Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (4η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν εξής:

1ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • Λέοντας – Καλαμάτα 69-65
  • Πέρα – Αχαγιά 56-72
  • Έσπερος Πατρών – Ηλυσιακός 65-53
  • Κηφισιά – Ληξούρι 83-75
  • Άρης Νικαίας – Αιγάλεω 85-101
  • Ακράτα – Μεγαρίδα 75-76 (68-68 κ.α.)
  • Ιωνικός ΝΦ – Κεραυνός Αιγίου 80-59

Φύλλα αγώνα

  • Λέοντας – Καλαμάτα 69-65

Δεκάλεπτα: 16-20, 41-25, 52-46, 69-65

Διαιτητές: Πλιάκας, Λύρας

Λέοντας (Κόλλιας): Βασιλόπουλος 10, Μακρής 18(2), Πασπαλάς 1, Σβερκούνος 17(4), Μπαλτσής 8(2), Χρήστου 3(1), Σταυριανόπουλος 8(2), Αμπαδιωτάκης 4.

ΣΚ Καλαμάτα (Κούτρης): Μιχόπουλος 5(1), Μπάκας 17, Γκοντόπουλος 4(1), Πεζός 4, Μαθιόπουλος 3(1), Γιαννουκάκης 12, Καλογερόπουλος 4, Κοντόπουλος 8(1), Κοντίβας 4, Γιαννακόπουλος 4.

  • Άρης Νικαίας – Αιγάλεω 85-101

Δεκάλεπτα: 19-28, 40-52, 60-79, 85-101

Διαιτητές: Κονταράτος, Κομιανός

Αρης Νίκαιας (Ζερβουλάκος): Κριτσωτάκης 3, Διαμαντής 10, Αλεξανδρόπουλος 11, Βασιλακάκης 2, Γούνης 4, Πορτελάνος 8, Κρητικός 10, Κόλλιας 15, Χατζόγλου, Χατζόβουλος 2, Σιδερής, Παπουτσής 20.

Αιγάλεω (Ζωντός): Μαυράκης, Μπάρδας, Φακοπουλίδης 2, Καράβολας 18, Κούρτης, Ντακούλιας 8, Γκαγκαλούδης 20, Αγγελόπουλος 27, Οικονόμου 5, Καλλινικίδης 18, Ναυπλιώτης, Κυριακόπουλος 3.

  • ΠΕΡΑ – Αχαγιά 56-72

Δεκάλεπτα: 19-16, 28-38, 39-54, 56-72

Διαιτητές: Μπανασάκης, Σκανδαλάκης

Πέρα (Γκαναβίας): Τσολάκης 12(1), Σωτηράκης 18(2), Ντιφαντής 12, Πιτούλης 4, Χολέβας 3(1), Θεολογίτης 9(1), Τσιροπουλος, Βαρδάλος.

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος, Βουρνάς 7, Αζαρίας, Κωνσταντινόπουλος 3(1), Νικολάου 16(1), Ταρναρης, Οικονομόπουλος 15(1), Κάλλης 5(1), Τσάμης 15(3), Λυμπέρης 9(3), Μακρής 2.

  • Ακράτα – Μεγαρίδα 75-76 (68-68 κ.α.)

Διαιτητές: Νάστος, Καββαδάς

Δεκάλεπτα: 17-10, 28-31, 50-38, 68-68, 75-76 (παρ.)

Ακράτα (Παπαδόπουλος): Βεσκούκης 15(1), Γκιζογιάννης 18(1), Ονάσογλου 12, Σίνης 10, Γκόβας 13(2), Θανόπουλος 5(1), Τσιακμάς 2, Μάλλης, Λάφης, Αμβραζής.

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Μαλούκος 14, Κοντόπουλος 11(3), Σπυρόπουλος 6, Ζακυνθινός 12(2), Μπαλάφας 12(1), Παλαιοχωρίτης 2, Θέος 17(1), Πέτρουλας 2.

