Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (17η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Αχαγιά – Πέρα 88-82

Ηλυσιακός – Έσπερος Πατρών 75-68

Αιγάλεω – Άρης Νικαίας 92-83

Μεγαρίδα – Ακράτα 91-79

Κεραυνός Αιγίου – Ιωνικός ΝΦ 70-86

Ληξούρι – Κηφισιά (ανεβλήθη)

Καλαμάτα – Λέοντας (ανεβλήθη)

 

Φύλλα αγώνα

Αχαγιά – Πέρα 88-82

Δεκάλεπτα: 15-16, 42-43, 72-62, 88-82

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Καββαδάς

Αχαγιά (Σαράντης): Οικονομόπουλος 21(1), Βουρνάς 15(2), Κάλλης 2, Δ. Λυμπέρης 13(4), Μακρής 13, Τσάμης 18(3), Κωνσταντινόπουλος 6(2), Ταρνάρης, Αναστασόπουλος.

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδαλος 8(1), Θεολογίτης 5(1), Παπαδής 9, Τσολάκης 19(2), Χολέβας 6(2), Πατζατζόπουλος 7, Πιτούλης 14, Σωτηράκης 12(1), Ντιφαντής 1.

 

Μεγαρίδα – Ακράτα 91-79

Δεκάλεπτα: 29-17, 48-39, 66-61, 91-79

Διαιτητές: Ροδίτης, Καραμπιτσάκος

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 4, Κοντόπουλος 9(1), Σπυρόπουλος 9(3), Παλαιοχωρίτης 9(3), Ζακυνθινός 14(1), Μπαλάφας 3, Παπασπύρος, Αβραμίδης 8, Βούρτσης, Μαλούκος 13, Θέος 12, Σιδέρης 2.

Ακράτα (Ζίζηλας): Πολυδέρας, Τσιακμάς 5(1), Ονάσογλου 12(1), Αμβράζης 4, Θανόπουλος 11(3), Γκιζόγιαννης 16(1), Γκόβας 10, Σίνης 4, Βεσκούκης 17.

 

Αιγάλεω – Άρης Νικαίας 92-83

Δεκάλεπτα: 26-17, 48-31, 69-55, 92-83

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Μαρτινάκος

Αιγάλεω (Ιμπραημάκης): Μπάρδας 9(1), Σταμάτης 1, Κυριακόπουλος 7(1), Κούρτης 6(1), Ντακούλιας 14(2), Γκαγκαλούδης 12(1), Αγγελόπουλος 18(2), Οικονόμου 9, Καλλινικίδης 16.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γαλίτης 6, Αλσαντζής 3(1), Βασιλάκης 8, Κρητικός 14, Κόλλιας 17, Χατζόγλου 14(3), Παπουτσής 17(1), Γούνης.

 

Ηλυσιακός – Έσπερος Πατρών 75-68

Δεκάλεπτα: 14-5, 31-24, 57-42, 75-68

Διαιτητές: Μαρίγλη, Αντωνίου Γ.

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 12(3), Φώτσης 9, Κουρκουμτσάκης 2, Κοψιάς 2, Στρίγας 2, Προύντζος, Αντωνόπουλος 7(2), Μπουργάνος 20(3), Ζαραϊδώνης 3, Σπυριδάκης, Αγγελόπουλος 2, Κουσιάντζας 16.

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Σερέτης, Φραντζής 2, Βεργανελάκης 12, Ζαφείρης 18(1), Ροκανάς 16(3), Τόμπρος 3, Κατσαβόπουλος, Δούρος 4, Μπαρδάκας 6, Βίρλας 4, Καλογιάννης 3(1).

 

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 34

2. Ιωνικός ΝΦ 32

3. Μεγαρίδα 31

4. Αχαγιά 30

5. Ηλυσιακός 26

6. Άρης Νικαίας 24

7. Ακράτα 24

8. Πέρα 24

9. Κηφισιά 22

10. Ληξούρι 21

11. Κεραυνός Αιγίου 21

12. Έσπερος Πατρών 20

13. Καλαμάτα 20

14. Λέοντας 18

* Έχουν έναν αγώνα λιγότερο Λέοντας, Καλαμάτα, Έσπερος Π., Κηφισιά.

