Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (7η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Καλαμάτα – Κηφισιά 68-60

Αχαγιά – Άρης Νικαίας 73-56

Ληξούρι – Αιγάλεω 76-94

Κεραυνός Αιγίου – Έσπερος Πατρών 73-69

Ηλυσιακός – Ακράτα 81-63

Μεγάριδα – Λέοντας 101-67

Ιωνικός ΝΦ – Πέρα 78-70

 

Φύλλα αγώνα

Ιωνικός ΝΦ – Πέρα 78-70

Δεκάλεπτα: 18-18, 49-30, 71-53, 78-70

Διαιτητές: Τσάτης, Καρανικόλα Ελ.

Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης): Παπαπέτρος 7(1), Γρύλλης 6, Πέττας 31(1), Μουμπάρας 11(3), Σταθόπουλος, Μακρίδης 2, Κουλούρης 8(1), Κατσιάκος 13.

Πέρα (Γκαναβίας, Φέρτης): Βαρδάλος 5(1), Θεολογίτης 11(3), Παπάδης 2, Πατζαρόπουλος 2, Τσιρόπουλος 7, Τσολάκης 21(3), Χολέβας, Ντιφαντής 11, Πιτούλης 10, Σωτηράκης 1.

 

Ηλυσιακός – Ακράτα 81-63

Δεκάλεπτα: 18-17, 40-30, 59-43, 81-63

Διαιτητές: Μαραγκάκης, Σκανδαλάκης

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 6(2), Κουρκουτσάκος 4, Φώτσης 20(2), Κοψιάς 6(1), Μαραγκουδάκης, Καραμπάς 26(3), Αντωνόπουλος 5(1), Μπουργάνος 10(2), Ζαραϊδώνης 2, Φουστέρης, Αγγελόπουλος, Προύντζος.

Ακράτα (Παπαδόπουλος): Γιόβας, Μαλής 2, Αμβράζης 10, Τσιακμάς 3, Ονάσογλου 21(3), Λάφης, Θανόπουλος 5(1), Γκιζογιάννης 15, Γκόβας 5, Βεσκούκης 1.

 

Μεγαρίδα – Λέοντας 101-65

Δεκάλεπτα: 26-15, 52-27, 78-49, 101-65

Διαιτητές: Μαρίγλη, Καραμπιτσάκος

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Παπασπύρος, Κοντόπουλος 19(3), Σπυρόπουλος 17(1), Παλαιοχωρίτης 14(3), Ζακυνθινός 5(1), Μπαλάφας, Στεφάνου 2, Μπίμπας 3, Βούρτσης 8(2), Μαλούκος 8, Θέος 7, Σιδέρης 18.

Λέοντας (Κόλλιας): Μακρής 6(1), Ράπτης 4, Ποτήρης, Κούτουλας 9, Ντορμπάρης 14(2), Μπαλτζής 22(4), Χρήστου 1, Πασπαλάς 7, Κουρούπης 2.

 

Καλαμάτα – Κηφισιά 68-60

Δεκάλεπτα: 20-19, 40-35, 49-47, 68-60

Διαιτητές: Καμήτσος, Ασλανίδης

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος 5(1), Τζιλιάνος, Γκοντόπουλος 9(1), Πέζος 2, Μαθιόπουλος 9(1), Γιαννουκάκης 7, Μπάκας 13, Καλογερόπουλος 16, Κοντόπουλος, Κουτίβας, Γιαννακόπουλος 7

Κηφισιά (Κωλέτσης): Μοσχοβίτης 16(2), Μακρυγιάννης 5(1), Χατζηνικόλας 17(2), Σταθούλης 3, Πρέκας, Μανούσος 10(1), Σιούτης 7, Σκούταρης 2, Δούγλης.

 

Αχαγιά – Άρης Νικαίας 73-56

Δεκάλεπτα: 28-9, 47-33, 60-45, 73-56

Διαιτητές: Μαντήλας, Διαμαντής

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος, Βουρνάς 7, Αζαρίας, Κωνσταντινόπουλος, Νικολάου 6, Ταρνάρης 1, Σέρμπος, Οικονομόπουλος 16(2), Κάλλης, Τσάμης 25(4), Δ. Λυμπέρης, Μακρής 18.

Αρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Κριτσωτάκης 3, Διαμαντής, Αλεξανδρόπουλος 8, Βασιλακάκης 2, Γούνης 2, Πορτελάνος, Κρητικός 15(1), Κόλλιας 5, Χατζόγλου 4, Χατζόβουλος, Σιδερής, Παπουτσής 17(2).

 

Κεραυνός Αιγίου – Έσπερος Πατρών 73-69

Δεκάλεπτα: 16-26, 43-50,61-64,73-69

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Σκουλαρίκης

Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Δημόπουλος, Ράπτης, Κουκουλομμάτης 6(2), Μπεκρής 9, Μούκας 13, Αγγελόπουλος 30(3), Λυμπερέας 12, Τζελέπης 3(1).

Εσπερος Πατρών (Δεράος): Σερέτης 1, Φραντζής 14(4), Βεργανελάκης 3, Ζαφείρης 14(2), Ροκανάς 9(1), Τόμπρος, Λ. Καλογιάννης, Δούρος 12(3), Βύρλας 9, Μπαρδάκας 7.

 

Ληξούρι – Αιγάλεω 76-94

Δεκάλεπτα: 20-23, 35-43, 54-70, 76-94

Διαιτητές: Λεκατσάς, Ασημακάκη

ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 3(1), Σαρίκας, Ανδρικόπουλος 21, Συνοδινός 3(1), Μαρκαντωνάτος 2, Ιωακειμίδης 17(1), Μαρούλης 7, Τρυφωνόπουλος 8, Λαμπρόπουλος 9 (1), Αναστασάκης 6.

Αιγάλεω (Ζωντός): Φακοπουλίδης 5, Μπάρδας 10(2), Καράβολας 23(4), Κούρτης 6(2), Ντακούλιας 12, Αγγελόπουλος, Οικονόμου 7, Καλλινικίδης 10, Γκαγκαλούδης 20(2).

 

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 14

2. Μεγαρίδα 13

3. Ιωνικός ΝΦ 13

4. Αχαγιά 13

5. Ηλυσιακός 11

6. Κηφισιά 10

7. Ακράτα 10

8. Πέρα 10

9. Κεραυνός Αιγίου 10

10. Έσπερος Πατρών 9

11. Λέοντας 9

12. Ληξούρι 8

13. Καλαμάτα 8

14. Άρης Νικαίας 6

* Ληξούρι και Άρης Νικαίας έχουν έναν αγώνα λιγότερο

 

Eπόμενη αγωνιστική (8η, 9/12)

Αρης Νικαίας – Καλαμάτα

Ακράτα – Αχαγιά

Αιγάλεω – Ηλυσιακός

Ληξούρι – Μεγαρίδα

Ν. Κηφισιά – Κεραυνός Αιγίου

Εσπερος ΑΟΠΑ – Ιωνικός ΝΦ

Πέρα – Λέοντας

 

 

2ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΠ – Ερμής Σχηματαρίου 70-74

ΟΦΗ – Κορωπί 69-58

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 47-56

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Μελίσσια 83-89 (β’παρ.)

Καλλιθέα – Δειλινό 82-74 (β’ παρ.)

Άρης Θήβας – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 91-88 (παρ.)

ΒΑΟΛ Χίου – Λοκρός Αταλάντης (ανεβλήθη)

 

Φύλλα αγώνα

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Μελίσσια 83-89 (β’παρ.)

Δεκάλεπτα: 17-23, 37-32, 53-49, 70-70, 73-73 (α΄ παρ.), 83-89 (β΄ παρ.)

Διαιτητές: Πλιάκας, Νερομυλιώτης

Αργοναύτης Τριγλίας (Γιαννακόπουλος, Αβραμίδης): Καλογερόπουλος 17, Χωματάς, Τσίρος 8, Συγκούνας 14(1), Σιλιτζήρης 3, Τύρλας 19, Ζερβός 15(1), Κορομηλιάς, Σβαρνάς 3, Σταμέλος 4.

Μελίσσια (Δάγλας, Μπάρτζος): Στεργίου 8(1), Γεραμάνης 2, Οικονομόπουλος 7(1), Κοντός 2, Σωφρονάς 22(1), Ζήρος 14(3), Τρίχας, Καραχάλιος 7, Καραβανάς 20, Κυπαρίσης 8.