  • Έσπερος Πατρών – Ηλυσιακός 65-53

Δεκάλεπτα: 21-11, 34-25, 51-41, 65-53

Διαιτητές: Λεκατσάς, Ασημακάκης

Εσπερος Πατρών (Δεράος): Φραντζής 14(3), Βύρλας 20, Ζαφείρης 14(3), Ροκανάς 14(2), Σερέτης 1, Μπαρδάκας 2, Γιαλελής, Σερέτης, Κατσαβόπουλος, Δούρος.

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Κοψιάς 7, Καραμπάς 12(1), Φώτσης 8(1), Μπούργανος 21(2), Αγγελόπουλος 2, Αντωνόπουλος 3(1).

  • Ιωνικός ΝΦ – Κεραυνός Αιγίου 80-59

Δεκάλεπτα: 27-14, 37-31, 62-40, 80-59

Διαιτητές: Φάκαρος, Κώτσου

Ιωνικός ΝΦ (Δεσποτάκης): Παπανδρέου 3, Αρχος, Παπαπέτρος 2, Πέττας 29, Μουμπάρακ 11(3), Σταθόπουλος, Γκίνης 21(6), Μαλτέζος 2, Κατιάκος 5, Χριστόδουλος 7.

Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Δημόπουλος, Κουκουλομάτης 3, Ράπτης, Μούκας 9(1), Οικονομίδης 3(1), Σένα, Μπεκρής 15(1), Αγγελόπουλος 14(2), Λυμπερέας 13, Τζελέπης 2.

  • Κηφισιά-Ληξούρι 83-75

Δεκάλεπτα: 23-26, 49-39, 71-59, 83-75

Διαιτητές: Ντάνος, Τσιμπούρης

Κηφισιά (Παπαδόπουλος): Κρανιάς 2, Μοσχοβίτης 21(2), Μαυριγιάννης 3(1), Χατζηνικόλας 18(1), Σταθούλης 12, Πρέκας 2, Μανούσος 10(1), Σιούτης 7(2), Σκούταρης 3, Δουβλής 5.

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 8, Σαρίκας 16, Ανδρικόπουλος 7(1), Λαμπρόπουλος 11(1), Συνοδινός 2, Ιωακειμίδης 15(1), Μαρούλης 8, Τρυφωνόπουλος 7, Αναστασάκης 3.

Βαθμολογία
1. Μεγαρίδα 8
2. Αιγάλεω 8
3. Ιωνικός ΝΦ 8
4. Αχαγιά 7
5. Κηφισιά 7
6. Λέοντας 6
7. Ακράτα 6
8. Ληξούρι 6
9. Έσπερος Πατρών 5
10. Ηλυσιακός 5
11. Κεραυνός Αιγίου 5
12. Πέρα 5
13. Καλαμάτα 4
14. Άρης Νικαίας 4

Επόμενη αγωνιστική (5η, 18/11)

  • Καλαμάτα – Πέρα
  • Αχαγιά – Έσπερος Πατρών
  • Ηλυσιακός – Κηφισιά
  • Ληξούρι – Άρης Νικαίας
  • Αιγάλεω – Ακράτα
  • Μεγαρίδα – Ιωνικός ΝΦ
  • Κεραυνός Αιγίου – Λέοντας

2ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Σάββατο 10/11

  • Άρης Θήβας – Καλλιθέα 75-70
  • Κυριακή 11/11
  • Λοκρός Αταλάντης – ΚΑΠ 76-61
  • ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – ΟΦΗ 62-73
  • Δειλινό – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 51-62
  • Ερμής Σχηματαρίου – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 55-63
  • Κορωπί – Μελίσσια 82-87
  • ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΒΑΟΛ Χίου 81-79

Φύλλα αγώνα

  • Δειλινό – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 51-62

Δεκάλεπτα: 6-26, 22-37, 36-50, 51-62

Διαιτητές: Καρπάνος, Ασλανίδης

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 2, Μπορμπίδης 13(2), Αντωνογιαννάκης 3, Στέβοβιτς 4, Λεφής 10, Γρύλλης 3(1), Κυρίτσης 6(2), Σπηλιόπουλος 2, Χασάπης 8.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Ανέστης 3, Σταμάτης 7(2), Γιαννακόδημος 13, Μόσορας 3, Μούκας 3(1), Μιχαλόπουλος 12, Διαμαντόπουλος 10(2), Αντωνούσος 10(2), Μπάζιος 1.

