Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (22η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ακράτα – Καλαμάτα 78-65

Αιγάλεω – Αχαγιά 114-79

Ληξούρι – Ηλυσιακός 77-79 (παρ.)

Πέρα – Μεγαρίδα 73-90

Άρης Νικαίας – Κεραυνός Αιγίου 88-69

Κηφισιά – Ιωνικός ΝΦ 71-81

Έσπερος Πατρών – Λέοντας 91-59

Φύλλα αγώνα

Αιγάλεω – Αχαγιά 114-79

Δεκάλεπτα: 25-17, 58-39, 92-53, 114-79

Διαιτητές: Μαραγκάκης, Σκανδαλάκης

Αιγάλεω (Ιμπραϊμάκης): Καράβολας 34(3), Γκαγκαλούδης 15(3), Μπάρδας 6(2), Φακοπουλίδης 2, Ντακούλιας 15(2), Αγγελόπουλος 20(3), Καλλινικίδης 8, Κυριακόπουλος 3(1), Κούρτης 5(1), Οικονόμου 6.

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος, Βουρνάς 6, Κωνσταντινόπουλος 8(2), Νικολάου 8, Ταρνάρης, Οικονομόπουλος 10(1), Κάλλης 7, Τσάμης 33(4), Μακρής 5, Λυμπέρης 2.

Πέρα – Μεγαρίδα 73-90

Δεκάλεπτα: 13-27, 38-47, 57-67, 73-90

Διαιτητές: Ορφανός Εμ., Χρηστίδης Π.

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 3, Παπάδης 19(5), Μυλωνάκης, Τσιρόπουλος, Τσολάκης 18(2), Χολέβας, Πατσατζόπουλος 2, Πιτούλης 18, Σωτηράκης 13(1), Αναστασιάδης, Ντιφαντής.

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 5(1), Κοντόπουλος, Σπυρόπουλος 25(4), Παλαιοχωρίτης, Ζακυνθινός 9, Μπαλάφας 26(6), Αβραμίδης 1, Βούτσης, Μαλούκος 20, Θέος 4, Σιδερής.

Έσπερος Πατρών – Λέοντας 91-59

Δεκάλεπτα: 21-16, 35-29, 63-38, 91-59

Διαιτητές: Ντάνος, Καββαδάς

Έσπερος ΑΟΠΑ (Δεράος): Λ. Καλογιάννης 2, Φραντζής 33(3), Μπαρδάκης 2, Ζαφείρης 3(1), Ροκανάς 7(1), Σερέτης 6, Θωμόπουλος 5(1), Τόμπρος 8, Κατσαβόπουλος, Δούρος 15(2), Μπαρδάκας 10.

Λέοντας 2014 (Κόλλιας): Σκεπέτης, Μακρής 13, Ράπτης 5, Ποτήρης 5(1), Κούτουλας 4, Χρήστου 6, Κοντόγιωργας 9, Σταυριαννόπουλος 17, Κατσαούνης.

Κηφισιά – Ιωνικός ΝΦ 71-81

Δεκάλεπτα: 19-21, 39-44, 56-61, 71-81

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Χριστοδουλάκης

Κηφισιά (Λαγοπόδης): Κρανιάς 7(1), Μοσχοβίτης 17(1), Μακρυγιάννης 6(2), Χατζηνικόλας 5, Μπακολιάς, Πρέκας 4, Μανούσος 12, Σιούτης 7(2), Δούβλης 8, Προίσκος 5(1), Γιαννόπουλος.

Ιωνικός ΝΦ (Σορώτος): Παπανδρέου 14(1), Παπαπέτρος 6(2), Γρύλλης, Κουμουνδούρος 2, Πέττας 20(2), Μουμπάρακ 14(2), Γκίνης 7(1), Κατιάκος 12, Χριστόδουλος 6.

Άρης Νικαίας – Κεραυνός Αιγίου 88-69

Διαιτητές: Φάκαρος, Κατσαπρακάκης

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γαλίτης 9(1), Αλτσαντζής 5(1), Αλεξανδρόπουλος 11(3), Βασιλακάκης 2, Πορτελάνος, Κρητικός 23, Κόλλιας 11, Χατσόγλου 14(1), Σιδερής, Παπουτσής 10(1).

Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Μούκας 10, Τριανταφύλλου Χ. 5(1), Τριανταφύλλου Β. 4, Ράπτης 2, Κάντας 4, Οικονομίδης 6(2), Σταματόπουλος, Αγγελόπουλος 12(2), Λυμπερέας 11, Κουκουλομάτης 4.

Ληξούρι – Ηλυσιακός 77-79 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 20-13, 38-30, 55-50, 67-67 (κ.α.), 77-79

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ασημακάκη

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 11(1), Σαρικάς 12(3), Ανδρικόπουλος 10(2), Συνοδινός 3(1), Μαρούλης 12, Τρυφωνόπουλος 8, Λαμπρόπουλος 17(3), Αναστασάκης 3.

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 17(3), Κοψιάς 13(3), Προύντζος 9(2), Μπουργάνος 11, Αντωνόπουλος 10(2), Αγγελόπουλος 4, Κουσιάντζας 9, Μαραγκουδάκης 2, Φουστέρης 4.

Ακράτα – Καλαμάτα 78-65

Δεκάλεπτα: 19-13, 44-34, 64-48, 78-65

Διαιτητές: Πολυχρόνης, Καλογριάς

Ακράτα (Ζίζηλας): Γιόβας, Τσιακμάς 3, Ονάσογλου 12(1), Αμβραζής, Θανόπουλος 7, Γκιζόγιαννης 13(1), Γκόβας 6(2), Σίνης 12, Βεσκούκης 25(1).

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος 5(1), Τζιλιάνος, Γκοντόπουλος 20(2), Πέζος 2, Μπάκας 12, Μαθιόπουλος 3(1), Σιδέρης, Καλογερόπουλος 8, Κοντόπουλος 6(2), Γεωργανάς 2, Γιαννακόπουλος 7(1).

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 43

2. Ιωνικός ΝΦ 42

———————-

3. Μεγαρίδα 40

4. Αχαγιά 38

5. Κηφισιά 33

6. Άρης Νικαίας 32

7. Πέρα 32

8. Ηλυσιακός 32

9. Ακράτα 31

————————

10. Ληξούρι 30

————————

11. Καλαμάτα 29

12. Έσπερος Πατρών 29

13. Κεραυνός Αιγίου 27

14. Λέοντας 24

Επόμενη αγωνιστική (23η, 14/4)

Καλαμάτα – Αιγάλεω

Αχαγιά – Ληξούρι

Μεγαρίδα – Ηλυσιακός

Κεραυνός Αιγίου – Ακράτα

Ιωνικός ΝΦ – Άρης Νικαίας

Λέοντας – Κηφισιά

Πέρα – Έσπερος Πατρών

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Μελίσσια – ΟΦΗ 66-63

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΚΑΠ 89-73 (παρ.)

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Ικαρος Νέας Σμύρνης 61-53

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – ΒΑΟΛ Χίου 72-91

Κορωπί – Καλλιθέα 94-87

Ερμής Σχηματαρίου – Αρης Θήβας 75-63

Δειλινό – Λοκρός Αταλάντης 49-68

Φύλλα αγώνα

Μελίσσια – ΟΦΗ 66-63

Δεκάλεπτα: 19-21, 18-15, 15-16, 14-11

Διαιτητές: Καρπάνος, Τσακαλογιάννης

Μελίσσια (Δάγλας, Μπάρτζος): Κυπαρίσης 14(2), Στεργίου 3, Οικονομόπουλος 6(1), Κόντος, Σοφρωνάς 13(3), Ζήρος 5(1), Καραχάλιος 15(1), Καραβανάς 10.

ΟΦΗ (Ράλλης, Καρλάφτης): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης, Πετράκης 18(3), Τσερκιτζόγλου 4, Αντωνόπουλος 9(1), Αγαπιάδης 10, Μπούμπαρης 4, Καραλής 9(1), Πάλλης 7.

