Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΝΕΟ Ληξουρίου – ΓΣ Κορωπίου 77-71

ΑΟ Ερμιόνης – ΑΟ Γλαύκος 69-76

ΣΔΥ Τρίπολης – ΑΟ Ακράτα 74-78

Άρης Νίκαιας – ΚΑΟ Κορίνθου 79-75

Παναχαϊκή ΓΕ – ΑΕΝ Κηφισιάς 73-77

ΑΟ Αχαγιά 82’ – Ηλυσιακός ΑΟ 79-84

ΑΟ Π. Φαλήρου – ΑΟΚ Χαλάνδρι (15/1)

Φύλλα αγώνα

Άρης Νίκαιας – ΚΑΟ Κορίνθου 79-75

Δεκάλεπτα: 24-24, 41-48, 59-65, 79-75

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης, Καρανικόλα

Άρης Νικαίας (Καράμπελας): Σκάνδαλος 16(1), Τζώρτζης 5(1), Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Θεοδωράκος 9(1), Μπουρίτης, Πρίτσος 15, Κόλλιας 22, Χαντζόγλου 8(2), Λαζαρίδης 4(1), Αλτσαντζής, Βλάμης.

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης 2, Μακρής, Δανίκας 4, Αναγνωστάκης 14(1), Κόης 12(1), Τζαϊδάς 2, Αυγενικός 5(1), Λάκοβ, Αδαμόπουλος, Κωνσταντίνου 15(4).

ΑΟ Ερμιόνης – ΑΟ Γλαύκος 69-76

Δεκάλεπτα: 15-15, 38-39, 57-60, 69-76

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος Χρ.

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Σαρικάς 8, Ευστρατίου Πετ., Αγγελής 19(2), Θωμάς 2, Χασά 18, Γκολέμης 6(2), Προσίλης, Ευστρατίου Παν. 12, Κοριζής 4, Πούλης.

Γλαύκος (Δεράος): Αναστασόπουλος 10(2), Βουρνάς 25(5), Τριπολίδης, Θανόπουλος 26(4), Παπαβασιλόπουλος 3, Λαμπρόπουλος 4, Χατζηκάλφας, Γαλάνης 2, Δημάκος 4, Κουκουλομάτης 2.

ΣΔΥ Τρίπολης – ΑΟ Ακράτα 74-78

Δεκάλεπτα: 17-13, 36-35, 54-57, 74-78

Διαιτητές: Γρίβα, Νικολοπούλου

Τρίπολη (Αλικάκος): Χατζόπουλος 6, Καλούλι 11(3), Παππάς, Νταγιάντης 2, Μικρός 3, Μπαλής 19, Σινανάι 6, Σπυράκος 2, Μπουρής 15(3), Καρλής 2, Αγγουράς 6(1).

Ακράτα (Ζίζηλας): Βασιλάτος, Μουρατίδης 34(5), Κατωπόδης 10, Πολυδέρας 3,Κόστα 2, Γιαννούλης 13, Δορλής 4, Γιοβάς 3(1), Κυρίτσης 8.

ΑΟ Αχαγιά 82’ – Ηλυσιακός ΑΟ 79-84

Δεκάλεπτα: 20-20, 42-42, 62-63, 79-84

Διαιτητές: Μαντήλας, Ντάνος

Αχαγιά ’82 (Μπαζίνας): Τασσόπουλος 17(1), Μπουρδάνος 26(4), Σερέτης, Κωνσταντινόπουλος 5(1), Καλογιάννης 3(1), Φραντζής 18(2), Τάρναρης, Χριστοδουλόπουλος 2, Λυμπέρης 8.

Ηλυσιακός (Καυκής): Γραμματίκας 10(2), Κελαϊδής 28(5), Κωτσόπουλος 4(1), Πλευράκης 5(1), Οουντίντζο 4, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 2, Μπάζιος 8, Ετζιάκα 14, Παντζούρης 9(1).

Παναχαϊκή ΓΕ – ΑΕΝ Κηφισιάς 73-77

Δεκάλεπτα: 17-18, 41-39, 58-61, 73-77

Διαιτητές: Ασημακάκη, Ντάσης

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 13, Γατσούλης, Νικολάου 6, Τσουλέας 5, Παπανικολόπουλος 2, Λυμπερέας 2, Γκόβας 19(3), Καραγιάννης 7, Μπαρδάκας 18.