 

ΚΑΠ – Ερμής Σχηματαρίου 70-74

Δεκάλεπτα: 14-20, 35-42, 50-53, 70-74

Διαιτητές: Νάστος, Καταπρακάκης

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Μόκκας 7(1), Βενιτουράκης 5(1), Χανιάς-Πανταζής, Βαφιάς 5(1), Χρονόπουλος 10, Τσαμπής 21(3), Μαυροειδάκος 10, Παπανίκος, Φασιανός 3(1), Καρυπίδης 9.

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Σπηλιόπουλος 2, Πανταζής 16(1), Γκρινιάρης 13, Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαράντος 11(1), Τσαπρούνης 13(1), Μαλισιόβας 3, Ετζιάκα 4, Γιανναλέτος 12(2).

 

Άρης Θήβας – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 91-88 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 17-15, 36-36, 48-53, 77-77, 91-88 (παρ.)

Διαιτητές: Κονταράτος, Τηγάνης

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 22(1), Γκόλιας 9(2), Καδιγιαννόπουλος 4, Παναγιωτίδης 18(2), Καλεμντζάκης 16(2), Χαραλάμπης, Κουμπές 5(1), Δαχρεντζής 5(1), Ντέντα 12.

ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Πούλος, Μιχαήλ): Κουτσογιάννης 7(2), Σέττος 11(2), Θεοδωράκος 10(2), Ξιούρας 20(2), Μανταλβάνος 19, Μανιάτης, Γκιζογιάννης 18(1), Λούκας, Γεωργουσόπουλος 3.

 

ΟΦΗ – Κορωπί 69-58

Δεκάλεπτα: 17-8, 39-21, 57-43, 69-58

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Μάρκου

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 2, Τσερκιτζόγλου 20, Τσίλογλου, Καρλάφτης 5, Αγαπιάδης 10, Πάλλης 4, Πετράκης 12, Μαλλιαράκης, Αντωνόπουλος, Μπουμπάρης 6, Καραλής 8.

Κορωπί (Κακιούζης): Καμαράτος 6, Αγορής 7, Καραδολάμης 17, Φίλα 4, Μερκούρης 2, Κουτούφας 14, Χρονόπουλος 5, Σβορώνος 3.

 

Καλλιθέα – Δειλινό 82-74 (β΄ παρ.)

Δεκάλεπτα: 16-16, 35-29, 45-42, 59-59, 69-69 (α’ παρ.), 82-74 (β’ παρ.)

Διαιτητές: Ζιώγας, Μαρτινάκος

Καλλιθέα (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς, Τσακίρης 2, Παναγιωταράκος 7, Γυφτάκης 7(1), Μπιλλιάς 3, Παρδακάς 27(2), Σκορδάλης 10(2), Εκινέ 4, Κανύχης 22.

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 17(2), Μπορμπίδης 5, Αντωνογιαννάκης 4, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 14, Λέφης, 14(3) Γρύλλης 11(2), Εκίζογλου 2, Κυρίτσης 3(1), Σπηλιόπουλος 4.

 

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 47-56

Δεκάλεπτα: 11-17, 24-27, 29-40, 47-56

Διαιτητές: Μαγκουνής, Αγγελής

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Κολοβέρος, Σταμάτης 18(4), Γιαννακόδημος, Ανέστης 3, Μούκας 2, Μιχαλόπουλος 13, Διαμαντόπουλος 2, Ανντωνούσος 7(1), Μπάζιος 2.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Ζήβας): Παλάντζας, Γκόντγουϊν 4, Πρόφκα, Ζαρμακούπης 17, Δρίβας, Παπαφωτίου, Σπανός 16(3), Κανελλόπουλος 4, Βαρνάβας 5(1), Οκεκουογιέν 6, Σαρλής 4, Δήμου.

 

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 14

2. Μελίσσια 13

3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 12

4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 12

5. Λοκρός Αταλάντης 10

6. Κορωπί 10

7. Ερμής Σχηματαρίου 10

8. ΚΑΠ 10

9. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 10

10. ΒΑΟΛ Χίου 9

11. Άρης Θήβας 9

12. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 9

13. Καλλιθέα 9

14. Δελινό 7

* Λοκρός και ΒΑΟΛ έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (8η, 9/12)

Κορωπί – ΚΑΠ

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΟΦΗ

Μελίσσια – Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – ΒΑΟΛ Χίου

Ερμής Σχηματαρίου – Καλλιθέα

Δειλινό – Άρης Θήβας

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Λοκρός Αταλάντης

 

 

3ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου 74-84 (παρ.)