  • Κορωπί – Μελίσσια 82-87

Δεκάλεπτα: 20-18, 40-38, 58-67, 82-87

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Τηγάνης

Κορωπί (Χατζηπανηγύρης): Καμαρινός 5, Σβορώνος 5(1), Αγόρης 14(2), Καραδολάμης 27(3), Μερκούρης 4, Κουτουφάς 24(4), Παπαδημητρίου 3(1).

Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσης 3, Στεργίου 5(1), Οικονομόπουλος 23(1), Κόντος 19(3), Πολιτόπουλος 2, Ζήρος 3, Τρίχας 3, Καραχάλιος 13, Καραβανάς 17.

  • ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 81-79

Δεκάλεπτα: 26-21, 52-43, 64-61, 81-79

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Μπακατέα

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Ζήβας): Παλάντζας 13(2), Γκόντγουιν, Πρόγκα, Ζαρμακούπης 11(1), Δρίβας 16(2), Παπαφωτίου, Σπανός 11(1), Κανελλόπουλος 7(1), Βαρνάβας 4, Οκεκουόγιεν 14, Ιμαριαγκίμπε, Δήμου 5.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Φουντουλάκος, Σερέπας, Ανδρουλάκης 5(1), Σουλίκας 9(1), Σαμιώτης 5, Αγγελίδης 20, Καραφαντής, Τσουρής 15(4), Κουϊμτζής 9, Τροβάς 6(1), Σουλινάρης 2, Κωνσταντινάκος 8(2).

  • Ερμής Σχηματαρίου – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 55-63

Δεκάλεπτα: 9-17, 22-27, 43-45, 55-63

Διαιτητές: Καμήτσος, Μαρινάκης

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης, Σολομωνίδης): Σπηλιόπουλος 2, Πανταζής 9(1), Γκρινιάρης 13, Κώνστας 3(1), Φλώτσιος 5(1), Μαράντος 12, Τσαπρούνης 4, Εζιάκα 4, Γιανναλέτσος 3, Μαλισιόβας, Μεϊντάνης, Γουνέλης.

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 4, Χωματάς 12(1), Τσίρος 14(2), Σιγκούνας 14(2), Σιλιτζίρης2, Τύρλας 10, Ζερβός 4, Σβαρνάς 3(1), Κορομηλάς.

  • Λοκρός Αταλάντης – ΚΑΠ 76-61

Δεκάλεπτα: 21-20, 35-37, 53-44, 76-61

Διαιτητές: Λογοθέτης, Κανελλόπουλος

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Ανδρέου, Γεωργίου, Φωτητζόγλου 6(2), Κετέμα, Κεχρής 8, Πάσσας 3, Παπαηλίου 2, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 31(2), Μάτος Αγγ. 12(2), Δουρούκης 5(1), Ψάλτου 9.

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Μόκας 4(1), Βενιτουράκης 5(1), Χάνιας-Πανταζής, Βαφιάς 9, Χρονόπουλος 15(1), Φασιανός, Μαυροειδάκος 5, Παπανίκος 2, Τσιριμπάσης, Γαρδέλης, Τσάμπης 17(1), Καρυπίδης 4.

  • ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – ΟΦΗ 62-73

Δεκάλεπτα: 21-18, 34-38, 51-61, 62-73.