** Έχει δύο αγώνες λιγότερους το Ληξούρι.

 

Επόμενη  αγωνιστική (18η, 3/3)

Πέρα – Καλαμάτα

Εσπερος Πατρών – Αχαγιά

Κηφισιά – Ηλυσιακός

Αρης Νικαίας – Ληξούρι

Ακράτα – Αιγάλεω

Ιωνικός ΝΦ – Μεγαρίδα

Λέοντας – Κεραυνός Αιγίου

 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΚΑΠ – Λοκρός Αταλάντης 64-67

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Ερμής Σχηματαρίου 59-55

Μελίσσια – Κορωπί 74-66

ΒΑΟΛ Χίου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 67-65

Καλλιθέα – Αρης Θήβας 62-64

ΟΦΗ-ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (ανεβλήθη)

Ικαρος Νέας Σμύρνης-Δειλινό (ανεβλήθη)

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΠ – Λοκρός Αταλάντης 64-67

Δεκάλεπτα: 18-20, 34-34, 53-52, 64-67

Διαιτητές: Ρίζος, Λάμπος

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Μόκκας 15(2), Βενιτουράκης 2, Χανιάς , Πανταζής, Βαθιάς 3, Χρονόπουλος 5, Μαυροειδάκος 3, Καρυπίδης 21(2), Φασιανός 10(2).

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 14(1), Κεχρής 5(1), Πάσσας 6, Παπαηλίου 4, Γεωργίου, Μάτος Αν. 8, Μάτος Αγγ. 14(1), Δουρούκης 10(2), Ψάλτου 6.

 

Καλλιθέα – Άρης Θήβας 62-64

Δεκάλεπτα: 18-14, 34-33, 49-54, 62-64

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Τζίμης

Καλλιθέα (Θεοδοσίου): Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς 3(1), Παναγιωταράκος 13, Τσακίρης, Γυφτάκης 8, Μπιλλιάς 2, Παρδακάς 20, Κανύχης 8, Μήτσης, Σκορδάλης 3(1), Εκινέ 5, Χατζηδημητρίου.

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 9(2), Τζαβίδας, Ματσαγγούρας 4(1), Γκόλιας 9(1), Κουμπές, Παναγιωτίδης 3, Καλεμτζάκης 7(2), Χαραλάμπης 16(3), Δαχρεντζής 9(1), Τριανταφύλλου 3(1), Ντέντα 5.

 

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Ερμής Σχηματαρίου 59-55

Δεκάλεπτα: 17-16, 26-30, 41-42, 59-55

Διαιτητές: Χριστινάκης, Ασλανίδης

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 3(1), Χωματάς 4, Τσίρος 6, Συγγούνας 10, Σταμέλος 4, Τύρλας 10, Ζερβός 10, Σιλιτζήρης 4, Γαλιατσάτος, Κορομηλιάς, Μητσάκης, Σβάρνας 4.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιόπουλος 4, Πανταζής 5, Κουτής, Γκρινιάρης 17, Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαράντος 8(2), Τσαπρούνης 9, Ετζιάκα 7, Σαράφογλου, Γιανναλέτσος 5(1).

 

Μελίσσια – Κορωπί 74-66

Δεκάλεπτα: 16-18, 34-34, 52-50, 74-66

Διαιτητές: Μαγκουνής, Μαραμής

Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 2, Στεργίου 2, Οικονομόπουλος 25(1), Κόντος 12(1), Σοφρωνάς 7(1), Ζήρος 8(2), Τρίχας, Καραχάλιας 18(1), Καραβανάς.

Κορωπί (Κακιούζης): Αγγελόπουλος, Καμαρινός 7(1), Τζαγισβίλι 2, Αγόρης 8(2), Καραδολάμης 13(1), Φίλα, Κάτσαρης 7, Σβορώνος 5, Κουτουφάς 24(1), Χρονόπουλος.

