Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΚΑΟ Κορίνθου – ΑΟ Ερμιόνης 77-55

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΝΕΟ Ληξουρίου 72-80

Ηλυσιακός ΑΟ – ΣΔΥ Τρίπολης 79-60

ΑΟ Αχαγιά ‘82 – ΑΟ Π. Φαλήρου 82-76

Παναχαϊκή ΓΕ – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ 74-67

ΑΟ Ακράτα – ΑΟ Γλαύκος 78-72

Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου

Ν.Πέρκιζας 21.00 ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΓΣ Κορωπίου

Φύλλα αγώνα

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΝΕΟ Ληξουρίου 72-80

Δεκάλεπτα: 22-24, 41-41, 53-57, 72-80

Διαιτητές: Κώτσου, Φάκαρος

Ν.Κηφισά (Λαδικός): Δούβλης 3(1),Μοσχοβίτης 16(2), Μακρυγιάννης 14(2), Οικονόμου 19(2),Φραγκιαδάκης, Πρέκας 2, Γούνης, Μανούσος 14, Μιχαλάκης 4, Μαντζάκος, Φασιανός.

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ. 5, Ιωάννου 11(2), Ρεκούνιωτης 24, Αντωνάτος Η., Πολίτης 18(1), Συνόδινος, Θεοδωράκος 13(2), Λαμπρόπουλος 5(1), Τρυφωνόπουλος 4.

Βαθμολογία

1. Ηλυσιακός 29

2. ΑΟ. Π. Φάληρο 28

3. ΚΑΟ Κορίνθου 28

4. ΝΕΟ Ληξουρίου 27

5. Αχαγιά ’82 25

6. Άρης Νίκαιας 25

7. Παναχαϊκή 25

8. ΑΕΝΚ 24

9. Κορωπί 23

10. Γλαύκος 22

11. Ακράτα 20

12. ΑΟ Ερμιόνης 19

13. Τρίπολη 18

14. Χαλάνδρι 17

* Γλαύκος και Ληξούρι έχουν ένα ματς λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (17η, 23/2)

Κορωπί – Κόρινθος

Ερμιονίδα – Ν. Κηφισιά

Ληξούρι – Ηλυσιακός

Τρίπολη – Αχαγιά

Π. Φάληρο – Παναχαϊκή

Γλαύκος – Αρης Νίκαιας

Ακράτα – Χαλάνδρι

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Σάββατο 8/2

ΑΟΚ Χανιά – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 64-61

Κυριακή 9/2

ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΟ Ένωση Ιλίου 75-83

ΑΣ Πέρα – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 63-64

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 84-74 (παρ.)

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 69-64

ΑΚ Χαλκίδας – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 73-61

Ρεπό: Μίλων

Φύλλα αγώνα

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 84-74 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 15-17, 32-39, 54-56, 67-67 (κ.α.), 84-74

Διαιτητές: Ζιώγας, Τηγάνης

ΦΕΑ (Καρατζάς): Καστανιώτης 8, Μπάρδας 10(2), Τσακίρης 5, Πανταζής, Στεργιάκης 21(2), Τρικαλιώτης 1, Αναούνης, Λίτσιος 6(1), Μιχόπουλος 7(1), Καραλευθέρης 21, Πανουσόπουλος, Μοίρας, Δρακάκης 5.

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 16(2), Λίτσο 3, Παπαδημητρίου 6(1), Ντούρας, Κορομηλιάς, Τύρλας 7, Παπουτσής 6, Σταμέλος 18(2), Πέζος 4, Γαλιατσάτος, Μητσάκης, Σβάρνας 14.

ΑΟΚ Χανιά – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 64-61

Δεκάλεπτα: 18-18, 33-35, 46-51, 64-61

Διαιτητές: Πλιάκας, Ορφανός Εμ.

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Ζανιδάκης 14(2), Ιωακειμίδης 11(2), Κατράνας 10(3), Σκαμνάκης 10(1), Κιγμέτογλου 7, Κελεσίδης 6, Μηντζαρίδης 3(1), Αλεξίου 2, Αδοντάκης 1,Παλαιοκρασάς, Σειραδάκης, Κουρουμούσης.

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Χονδρόπουλος 14(2), Προδρόμου 14(2), Χάρος 10(2), Μάκαρης 8(1. Κοντσές 7, Ζαφειρούδης 6(1), Μυλωνάς 2,Σεϊντίνι, Δίπλαρος, Βουτυρόπουλος, Ναυπλιώτης, Καραγιάννης.