Δειλινό – Λοκρός Αταλάντης 49-68

Δεκάλεπτα: 4-21, 20-39, 34-54, 49-68

Διαιτητές: Σιδέρης, Βελέντζα

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Μπορμπίδης 7(1), Αντωνογιαννάκης 4, Γουμενάκης 11(3), Στέβοβιτς 2, Γρύλλης 7(1), Εκίζογλου, Κυρίτσης 2, Γκουτσίδης 2, Λεφής 14(1).

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Πρεφάντης 3(1), Φωτητζόγλου 4(1), Κετέμα, Κεχρής 2, Πασσάς 4(1), Παπαηλιού, Μάτος Αν. 34(4), Μάτος Αγ. 15(4), Δουρούκης, Ψάλτου 6.

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – ΒΑΟΛ Χίου 72-91

Δεκάλεπτα: 20-19, 41-49, 59-66, 72-91

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Κούλης

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Β. 2, Γαλάνης 6(1), Λούκας 5(1), Μπέλλος 5, Θεοδωράκος Π. 10(2), Κουτσογιάννης 8(2), Γυφτονικολός, Μανιάτης 13(2), Γκιζογιάννης 15(1), Γεωργιάδης, Καραμπέκης 8, Βάκος.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Φουντουλάκος 3(1), Σερέπας, Ανδρουλάκης 2, Σουλίκας 2, Σαμιώτης 11(1), Αγγελίδης 12, Καραφάντης 6, Τσουρής 13, Κουτσαντωνάκης, Τροβάς 13(1), Σουλινάρης 12, Κωνσταντινάκος 17(5).

Κορωπί – Καλλιθέα 94-87

Δεκάλεπτα: 26-22, 54-41, 72-66, 94-87

Διαιτητές: Τσακιράκη, Λάμπος

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας 5(1), Αγγελόπουλος 5(1), Καμαρινός 6(1), Αγόρης 19(3), Καραδολάμης 26(3), Μερκούρης 7, Μαγαλιός, Σβορώνος 11(3), Κουτουφάς 15(1), Χρονόπουλος.

Καλλιθέα (Θεοδοσίου): Χατζηγεωργίου 4, Ματσαμάς 19(5), Κανύχης 10, Παναγιωταράκος 5, Γυφτάκης 3(1), Μπίλλιας, Παρδακάς 15, Σκορδάλης 27(5), Εκινέ 4.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΚΑΠ 89-73 (παρ.)

Δεκάλεπτα, 19-22, 31-45, 41-58, 64-64 (κ.α.), 89-73

Διαιτητές: Πλιάκος, Αγγελής

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος): Αργυρόπουλος 3(1), Γκόντγουϊν 8, Πρόφκα 6, Ζαρμακούπης 16(1), Δρίβας 9(2), Κανελλόπουλος 21(2), Βαρνάβας 9(1), Δήμου 13(1), Ιμαργιάγκμπε, Σαρλής 2.

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Γαρδέλης, Βεντουράκης 4(1), Χανιάς 6, Βαφιάς 5(1), Χρονόπουλος 28(2), Φασιανός 11(3), Μαυροειδάκος 12, Παπανίκος, Τσιριμπάσης, Καρυπίδης 7.

Ερμής Σχηματαρίου – Άρης Θήβας 75-63

Δεκάλεπτα: 26-14, 40-31, 59-47, 75-63

Διαιτητές: Κοτσώνης, Ναστούλης

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιόπουλος 3, Πανταζής 13, Κουτής, Γκρινιάρης 15(1), Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαράντος 20(2), Τσαπρούνης 21(2), Ετζιάκα 3.

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 14, Ματσαγγούρας, Γκόλιας 3, Παναγιωτίδης 8(2), Καλεμντζάκης 10(1), Ντέντα 7, Δαχρεντζής 11(3), Τριανταφύλλου 4, Καδηγιαννόπουλος 6.