Διαιτητές: Χρηστίδης, Αντωνιάδης

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Δεμέναγας): Θεοωράκος Β., Κουτσογιάννης 8(2), Σέττος 6, Θεοδωράκος Ι. 2, Μανταλβάνος 12, Μανιάτης 18(2), Γκιζόγιαννης 14, Λούκας, Γεωργουσόπουλος 2.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας, Πετράκης 8(2), Μαλλιαράκης, Τσερκιτζόγλου 16(4), Τσίλογλου, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 6, Πρωτογεράκης 2, Αντωνόπουλος 8(2), Μπούμπαρης 18, Καραλής 13(1), Πάλλης 2.

  • Άρης Θήβας – Καλλιθέα 75-70

Δεκάλεπτα: 20-20, 44-39, 54-60, 75-70

Διαιτητές: Φασόλης-Μαυρέλης

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 20(1), Γκόλιας 3, Καδιγιαννόπουλος, Παναγιωτίδης 2, Καλεμτζάκης 22(5), Χαραλάμπης 11, Κουμπές, Δαχρεντζής 4, Ντέντα 13, Πανδής, Μελετίου, Ματσαγγούρας.

Καλλιθέα (Μπίλιας): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς, Τσακίρης 6, Παναγιωταράκος, Γυφτάκης 5(1), Μπίλιας 4, Παρδακάς 20, Κανύχης 12, Σκόρδαλης 2, Μήτσης 18(2), Εκινέ 6.

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 8

2. Μελίσσια 8

3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 8

4. ΕΦΑΟΖ 7

5. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 7

6. Λοκρός Αταλάντης 6

7. ΚΑΠ 6

8. ΒΑΟΛ Χίου 6

9. Κορωπί 5

10. Άρης Θήβας 5

11. Καλλιθέα 5

12. Ερμής Σχηματαρίου 5

13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 4

14. Δειλινό 4

Επόμενη αγωνιστική (5η, 18/11)

  • ΚΑΠ – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC
  • ΟΦΗ – Δειλινό
  • Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Ερμής Σχηματαρίου
  • Αργοναύτης Τριφλίας Ραφήνας – Κορωπί
  • Μελίσσια – ΕΦΑΟ Ζωγράφου
  • ΒΑΟΛ Χίου – Άρης Θήβας
  • Καλλιθέα – Λοκρός Αταλάντης

3ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟΚ Βέροιας 69-63
  • Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΟ Καλαμπάκας 68-63
  • Μαντουλίδης-ΓΑΣ Μελίκης 79-53
  • Ολυμπιακός Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 92-94 (β΄ παρ.)
  • Ικαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά 78-83
  • Νικόπολη Πρέβεζας-Δόξα Λευκάδας 60-77
  • Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

Φύλλα αγώνα

  • Νικόπολη Πρέβεζας-Δόξα Λευκάδας 60-77

Δεκάλεπτα: 19-20, 37-39, 45-64, 60-77

Διαιτητές: Μαντήλας, Σταθόπουλος

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Μίχος Σ. 2, Κοντογιάννης 16(1), Σουλιώτης 10(1), Παπαχρήστος 2, Κακιούζης 3(1), Παπαμιχαήλ 3, Πανταζής, Μούλας 11, Βαβέτσης 1, Ρέμπης, Πελίγκος 12(1).

Δόξα Λευκάδας (Γιασσάρης): Νικολόπουλος, Αργυρός, Κελαρίου, Αναγνωστόπουλος 17(1), Τσιαβές 16(1), Βαγενάς 17(2), Γεωργάκης, Μακρόπουλος 5, Γερονάτσιος, Βλαχάκης, Τριχόπουλος 12(1), Ζαμπάκης 5(1).

  • Ολυμπιακός Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 92-94(β’ παρ.)

