάσης 6, Λαπατούρας 7, Ρογγότης 2.

AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Καννής 5(1), Ζαμπέτης 7, Σαχπαχίδης 6(2), Αντωνίου, Πουρνάρας 13, Xρυσής 26(4), Mάκης, Παπανικολάου, Θυμνιός 14, Φίλιος 4, Θώδης 1.

 

ΑΟΚ Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών 48-58

Δεκάλεπτα: 9-13, 21-28, 41-48, 48-58

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Θρασυβουλίδης

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου, Στοϊτσης 3, Γκάνας 5(1), Βλάχος 5, Μαυρίδης 17(2), Ιωαννίδης 3, Καραδήσογλου 4, Κασαμπαλής 4, Καραθανάσης, Χατζηλαμπρινός 5, Χαραλαμπίδης 2.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζήμου 1, Γρούδος 14(1), Μαλούτας 4, Μιχαηλίδης 5(1), Συλλάκος, Τακίδης 6, Μπόζιαρης 11(2), Μακρής 13(3), Ταμπακάκος, Μαλιούρας 4.

 

Νικόπολη Πρέβεζας-Ολυμπιακός Βόλου  74-84

Δεκάλεπτα: 20-27, 37-49, 54-62, 74-84

Διαιτητές: Παπανικολάου, Λυγούρας

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Μίχος, Κοντογιάννης 24, Σουλιώτης Γ. 8, Λάππας, Παπαχρήστος, Κακιούζης 18, Παπαμιχαήλ, Μίχος, Πελίγκος 12, Βαβέτσης, Ρέμπης 4, Δουβλής.

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 16, Ιλτσόγλου 19, Κυριακόπουλος 14, Μπόγδανος 18, Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 8, Σκαμαγκάς 7, Αναστασόπουλος, Χαρχαρής, Λουλούδης 2.

 

Δόξα Λευκάδας-Ικαροι Τρικάλων 75-63

Δεκάλεπτα: 17-14, 42-32, 59-49, 75-63

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηκώστας

Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 17(4), Αργυρός, Αναγνωστόπουλος 20, Παπαδόπουλος, Τσιαβές 21(2), Βαγενάς 6, Γεωργάκης, Μακρόπουλος 4, Βλαχάκης, Τριχόπουλος 7, Ζαμπάκης, Κελάριου.

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολοτσιος Α., Μέξης 5, Βλάχος 17(4), Κολότσιος Β., Αργύρης 7, Χατζής 17, Μούμογλου, Φούντας 10, Μπαρμπαρούσης 1, Στάνκοβιτς 6.

 

ΠΑΣ Γιάννινα-Μαντουλίδης 80-62

Δεκάλεπτα: 25-13, 43-35, 61-49, 80-62

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Γκέκας

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 12(2), Πανάρας 8, Τσίρμπας 10(2), Πρέντζας, Kαραγκιολίδης, Mάντζιος Π. 1, Mάντζιος Δ. 11, Πάτρας 33(4), Πανταζής, Πιστιόλης, Γιωτάκης 5(1), Νασούλας.

Μαντουλίδης(Νικολαϊδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαϊδης 19(1), Τάκης 7(1), Μπέλλος 9, Γκαντίδης, Λαγός, Ρεφατλλάρι 3, Ψαθάς, Ντίαθ 2, Καλόγηρος 13, Φόρογλου 3(1), Μαλανδρής 6, Κεραμάρης.

 

Βαθμολογία

1. Δόξα Λευκάδας 15

2. ΠΑΣ Γιάννινα 15

3. Πρωτέας Γρεβενών 15

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 14

5. Ολυμπιακός Βόλου 13

6. Μαντουλίδης 13

7. Εύαθλος Πολυκάστρου 12

8. Τιτάνες Παλαμά 12

9. ΓΑΣ Μελίκης 12

10. Ικαροι Τρικάλων  11

11. ΑΟΚ Βέροιας  11

12. ΑΟ Καλαμπάκας   10

13. Νικόπολη Πρέβεζας  9

*Ολυμπιακός Βόλου, Μαντουλίδης, ΓΑΣ Μελίκης και ΑΟ Καλαμπάκας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (10η, 23/12)

Τιτάνες Παλαμά-ΑΟΚ Βέροιας

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟ Καλαμπάκας

Πρωτέας Γρεβενών-Δόξα Λευκάδας

Ικαροι Τρικάλων-Νικόπολη Πρέβεζας

Ολυμπιακός Βόλου-ΠΑΣ Γιάννινα

Μαντουλίδης-Εύαθλος Πολυκάστρου

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

 

 

4ος Όμιλος – 9η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-Αίας Ευόσμου  84-90 (παρ.)