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 61-53

Δεκάλεπτα: 14-19, 34-35, 53-43, 61-53

Διαιτητές: Πόντας, Κηπώσης

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 11(1), Χωματάς 7(1), Τσίρος 5(1), Συγγούνας 10(1), Σταμέλος 4, Τύρλας 13(1), Ζερβός, Σιλιτζήρης 9(2), Κορομηλιάς, Ζέρβας, Μητσάκης, Σβάρνας 2.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μεγαγιάννης): Μπάζιος 10, Σταμάτης 12(2), Γιαννακοδήμος 5, Μόσορας, Μούκας, Μιχαλοπούλος 10, Διαμαντόπουλος 8, Αντωνούσος, Ανέστης 8.

Βαθμολογία

1. Μελίσσια 40

2. Λοκρός Αταλάντης 40

——————————————-

3. ΟΦΗ 40

4. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 39

5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 36

6. Κορωπί 34

7. Άρης Θήβας 34

8. Ερμής Σχηματαρίου 32

9. ΒΑΟΛ Χίου 31

———————————–

10. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 31

———————————–

11. ΚΑΠ 30

12. Καλλιθέα 28

13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 23

14. Δειλινό 22

Επόμενη αγωνιστική (23η, 14/4)

ΚΑΠ – Μελίσσια

ΟΦΗ – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας

ΒΑΟΛ Χίου – Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Καλλιθέα – ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Άρης Θήβας – Κορωπί

Λοκρός Αταλάντης – Ερμής Σχηματαρίου

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Δειλινό

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας 76-60

Τιτάνες Παλαμά-Καλαμπάκα 58-69

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μελίκη 67-62

Ικαροι Τρικάλων-Δόξα Λευκάδας 62-86

Ολυμπιακός Βολου-Νικόπολη Πρέβεζας 91-54

Μαντουλίδης-Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 67-83

Ρεπό: Εύαθλος Πολυκάστρου

Φύλλα αγώνα

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας 76-60

Δεκάλεπτα: 19-9, 40-32, 57-45, 76-60

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Τσαντάλη

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 15(1), Γρούδος 12, Μαλούτας 10(2), Μιχαηλίδης 18(4), Γιώτας, Συλλάκος, Ταμπακάκος, Τακίδης 2, Μπόζιαρης 7(1), Σιούμουρας , Μακρής 4, Μαλιούρας 8.

ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Στοῒτσης 8, Ντουλαβέρης 4, Γκάνας 14(3), Αβραμίδης, Ιωαννίδης 3, Κασαμπαλής 12, Στογιαννόπουλος 3, Καραθανάσης 6(1), Γιοβανόπουλος, Χαραλαμπίδης 10.

Μαντουλίδης-ΠΑΣ Γιάννινα 67-83

Δεκάλεπτα: 20-28, 37-53, 53-70, 67-83

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Εκίζογλου

Μαντουλίδης (Νικολαῒδης, Καραμανώλης): Νικολαῒδης 17(1), Τάκης 5(1), Μπέλλος, Γκαντίδης, Λαγός 2, Ρεφατλάρι 15(5), Ψάθας 7, Ντίαθ 1, Καλόγηρος 10, Φόρογλου 5(1), Μαλάνδρης, Σίμογλου 5.

ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 17, Πανάρας 14(3), Μουζακίτης, Τσίρμπας-Αναγνώστου 2, Πρέντζας 16(2), Καραγκιολίδης, Μάντζιος Π., Μάντζιος Δ. 9, Πάτρας 14, Πανταζής 3(1), Πιστιόλης 3, Γιωτάκης 5.

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΑΣ Μελίκης 67-62

Δεκάλεπτα: 24-11, 47-27, 59-50, 67-62

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Θρασυβουλίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης, Τσαμπαλάς): Καννής 6, Ζαμπέτης 6, Σαχπατζίδης, Αντωνίου 8, Πουρνάρας 14, Χρύσης 14, Μάκης 4, Παπανικολάου, Θυμνιός 8, Φίλιος 3(1), Θώδης 4, Πρεμέτης.

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 19(1), Μαυρίδης 16, Μαγάλιος, Κυριάκου, Λέφας 16, Πεϊμανίδης, Ρογγότης 2, Κοτζάμπασης, Σταυρουλάκης 2, Λαπατούρας 4, Καρατζάς 3(1), Καποδίστριας.