ΑΟ Καλαμπάκας-Ικαροι Τρικάλων  68-53

ΓΑΣ Μελίκης-Πρωτέας Γρεβενών  73-64

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά  82-70

Δόξα Λευκάδας-Μαντουλίδης  89-57

Νικόπολη Πρέβεζας-Εύαθλος Πολυκάστρου 75-92

Ρεπό: ΠΑΣ Γιάννινα

 

Φύλλα αγώνα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά 82-70

Δεκάλεπτα: 20-17, 43-31, 56-45, 82-70

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Καννης 16(1), Ζαμπέτης 10, Σαχπαχίδης 2, Μπαζάκας, Πουρνάρας 6, Xρυσής 15(2), Mάκης 9(2), Παπανικολάου 2, Θυμνιός 17, Φίλιος 1, Θώδης 4.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιρμπάς 2, Τσούμας 6, Χανέλι 9(1), Ζωιτσάκος 8, Γκογκίδης 16(1), Κατσαδούρος 11(2), ΚαραΪσκάκης 2, Μακρής 1, Γκαγκανάσιος 3, Αρχοντούλης 4, Καραδήμας 8.

 

ΑΟΚ Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου  74-84 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 18-7, 29-33, 44-50, 68-68, 74-84 (παρ.)

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Τσαρδούλιας

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου 5(1), Καραθανάσης, Γκανάς 12(4), Βλάχος 21(2), Μαυρίδης 19(1), Καραδήσογλου, Κασαμπαλής 8, Ιωαννίδης, Χατζηλαμπρινός 9, Χαραλαμπίδης.

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 9(1), Μπράμι, Ιλτσόγλου 23(3), Γκάτσιος, Μπόγδανος 17, Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 13(3), Σκαμάγκας, Αναστασόπουλος 16(2), Χαρχαρής, Λουλούδης 8.

 

ΓΑΣ Μελίκη-Πρωτέας Γρεβενών 73-64

Δεκάλεπτα: 16-13, 34-32, 53-52, 73-64

Διαιτητές: Παζώλης-Γεωργούλης

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 12(1), Μαυρίδης Β. 22(3), Λέφας 8(1), Μαγαλιός, Καρατζάς, Πεϊμανίδης, Παπάζογλου, Σταυρουλάκης 19(4), Κοτζαμπάσης 8(2), Λαπατούρας 2, Καποδίστριας, Ρογγότης 2.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Ταμπακάκος, Γρούδος 7, Μαλούτας 11(3), Μιχαηλίδης 4(1), Κλωνάρας 15, Τακίδης 6, Μπόζιαρης 2, Σιούμουρας, Μακρής 10(2), Μαλιούρας 9.

 

Δόξα Λευκάδας-Μαντουλίδης 89-57

Δεκάλεπτα: 28-18, 55-36, 75-52, 89-57

Διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάννης

Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 17(5), Αργυρός 3(1), Αναγνωστόπουλος 16(2), Τσιαβές 6, Βαγενάς 11, Γεωργάκης 12(3), Μακρόπουλος 6, Γερονάτσιος, Βλαχάκης, Τριχόπουλος 16(3), Ζαμπάκης 2, Κελάριου.

Μαντουλίδης(Νικολαῒδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαϊδης 18(1), Μπέλλος 3(1), Γκαντίδης, Λαγός, Ρεφατλλάρι 2, Ψαθάς 2, Ντίαθ 6, Σίμογλου, Καλόγηρος 21, Φόρογλου 2, Κεραμάρης, Καναγκίνης.

 

ΑΟ Καλαμπάκα-Ικαροι Τρικάλων 68-53

Δεκάλεπτα: 18-9, 35-24, 52-31, 68-53

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Σελεβός

ΑΟ Καλαμπάκα (Σδράκας): Γεπερίδης, Μασάδης 7, Μπαλωμένος, Ούτος,  Σπανός, Γαϊτανίδης 11(3), Παουλεάνου 7(2), Σούλκο 5(1), Τούλας 2, Γκάτζιας 19, Παπακώστας 13(1), Κιουρτζίδης 4.

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολοτσιος Α. 2, Μέξης, Βλάχος 7(1), Κολότσιος Β. 3(1), Αργύρης 7(2), Χατζής 5, Ντούρβας, Τζορμπατζάκης, Μούμογλου 8, Φούντας 21(2), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς.

