Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (7η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Αχαγιά 82 81-80

ΑΟ Ερμιόνης – Παναχαϊκή ΓΕ 58-60

ΝΕΟ Ληξουρίου – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 79-65

ΣΔΥ Τρίπολης – ΑΟ Π. Φαλήρου 60-76

ΑΟ Γλαύκος – ΚΑΟ Κορίνθου 63-64

ΑΟ Ακράτα – Ηλυσιακός ΑΟ 73-79

ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΕ Ν. Κηφισιάς 73-70

Φύλλα αγώνα

ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΕ Ν. Κηφισιάς 73-70

Δεκάλεπτα: 15-15, 37-32, 57-51, 73-70

Διαιτητές: Γρίβα, Λαζαρίδης

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 20(2), Δεμένεγας, Ανδρουλάκης, Αυδής 8, Αυγουλάς 2, Μωραῒτης 6(2), Μακρής, Μορφονιός 8(1), Βουλγαράκης 10, Θεοδωράκης 7, Καραμπίνος, Βαρσάμος 11.

Κηφισιά (Λαδίκος): Δούβλης 6, Μοσχοβίτης 31(4), Μακρυγιάννης 4(1), Οικονόμου 7, Μιχαλάκης 3, Πρέκας, Μανούσος 17, Αλετράς, Γούνης, Σπαχιγάι, Γιακουμής, Φασιανός 2.

ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Αχαγιά 82 81-80

Δεκάλεπτα: 20-19, 32-37, 58-60, 81-80

Διαιτητές: Κατσαπράκης, Καραμπιτσάκος

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 9(1), Τετζεράκης, Κατωπόδης 15(2), Κεχρής 3(1), Κοκκορόγιαννης 10, Κούτρας 7(1), Μερκούρης, Αργυρόπουλος, Κλασίδης 19(3), Κουτουφάς 15, Σταμάτης 2, Μερκεβίτσιους 6.

Αχαγιά 82 (Μπασινάς): Τασόπουλος 18, Μπουρδάνος 13(2), Κωνσταντινόπουλος 2, Καλογιάννης, Γκούτης, Φραντζής 18(3), Μίχος, Ταρνάρης, Χριστοδουλόπουλος 3(1), Λυμπέρης 21(5), Ζαφείρης.

ΣΔΥ Τρίπολης – ΑΟ Π. Φαλήρου 60-76

Δεκάλεπτα: 15-14, 25-31, 39-59, 60-76

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Κουτσοδήμος

Τρίπολη (Αλικάκος): Χατζόπουλος 7, Χρονόπουλος 3, Καλούλης 2, Παππάς, Νταγιάντης, Μικρός 4, Σακελλαράκος 1, Αγγουράς 6, Σπυράκος 12(2), Μπουρής 15(4), Καρλής 1, Μπαλής 9.

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαλιώτης 6(2), Βαϊδάκης 5(1) , Μαυροειδής, Πρόγκας 8(2), Γραμματικός 7(1), Τσορματσιόγλου 9, Βούζας 6(2), Σολωμός 18, Αγγελόπουλος 13(3), Τσαπρούνης, Λάμπρου 1, Ανδρεάτος 3(1).

ΑΟ Ακράτα – Ηλυσιακός ΑΟ 73-79

Δεκάλεπτα: 19-24, 40-50, 53-63, 73-79

Διαιτητές: Ντάνος, Χουγιάζος

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης): Δορλής 4, Μουρατίδης 22, Κατωπόδης 9, Πολύδερας, Σαχίτι, Γιαννούλης 21, Μάλλης 11(3), Γιόβας, Βασιλάτος, Κώστα 2, Πετρόπουλος, Κυρίτσης 4(1).

Ηλυσιακός (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 16(5), Κελαϊδής 10(2), Φώτσης 9(1), Κωτσόπουλος 5(1), Πλευράκης 8(2), Οουντίντζο-Βλαδίτσης 4, Μπάζιος 2, Πατσαντζόπουλος 2, Ταταράκης 1, Μπινιάκου 6(2), Ετζιάκα 14, Παντζούρης 2.

ΝΕΟ Ληξουρίου – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 79-65

Δεκάλεπτα: 22-18, 43-31, 53-47, 79-65

Διαιτητές: Ντάσης, Ξηροκώστας

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ. 2, Ιωάννου 2, Αντωνάτος Ηλ., Συνοδινός, Τρυφωνόπουλος 3, Ρεκουνιώτης 26, Πολίτης 18(1), Θεοδωράκος 10(6), Νουρελάτος, Λαμπρόπουλος, Πορτελάνος 2, Μπέτι.