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 69-64

Δεκάλεπτα: 14-9, 34-22, 53-50, 69-64

Διαιτητές: Χουγιάζος, Καραμπιτσάκος

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σιμιτσάκης, Χριστοβασίλης, Ανδρουλάκης 3(1), Σουλίκας 16(2), Φουντουλάκος, Παπαδόπουλος 7, Κουτσαντωνάκης, Τσουρής 16(2), Μαρούλης 10, Τροβάς 4, Κουϊμτζής 4, Κωνσταντινάκος 9(3).

Ζωγράφου (Μάνο)ς: Μπαλαμώτης 2, Δήμου 4, Ζαρμακούπης 14(1), Δρίβας 13(3), Αμβράζης 7, Κανελλόπουλος 9, Πιτούλης 6, Κριζέας 1, Μπένος 8.

Βαθμολογία

1. ΕΦΑΟΖ 25

2. Ερμής Σχηματαρίου 24

3. ΑΟΚ Χανιά 23 (8-7)

4. Αργοναύτης 23

5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 23

6. ΦΕΑ 23

7. Μίλωνας 20

8. Ένωση Ιλίου 22

9. Xαλκίδα 22

10. Πέρα 20

11. Άρης Θήβας 19

12. Τα Φανάρια 19

13. ΒΑΟΛ 19

* Αργοναύτης, ΦΕΑ, Μίλωνας, Χαλκίδα, Πέρα και Ένωση Ιλίου, ΒΑΟΛ Χίου έχουν ένα αγώνα λιγότερο. Τα Φανάρια έχουν δύο αγώνες λιγότερους.

Επόμενη αγωνιστική (17η, 23/2)

Τα Φανάρια – Άρης Θήβας

Ενωση Ιλίου – Πέρα

Ερμής Σχηματαρίου – ΦΕΑ

Αργοναύτης – ΒΑΟΛ Χίου

Ζωγράφου – Χαλκίδα

Μίλων – Χανιά

Ρεπό: Κρόνος

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ικαροι Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου 100-63

ΓΑΣ Μελίκης-Τιτάνες Παλαμά 90-65

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΣΚ Ιωάννινα 98-70

Νίκη Βόλου-Φαίακας Κέρκυρας 89-58

Αριστοτέλης Φλώρινας-Αίολος Τρικάλων 50-65

Αετοί Βέροιας-Αναγέννηση Καρδίτσας 60-88

Ρεπό: ΦΟ Αριδαίας

Φύλλα αγώνα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΣΚ Ιωάννινα 98-70

Δεκάλεπτα: 24-12, 47-32, 77-50, 98-70

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Αναστασιάδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 8(2), Σαχπατζίδης 3, Καλογεράτος 30(5), Αντωνίου 3(1), Σβώλης, Παπανικολάου, Μάκης 6(2), Παπαδόπουλος 27(4), Δαβάνης 15, Φίλιος 6(2), Τερζόπουλος, Χρήστου.

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 3, Ματσάγγας 3(1), Δουρούκης 13(3), Τσιτσώνης 11(3), Βάσης, Καραμπίνης 8(2), Ξιούρας 3(1), Σφουγγάρης, Σωτηράκης 17(1), Μπάλλας 12.

Ικαροι Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου 100-63

Δεκάλεπτα: 24-15, 54-29, 82-51, 100-63

Διαιτητές: Μαραμής, Καρακώστας

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας, Βλάχος 4, Κολότσιος 13(3), Κρεμμύδας 5(1), Κατσαρές 26(5), Τζορμπατζάκης 5(1), Ραμίδης, Μέξης 13, Μπάρδας 6, Γκιουλέκας 17(2), Μακρής 11(1).

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Χρονάιος, Μπεκρής 3, Μπούρας 2, Ιλτσόγλου 17(2), Μπόγδανος 7, Μπουσκολίτης Φ., Μπουσκολίτης Β., 18(2), Σκαμάγκας 1, Ευτυχίδης 1, Μούμογλου 14.

ΓΑΣ Μελίκης-Τιτάνες Παλαμά 90-65

Δεκάλεπτα: 24-17, 50-34, 70-46, 90-65

Διαιτητές: Φούντζληας, Κουκουλεκίδης

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 35(5), Μαυρίδης 2, Στοϊτσης 10(2), Σαζακλίδης 2, Πεϊμανίδης 3(1), Ρογγότης, Εσερπόγλου, Λαπατούρας 19, Λέφας 4, Ημερίδης 15(1), Παπαδόπουλος.

