Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (6η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 6η αγωνιστική των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Έσπερος Πατρών – Καλαμάτα 66-65

Κηφισιά – Αχαγιά 69-82

Αρης Νικαίας – Ηλυσιακός 77-83

Ακράτα – Ληξούρι 74-66

Αιγάλεω – Μεγάριδα 97-89

Πέρα – Κεραυνός Αιγίου 57-50

Λέοντας – Ιωνικός ΝΦ 43-90

 

Φύλλα αγώνα

Αρης Νικαίας – Ηλυσιακός 77-83

Δεκάλεπτα: 18-16, 40-35, 58-60, 77-83

Διαιτητές: Τεφτίκης, Νερομυλιώτης

Αρης Νίκαιας (Ζερβουλάκος): Γαλίτης, Κριτσωτάκης 3(1), Διαμαντής 3(1), Αλεξανδρόπουλος 16(2), Βασιλακάκης, Γούνης, Πορτελάνος 7, Κρητικός 25(2), Κόλλιας 6, Χατζόγλου, Σιδερής, Παπουτσής 17(2).

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 14(3), Κουρκουτσάκος, Φώτσης 20(1), Κοψιάς, Μαραγκουδάκης, Καραμπάς 12, Αντωνόπουλος 18(3), Μπουργάνος 11, Ζαραϊδώνης, Φουστέρης, Αγγελόπουλος 8, Προύντζος .

 

Κηφισιά – Αχαγιά 69-82

Δεκάλεπτα: 19-27, 37-48, 52-64, 69-82

Διαιτητές: Φάκαρος, Κώτσου

Κηφισιά (Κωλέτσης): Μοσχοβίτης 15(1), Χατζηνικόλας 19(1), Σταθούλης 12(2), Πρέκας 2, Σιούτης 4, Σκούταρης 12(3), Δούβλης 5(1).

Αχαγιά (Σαράντης): Βουρνάς 9(1), Νικολάου 8, Οικονομόπουλος 16(2), Κάλλης 6(2), Τσάμης 17(1), Δ. Λυμπέρης 12(3), Μακρής 14.

 

Ακράτα – Ληξούρι 74-66

Δεκάλεπτα: 19-12, 41-26, 55-45, 74-66

Διαιτητές: Ορφανός, Μελισσάρης

Ακράτα (Παπαδόπουλος): Μαλής, Σίνης 12(1), Τσιακμάς 2, Ονάσογλου 4, Λάφης 1, Γκιζογιάννης 20, Γκόβας 16(1), Βεσκούκης 19(3).

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Σαρικάς 7, Ανδρικόπουλος 5(1), Λαμπρόπουλος 13, Συνοδινός 4(1), Ιωακείμίδης 10(1), Τρυφωνόπουλος 15, Αναστασάκης 12.

 

Αιγάλεω – Μεγαρίδα 97-89

Δεκάλεπτα: 29-16, 55-41, 71-66, 97-89

Διαιτητές: Κάρδαρης, Τσολάκος

Αιγάλεω (Ζωντός): Φακοπουλίδης 6, Καράβολας 25(3), Ντακούλιας 15, Γκαγκαλούδης 18(2), Αγγελόπουλος 21(3), Καλλινικίδης 12(1), Μπάρδας, Κυριακόπουλος.

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 2, Κοντόπουλος 4, Σπυρόπουλος 13(2), Παλαιοχωρίτης 19(5), Ζακυνθινός 19(1), Μπαλάφας 15(4), Αβραμίδης 1, Μαλούκοας 5, Θέος 7, Σίδερης 4.

 

Πέρα – Κεραυνός Αιγίου 57-50

Δεκάλεπτα: 14-12, 32-25, 44-40, 57-50

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Αλ. Καρανικόλα

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 9(1), Θεολογίτης 7(1), Παπάδης, Αναστασιάδης, Τσιρόπουλος 7(1), Τσολάκης 14(1), Χολέβας, Υφαντής 3, Ανδρικόπουλος 2, Γκόιτσης 1, Σωτηράκης 6.

Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Μούκας 9, Δημόπουλος, Κουκουλομάτης 2, Ράπτης, Μπεκρής 9(1), Αγγελόπουλος 19(1), Λυμπερέας 2, Τζελέπης 9(3).