Άρης Νικαίας (Καράμπελας): Σκάνδαλος 14, Τζώρτζης 7(1), Παπαγεωργίου, Καραβανάς 3(1), Θεοδωράκος 3(1), Μπουρίτης 2, Πρίτσος 2, Κόλλιας 9, Χαντζόγλου, Λαζαρίδης 2, Πεταλάς 16(4), Βλάμης 7(1).

ΑΟ Γλαύκος – ΚΑΟ Κορίνθου 63-64

Δεκάλεπτα: 15-17, 24-31, 45-38, 63-64

Διαιτητές: Μπούκας, Κούλης Χαρ.

Γλαύκος (Δεράος): Βουρνάς 14, Θανόπουλος 23(4), Λαμπρόπουλος 2, Παπαβασιλόπουλος 5, Αναγνωστόπουλος 15(3), Δημάκος 2, Χατζηκάλφας 2, Τριπολίδης, Κουκουλομμάτης.

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Κόης 13, Περρωτής 13, Αναγνωστάκης 17(1), Αυγενικός 3, Τζάιδας 9, Αδαμόπουλος 3, Μπούρτης, Δανίκας, Μήτσου, Κωνσταντίνου 6.

ΑΟ Ερμιόνης – Παναχαϊκή ΓΕ 58-60

Δεκάλεπτα: 12-12, 30-27, 48-44, 58-60

Διαιτητές: Μαυρέλης, Κοτσώνης

Ερμιόνη (Ζωντός): Ευστρατίου Π. 8(2), Αγγελής 8, Θωμάς, Χάσα 14(1), Γκολέμης, Κεφαλάς 11(1), Σαρίκας 2, Προσίλης, Ευστρατίου Παν. 12, Κοριζής 3, Πούλης.

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 15(2), Βανδώρος, Γατσούλης, Παγανιάς, Κουμανιώτης, Τσουλέας 2, Χρυσανθόπουλος, Παπανικολόπουλος 10(2), Λυμπερέας, Γκόβας 17(2), Καραγιάννης 6, Μπαρδάκας 10, Οικονομόπουλος.

Βαθμολογία

1.ΝΕΟ Ληξουρίου 13

2. Κορωπί 13

3. ΚΑΟ Κορίνθου 13

4. ΑΟ. Π. Φάληρο 13

5. Ηλυσιακός 12

6. Αχαγιά ’82 11

7. Γλαύκος 10

8. Άρης Νίκαιας 10

9. ΑΕΝΚ 10

10.Παναχαϊκή 10

11. Χαλάνδρι 9

12. Ακράτα 8

13. ΑΟ Ερμιόνης 8

14. Τρίπολη 7

Επόμενη αγωνιστική (8η, 8/12)

Παναχαϊκή – Κορωπί

Άρης Νίκαιας – Ερμιονίδα

Π. Φάληρο – Ληξούρι

Τρίπολη – Γλαύκος

Αχαγιά 82 – Ακράτα

Ηλυσιακός – Χαλάνδρι

Ν. Κηφισιά – Κόρινθος

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – Βούρειος ΑΟΛ Χίου 65-62

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΚ Χαλκίδας 60-51

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 82-76

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 69-70

Αίαντας Αυλίδας – ΑΣ Άρης Θήβας 55-92

ΑΟΝΣ Μίλων – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 88-65

ΑΟΚ Χανιά – ΑΣ Πέρα 65-68

Φύλλα αγώνα

ΑΟΝΣ Μίλων – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 88-65

Δεκάλεπτα:. 21-23, 46-42, 65-55, 88-65

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης-Παπαδόπουλος Χρ.

Μίλων (Αποσκίτης): Χωματάς 2, Σουληνάρης 2, Μπελίτσης 12(1), Καραγιαννίδης 10(2), Παπαδάκης 7(1), Παπανικολόπουλος 3(1), Γαλάνης 2, Εξηνταβελώνης, Ζούκας 11, Ανδρεόπουλος 6, Ψυλέας 31(6), Τζανικιάν 2.

ΦΕΑ (Καρατζάς): Καστανιώτης 16, Μπάρδας 15 (3), Στεργιάκης 7, Αρναούτης, Λίτσιος, Μιχαλόπουλος 10(1), Πανουσόπουλος 2, Μοίρας, Ρομόσιος 2, Καραλευθέρης 8, Τρικαλιώτης 5(1), Δρακάκης.