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 16(2), Φαλάγγας 2, Τσατάλας 14(2), Σφακιανός 7, Ξένος 11(3), Φαλιάκης, Μακρής 11(3), Σκουφεζής 4.

Βαθμολογία

1. Αίολος Τρικάλων 28

2. Νίκη Βόλου 28

3. Ικαροι Τρικάλων 25

4. ΣΚ Ιωάννινα 25

5. ΓΑΣ Μελίκης 24

6. Αναγέννηση Καρδίτσας 24

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 22

8. Τιτάνες Παλαμά 21

9. Ολυμπιακός Βόλου 20

10. Αετοί Βέροιας 20

11. ΦΟ Αριδαίας 18

12. Αριστοτέλης Φλώρινας18

13. Φαίακας Κέρκυρας 14

*ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

**Ο Φαίακας Κέρκυρας έχει ένα μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (17η, 23/2)

Ολυμπιακός Βόλου-ΓΑΣ Μελίκης

Τιτάνες Παλαμά-ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΣΚ Ιωάννινα-Νίκη Βόλου

Φαίακας Κέρκυρας-Αριστοτέλης Φλώρινας

Αίολος Τρικάλων-Αετοί Βέροιας

ΦΟ Αριδαίας-Ικαροι Τρικάλων

Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Μακεδονικός-Ασπίδα Ξάνθης 85-76

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 74-59

Μέγας Αλέξανδρος-Πανσερραϊκός 62-82

Λεύκιππος Ξάνθης-Κένταυρος Καλικράτειας 71-59

ΔΕΚΑ-Μαντουλίδης 74-71

Ζέφυρος-Ελπίδα Αμπελοκήπων 67-75

Ρεπό: Ικαροι Σερρών

Φύλλα αγώνα

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς 74-59

Δεκάλεπτα: 21-18, 40-34, 59-48, 74-59

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Κωνής

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Καμπίτσης, Παπαπασχάλης 6, Ζυγόρης, Ζεϊμπέκης 3(1), Ρόπουτης 13(2), Γκύζης 8, Μιχαηλίδης 16(1), Μπέλλος 6, Γκαντίδης 4, Πασχαλίδης 19, Μανδράς, Ντέμιρσα.

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 3(1), Βογιατζής Λ., Σκεμπής 5, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 13(1), Καρασίμος 12, Κεραμάρης 15(2), Μακρής, Κόκκιος 9(1), Γιαννακός 2, Τσίγκας, Παφίλης.

Λεύκιππος Ξάνθης-Κένταυρος Καλλικράτειας 71-59

Δεκάλεπτα: 20-15, 43-28, 60-37, 71-59

Διαιτητές: Γιαννούλης Α., Νέδογλου

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Στύλας 3(1), Σταμπολής 3, Νταβουλτζόπουλος 6, Στεργίου 3(1), Χρήστου 7, Ιωαννίδης 3(1), Ζαμπάκης 5(1), Βοϊβατόπουλος 11, Νικολόπουλος 13(3), Μακαρατζής 7(1), Γρούδος 10(1), Παλλάκης.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης Α. 14(2), Βελισσαρίου 10(2), Χατζηλάμπρου 6, Φλετούρης 2, Φουρκιώτης 4, Βούκα 5, Δασκαλάκης 8, Κιτσούλης 10.

Βαθμολογία

1. Λεύκιππος Ξάνθης 28

2. Μακεδονικός 26

3. ΜΕΝΤ 26

4. Πανσερραϊκός 25

5. Ικαροι Σερρών 24

6. Ελπίδα Αμπελοκήπων 24

7. ΔΕΚΑ 22

8. Κένταυρος Καλικράτειας 20

9. Ασπίδα Ξάνθης 20

10. Μέγας Αλέξανδρος 20

11. Απόλλων Καλαμαριάς 19

12. Ζέφυρος 18

13. Μαντουλίδης 15

*Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

**Οι Ικαροι Σερρών έχουν -1 βαθμό από πέρυσι.

Επόμενη αγωνιστική (17η, 23/2)

Ασπίδα Ξάνθης-Ικαροι Σερρών

Απόλλων Καλαμαριάς-Μέγας Αλέξανδρος

Πανσερραϊκός-Λεύκιππος Ξάνθης

Κένταυρος Καλικράτειας-ΔΕΚΑ

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Μαντουλίδης

Ζέφυρος-Μακεδονικός

Ρεπό: ΜΕΝΤ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.