 

Νικόπολη Πρέβεζας-Εύαθλος Πολυκάστρου 75-92

Δεκάλεπτα: 22-35, 38-58, 62-78, 75-92

Διαιτητές: Τσιάπλης, Λύγος

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Μίχος Σ. 2, Κοντογιάννης 12, Σουλιώτης 2, Καραστάθης 1, Κακιούζης 7, Παπαμιχαήλ, Πανταζής 11, Βαβέτσης 9, Ρέμπης 1, Πελίγκος 30(5).

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 16(4), Ημερίδης 30(4), Μαρκόπουλος, Αθανασίου 3(1), Γιαμπατζίδης 2, Γκαντίδης 15, Ζωιτσούδης, Τσελέκης 9, Σιδηρόπουλος 12(1), Κουτούλας 5(1).

 

Βαθμολογία

1. ΑΓΣ Ιωαννίνων  12

2. Δόξα Λευκάδας  11

3. ΠΑΣ Γιάννινα 11

4. Πρωτέας Γρεβενών 11

5. Εύαθλος Πολυκάστρου  11

6. Ολυμπιακός Βόλου 10

7. Μαντουλίδης  10

8. ΓΑΣ Μελίκης 10

9. ΑΟΚ Βέροιας 9

10. Ικαροι Τρικάλων  8

11. ΑΟ Καλαμπάκας  8

12. Τιτάνες Παλαμά  8

13. Νικόπολη Πρέβεζας 7

*ΠΑΣ Γιάννινα, Πρωτέας Γρεβενών, Δόξα Λευκάδας, ΑΟΚ Βέροιας, Ικαροι Τρικάλων, Τιτάνες Παλαμά και Νικόπολη Πρέβεζας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (8η, 9/12)

Ικαροι Τρικάλων-ΑΟΚ Βέροιας

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟ Καλαμπάκας

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκης

Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΠΑΣ Γιάννινα

Μαντουλίδης-Νικόπολη Πρέβεζας

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

 

4ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-ΔΕΚΑ  92-86

Αστέρας Σίνδου-ΠΟ Νέων Μουδανιών  70-38

ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου  86-69

ΒΑΟ-ΓΑΣ Κομοτηνή  54-63

Ζέφυρος-Απόλλων Καλαμαριάς  65-67 (παρ.)

ΠΣ Ευκαρπίας-Ασπίδα Ξάνθης  86-70

Λεύκιπος Ξάνθης-Μακαμπή 30-28 (διεκόπη)

 

Φύλλα αγώνα

ΜΕΝΤ-ΔΕΚΑ  92-86

Δεκάλεπτα: 16-27, 42-43,67-63, 92-86

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Δέλλας

ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης): Ζεϊμπέκης, Ντισλής 29 (6), Μιχαηλίδης 15 (2), Μητακίδης 2, Νικολούδης 19 (2), Παπαδόπουλος 14 (2), Κατσούλης 2, Χατζηλάμπρου, Ακσεχέρογλου 6, Καρανώτας 5, Μουταρέλος, Βελέντζας.

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 6, Βογιατζής 2, Βενετίδης, Τσιροπούλης Μ., Τσιροπούλης Ι., Θεογιάννης 5 (1), Ροϊδης 2, Κοϊμτζόγλου 13 (2), Παπασάβογλου 23 (2), Μπάκος 8, Κρίτσικας 4, Πρωτούλης 23 (2)

 

Αστέρας Σίνδου-ΠΟ Νέων Μουδανιών 70-38

Δεκάλεπτα: 20-4, 28-20, 43-33, 70-38

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Καντερές

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταβλαριδης 3(1), Παπαπασχάλης 3, Ιωαννίδης 7, Πετρίδης 11 (1), Αντωνιάδης 6 (2), Καλαϊτζίδης, Ιατρίδης Ζήσης, Δημητριάδης 12, Μέλλιος, Τζιγκας 5 (1), Μυσιρλόγλου 13 (3), Ιατρίδης Α 10.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος-Τσοπουριδης):Φιλοξενιδης 12, Δετσος 4, Σακοζης 6, Τσιγγελιδης 5 (1), Μουλικας, Κουτζουχας 3, Ευγενίου, Τσοπουρίδης 4, Ζάχαρης 8, Μπακρατσάς, Θαλασσινός, Ψαρράς.