Ν. Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 3, Μοσχοβίτης 13(3), Μακρυγιάννης 2, Οικονόμου 31, Μανούσος 12, Μιχαλάκης 12(4), Φασιανός 2.

ΝΕΟ Ληξουρίου – ΓΣ Κορωπίου 77-71

Δεκάλεπτα: 30-18, 47-41, 67-58, 77-71

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Διαμαντής

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ. 6(2), Ιωάννου 5(1), Αντωνάτος Ηλ., Συνοδινός, Τρυφωνόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 14, Πολίτης 24(5), Θεοδωράκος 13(2), Βανδώρος, Λαμπρόπουλος 5, Πορτελάνος 2, Μπέτι.

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 14(1), Παπαϊωάννου, Αντωνόπουλος, Κατωπόδης 9(1), Κεχρής 16(2), Τετζεράκης 4, Γκιόκας 4, Νικόπουλος, Κλασίδης 12(4), Κουτουφάς 8, Σταμάτης 4.

Βαθμολογία

1. Ηλυσιακός 22

2. ΑΟ. Π. Φάληρο 21

3. ΝΕΟ Ληξουρίου 20

4. Άρης Νίκαιας 20

5. ΚΑΟ Κορίνθου 20

6. Αχαγιά ’82 19

7. 12Κορωπί 19

8. Παναχαϊκή 18

9. ΑΕΝΚ 17

10. Γλαύκος 17

11. Ακράτα 14

12. Χαλάνδρι 13

13. Τρίπολη 13

14. ΑΟ Ερμιόνης 13

*Χαλάνδρι, Γλαύκος, Ληξούρι και Π. Φάληρο έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (13η, 19/1)

Κορωπί – Ερμιονίδα

Γλαύκος – Αχαγιά

Ακράτα – Ληξούρι

Χαλάνδρι – Τρίπολη

Κόρινθος – Π.Φάληρο

Ν.Κηφισιά – Άρης Νίκαιας

Ηλυσιακός – Παναχαϊκή

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 70-53

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΑΟΝΣ Μίλων 70-65

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΟΚ Χάνια 69-68

ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου – ΑΣ Άρης Θήβας 87-66

ΑΚ Χαλκίδας – ΑΣ Πέρα 72-75 (παρ.)

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 81-93

Ρεπό: Ένωση Ιλίου

Φύλλα αγώνα

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 70-53

Δεκάλεπτα: 18-9, 34-21, 59-41, 70-53

Διαιτητές: Κοτσώνης, Χριστοδουλάκης

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Καρακωνσταντάκης 10(1), Γκοντόπουλος 5(1), Γεωργίου 9(1), Σακελλαράκης 17, Μιχαήλ 6, Κοπακάκης, Χάλιος, Κουλούρης 14(4), Σιδέρης, Γιανναλέτσος 9(1).

Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Κοντσές 11, Σεϊντίνι, Χονδρόπουλος 10(2), Πολίτης, Μάκαρης, Προδρόμου 12(1), Καραγιάννης, Χάρος 2, Δίπλαρος 8, Βουτυρόπουλος, Ζαφειρούδης 2, Μυλωνάς 8.

ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου – ΑΣ Άρης Θήβας 87-66

Δεκάλεπτα: 25-23, 49-29, 69-50, 87-66

Διαιτητές: Παπαδημητρόπουλος, Μαρουδιάς

Kρόνος Αγίου Δημητρίου (Δεγαϊτάς): Αλβέρτης 2, Τσάτας, Νάτσος 10(1), Ξιούρας 21(5), Αλεξανδρόπουλος 13(3), Πουρνάρας 3, Αρμάος 3, Καράμπελας 8(1), Μαράκης 18, Κοψιάς 6(1), Σαρλής 3, Ρετσίνας.

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Κόλλιας, Πανταζής 10(2), Ματσαγγούρας, Γκρινιάρης 10, Παγώνης, Παρδακάς 7(1), Χαρατσής, Γιώτης, Γκιζόγιαννης 13 (1), Ντέντα 8, Τριανταφύλλου 9, Ανέστης 9(2).