Δεκάλεπτα: 16-18, 29-31, 42-52, 67-67 (κ.α.), 80-80 (α΄παρ.), 92-94

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ., Παπαγεωργίου

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλλας 14 (2), Γκόγκα, Ιωνάς, Ίλτσογλου 20 (3), Κυριακόπουλος 15, Μπόγδανος 26 (1), Αγριγιάννης, Μπουσκολίτης 5, Σκαμάγκας 5 (1), Αναστασόπουλος 1, Χαρχαρής, Λουλούδης 7.

AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης, Τσαμπαλάς): Καννης, Ζαμπέτης 5, Σαχπαχίδης 3(1), Μπαζάκας, Πρεμέτης, Αντωνίου 4, Πουρνάρας 10, Xρύσης 36(2), Mάκης 9, Παπανικολάου, Θυμνιός 20, Φίλιος 7(2).

  • ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟΚ Βέροιας 69-63

Δεκάλεπτα: 24-11, 39-25, 53-48, 69-63

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Γκέκας

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 16(2), Πανάρας 15(2), Tσίρμπας-Αναγνώστου 3(1), Πρέντζας 8(1), Kαραγκιολίδης 11(2), Mάντζιος Π. 2, Πάτρας 12, Πανταζής, Πιστιόλης, Γιωτάκης 1.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου 11(1), Στοῒτσης 3(1), Γκάνας 12(4), Βλάχος 4, Μαυρίδης 13(1), Καραδήσογλου 4, Κασαμπαλής 11, Ιωαννίδης, Καραθανάσης 3(1), Χατζηλαμπρινός, Χαραλαμπίδης.

  • Μαντουλίδης-ΓΑΣ Μελίκη 79-53

Δεκάλεπτα: 28-13, 41-27, 67-40, 79-53

Διαιτητές: Σαρακινίδης, Χρυσάφης

Μαντουλίδης(Νικολαϊδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαῒδης 25(2), Τάκης 9(1), Μπέλλος, Γκαντίδης 2, Λαγός, Ρεφατλλάρι 12(4), Ντίαθ 6, Καλόγηρος 25(2), Φόρογλου, Μαλανδρής, Κεραμάρης, Σίμογλου.

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 6(2), Μαυρίδης Β. 13, Κυριακού 3(1), Μαρμαρίδης, Λέφας 4, Μαγαλιός 2, Κουτζιαμπασόπουλος, Σταυρουλάκης 12(2), Καποδίστριας, Κοτζαμπάσης 7, Λαπατούρας 2, Ρογγότης 4.

  • Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΟ Καλαμπάκα 68-63

Δεκάλεπτα: 24-17, 31-24, 55-48, 68-63

Διαιτητές: Γραικός, Κολοκυθάς

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 7(1), Ημερίδης 27(2), Μαρκόπουλος 2, Αθανασίου, Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης 7(1), Τσελέκης 2, Σιδηρόπουλος 23(1), Κουτούλας.

ΑΟ Καλαμπάκα (Σδράκας): Μασάδης 2, Σπανός 4, Γαϊτανίδης 7, Παουλεάνου, Σούλκο 10, Στούκας 14(4), Γκάτζιας 12(1), Τσιλούλης 2, Παπακώστας 12.

  • Ίκαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά 78-83

Δεκάλεπτα: 15-17, 33-36, 51-55, 78-83

Διαιτητές: Παζώλης, Γεωργούλης

Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολότσιος Α. 6, Βλάχος 24(5), Κολότσιος Β. 5(1), Αργύρης 8(2), Μπαρμπαρούσης 1, Χατζής 4, Ντουρβάς 5(1), Μούμογλου 4, Φούντας 21(2).

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 12, Τσούμας15(1) , Χανέλι, Ζωιτσάκος 5, Γκογκίδης 17(1), Κατσαδούρος 6(2), Καραϊσκάκης 17(2), Κουτρούλης, Μακρής 8(2), Γκαγκανάσιος 3, Αρχοντούλης, Καραδήμας.