 

Έσπερος Πατρών – Καλαμάτα 66-65

Δεκάλεπτα: 23-16, 41-35, 55-51, 66-65

Διαιτητές: Τσαχάκης, Ηλ. Χρηστίδης

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλελής, Φραντζής 20(4), Βεργανελάκης 2, Ζαφείρης 17(2), Ροκανάς 8(2), Λ. Καλογιάννης, Τόμπρος, Κατσαβόπουλος 2, Δούρος 5, Μπαρδάκας 6, Βύρλας 6.

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος, Γκοντόπουλος 5, Πέζος, Σιδέρης, Μαθιόπουλος 4(1), Γιαννουκάκης 18(2), Καλογερόπουλος 14, Μπάκας 14, Κουτίβας 3, Γιαννακόπουλος 7(1).

 

Λέοντας – Ιωνικός ΝΦ 43-90

Δεκάλεπτα: 8-33, 21-48, 30-74, 43-90

Διαιτητές: Λογοθέτης, Μαρινάκης

Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης, Ζαφειρόπουλος): Παπανδρέου, Άρχος 2, Παπαπέτρος, Γρύλλης 13 (3), Κουμουνδούρος 8, Πέττας 14(1), Μουμπάρακ 23(3), Σταθόπουλος 9(3), Κουλούρης 2, Κατιάκος 9, Χριστόδουλος, Μαλτέζος 10.

 

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 12

2. Μεγαρίδα 11

3. Ιωνικός ΝΦ 11

4. Αχαγιά 11

5. Ηλυσιακός 9

6. Κηφισιά 9

7. Ακράτα 9

8. Πέρα 9

9. Κεραυνός Αιγίου 8

10. Έσπερος Πατρών 8

11. Λέοντας 8

12. Ληξούρι 7

13. Καλαμάτα 6

14. Άρης Νικαίας 5

* Ληξούρι και Άρης Νικαίας έχουν έναν αγώνα λιγότερο

 

Επόμενη  αγωνιστική (7η, 2/12)

Καλαμάτα – Κηφισιά

Αχαγιά – Άρης Νικαίας

Ηλυσιακός – Ακράτα

Ληξούρι – Αιγάλεω

Μεγάριδα – Λέοντας

Κεραυνός Αιγίου – Έσπερος Πατρών

Ιωνικός ΝΦ – Πέρα

 

 

2ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Σάββατο 24 Νοεμβρίου 2018

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Καλλιθέα 61-60

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018

Δειλινό-ΚΑΠ 78-83

Ερμής Σχηματαρίου – ΟΦΗ 75-82

Κορωπί – Ικαρος Νέας Σμύρνης 80-79

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 72-84

Μελίσσια – ΒΑΟΛ Χίου 66-61

Λοκρός Αταλάντης – Αρης Θήβας 78-61

 

Φύλλα αγώνα

Δειλινό – ΚΑΠ 78-83

Δεκάλεπτα: 14-18, 30-44, 47-62, 78-83

Διαιτητές: Κοτσίρης, Τσακιράκη

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 16(2), Μπορμπίδης 10(1), Αντωνογιαννάκης, Γαϊτανάκης, Στέβοβιτς 12(2), Λεφής 6, Γρύλλης 17(4), Εκίζογλου, Κυρίτση, Σπηλιόπουλος 2, Χασάπης 15(1).

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Μόκκας 3, Βενιτουράκης 11(3), Τσαμπής 20(1), Βαφιάς 4(1), Χρονόπουλος 13(1), Μαυροειδάκος 16, Παπανίκος 2, Τσιριμπάσης, Φασιανός 4, Καρυπίδης 9.

 

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Καλλιθέα 61-60

Δεκάλεπτα: 20-23, 35-33, 48-46, 61-60

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Χριστοδουλάκης

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Δεμέναγας-Μιχαήλ): Κουτσογιάννης, Σέττος 16(2), Θεοδωράκος, Ξιούρας 6, Μανταλβάνος 5, Μανιάτης 8(1), Γκιζογιάννης 22(3), Λούκας, Γεωργουσόπουλος 4.

Καλλιθέα (Μπίλιας): Ματσαμάς 8(1), Τσακίρης, Παναγιωταράκος, Γυφτάκης 3(1), Μπίλλιας, Παρδακάς 22(1), Χατζηδηνητρίου, Μήτσης 1, Σκορδάλης 7(1), Εκινέ 5, Κανύχης 14(1).