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – Βούρειος ΑΟΛ Χίου 65-62

Δεκάλεπτα: 14-16, 30-34, 48-52, 65-62

Διαιτητές: Αργυρούδης Τζίμης

Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Καραγιάννης, Ζαφειρούδης 15(3), Χονδρόπουλος 8(1), Πολίτης 2, Μάκαρης 10(1), Προδρόμου 15()1, Χάρος 8(2), Δίπλαρος, Βουτυρόπουλος, Ναυπλιώτης, Κοντσές 7(1), Βόμβας.

ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Τσιριγώτης, Φουντουλάκος, Χριστοβασίλης, Ανδρουλάκης 8(2), Παπαδόπουλος 12, Τσουρής 6, Σιμιτσάκης, Μαρούλης 10(1), Τροβάς 23(5), Κουϊμτζής, Κουτσαντωνάκης, Κωνσταντινάκος 3(1).

Αίαντας Αυλίδας – ΑΣ Άρης Θήβας 55-92

Δεκάλεπτα: 12-25, 14-18, 13-28, 16-21

Διαιτητές: Αντωνιάδης, Γιαννακόπουλος Φ.

Αίαντας Αυλίδας (Σάλιαρης): Ανδρικόπουλος, Μούντριχας 4, Αργυρίου, Δεληκώστας 2, Καζάκης 3, Παπαχαραλάμπους 1, Κωνσταντόπουλος 2, Τσιώλης 22, Σταμέλος, Κωνσταντούρας 15(1), Λαφτσίδης, Δάβρης 6.

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Κόλλιας, Πανταζής 17(1), Ματσαγγούρας 1, Γκρινιάρης 25(1), Παγώνης 9, Παρδακάς 7(1), Χαρατσής 4, Γιώτης 2, Γκιζογιάννης 15, Ντέντα 1, Τριανταφύλλου 7, Ανέστης 4.

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΚ Χαλκίδας 60-51

Δεκάλεπτα: 16-12, 32-28, 42-34, 60-51

Διαιτητές: Καρπάνος, Καρανικόλα Αλ.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Ραγιάς, Μπέλλας Ι. 6, Γεροκώστας 4, Φούντας 9(1), Μπολάτογλου 12(1), Κατσαρός, Μπέλλας Οδ. 16(4), Ραλλάκης 5, Μανταλβάνος 6, Τσιούμπρης 2.

Χαλκίδα (Καλογήρου): Ντουζίδης 8(1), Μπρατσιάκος 5, Παπάδης 2, Στεφάνου 3, Κατσούλας 6, Σταθόπουλος 2, Μητσιμπόνας 2, Γεωργιάδης 15(1), Σιδέρης 8.

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 69-70

Δεκάλεπτα: 18-23, 31-41, 49-58, 69-70

Διαιτητές: Φασόλης, Σιδέρης

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Σταμέλος 7(1), Παπουτσής 5, Καλογερόπουλος 7(1), Σβάρνας 9(2), Τύρλας 14, Παπαδημητρίου 4, Κορομηλιάς 2, Πέζος, Μητσάκης, Λίτσος 13(1), Γαλιατσάτος 6(1), Παπακώστας 2.

Ζωγράφου (Μάνος): Ζαρμακούπης 19(3), Δρίβας 6(2), Αμβραζής 9, Μπένος 9, Κριζέας 7(1), Πιτούλης 5, Δήμου 6 (1), Μπαλαμωτής 2, Κανελόπουλος 7(1).

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 82-76

Δεκάλεπτα: 21-14, 45-41, 62-54, 82-75

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Δολγύρας

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σακελλαράκης 7, Καρακωνσταντάκης 7(1), Γκοντόπουλος 6(1), Δημητριάδης 34(2), Δέδες 4, Μιχαήλ 5(1), Γεωργίου 12(2), Κοπακάκης 5(1), Χάλιος 2, Κουλούρης, Σιδέρης, Γιανναλέτσος.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Δεγαϊτάς): Αλβέρτης 3(1), Τσάβος 15, Νάτσος 2, Ξιούρας 10(1), Αλεξανδρόπουλος, Τσάτας, Αρμάος 2, Καράμπελας 7, Μαράκης 11, Κοψιάς 5, Σάρλης, Ρετσίνας 20(3).