Βαθμολογία

1. ΠΑΣ Γιάννινα 8

2. ΑΓΣ Ιωαννίνων 7

3. Δόξα Λευκάδας 6

4. Πρωτέας Γρεβενών 6

5. Μαντουλίδης 6

6. Εύαθλος Πολυκάστρου 6

7. Τιτάνες Παλαμά 6

8. Ολυμπιακός Βόλου 5

9. ΓΑΣ Μελίκης 5

10. Νικόπολη Πρέβεζας 5

11. ΑΟΚ Βέροιας 4

12. Ίκαροι Τρικάλων 4

13. ΑΟ Καλαμπάκας 4

*Δόξα Λευκάδας, Πρωτέας Γρεβενών, ΑΟΚ Βέροιας και Ικαροι Τρικάλων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (5η, 18/11)

  • ΑΟΚ Βέροιας-Εύαθλος Πολυκάστρου
  • ΑΟ Καλαμπάκας-Μαντουλίδης
  • ΓΑΣ Μελίκης-Ολυμπιακός Βόλου
  • ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ίκαροι Τρικάλων
  • Τιτάνες Παλαμά-Πρωτέας Γρεβενών
  • Δόξα Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα
  • Ρεπό: Νικόπολη Πρέβεζας

4ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 89-79
  • Μακαμπή-Αστέρας Σίνδου 61-55
  • Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου 75-79
  • ΔΕΚΑ-ΒΑΟ 86-75
  • ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΓΑΣ Κομοτηνή 54-69
  • Αίας Ευόσμου-Ζέφυρος 75-59
  • Λεύκιπος Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας 57-69

Φύλλα αγώνα

  • Αίας Ευόσμου-Ζέφυρος 75-59

Δεκάλεπτα: 18-14, 35-30, 54-46, 75-59

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Αναστασιάδης

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Βαρδής, Σκεμπής 14 (1), Λαζαρίδης 20 (3), Γαϊτάνης 2, Ρόπουτης 9 (3),Καρασήμος, Παντόπουλος 9 (1), Περιστεράκης, Σεκαδάκης, Νέσης 21 (2), Μπρουκς, Σαββίδης 2.

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος 3(1), Καλπακτσίδης 9, Ματενίδης 9 (1) Γιαννάκης, Κανάρας 11 (2), Βούλγαρης, Τσιόγκας 14, Πάρος, Ζωγράφος, Τσιούντος 12 (2), Φαρμάκης 1, Μάρκου 2.

  • Μακαμπή-Αστέρας Σίνδου 61-55

Δεκάλεπτα: 18-14, 30-29, 40-46, 61-55
Διαιτητές: Πράττος, Σελεβός
Μακαμπή (Κοντός, Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 1, Θεολόγης 7 (1), Kλουντζός 2, Σκουφεζής 2, Σαμαράς 10(3), Πετράκης 16 (2), Mπαδής, Σαββίδης, Aρούχ 21, Mυζιού, Aργυρίου 2, Xατζηκυριακίδης.
Αστέρας Σίνδου (Mπαλογιάννης, Βουδούρης): Tαβλαρίδης 9 (1), Παπαπασχάλης2, Iωαννίδης 13, Πετρίδης 5, Iατρίδης Z. 2, Δημητριάδης 3, Mέλλιος 4, Iατρίδης A. 10, Mισιρλόγλου 7 (1).

  • Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου 75-79

Δεκάλεπτα: 19-15, 40-34, 50-53, 75-79
Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Βασιλόπουλος
Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Ανθής, Παπαδάκης 14, Αναστασιάδης 2, Παπαδόπουλος, Παπανικολάου, Καραμανώλης 13 (3), Θεοδωρίδης 1, Κουτσογιάννης 2, Μανδαλάκης 32, Τέλος 3 (1), Κάσουρας 9, Μασμανίδης.
ΑΟ Πολυγύρου (Τσολάκης): Νικολαϊδης, Πιπιλιάρης 16(2), Κουλαξής 4, Ρίζος, Μπάρδος, Παυλέας 8, Αζίζης 11 (1) Στυλαινίδης 7, Νικολόπουλος 3 (1), Νούκαρης 20 2, Σπουργίτης, Λευκαδίτης 10 (1).

  • Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 92-82

Δεκάλεπτα: 26-11, 46-35, 68-55, 92-82

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Δέλλας

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμιχάλης): Αποστόλου, Μαχαιριανάκης 23 (1), Μύθιλλος, Τσιμπής 11 (1), Σαμαράς 14 (4), Αγραφιώτης 23 (6), Μόρας 2, Ακριτίδης 7, Αθαναηλίδης 3, Γουναρόπουλος 6.

ΜΕΝΤ (Καραμουσαλίδης): Ντισλής 11 (2), Μιχαηλίδης 13 (1), Μητακίδης 4, Νικουλούδης 33 (5), Παπαδόπουλος 7 (1), Κατσούλης, Καρανώτας 11, Ακσεχέρογλου.

  • ΔΕΚΑ- ΒΑΟ 86-75

Δεκάλεπτα: 25-21, 43-37, 62-59, 86-75

Διαιτητές: Γαζέτας, Παπαθανασίου

ΔΕΚΑ (Κυριαζής) : Δημητριάδης 6, Βογιατζής 2, Βενετίδης 3 (1), Φυλάκης, Γιάννης 9(1), Χαρταβέλλας 14, Ροῒδης, Κοϊμτζόγλου 2, Παπασάβογλου 11 (2), Μπάκος 17 (4), Κρίτσικας 2, Ρούλης 20 (3).

ΒΑΟ (Νομικός): Λεπτοκαρίδης 22(2), Μπαγκντασαριάν, Πετρίδης 17, Τζουβάρας 9 (3), Ζησόπουλος, Ταζόπουλος 9, Χότζα 10, Μαδεμλής 4, Γιαννούλης 4, Ζαχαρίας, Πυδαράκης, Καδηγιαννάκης.

  • Λεύκιπος Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας 57-69

Δεκάλεπτα: 17-17, 35-30, 52-47, 57-69

Διαιτητές: Καλέσης, Λαδάς

Λεύκιπος Ξάνθης (Κοκκινόπουλος): Κουμπάνης 12, Νταβουλτζόπουλος 10, Δώδος 4, Στεργίου, Σταματέλος 9(1), Κυφωνίδης, Δάτσης 2, Κάλφας, Σταμπουλής 4, Παλλάκης 7, Στασινόπουλος 4, Χρήστου 5(1).

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Χαρτόπουλος 2, Πρεδάρης 3(1), Γκαβέζος 5(1), Κιούρκας 16(4), Τσολακίδης, Γκαβέζος 1, Βαρίτης 16(2), Χολέβας 23(3), Μητρόπουλος, Απιδόπουλος 2.

Βαθμολογία

1. Αίας Ευόσμου 7

2. ΜΕΝΤ 7

3. ΔΕΚΑ 7

4. ΠΣ Ευκαρπίας 7

5. ΑΟ Πολυγύρου 7

6. Απόλλων Καλαμαριάς 7

7. ΒΑΟ 6

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 6

9. Ασπίδα Ξάνθης 6

10. Μακαμπή 6

11. Ζέφυρος 5

12. Λεύκιπος Ξάνθης 5

13. Αστέρας Σίνδου 4

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 4

Επόμενη αγωνιστική (5η, 18/11)

  • ΜΕΝΤ-Μακαμπή
  • Αστέρας Σίνδου-Ασπίδα Ξάνθης
  • ΑΟ Πολυγύρου-ΔΕΚΑ
  • ΒΑΟ-ΠΟ Νέων Μουδανιών
  • ΓΑΣ Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου
  • Ζέφυρος-Λεύκιπος Ξάνθης
  • ΠΣ Ευκαρπίας-Απόλλων Καλαμαριάς

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.