Ολυμπιακός Βόλου-Νικόπολη Πρέβεζας 91-54

Δεκάλεπτα: 32-18, 58-36, 83-46, 91-54

Διαιτητές: Γκέκας, Ιατρόπουλος

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 5(1), Ιλτσόγλου, Μπράμι, Μπόγδανος 22(4), Κωστούλας 24(1), Μπουσκολίτης 17(1), Σκαμάγκας 9(3), Αναστασόπουλος 8(1), Χαρχαρής 6, Λουλούδης .

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Τζήμας, Ζίκας 2, Μίχος Σ. 13(1), Καραστάθης 17(3), Παπαχρήστος, Κακιούζης 12(2), Παπαμιχαήλ 3, Παππάς, Ρέμπης 7.

Τιτάνες Παλαμά-ΑΟ Καλαμπάκας 58-69

Δεκάλεπτα: 21-20, 35-37, 49-51, 58-69

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Κοντογιάννης

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 2, Ζωιτσάκος 4, Καραϊσκάκης 4, Γκογκίδης 9, Καραδήμας 4, Τσούμας 4, Μακρής 12(4), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Κατσαδούρος 21(3).

ΑΟ Καλαμπάκας (Κωνσταντινίδης): Μασάδης 5(1), Μπαλωμένος, Τούλας, Σπανός 9(2), Γαϊτανίδης 11(1), Παουλεάνου, Σούλκο 9(1), Γκάντιάς 11(1), Οικονόμου 6, Παπακώστας 11, Κιουρτζίδης 7.

Ικαροι Τρικάλων-Δόξα Λευκάδας 62-86

Δεκάλεπτα: 19-22, 38-35, 41-71, 62-86

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωαν., Βασιλόπουλος

Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολότσιος Α. 16(1), Μέξης 2, Βλάχος 7, Κολότσιος Β. 5(1), Αργύρης 3(1), Χατζής, Ντούρβας, Τζιοβάρας 2, Φούντας 23(2), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 4.

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 18(4), Αργυρός 4, Αναγνωστόπουλος 22(3), Τσιαβές 9(1), Φέτσης 4, Βαγενάς 10, Κελάριου, Γεωργάκης, Κόγκος, Μακρόπουλος 13(1), Βλαχάκης 2, Ζαμπάκης 4(1).

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Γρεβενών 38

2. Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 37

———————————

3. Δόξα Λευκάδας 36

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 34

5. Ίκαροι Τρικάλων 30

6. Μαντουλίδης 30

7. Ολυμπιακός Βόλου 30

8. Εύαθλος Πολυκάστρου 29

9. Τιτάνες Παλαμά 29

————————————-

10. Καλαμπάκα 28

11. Μελίκη 28

12. ΑΟΚ Βέροιας 25

13. Νικόπολη Πρέβεζας 22

*Μαντουλίδης, Ολυμπιακός Βόλου, ΓΑΣ Μελίκης και ΑΟ Καλαμπάκας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Επόμενη αγωνιστική (23η, 14/4)

ΑΟΚ Βέροιας-Τιτάνες Παλαμά

Καλαμπάκα-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών

Νικόπολη Πρέβεζας-Ίκαροι Τρικάλων

Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου

Εύαθλος Πολυκάστρου-Μαντουλίδης

Ρεπό: Μελίκη

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Αίας Ευόσμου-ΜΕΝΤ 80-69

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αστέρας Σίνδου 76-58

ΒΑΟ-ΑΟ Πολυγύρου 72-56

Μακαμπή-Ζέφυρος 73-67

Νέα Μουδανιά-ΠΣ Ευκαρπίας 61-85

ΔΕΚΑ-Λεύκιππος Ξάνθης 83-73 (παρ.)

Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 60-50

Φύλλα αγώνα

ΒΑΟ – Πολύγυρος 72-56

Δεκάλεπτα: 20-18, 29-28, 57-46, 72-56

Διαιτητές: Παζώλης, Γεωργούλης

ΒΑΟ (Νομικός, Κατσής): Λεπτοκαρίδης 18(1), Μπαγκντασαριάν 2, Πετρίδης 8, Τζουβάρας 5(1), Ταζόπουλος 12(2), Χότζα 8, Μαδεμλής 5, Πισιώτης 8, Βουνάκης 3(1), Μαγής, Πυδαράκης, Καδηγιαννάκης 3.