ΑΟΚ Χανιά – ΑΣ Πέρα 65-68

Δεκάλεπτα: 23-30, 32-38, 49-65, 65-68

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Ασημακάκη

Χανιά (Παπανικολάου): Κιγμέτογλου 17, Κελεσίδης 16, Ζανιδάκης 9, Ιωακειμίδης 7, Αδοντάκης 7, Σκαμνάκης 3(1), Αλεξίου 3, Κατράνας 3, Μηντζαρίδης, Παλαιοκρασάς, Βρεττός.

ΠΕΡΑ (Γκαναβίας): Ζακυνθινός 13(1), Καβαλαράκης 11, Βλάχος 10(2), Βαρσαμούλης 7, Κεφαλάς 2, Δρόσος 2, Βαρδάλος 1, Μάντακας, Μαντάς, Γονίδης, Τσολάκης 22(2).

Βαθμολογία

1. Αργοναύτης Τριγλίας 12

2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 12

3. Ένωση Ιλίου 12

4. Ερμής Σχηματαρίου 12

5. Τα Φανάρια 12

6. Χαλκίδα 11

7. Μίλων 11

8. Άρης Θήβας 11

9. ΕΦΑΟΖ 11

10. Πέρα 10

11. ΑΟΚ Χανιά 10

12. ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 9

13. Βούρειος ΑΟΛ Χίου 8

14. Αίαντας Αυλίδας 7

Επόμενη αγωνιστική (8η, 8/12)

Χαλκίδα – Τα Φανάρια

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Ένωση Ιλίου

Ζωγράφου – Ερμής Σχηματαρίου

Αργοναύτης – Αίαντας Αυλίδας

Χίος – Μίλων

ΦΕΑ – Χανιά

ΠΕΡΑ – Άρης Θήβας

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ολυμπιακός Βόλου-Αριστοτέλης Φλώρινας 66-51

Τιτάνες Παλαμά-Αετοί Βέροιας 64-66

ΣΚ Ιωάννινα-Αναγέννηση Καρδίτσας 82-81 (παρ.)

Φαίακας Κέρκυρας-Αίολος Τρικάλων 60-89

ΦΟ Αριδαίας-Νίκη Βόλου 80-84

Ικαροι Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων 62-68

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

Φύλλα αγώνα

Τιτάνες Παλαμά-Αετοί Βέροιας 64-66

Δεκάλεπτα: 12-18, 36-38, 49-54, 64-66

Διαιτητές: Θεοδώρου, Θρασυβουλίδης

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 15(2), Τσατάλας 26(2), Σφακιανός 6(1), Τσούμας 6, Φαλιάκης 3(1), Μακρής 3(1), Σκουφεζής 5.

Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης, Αναστασιάδης 2, Σιδηρόπουλος, Γκεκόπουλος 12, Ζήσιος, Γιαννουζάκος 16(3), Σταυρουλάκης 5(1), Μαραπίδης 15(3), Αλευρίδης 10, Ιωσηφίδης 6(1), Γκανάς.

ΦΟ Αριδαίας-Νίκη Βόλου 80-84

Δεκάλεπτα: 12-21, 36-45, 49-63, 80-84

Διαιτητές: Δέλλας, Τσάνταλη

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 15(3), Πέτκος 3(1), Τοπαλίδης 4, Πονόπουλος 4, Παπαβράαμ, Αβραμίδης 5(1), Γεωργάκης 20(1), Μακρόπουλος 19(2), Παουλεάνου 10(1), Αμπάρης.

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 21(1), Βερτζάγιας, Σαριμπαλίδης 21(1), Σιμάκης 7, Κουτίνας 16(1), Τσιώλης 2, Βελετζές, Τάσσος 15, Σταυροθεόδωρος, Ακούνια 4.

Ολυμπιακός Βόλου-Αριστοτέλης Φλώρινας 66-51

Δεκάλεπτα: 9-12, 26-22, 49-32, 66-51

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Αγραφιώτης Β.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγγελοκωστόπουλος, Μπεκρής 1, Μπούρας, Ίλτσογλου 21 (3), Καραμήτσος 1, Μπόγδανος 19, Σπανόπουλος 2, Μπουσκολίτης 7 (1), Σκαμάγκας 3 (1), Ευτυχίδης 7 (1), Μούμογλου 2, Χροναίος 3.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Καλανταρίδης): Τσιώγκας 13 (3), Τσιάμης 9 (1), Παπαγρηγορίου 2, Γκόνος 3, Γκουντζιομήτρος 8, Μαυρίδης 2, Σαββίδης 6, Βίτκας, Ντρίζα Ε., Καραδήσογλου 8, Ντρίζα Τ., Μαρμαρινός.