 

Λοκρός Αταλάντης – Άρης Θήβας 78-61

Δεκάλεπτα: 22-11, 41-30, 65-52, 78-61

Διαιτητές: Ζιώγας, Αντωνιάδης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Πρεφαντής, Γεωργίου, Φωτητζόγλου 13(3), Κετέμα, Κεχρής 6(1), Πάσσας 4, Παπαηλίου 2, Καλογερόπουλος 6, Μάτος Αν. 21(2), Μάτος Αγγ. 19(3), Δουρούκης 3(1), Ψάλτου 4.

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος, Μελετίου, Ματσαγγούρας, Γκόλιας 7(1), Καδιγιαννόποπυλος 11(1), Παναγιωτίδης 4, Καλεμντζάκης 12, Χαραλάμπης, Κουμπές 11(1), Δαχρεντζής 7, Ντέντα 9.

 

Μελίσσια – ΒΑΟΛ Χίου 66-61

Δεκάλεπτα: 23-22, 39-37, 48-47, 66-61

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μπανασάκης

Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσης, Στεργίου 2, Οικονομόπουλος 21(2), Λέπουρης, Σψφρονάς 11(2), Ηλιόπουλος, Ζήρος 7(1), Πολιτόπουλος, Τρίχας 2, Καραχάλιος 15, Καραβανάς 6.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 11, Κουτσαντωνάκης, Ανδρουλάκης, Σουλίκας 15(1), Κουϊμτζής 4, Αγγελίδης 6, Καραφαντής, Τσουρής 12, Ορφανόπουλος, Τροβάς 10(2), Σουλινάρης, Κωνσταντινάκος 3(1).

 

Κορωπί – Ίκαρος Ν. Σμύρνης 80-79

Δεκάλεπτα: 20-17, 44-39, 64-60, 80-79

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Καλογριάς

Κορωπί (Κακιούζης): Kαμαρινός 13(1), Tζακισβίλι 2, Αγόρης 17(3), Kαραδολάμης 17, Σβορώνος 6, Μερκούρης 1, Παπαδημητρίου 5(1), Κουτούφας 19(1), Χρονόπουλος, Φίλας, Αγγελόπουλος, Καραχάλιας.

Ικαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Χόρτσας, Σταμάτης 18(4), Ανέστης 15(1), Γιαννακοδήμος 5, Μοσώρας 6(2), Μούκας 3(1), Μιχαλόπουλος 8, Διαμαντόπουλος 11, Αντωνούσος 7, Μπάζιος 6.

 

Ερμής Σχηματαρίου – ΟΦΗ 75-82

Δεκάλεπτα:  20-23, 37-44, 59-62, 75-82

Διαιτητές: Σιδέρης, Δελαγραμμάτικας

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Σπηλιόπουλος, Πανταζής 8, Κουτής, Γκρινιάρης 13, Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος 3, Μαράντος 13(1), Ετζιάκα 9(1), Τσαπρούνης 20(1), Γιανναλέτσος 9.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 8, Πετράκης 23(6), Τσερκιτσόγλου 16(4),Τσιλόγλου, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 13(1), Καμπάκος, Αντωνόπουλος 2, Πάλλης 12, Μπούμπαρης.

 

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 12

2. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 11

3. Μελίσσια 11

4. Λοκρός Αταλάντης 10

5. ΕΦΑΟΖ 10

6. ΚΑΠ 9

7. ΒΑΟΛ Χίου 9

8. Κορωπί 9

9. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 9

10. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 8

11. Ερμής Σχηματαρίου 8

12. Άρης Θήβας 7

13. Καλλιθέα 7

14. Δειλινό 6

 

Επόμενη  αγωνιστική (7η, 2/12)

ΚΑΠ – Ερμής Σχηματαρίου

ΟΦΗ – Κορωπί

Ικαρος Ν. Σμύρνης – ΕΦΑΟΖ

Αργοναυτης Τριγλίας – ΕΦΑΟΖ

ΒΑΟΛ – Λοκρός Αταλάντης

Καλλιθέα Ρόδου – Δειλινό

Αρης Θήβας – Εξω Παναγίτα

 

 

3ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα 

Μαντουλίδης-ΑΟΚ Βέροιας 63-67

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟ Καλαμπάκας 74-67

Ικαροι Τρικάλων-ΓΑΣ Μελίκης  77-66

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-66

Εύαθλος Πολυκάστρου-Δόξα Λευκάδας 74-73

ΠΑΣ Γιάννινα-Νικόπολη Πρέβεζας 87-38

Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά         

 

Φύλλα αγώνα

Ικαροι Τρικάλων-ΓΑΣ Μελίκη 77-66

Δεκάλεπτα: 16-12, 35-34, 63-51, 77-66

Διαιτητές: Παπανικολάου, Λυγούρας

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολότσιος Α. 9(1), Βλάχος 7(1), Κολότσιος Β., Αργύρης 5(1), Χατζής 8, Ντούρβας 2, Τζορμπατζάκης, Μούμογλου 12, Φούντας 32(4), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 2.

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 13(1), Μαυρίδης Β. 18(1), Κυριακού, Λέφας 5, Μαγαλιός, Καρατζάς, Πεϊμανίδης, Σταυρουλάκης 16(4), Κοτζαμπάσης 8(2), Λαπατούρας 4, Καποδίστριας, Ρογγότης 2.

 

Μαντουλίδης-ΑΟΚ Βέροιας 63-67

Δεκάλεπτα: 21-21, 31-36, 45-55, 63-67

Διαιτητές: Καλέσης, Λαδάς

Μαντουλίδης(Νικολαῒδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαϊδης 26(4), Μπέλλος, Ρεφατλλάρι 12(4), Γκαντίδης, Λάγος 5(1), Ντίαθ 2, Ψαθάς, Καλόγηρος 10, Φόρογλου 8(2), Μαλανδρής, Κεραμάρης, Καναγκίνης.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου 1, Στοῒτσης, Γκάνας 7(2), Βλάχος 19, Μαυρίδης 21(1), Καραδήσογλου 1, Κασαμπαλής 14, Ιωαννίδης, Καραθανάσης, Χατζηλαμπρινός 4, Χαραλαμπίδης.

 

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟ Καλαμπάκα 74-67

Δεκάλεπτα: 27-28, 47-38, 65-56, 74-67

Διαιτητές: Γιαννούλης Αν., Νέδογλου

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 5(1), Δαβάνης, Γκόγκας, Ιλτσόγλου 19(2), Κυριακόπουλος 4, Μπόγδανος 23(1), Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 2, Σκαμάγκας 4(1), Αναστασόπουλος 13(1), Χαρχαρής, Λουλούδης 4.

ΑΟ Καλαμπάκα (Σδράκας): Μασάδης 9, Μπαλωμένος, Ούτος,  Σπανός, Γαϊτανίδης 20(4), Παουλεάνου 10(2), Σούλκο, Γεπερίδης, Γκάτζιας 15(1), Παπακώστας 11(2), Κιουρτζίδης 2, Τούλας.

 

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-66

Δεκάλεπτα: 14-15, 38-30, 59-50, 76-66

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Μπούγλος

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Ταμπακάκος, Γρούδος 17(3), Μαλούτας 11(2), Μιχαηλίδης 8(2), Κλωνάρας 12(2), Κολοβός, Συλλάκος, Τακίδης 1, Μπόζιαρης 5, Σιούμπουρας, Μακρής 22(2), Μαλιούρας.

AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Καννής, Ζαμπέτης 12(2), Σαχπαχίδης 2, Μπαζάκας, Αντωνίου, Πουρνάρας 9, Xρυσής 25(1), Mάκης, Παπανικολάου, Θυμνιός 18, Φίλιος, Θώδης.

 

ΠΑΣ Γιάννινα-Νικόπολη Πρέβεζας 87-38

Δεκάλεπτα: 26-3, 50-13, 74-29, 87-38

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 17, Πανάρας 15(4), Tσίρμπας 2,  Kαραγκιολίδης 8, Mάντζιος Π. 9, Mάντζιος Δ. 6, Πάτρας 8, Πανταζής 4(1), Πιστιόλης 18, Γιωτάκης.

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Μίχος Σ. 4, Κοντογιάννης 6, Σουλιώτης, Καραστάθης 10(1), Παπαχρήστος, Κακιούζης 4, Παπαμιχαήλ, Δούβλης, Βαβέτσης 2, Πελίγκος 12(1), Πανταζής.