 

ΒΑΟΛ Χίου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 67-65

Δεκάλεπτα: 15-19, 34-36, 50-51, 67-65

Διαιτητές: Ντάνος, Χουγιάζος

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 8(2), Σερέπας, Ανδρουλάκης 11(3), Σουλίκας 5(1), Φουντουλάκος, Αγγελίδης 10, Καραφαντής, Τσουρής 12, Κουτσογεωργάκης, Τροβάς 4(1), Σουλινάρης 16, Κωνσταντινάκος 1.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος): Γκόντγουϊν 5(1), Πρόφκα 5(1), Ζαρμακούπης 16(3), Δρίβας 11(3), Κανελλόπουλος 14(2), Βαρνάβας 11(1), Σαρλής, Ιμαριάγκμπε, Δήμου 3.

 

Βαθμολογία

1. Λοκρός Αταλάντης 31

2. Μελίσσια 31

3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 30

4. ΟΦΗ 29

5. ΕΦΑΟΖ 29

6. Κορωπί 27

7. ΒΑΟΛ Χίου 25

8. Άρης Θήβας 25

8. Ερμής Σχηματαρίου 24

10. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 23

11. ΚΑΠ 22

12. Καλλιθέα 20

13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 19

14. Δειλινό 16

* Έχουν έναν αγώνα λιγότερο Δειλινό, Ίκαρος Νέας Σμύρνης, ΑΕΕΠ Χαλκίδα και ΟΦΗ.

 

Επόμενη  αγωνιστική (18η, 3/3)

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – ΚΑΠ

Δειλινό – ΟΦΗ

Ερμής Σχηματαρίου – Ικαρος Νέας Σμύρνης

Κορωπί – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Μελίσσια

Αρης Θήβας – ΒΑΟΛ Χίου

Λοκρός Αταλάντης – Καλλιθέα

 

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας-Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 54-77

Καλαμπάκα-Εύαθλος Πολυκάστρου 65-61 (παρ.)

Μελίκη-Μαντουλίδης 83-78

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου 86-62

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων 71-46

Δόξα Λευκάδας-Νικόπολη Πρέβεζας 95-55

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

 

Φύλλα αγώνα

ΓΑΣ Μελίκη-Μαντουλίδης 83-78

Δεκάλεπτα: 23-15, 49-41, 63-62, 83-78

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Εκίζογλου

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 27(5), Μαυρίδης Β. 16(1), Κυριακού, Σαζακλίδης, Λέφας 9, Μαγαλιός, Πεϊμανίδης, Καρατζάς, Σταυρουλάκης 11(3), Κοτζαμπάσης 10, Λαπατούρας 10, Ρογγότης.

Μαντουλίδης (Νικολαῒδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαῒδης 18(1), Τάκης 11(1), Μπέλλος 8, Ρεφατλλάρι 5(1), Ψαθάς, Ντίαθ 2, Καλόγηρος 23(4), Φόρογλου 2, Λαγός 5(1), Μαλανδρής, Καναγκίνης 1, Σαρασίδης.

 

Τιτάνες Παλαμά – Ίκαροι Τρικάλων 71-46

Δεκάλεπτα: 20-14, 37-31, 51-40, 71-46

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Δόλγυρας

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης, Φλώρος): Τσιαμπάς 6, Τσούμας, Χανέλι, Ζωιτσάκος 14(2), Γκογκίδης 20(2), Κατσαδούρος 5(1), Καραϊσκάκης 8(1), Φαλιάκης, Μακρής 18(5), Αρχοντούλης, Μπακαβέλος.

Ίκαροι Τρικάλων( Σδράκας): Κολότσιος Α. 2, Βλάχος 2, Κολότσιος Β., Αργύρης 3(1), Μέξης 6, Χατζής 2, Ντούρβας, Τζιοβάρας, Μπαρμπαρούσης 6, Στάνκοβιτς 5(1), Φούντας 20(2).