ΣΚ Ιωάννινα-Αναγέννηση Καρδίτσας 82-81 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 13-19, 39-35, 57-53, 72-72 (κ.α.), 82-81

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Ντόντης

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 5(1), Ματσάγγας 8(2), Δουρούκης 16(3), Τσιτσώνης, Βάσης 7, Καραμπίνης, Πατραμάνης, Σωτηράκης 18, Τσιρώνης 5(1), Μπάλλας 23(2)

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 3(1), Πανταζής 2, Γεωργάτζας 13(1), Τσέλιος 12(2), Κόβατσεφ 9(1), Νότος 11(1), Αργύρης 5(1), Αντωνίου 10(2), Καλιάρας 12, Δίκαρος 4.

Φαίακας Κέρκυρας-Αίολος Τρικάλων 60-89

Δεκάλεπτα: 10-26, 29-44, 39-64, 60-89

Διαιτητές: Διαμαντής, Βίννης

Φαίακας Κέρκυρας (Αυγερινός): Δρακίδης 11(1), Τσιτσές 8, Σάγιας, Ψαρρά 7, Γουστέρης 3(1), Αυγερινός 18(3), Φουσέκης 7(1), Αγιους 6(2), Βάγιας, Αθανασιάδης.

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 2, Πανάρας 6(2), Πρεμέτης 6(1), Αργύρης 10(2), Χατζής 2, Σούλκο 3, Τσιούλκας 20, Κολότσιος 6, Γοργότσης 2, Σπηλιόπουλος 2, Κατσαδούρος 28(4).

Βαθμολογία

1. Νίκη Βόλου 13

2. Αίολος Τρικάλων 12

3. ΣΚ Ιωάννινα 12

4. Τιτάνες Παλαμά 11

5. ΓΑΣ Μελίκης 10

6. Αετοί Βέροιας 10

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 10

8. Αναγέννηση Καρδίτσας 9

9. Ικαροι Τρικάλων 9

10. Ολυμπιακός Βόλου 8

11. Αριστοτέλης Φλώρινας 8

12. ΦΟ Αριδαίας 7

13. Φαίακας Κέρκυρας 7

*ΓΑΣ Μελίκης, Αίολος Τρικάλων, Ικαροι Τρικάλων, Αναγέννηση Καρδίτσας, ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 8/12)

Αετοί Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου

Αναγέννηση Καρδίτσας-Τιτάνες Παλαμά

Αίολος Τρικάλων-ΣΚ Ιωάννινα

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΦΟ Αριδαίας

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΑΣ Μελίκης

Νίκη Βόλου-Ικαροι Τρικάλων

Ρεπό: Φαίακας Κέρκυρας

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Σάββατο 30/11

Πανσερραϊκός-Κένταυρος Καλικράτειας 75-51

Κυριακή 1/12

Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης 64-87

Απόλλων Καλαμαριάς-Μαντουλίδης 80-69

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ικαροι Σερρών 60-69

Ζέφυρος-Μέγας Αλέξανδρος 62-64

Μακεδονικός-ΜΕΝΤ 83-62

Ρεπό: ΔΕΚΑ

Φύλλα αγώνα

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ικαροι Σερρών 60-69

Δεκάλεπτα: 14-16, 33-30, 50-45, 60-69

Διαιτητές: Γιαννούλης Στ., Μπούγλος

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Πασούδης 6(2), Φωτόπουλος 6, Μπόζιτς 9(1), Σαμαράς 5(1), Μύθιλλος 10(2), Δημάκης 4(1), Μαρκόπουλος 3(1), Ξηρόπουλος 3, Σπουργίτης 11, Συμεών.

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης Π.): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης 17(5), Σιδερίδης 2, Καμπέρης, Δαλαγκόζης 15(2), Κουτσοκώστας 6, Γκούτζιας 9(1), Κεμανετζής 2, Παρχαρίδης 3(1), Μπίλιος, Κακιούζης 15(1).