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 81-93

Δεκάλεπτα: 22-16, 49-43, 67-73, 81-93

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Τσακιράκη

ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Φερεντίνος, Χριστοβασίλης, Ανδρουλάκης 12(2), Σουλίκας 32(2), Φουντουλάκος, Σιμιτσάκης, Κουτσαντωνάκης, Τσουρής 16, Μαρούλης 6, Τρόβας 5(1), Κουϊμτζής 8, Κωσταντινάκος.

ΦΕΑ (Καρατζάς): Καστανιώτης 8, Μπάρδας 18(5), Ρωμόσιος 6, Πανταζής, Τρικαλιώτης 13(3) Καραλευθέρης 21(3), Αναούνης, Λίτσιος 5(1), Μιχόπουλος 23(5) Πανουσόπουλος, Μοίρας, Δρακάκης.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΟΚ Χάνια 69-68

Δεκάλεπτα: 10-17, 32-31, 46-52, 69-68

Διαιτητές: Χουγιάζος, Καραμπιτσάκος

Ζωγράφου (Μάνος): Μαυροειδάκος, Μπαλαμωτής 3(1), Δήμου 2, Ζαρμακούπης 21(1), Δρίβας 4, Σταύρου, Αμβραζής 5(1), Κανελλόπουλος 4, Πιτούλης 3, Κριζέας 3(1), Μπένος 24, Βαρνάβας.

Χανιά (Παπανικολάου): Κελεσίδης 5, Ιωακειμίδης 18(1), Αλεξίου 3, Κατράνας 8(2), Κιγμέτογλου 16(1), Αδοντάκης 3, Σκαμνάκης 12(2).

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΑΟΝΣ Μίλων 70-65

Δεκάλεπτα: 16-18, 38-34, 55-51, 70-65

Διαιτητές: Φασόλης, Ναστούλης

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 18(2), Παπακώστας 4, Λίτσο 8(2), Παπαδημητρίου, Παπουτσής 6(1), Γαλιατσάτος , Μητσάκης 16, Σβάρνας 3, Κορομηλιάς 2, Σταμέλος 7(1).

Μίλων (Αποσκίτης): Χωματάς 6, Σουλινάρης, Μπελίτσης 6, Καραγιαννίδης 10, Παπαδάκης, Ζούκας 22, Ανδρεόπουλος 13, Ψυλέας 7, Μοσόρος.

ΑΚ Χαλκίδας – ΑΣ Πέρα 72-75 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 21-16, 35-35, 49-48, 64-64 (κ.α.), 72-75 (παρ.)

Διαιτητές: Κοτσίρης, Λάμπος

Χαλκίδα (Καλογήρου): Ντουζίδης, Μπρατσιάκος 10(2), Παπάδης 16(4), Στεφάνου 13(1), Κατσούλας 7(1), Βογιατζής, Σταθόπουλος Δ., Μητσιμπόνας 1, Γεωργιάδης 8(1), Λούκας 2, Σιδέρης 17, Φραγκούλης.

Πέρα (Γκαναβιάς): Βάρδαλος 14(1), Κεφαλάς 7(1), Δρόσος 9(3), Βλάχος 2, Ζακυνθινός 8, Τσολάκης 24(3), Πεφάνης, Μαντάς 2, Μανταίας, Γονίδης, Βαρσαμούλης 5, Καβαλαράκης 4.

Βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 18

2. Ένωση Ιλίου 18

3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 18

4. Ερμής Σχηματαρίου 18

5. Xαλκίδα 17

6. Τα Φανάρια 17

7. Αργοναύτης 17

8. ΦΕΑ 16

9. Πέρα 15

10. Άρης Θήβας 15

11. ΑΟΚ Χανιά 15

12. ΒΑΟΛ Χίου 14

13. Μίλωνας 14

*Ο Αίαντας Αυλίδας έχει αποσυρθεί

** Έχουν ένα ματς λιγότερο ΒΑΟΛ Χίου και Πέρα

Επόμενη αγωνιστική (13η, 19/1)

Τα φανάρια – Ένωση Ιλίου

Μίλων – Ερμής Σχηματαρίου

Χανιά – Αργοναύτης

Αρης Θήβας – Ζωγράφου

Πέρα – Κρόνος Αγίου Δημητρίου

ΦΕΑ – Χαλκίδα

Ρεπό: ΒΑΟΛ Χίου

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΣΚ Ιωάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 78-69

Φαίακας Κέρκυρας-ΦΟ Αριδαίας 59-67

Αίολος Τρικάλων-Ικαροι Τρικάλων 85-80

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΓΑΣ Μελίκης 81-79

Αετοί Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 72-75 (παρ.)