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ολυμπιακός Βόλου  86-62

Δεκάλεπτα: 14-16, 44-34, 58-56, 86-62

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χρυσάφης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης, Τσαμπαλάς): Καννής 5(1), Ζαμπέτης 18(2), Σαχπατζίδης, Καλφαλίδης, Αντωνίου, Πουρνάρας 5, Χρύσης 24(1), Μάκης 4, Παπανικολάου 2, Θυμνιός 14, Φίλιος 8(2), Θώδης 6

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 11(3), Ίλτσογλου 7(1), Μπόγδανος 13, Κωστούλας 15, Μπουσκολίτης 3(1), Σκαμάγκας 9, Αναστασόπουλος, Χαρχαρής 2, Λουλούδης 2.

 

Δόξα Λευκάδας-Νικόπολη Πρέβεζας 95-55

Δεκάλεπτα: 28-22, 54-30, 78-44, 95-55

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Γκέκας

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 23(7), Μούτσιος 2, Κόγκας 2, Αργυρός , Αναγνωστόπουλος 5(1), Τσιαβές 10, Βαγενάς 11(1), Γεωργάκης 9(1), Μακρόπουλος 15(1), Βλαχάκης, Τριχόπουλος 11(3), Φέτσης 2, Ζαμπάκης 5.

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Μήχος Σ. 2, Κοντογιάννης 22, Τζίμας, Καραστάθης, Παπαχρήστος 5, Κακιούζης 12(1), Παπαμιχαήλ, Ζήκας, Μούλας 12(1), Βαβέτσης, Ρέμπης 2.

 

ΑΟΚ Βέροιας-ΠΑΣ Γιάννινα 54-77

Δεκάλεπτα: 15-26, 26-44, 38-58, 54-77

Διαιτητές: Ξέρας, Γεωργούλης

ΑΟΚ Βέροιας (Ταγκίδης): Τρομπούκης 8, Ουσουλτζόγλου , Στοῒτσης 2, Γκάνας 4, Καραϊσαρίδης, Γκίτκος, Ντουλαβέρης, Ιωαννίδης 7(1), Κασαμπαλής 12, Καραθανάσης 3(1), Γιοβανοπουλος 6(2), Χαραλαμπίδης 12.

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 26(5), Πανάρας 10(1),  Tσίρμπας 2, Πρέντζας 5(1), Kαραγκιολίδης 15(2), Mάντζιος Π. 4, Mάντζιος Δ. 4, Πανταζής 9(2), Πιστιόλης, Γιωτάκης 2.

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Γρεβενών 29

2. Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 29

3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 29

4. Δόξα Λευκάδας 28

5. Τιτάνες Παλαμά 24

6. Εύαθλος Πολυκάστρου 23

7. Ίκαροι Τρικάλων 22

8. Μαντουλίδης 22

9. Ολυμπιακός Βόλου 21

10. Καλαμπάκα 21

11. Μελίκη 21

12. ΑΟΚ Βέροιας 19

13. Νικόπολη Πρέβεζας 18

*Πρωτέας Γρεβενών, Δόξα Λευκάδας, ΑΟΚ Βέροιας και Ικαροι Τρικάλων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη  αγωνιστική (18η, 3/3)

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΟΚ Βέροιας

Μαντουλίδης-Καλαμπάκα

Ολυμπιακός Βόλου-Μελίκη

Ίκαροι Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Πρωτέας Γρεβενών-Τιτάνες Παλαμά

ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Λευκάδας

Ρεπό: Νικόπολη Πρέβεζας

 

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 77-73

Αστέρας Σίνδου-Μακαμπή 65-63

Πολύγυρος-Ασπίδα Ξάνθης 86-84

ΒΑΟ-ΔΕΚΑ 78-51

ΓΑΣ Κομοτηνή-Νέα Μουδανιά 76-56

Ζέφυρος-Αίας Ευόσμου 63-54

ΠΣ Ευκαρπίας-Λεύκιππος Ξάνθης 74-68

 

Φύλλα αγώνα

ΒΑΟ – ΔΕΚΑ 78-51

Δεκάλεπτα: 20-14, 40-33, 64-42, 78-51

Διαιτητής: Βασιλόπουλος, Δέλλας

ΒΑΟ (Νομικός, Κατσής): Λεπτοκαρίδης 16(3), Μπαγκντασαριάν 2, Πετρίδης 13, Τζουβάρας 7(1), Ταζόπουλος 11(1), Χότζα 12(1), Μαδεμλής 2, Πισιώτης 7(1), Βουνάκης 5(1), Γιαννούλης 3, Μαγής, Ζαχαρίας.