Αστέρας Σίνδου-ΓΑΣ Κομοτηνή  68-56

ΑΟ Πολυγύρου-ΒΑΟ  90-88(παρ.)

Ζέφυρος-Μακαμπή  72-63

ΠΣ Ευκαρπίας-ΠΟ Νέων Μουδανιών  105-47

Λεύκιππος Ξάνθης-ΔΕΚΑ  75-66

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης  59-67

 

Φύλλα αγώνα

Απόλλων Καλαμαριάς – Ασπίδα Ξάνθης 59-65

Δεκάλεπτα: 15-16, 37-31, 50-45, 59-65

Διαιτητές: Παζώλης, Γεωργούλης

Απόλλων Καλαμαριάς (Τσεσμετζής): Κουκουλίδης 2, Μαχαιριανάκης 17 (1), Μύθιλλος 10, Τσιμπής 1, Σαμαράς 3 (1), Αγραφιώτης 6, Μόρας 6, Ακριτίδης 10, Αθαναηλίδης, Γουναρόπουλος 4

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης): Άνθης 5 (1), Παπαδάκης 10, Αναστασιάδης 3 (1), Καραμανώλης 9 (1), Κουτσογιάννης 7, Μανδαλάκης 16 (2), Τσέλλος 5, Κασούρας 6, Μασμανίδης 6.

 

ΑΟ Πολυγύρου-ΒΑΟ 90-88

Δεκάλεπτα: 21-16, 37-37, 58-58, 77-77 (κ.α.), 90-88

Διαιτητές: Δημάδης, Γιαννούλης Α.

ΑΟ Πολυγύρου (Τσολάκης, Βουλκίδης): Πιπιλιάρης 22, Κουλαξής 15 (2) Ρίζος 2, Μπάρδος, Παυλέας 2, Αζίζης 6 (1), Στυλιανίδης, Νικολόπουλος 7 (1), Νουκάρης 21 (2) Σπουργίτης, Λευκαδίτης 15.

ΒΑΟ (Νομικός): Λεπτοκαρίδης 3(1), Μπαγκτασαριάν 2, Πετρίδης 25 (1), Πυδαράκης 2, Ζησόπουλος 5 (1), Ταζόπουλος 25 (1), Χότζα 9 Μαδεμλής 2, Καδηγιανάκης Βουνάκης 8 2 Γιαννούλης 5 Μαγής.

 

Αστέρας Σίνδου-ΓΑΣ Κομοτηνή 68-56

Δεκάλεπτα: 19-16, 29-29, 46-44, 68-56

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταβλαρίδης 14 (2), Παπαπασχάλης 2, Ιωαννίδης 6, Πετρίδης 13 (1), Σταυρακίδης, Αντωνιάδης, Ιατρίδης Ζ 2, Δημητριάδης, Μέλλιος 1, Τσίντας, Μυσιρλόγλου 14 (2), Ιατρίδης Αλ 16.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Καρκαλέτσης, Ιορδάνογλου 9 (1), Παλάσκας 14 (4), Αθανασίου, Μαστροδημήτρης, Κουτσοβασίλης, Μαγουλάς 3 (1), Ζολώτας 9 (3), Σπέντζος 10, Χαλίλ 5, Μπορμπίδης 4, Λεμονίδης 2.

 

Λεύκιππος Ξάνθης-ΔΕΚΑ 75-66

Δεκάλεπτα: 20-11, 37-22, 54-42, 75-66

Διαιτητές: Καλέσης, Χρυσάφης

Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης, Καζάκος): Κουμπάνης 16, Νταβουρτζόπουλος 8, Δώδος 3, Στεργίου 7 (1), Κάλφας, Δάτσης, Χρήστου 19(2), Σταμπουλής 11 (2), Παλάκης 2, Στασινόπουλος 6, Σταματέλος 3.