Μακεδονικός-ΜΕΝΤ 83-62

Δεκάλεπτα: 20-15, 42-33, 71-46, 83-62

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Τζεκάκης

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 3, Τσαούσης 4, Καραθανάσης 5(1), Παλιαχάνης 5(1), Καραμπέκης 7, Κομμάτας 2, Φλιάτης 7(1), Δασκαλόπουλος, Λυχριδάς 2, Τσιόγκας 18, Αζίζης 21(3), Πρωτούλης 9(1).

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Φόρογλου, Καμπίτσης 2, Παπαπασχάλης 10(2), Ζυγούρης, Ζεϊμπέκης, Ρόπουτης 4, Γκύζης , Μιχαηλίδης 13(2), Μπέλλος 2, Γκαντίδης 6, Πασχαλίδης 18, Σιόλογκας 8(1), Ντεμιρσά.

Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης 64-87

Δεκάλεπτα: 19-29, 33-49, 48-69, 64-87

Διαιτητές: Δαμάδης, Ζαχαριάδης

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκης 3, Παπαδάκης 18, Δώδος 6, Τερζάκης, Τιτόπουλος, Μπόζης 6, Παπαϊωάννου, Κουτσογιάννης 5(1), Μανδαλάκης 20(1), Μπουραζάνης 4, Κάλφας, Καναράς 2.

Λεύκιππος Ξάνθης (Ρετζέπης): Ιορδάνογλου 2, Στεργίου 1, Ιωαννίδης, Ζαμπάκης, Σταμπουλής 8(1), Βοϊβατόπουλος 22, Νικολόπουλος 18(5), Μακαρατζής 2, Γρούδος 9(1), Παλλάκης 8, Χρήστου 17(2), Παϊτάρης.

Απόλλων Καλαμαριάς-Μαντουλίδης 80-69

Δεκάλεπτα: 15-22, 19-17, 25-12, 80-69

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Δικταπανίδης

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 17(2), Σκέμπης 5(1), Γεροστάθης, Βαρδαβάς, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 20(3), Καρασίμος 8(1), Κεραμάρης 16(4), Μακρής 1, Κόκκιος 8(1), Γιαννακός 5(1), Τσίγκας.

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Τάκης 5, Φόρογλου 20(2), Λαγός 5(1), Κεραμάρης 11, Ρίτσερ, Σαρασίδης, Καναγκίνης, Μαλανδρής 4(1), Ντίαθ, Παπαϊωάννου, Καπουράνης, Σίμογλου 25(2).

Ζέφυρος-Μέγας Αλέξανδρος 60-62

Δεκάλεπτα: 15-14, 39-30, 51-45, 60-62

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Ηλιόπουλος

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Πετρίδης 2, Αποστόλου 16(1), Ματενίδης 11, Γιαννάκης 5, Παγωνίδης, Σύμεων, Μπάμπος, Μόρας 4, Κατιρτζίδης, Ζωγράφος 4, Σαρρής 5(1), Καραγιαννάκης 15(1).

Μέγας Αλέξανδρος (Γαλλής): Σουλτάνης 7(1), Γκολέμας 3, Μαδεμλής 6, Γιαχανατζής 9(1), Ορφανίδης 5(1), Κωστακίδης 18(2), Μέλλιος 4, Παπαρισούλης, Σακαλάκης 2, Πισιώτης 7, Χατζηβούρκογλου, Τσιαουσίδης 3.

Βαθμολογία

1. Λεύκιππος Ξάνθης 12

2. Ικαροι Σερρών 12

3. Μακεδονικός 11

4. Πανσερραϊκός 11

5. ΜΕΝΤ 10

6. Μέγας Αλέξανδρος 10

7. Ελπίδα Αμπελοκήπων 10

8. Κένταυρος Καλικράτειας 10

9. ΔΕΚΑ 9

10. Ασπίδα Ξάνθης 9

11. Απόλλων Καλαμαριάς 8

12. Ζέφυρος 7

13. Μαντουλίδης 7

*ΔΕΚΑ, Λεύκιππος Ξάνθης, Μέγας Αλέξανδρος, ΜΕΝΤ, Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 8/12)

ΔΕΚΑ-Ασπίδα Ξάνθης

Κένταυρος Καλικράτειας-Απόλλων Καλαμαριάς

Πανσερραϊκός-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Λεύκιππος Ξάνθης-Ζέφυρος

ΜΕΝΤ-Ικαροι Σερρών

Μέγας Αλέξανδρος-Μακεδονικός

Ρεπό: Μαντουλίδης

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.