 

ΠΣ Ευκαρπίας-Ασπίδα Ξάνθης 86-70

Δεκάλεπτα: 33-16, 56-36, 65-56, 86-70

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκιζόγλου

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χαρτόπουλος 6, Πρεδαρης 7 (1), Κιούρκας 12 (1),Τσολακίδης 3 (1), Τσαριτης 16, Χολέβας 13, Απιδόπουλος 2, Πλεξίδας 15, Παγωνίδης 2, Γκαβεζος Αντ.5, Γκαβεζος Άρ. Κοσμίδης 5 (1).

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης): Ανθης, Παπαδάκης 17 (2), Αναστασιάδης 6 (2), Καραμανώλης 5 (1), Κουτσογιάννης 7 (1), Θεοδωρίδης, Μανδαλαάκης 21 (1), Τσέλος 6 (1), Κάσουρας 2, Μασμανίδης 6.

 

ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου 86-69

Δεκάλεπτα: 21-13, 43-30, 68-47, 86-69

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Καλέσης

ΑΟ Πολυγύρου (Τσολάκης): Πιπιλιάρης 16(1) ,Κουλαξής 7(1), Ρίζος, Μπάρδος, Αζίζης 21(2), Στυλιανίδης 8, Νικολόπουλος, Φωτακίδης, Νουκάρης25(4), Σπουργίτης, Λευκαδιτης 8.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Βαρδής 2, Σκέμπης 11(1), Λαζαρίδης 4(1), Γαϊτάνης 2, Ρόπουτης 22(6), Καρασίμος 11, Περιστεράκης 7(1), Νέσσης 8, Σαββίδης 2.

 

Ζέφυρος-Απόλλων Καλαμαριάς 65-67 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 14-12, 32-24, 44-44, 60-60, 65-67 (παρ.)

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Βασιλόπουλος

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος 4 (1), Καλπακτσίδης 2, Ματενίδης 10 (1), Γιαννάκης, Τσάμογλου, Καναράς 2, Τσιόγκας 28, Βούλγαρης 3 (1), Ζωγράφος, Τσιούντος 12 (1), Πάρος, Μάρκου 4 (1).

Απόλλων Καλαμαριάς (Τσεσμετζής): Κουκουλίδης 2, Αποστόλου, Μαχαιριανάκης 26 (1), Μύθιλλος 2, Τσιμπής 9 (2), Σαμαράς 4 (1), Αγραφιώτης 9 (1), Μόρας 9, Ακριτίδης 2, Αθαναηλίδης 4, Γουναρόπουλος.

 

Λεύκιππος Ξάνθης-Μακαμπή 30-28 (διεκόπη)

Δεκάλεπτα: 18-15, 30-28

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Λαδάς

Λεύκιππος Ξάνθης (Κοκκινόπουλος): Κουμπάνης 7,  Νταβουλτζόπουλος 7, Δώδος, Στεργίου, Κάλφας, Κυφωνίδης, Δάτσης, Παλάκης 2, Στασινόπουλος 4, Χρήστου 10(2).

Μακαμπή (Κοντός, Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης, Χατζηκυριακίδης, Σκουφέζης 4, Σαμαράς 3(1), Πετράκης, Μπαδής 1, Σαββίδης 3, Αρούχ 9(1), Μυζίου 1, Αργυρίου 4.

 

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας  13

2. ΑΟ Πολυγύρου 13

3. ΜΕΝΤ 12

4. ΓΑΣ Κομοτηνή  12

5. Αίας Ευόσμου  11

6. ΔΕΚΑ 11

7. Ασπίδα Ξάνθης  11

8. Απόλλων Καλαμαριάς  11

9. ΒΑΟ 10

10. Ζέφυρος  9

11. Λεύκιπος Ξάνθης 8

12. Αστέρας Σίνδου  8

13. Μακαμπή  8

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών  7

*Λεύκιππος Ξάνθης και Μακαμπή έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (8η, 9/12)

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΜΕΝΤ

Αίας Ευόσμου-Αστέρας Σίνδου

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου

ΒΑΟ-Ζέφυρος

ΔΕΚΑ-ΠΣ Ευκαρπίας

Μακαμπή-Απόλλων Καλαμαριάς

Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιπος Ξάνθης

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.