 

Εύαθλος Πολυκάστρου-Δόξα Λευκάδας 74-73

Δεκάλεπτα: 29-15, 46-41, 62-59, 74-73

Διαιτητές: Φούντζηλας, Αναστασιάδης

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 20(6), Ημερίδης 24(3), Αθανασίου 5(1), Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης 14(3), Τσελέκης 2, Σιδηρόπουλος 4, Κουτούλας 5(1).

Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος 13(3), Αργυρός 3, Αναγνωστόπουλος 14, Τσιαβές 10(1), Βαγενάς 13(2), Μακρόπουλος, Τριχόπουλος 18(4), Ζαμπάκης 2.

 

Βαθμολογία

1. ΠΑΣ Γιάννινα  11

2. Πρωτέας Γρεβενών 10

3. ΑΓΣ Ιωαννίνων  10

4. Δόξα Λευκάδας  9

5. Μαντουλίδης  9

6. Εύαθλος Πολυκάστρου  9

7. ΑΟΚ Βέροιας  8

8. Ολυμπιακός Βόλου  8

9. ΓΑΣ Μελίκης  8

10. Ικαροι Τρικάλων  7

11. Τιτάνες Παλαμά  7

12. ΑΟ Καλαμπάκας  6

13. Νικόπολη Πρέβεζας  6

*Πρωτέας Γρεβενών, Δόξα Λευκάδας, ΑΟΚ Βέροιας, Ικαροι Τρικάλων, Τιτάνες Παλαμά και Νικόπολη Πρέβεζας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 2/12)

ΑΟΚ Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου

ΑΟ Καλαμπάκας-Ικαροι Τρικάλων

ΓΑΣ Μελίκης-Πρωτέας Γρεβενών

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά

Δόξα Λευκάδας-Μαντουλίδης

Νικόπολη Πρέβεζας-Εύαθλος Πολυκάστρου

Ρεπό: ΠΑΣ Γιάννινα

 

 

4ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ  101-94 (παρ.)

ΔΕΚΑ-Αστέρας Σίνδου  67-51

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΑΟ Πολυγύρου 56-75

Αίας Ευόσμου-ΒΑΟ  72-60

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ζέφυρος 76-58

Μακαμπή-ΠΣ Ευκαρπίας  61-89

Απόλλων Καλαμαριάς-Λεύκιπος Ξάνθης 68-80

 

Φύλλα αγώνα

Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ 101-94 (86-86 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 25-20, 49-48, 65-75, 86-86(κ.α.), 101-94

Διαιτητές: Δημάδης, Εκιζόγλου

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης, Καζαρτζίδης): Ανθής, Παπαδάκης 11 (1), Παπαδόπουλος, Αναστασιάδης, Καραμανώλης 13 (3), Θεοδωρίδης 5 (1), Κουτσογιάννης 25 (1), Μανδαλάκης 30 (3), Τσέλος 2, Κάσουρας 15, Μασμανίδης.

ΜΕΝΤ (Καραμουσαλίδης): Ζεϊμπέκης, Ντισλής 15 (1), Μιχαηλίδης 19 (1), Νικολούδης 40 (8), Παπαδόπουλος 12, Κατσούλης 1, Χατζηλάμπρου, Καρανώτας 7 (1), Μητακίδης.

 

Μακαμπή-ΠΣ Ευκαρπίας  61-89

Δεκάλεπτα: 15-26, 31-49, 49-68, 61-89

Διαιτητές: Σιταρίδης, Τζιοπάνος Γ.

Μακαμπή (Κοντός): Αργυρίου 9, Παπαμαστοράκης 4, Σκουφέζης 7 (1), Σαμαράς 8 (2) , Πετράκης 23 (5), Μπάδης 2, Σαββίδης 3, Αρούχ 5.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χαρτόπουλος 6, Πρεδάρης 5 (1), Κιούρκας 14 (2), Τσολακίδης 3 (1), Γκαβέζος Αρ. 4, Βαρίτης 5 (1), Χολέβας 17 (1), Απιδόπουλος 9, Πλεξίδας 16 (2), Γκαβέζος Αν. 9 (2), Κοσμίδης 1, Παγωνίδης.