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Βογιατζής 6(2), Βενετίδης 7(1), Τσιροπούλης 2, Χαρταβέλλας 1, Ροΐδης, Κοϊμτζόγλου 8(1), Παπασάβογλου 5(1), Μπάκος 4, Τσιροπούλης, Κρίτσικας 7, Πρωτούλης 11(1).

 

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 77-73

Δεκάλεπτα: 25-14, 45-30, 61-55, 77-73

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Κουκουλεκίδης

ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης): Ζεϊμπέκης, Ντισλής 16 (4), Μιχαηλίδης 24 (3), Νικολούδης 13 (2), Παπαδόπουλος 9, Αξεχέρογλου, Καρανώτας 13 (1), Καρατόλιος 2.

Απόλλων Καλαμαριάς (Χατζούλης, Μιχαηλίδης): Κουκουλίδης 11 (1), Αποστόλου 4 (1), Μαχαιριανάκης 21 (3), Σαμαράς 12 (4), Αγραφιώτης 7, Μόρας 2, Ακριτίδης 6, Αθαναηλίδης 10.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΠΟ Νέων Μουδανιών 76-56

Διαιτητές: Λαδάς, Θεοδωρίδης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Μαστροδημήτρης 5 (1), Παλάσκας 18 (2), Λεχούδης 4, Μπορμπίδης, Κουτσοβασίλης, Μαγουλάς, Καρκατσέλης 9 (3), Ζολώτας 11 (1), Σπέντζος 15 (2), Χαλίλ 13.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Σούρλας, Βέτσος, Φιλοξενίδης 16 (2), Τσιγγελίδης 5 (1), Κυριαζούδης, Νικολόπουλος, Κουτζούχας 2, Κασαμανώλης, Τσοπουρίδης 11, Ζάχαρης 16 (2), Τογανίδης 2.

 

Αστέρας Σίνδου-Μακαμπή 65-63

Δεκάλεπτα: 19-20, 36-28, 51-45, 65-63

Διαιτητές: Σιταρίδης, Αναστασιάδης

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταβλαρίδης 16 (4), Ιωαννίδης 10, Πετρίδης 19 (4), Μπέλλης, Δημητριάδης, Μέλλιος, Τσίγκας 4, Μισιρλόγλου 3 (1), Ιατρίδης A. 13

Μακαμπή (Kοντός, Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 1,Θεολόγης, Σκουφέζης 10, Σαμαράς 8 (2), Πετράκης 16 (2), Μπαδής 9 (1), Σαββίδης 5, Αρούχ 11 (1), Σαραφίδης.

 

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας 32

2. ΓΑΣ Κομοτηνή 30

3. Πολύγυρος 28

4. Λεύκιππος Ξάνθης 27

5. Ζέφυρος 27

6. ΔΕΚΑ 26

7. Αίας Ευόσμου 26

8. ΜΕΝΤ 26

9. Ασπίς Ξάνθης 25

10. Απόλλων Καλαμαριάς 24

11. Αστέρας Σίνδου 24

12. ΒΑΟ 23

13. Μακαμπή 22

14. Νέα Μουδανιά 17

 

Επόμενη  αγωνιστική (18η, 3/3)

Μακαμπή-ΜΕΝΤ

Ασπίδα Ξάνθης-Αστέρας Σίνδου

ΔΕΚΑ-Πολύγυρος

Νέα Μουδανιά-ΒΑΟ

Αίας Ευόσμου-ΓΑΣ Κομοτηνή

Λεύκιππος Ξάνθης-Ζέφυρος

Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΣ Ευκαρπίας

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.