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Βενετίδης, Δημητριάδης 2, Θεογιάννης, Ροϊδης, Κοϊμτζόγλου 15 (2), Κριτσίκας 2, Παπασάβογλου 14(4), Μπάκος 7 (1), Πρωτούλης 14 (1), Βογιατζής 12 (4).

 

ΠΣ Ευκαρπίας-ΠΟ Νέων Μουδανιών 105-47

Δεκάλεπτα: 37-16, 61-26, 90-35, 105-47

Διαιτητές: Λάλλα, Νέδογλου

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου, Δαδάλας): Χαρτόπουλος 2, Πρεδάρης 4, Τσολακίδης 6 (2), Γκαβέζος Αρ 13, Βαρίτης 8 (2), Χολέβας 4, Μητρόπουλος 6, Πλεξίδας 10(1), Παγωνίδης 10, Τσελεντάκης 16, Γκαβέζος Αν. 9 (1), Κοσμίδης 17 (1).

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Μπακρατσάς 6, Βέτσος 11 (1), Φιλοξενίδης 7, Τσιγγελίδης, Τεζετζίδης 4, Κουτζούχας 7, Ευγενίου 10, Ζάχαρης 2, Κασαμανώλης, Παυλάκης.

 

Ζέφυρος-Μακαμπή 72-63

Δεκάλεπτα: 17-12, 28-37, 48-52, 72-63

Διαιτητές:  Σιταρίδης, Πράττος

Ζέφυρος (Aλεξανδρίδης): Mυτιληναίος 6 (2), Kαλπαξίδης 10, Φωτιάδης, Mατενίδης 11 (1), Γιαννάκης, Kαναράς 2, Bούλγαρης 9 (3), Tσιόγκας 18, Zωγράφος, Tσιούντος 16 (2), Tσίτσης, Mάρκου.

Μακαμπή (Kοντός, Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 2, Σαμαράς 14 (4), Πετράκης 10 (2), Mπαδής 3 (1), Σαββίδης 5, Aρούχ 21 (2), Mύζιου 3, Nικολόπουλος, Xατζηκυριακίδης 2, Σαραφίδης.

 

ΜΕΝΤ- Αίας Ευόσμου 84-90 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 28-19, 46-44, 61-56, 80-80 (κ.α.), 84-90

Διαιτητές:Αγραφιώτης Ι., Δέλλας

ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης, Βαρυτιμίδης): Ζεϊμπέκης, Ντισλής 31 (6) Μιχαηλίδης 12 (1), Μητακίδης, Νικολούδης 13 (1), Παπαδόπουλος 4 (1), Χατζηλάμπρου 2, Ακσεχέρογλου 9 (2), Καρανώτας 13, Βελέντζας, Καρατόλιος, Μανδράς.

Αίας Ευόσμου(Γυμνόπουλος, Κόρκας): Βαρδής 1, Σκεμπής, Λαζαρίδης 14(2), Γαϊτάνης 13 (3), Ρόπουτης 17 (1), Καρασίμος 1, Τσαούσης, Περιστεράκης, Σεκαδάκης 4, Νέσης 33 (2), Μπρουκς 3 (1), Σαββίδης 4.

 

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας  16

2. ΑΟ Πολυγύρου 16

3. ΜΕΝΤ 15

4. ΓΑΣ Κομοτηνή 15

5. Αίας Ευόσμου 14

6. ΔΕΚΑ 14

7. Λεύκιππος Ξάνθης 14

8. Ασπίδα Ξάνθης  14

9. Απόλλων Καλαμαριάς  14

10. Ζέφυρος 13

11. ΒΑΟ 12

12. Αστέρας Σίνδου 12

13. Μακαμπή  11

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 9

 

Επόμενη αγωνιστική (10η, 23/12)

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΜΕΝΤ

ΒΑΟ-Αστέρας Σίνδου

ΑΟ Πολυγύρου-Ζέφυρος

Αίας Ευόσμου-ΠΣ Ευκαρπίας

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Λεύκιππος Ξάνθης

ΔΕΚΑ-Απόλλων Καλαμαριάς

Ασπίδα Ξάνθης-Μακαμπή

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.