 

Απόλλων Καλαμαριάς-Λεύκιπος Ξάνθης 68-80

Δεκάλεπτα: 20-27, 45-45, 59-64, 68-80

Διαιτητές: Γεωργούλης, Γκέκας

Απόλλων Καλαμαριάς (Τσεσμετζής): Κουκουλίδης 3 (1), Αποστόλου 14 (4), Μαχαιριανάκης 4, Μύθιλλος 7 (1), Τσιμπής, Σαμαράς 3 (1), Αγραφιώτης 21 (2), Μόρας, Ακριτίδης 4, Αθαναηλίδης 5, Γουναρόπουλος 7

Λεύκιπος Ξάνθης (Κοκκινόπουλος): Κουμπάνης 2, Νταβουλτζόπουλος 17, Δώδος 5, Στεργίου 1, Κυφωνίδης 3, Δάτσης 2, Χατζηαντωνίου, Παλάκης 13 (1), Στασινόπουλος 13, Κάλφας, Χρήστου 24 (4).

 

Αίας Ευόσμου-ΒΑΟ 72-60

Δεκάλεπτα: 14-20, 35-30, 48-43, 72-60

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Αγραφιώτης Γρ.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Βαρδής 2, Σκεμπής, Λαζαρίδης 11 (3), Γαιτάνης 11 (3), Ρόπουτης 9 (2), Καρασίμος, Παντοπουλος 2, Περιστεράκης, Σεκαδάκης 4, Μέσης 27 (4), Μπρούκς, Σαββίδης 6.

ΒΑΟ (Νομικός): Μπαγκτασαρι;qν 5, Πετρίδης 6, Τζουβάρας, Ζησόπουλος 2, Ταζόπουλος 23 (1), Χάτζα 4, Μαδεμλής 4, Πηριώτης, Βουνάκης 12 (4), Γιαννούλης 2, Ζαχαρίας 2, Πυδαράκης.

 

ΔΕΚΑ-Αστέρας Σίνδου 67-51

Δεκάλεπτα: 17-17, 30-30, 49-36, 67-51

Διαιτητές: Πράττος, Κουκουλεκίδης

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Φυλάκης, Βογιατζής, Βενετίδης, Τσιροπούλης, Χαρταβέλλας, Ροΐδης, Θεογιάννης 11 (1), Κοϊμτζόγλου 7 (1), Παπασάβογλου 20 (2), Μπάκος 11, Κρίτσικας 2, Πρωτούλης 16 (2).

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης, Βουδούρης): Καλαϊτζίδης, Βακάλης, Δημητριάδης, Τσίγκας, Μυσιρλόγλου, Ταβαλίδης 15 (2), Παπαπασχάλης 5, Ιωαννίδης 8, Πετρίδης 14, Ιατρίδης Ζ 4, Μέλλιος 3(1), Ιατρίδης Α.  2.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ζέφυρος 76-58

Δεκάλεπτα: 21-14, 36-25, 54-46, 76-58

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης ): Ιορδάνογλου 14 (2), Καρκατσελης 1, Ζολώτας 5 (1), Αθανασίου, Λεχουδης 6 Χαλίλ 8, Λεμονιδης, Κουτσοβασιλης 5 (1), Μαγουλάς 8, Μαστροδημητρης 2, Παλάσκας 25 (6), Μπορμπιδης 2.

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος, Καλπακτσιδης 7, Φωτιάδης, Ματενιδης 5 (1), Μάρκου 2, Τσαμογλου , Καναράς 3 (1), Βούλγαρης 6, Τσιογκας 12, Πάρις 9 (1), Ζωγράφος, Τσιουντος 14 (3).

 

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας  11

2. ΑΟ Πολυγύρου 11

3. Αίας Ευόσμου  10

4. ΜΕΝΤ  10

5. ΓΑΣ Κομοτηνή 10

6. ΔΕΚΑ 10

7. Ασπίδα Ξάνθης 10

8. ΒΑΟ 9

9. Απόλλων Καλαμαριάς 9

10. Λεύκιπος Ξάνθης  8

11. Ζέφυρος  8

12. Μακαμπή  8

13. Αστέρας Σίνδου 6

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών  6

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 2/12)

ΜΕΝΤ-ΔΕΚΑ

Αστέρας Σίνδου-ΠΟ Νέων Μουδανιών

ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου

ΒΑΟ-ΓΑΣ Κομοτηνή

Ζέφυρος-Απόλλων Καλαμαριάς

ΠΣ Ευκαρπίας-Ασπίδα Ξάνθης

Λεύκιπος Ξάνθης-Μακαμπή

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.