Αριστοτέλης Φλώρινας-Νίκη Βόλου 68-77

Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

Φύλλα αγώνα

Αίολος Τρικάλων-Ικαροι Τρικάλων 85-80

Δεκάλεπτα: 21-16, 38-33, 62-54, 85-80

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ., Ταρενίδης Κ.

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 5, Πανάρας 26(4), Πρεμέτης, Αργύρης 9(1), Χατζής, Σούλκο, Τσιούλκας 4, Κολότσιος 10(2), Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 10(1), Κατσαδούρος 4, Τσότσος 17.

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 2, Φρύδας, Βλάχος 22(5), Κολότσιος Β. 15(2), Κρεμμύδας, Κατσαρές 21(3), Τζορμπατζάκης 5(1), Γκιουλέκας 9(1), Μακρής 6.

Αριστοτέλης Φλώρινας-Νίκη Βόλου 68-77

Δεκάλεπτα: 17-18, 28-34, 44-44, 68-77

Διαιτητές: Δέλλας, Κωνσταντινέλλης

Αριστοτέλης Φλώρινας (Καλανταρίδης): Τσιώγκας 17(2), Τσιάμης 4, Παπαγρηγορίου 6, Γκόνος 14(2), Γκουτζιομήτρος 12(2), Βασιλείου, Σαββίδης 10(2), Βίτκας 3(1), Παπούλιας 2, Πασαλίδης, Καραδήσογλου.

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 13(1), Βερτζάγιας, Σαριμπαλίδης 17(3), Σιμάκης 2, Κουτίνας 12, Παρασκευάς 11, Τσιώλης 10(1), Τάσσος 10, Σταυροθεόδωρος.

Αετοί Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 72-75(64-64)

Δεκάλεπτα: 11-14, 22-28, 41-47, 64-64 (κ.α.), 72-75

Διαιτητές: Φούντζηλας, Αγραφιώτης Γρ.

Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης, Αναστασιάδης, Σιδηρόπουλος, Γκανάς 3(1), Γκεκόπουλος 3, Γαβριηλίδης, Γιαννουζάκος 18(4), Μαραπίδης 15(4), Σταυρουλάκης 20(3), Κουσιάντζας 4, Αλευρίδης 9, Ιωσηφίδης.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ηλιάδης): Γυφτάκης 13(2), Σαχπατζίδης 10(1), Καλογεράτος 11(2), Αντωνίου, Παπανικολάου 2, Μάκης 2, Παπαδόπουλος 23(1), Δαβάνης 11(1), Φίλιος 3(1).

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΓΑΣ Μελίκης 81-79

Δεκάλεπτα: 15-13, 32-38, 59-51, 81-79

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 15(5), Πανταζής, Γεωργαντζάς 6(2), Δίκαρος 2, Nτούρλιας, Μπιρνάρας, Κοβάτσεβ 17(4), Τσέλιος 15(1), Αργύρης 4, Αντωνίου 11(1), Καλλιάρας 11, Νότος.

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 9(1), Μαυρίδης 35(4), Στοϊτσης 9(2), Πεϊμανίδης, Ρογγότης 2, Καποδίστριας 2, Αντωνόπουλος , Εσερπόγλου, Λαπατούρας 4, Ασπροπούλης, Λέφας 8, Ημερίδης 10.

Φαίακας Κέρκυρας-ΦΟ Αριδαίας 59-67

Δεκάλεπτα: 13-14, 30-39, 50-51, 59-67

Διαιτητές: Καννής, Βίνης

Φαίακας Κέρκυρας (Παπαγίκας): Δρακίδης 15(1), Τσιτσές, Ψαρράς 2, Φουσέκης 2, Παπαγίκας 14(3), Αυγερινός 21(5), Σκούρτης 2, Αγιους 2, Βάγιας.

ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης): Παπαδόπουλος 11(3), Κανονίδης, Παντής, Πετρούδης, Πονόπουλος 6, Παπαβράαμ, Αμπάρης, Αβραμίδης 15(5), Μακρόπουλος 27(1), Παουλεάνου 10, Κληντσάρης.

ΣΚ Ιωάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 78-69

Δεκάλεπτα: 19-21, 42-37, 65-52, 78-69

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Σιταρίδης

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 4, Ματσάγγας 2, Δουρούκης 11(3), Τσιτσώνης, Βάσης 5(1), Ξιούρας 13(3), Σωτηράκης 15(2), Τσιρώνης 4, Μπάλλας 24(1).

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Μπεκρής 2, Ίλτσογλου 19(2), Καραμήτσος 4(1), Μπόγδανος 23, Μπουσκολίτης 5(1), Σκαμαγκάς 2, Ευτυχίδης 4, Μούμογλου 10(2).

Βαθμολογία

1. Αίολος Τρικάλων 21

2. Νίκη Βόλου 21

3. ΣΚ Ιωάννινα 19

4. ΓΑΣ Μελίκης 17

5. Ικαροι Τρικάλων 17

6. Αναγέννηση Καρδίτσας 17

7. Ολυμπιακός Βόλου 16

8. ΑΓΣ Ιωαννίνων 16

9. Τιτάνες Παλαμά 16

10. Αετοί Βέροιας 16

11. Αριστοτέλης Φλώρινας 15

12. ΦΟ Αριδαίας 14

13. Φαίακας Κέρκυρας 10

*Ο Αριστοτέλης Φλώρινας έχει ένα παιχνίδι περισσότερο.

**Ο Φαίακας Κέρκυρας έχει ένα μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (13η, 19/1)

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Παλαμά

ΦΟ Αριδαίας-ΣΚ Ιωάννινα

Ικαροι Τρικάλων-Φαίακας Κέρκυρας

ΓΑΣ Μελίκης-Αίολος Τρικάλων

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αναγέννηση Καρδίτσας

Νίκη Βόλου-Αετοί Βέροιας

Ρεπό: Αριστοτέλης Φλώρινας

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης 73-64

Πανσερραϊκός-Ζέφυρος 70-63

Κένταυρος Καλικράτειας-Μακεδονικός 68-79

Μαντουλίδης-Ικαροι Σερρών 78-80

ΔΕΚΑ-ΜΕΝΤ 59-69

Λεύκιππος Ξάνθης-Μέγας Αλέξανδρος 79-51

Ρεπό: Ελπίδα Αμπελοκήπων

Φύλλα αγώνα

Λεύκιππος Ξάνθης-Μέγας Αλέξανδρος 79-51

Δεκάλεπτα: 31-15, 41-25, 57-39, 79-51

Διαιτητές: Δημάδης, Λάλλα

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Στύλας 3(1), Νταβουλτζόπουλος 4, Ιορδάνογλου 3(1), Στεργίου, Ιωαννίδης 8(1), Ζαμπάκης 8, Βοϊβατόπουλος 14, Χρήστου 11, Νικολόπουλος 14(3), Μακαρατζής 3(1), Γρούδος 2, Παλλάκης 9.

Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Φαρμάκης 13, Μαδεμλής 8(1), Γιαχανατζής, Ορφανίδης 8, Κωστακίδης 8, Μέλλιος, Καραβασίλης, Σακαλάκης 2, Πισιώτης 8, Χατζηβούρκογλου, Πολυμένης 4.

Μαντουλίδης-Ικαροι Σερρών 78-80

Δεκάλεπτα: 23-11, 43-33, 63-61, 78-80

Διαιτητές: Εκίζογλου, Χρυσάφης

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Τάκης 14(3), Δημητρόπουλος, Μπάρμπας 6, Φόρογλου 15(3), Λαγός 6(2), Κεραμάρης 24(1), Μαλανδρής 9, Ντολόπουλος, Καπουράνης 3(1).

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης, Σιδερίδης, Καμπέρης 16(3), Δαλαγκόζης 14(1), Κουτσοκώστας 17(2), Γκούτζιας 6, Αγγειοπλάστης, Σταμπουλής, Μπίλιος, Κακιούζης 27.