Πολύγυρος (Τσούρμας, Καπλανίδης): Νικολαΐδης, Πιπιλιάρης 6, Κουλαξής 8(2), Ρίζος 2, Παυλέας 10(1), Νικολόπουλος 3(1), Νουκάρης 12(1), Σπουργίτης 8, Χαριστός, Αζίζης 7.

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΠΣ Ευκαρπίας 61-85

Δεκάλεπτα: 16-26, 33-55, 47-74, 61-85

Διαιτητές: Χατζηκώστας, Λυγούρας

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης 11, Μπέτσος 15 (1), Φιλοξενίδης 13(1), Τσιγγελίδης 5, Ζάχαρης 5, Τογανίδης 10, Τσατσαρής 2.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου, Δαδάλας): Γκαβέζος Αρ. 15 (1), Μητρόπουλος 10 (2), Τζιόρτζης, Κιούρκας 26 (6), Απιδόπουλος 3, Παγωνίδης 6, Γκαβέζος Αν. 5 (1), Τσολακίδης 7 (1), Πρεδάρης 7 (1), Χαρτόπουλος 6 (2).

ΔΕΚΑ-Λεύκιππος Ξάνθης 83-71 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 21-21, 41-34, 54-51, 69-69 (κ.α.), 83-73

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 9, Βογιατζής 6 (1), Βενετίδης, Χαρταβέλλας, Ροϊδης, Κοϊμτζόγλου 15 (2), Παπασαβόγλου Αν. 15 (3), Μπάκος 8 (2), Παπασαβόγλου Αρ Κρίτσικας 7, Προτούλης 26 (2).

Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης- Καζάκος): Κουμάνης 19 (1), Παλάκης 4, Στασινόπουλος 18, Κάλφας 5 (1), Χρήστου 20 (3), Σταματέλος 7, Στεργίου, Νταβουρτζόπουλος, Δώδος, Βακρινός, Κυφωνίδης, Δάτσης.

Μακαμπή-Ζέφυρος 73-67

Δεκάλεπτα: 20-15, 35-38, 55-49, 73-67

Διατητές: Πράττος, Τσαρδούλιας

Μακαμπή (Kοντός, Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 7(1), Θεολόγης 15 (1), Kλουντζός, Σκουφεζής, Σαμαράς, Πετράκης 7 (1), Mπαδής 22 (5), Σαββίδης 5 (1), Aρούχ 14, Mύζιου, Αργυρίου.

Ζέφυρος (Aλεξανδρίδης): Kαλπαξίδης 6, Mατενίδης 9 (2), Γιαννάκης, Kανάρας 3, Bούλγαρης 12 (2), Tσιόγκας 10, Zωγράφος 7, Tσιούντος 10 (1), Mάρκου 10 (2).

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας 41

2. ΓΑΣ Κομοτηνή 38

——————————-

3. Αίας Ευόσμου 36

4. Πολύγυρος 35

5. Ζέφυρος 35

6. Λεύκιππος Ξάνθης 34

7. ΜΕΝΤ 34

8. ΔΕΚΑ 33

9. Ασπίδα Ξάνθης 33

10. Απόλλων Καλαμαριάς 31

————————————

11. Αστέρας Σίνδου 31

12. ΒΑΟ 30

13. Μακαμπή 29

14. Νέα Μουδανιά 22

Επόμενη αγωνιστική (23η, 14/4)

ΜΕΝΤ-ΓΑΣ Κομοτηνή

Αστέρας Σίνδου-ΒΑΟ

Ζέφυρος-Πολύγυρος

ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου

Λεύκιππος Ξάνθης-Νέα Μουδανιά

Απόλλων Καλαμαριάς-ΔΕΚΑ

Μακαμπή-Ασπίδα Ξάνθης

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

error: Content is protected !!