Απόλλων Καλαμαριάς-Ασπίδα Ξάνθης 73-64

Δεκάλεπτα: 17-16, 39-33, 51-48, 73-64

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Μπούγλος Γ.

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 10, Βαρδαβάς, Βογιατζής Λ., Γεροστάθης, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 26(3), Καρασίμος 7(2), Κεραμάρης 5(1), Κόκκιος 12(2), Γιαννακός 13(3), Παφίλης, Τσίγκας.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκης, Παπαδάκης 11(1), Δώδος 5(1), Τερζάκης, Ανθης 8(2), Μπόζης 8, Παπαϊωάννου, Κουτσογιάννης 15(1), Μπουραζάνης 2, Κάλφας 10(2), Καναράς 5(1), Τιτόπουλος.

Πανσερραϊκός-Ζέφυρος 70-63

Δεκάλεπτα: 15-17, 31-32, 56-46, 70-63

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Τοπαλίδης

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης): Γεωργιανός Π. 17, Δημητρακάς 5, Συμεωνίδης 15, Ντίνος 5, Δατσιάδης 3, Θολιώτης 8, Χατζηανδρέου 9, Κάτος 8, Τράκας.

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Αποστόλου 22(5), Κουλαξής 7, Ματενίδης 2, Γιαννάκης 8, Παγωνίδης 3(1), Μόρας 3, Μπάμπος, Καρκανιάς, Κατιρτζίδης, Ζωγράφος 4, Σαρρής 14.

ΔΕΚΑ-ΜΕΝΤ 59-69

Δεκάλεπτα: 7-16, 25-38, 42-51, 59-69

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Βασιλόπουλος

ΔΕΚΑ (Κυριαζήw): Δημητριάδης 18, Κρίτσικας, Τσιμερίκας 3, Χατζηχρήστος 8(1), Τσιροπούλης Γ. 7(1), Τσιροπούλης Μ. 5(1), Βενετίδης, Παπασάβογλου Αν., Καρανώτας Τ., Νούσκαλης, Παπασάβογλου Αρ. 6(2), Καλαποθαράκος 6.

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Καμπίτσης, Παπαπασχάλης 3(1), Ζεϊμπέκης, Ρόπουτης 11(1), Γκύζης 14(2), Μιχαηλίδης 15(3), Μπέλλος 2, Γκαντίδης 2, Πασχαλίδης 9, Σιόλογκας 13.

Κένταυρος Καλλικράτειας-Μακεδονικός 68-79

Δεκάλεπτα: 13-20, 31-46, 49-63, 68-79

Διαιτητές: Λαδάς, Χατζηκώστας

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 13(2), Βελισσαρίου 12, Χατζηλάμπρου 15, Μιχαηλίδης 6(2), Φουρκιώτης, Βούκα 5, Δασκαλάκης, Κιτσούλης 16.

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 2, Τσαούσης 8(1), Καραθανάσης 7(1), Παλιαχάνης 3(1), Καραμπέκης 11(2), Κομμάτας 2, Φλιάτης 18(2), Δασκαλόπουλος, Τσιόγκας 14, Πρωτούλης 14(2).

Βαθμολογία

1. Λεύκιππος Ξάνθης 20

2. Μακεδονικός 20

3. Ικαροι Σερρών 19

4. ΜΕΝΤ 19

5. Πανσερραϊκός 18

6. Ελπίδα Αμπελοκήπων 17

7. ΔΕΚΑ 16

8. Ασπίδα Ξάνθης 16

9. Ζέφυρος 15

10. Κένταυρος Καλικράτειας 15

11. Μέγας Αλέξανδρος 15

12. Απόλλων Καλαμαριάς 14

13. Μαντουλίδης 11

*Οι Ικαροι Σερρών έχουν -1 βαθμό από πέρυσι.

**Η Ασπίδα Ξάνθης έχει ένα παιχνίδι περισσότερο.

Επόμενη αγωνιστική (13η, 19/1)

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Λεύκιππος Ξάνθης

Ζέφυρος-Απόλλων Καλαμαριάς

Μακεδονικός-Πανσερραϊκός

Ικαροι Σερρών-Κένταυρος Καλικράτειας

ΜΕΝΤ-Μαντουλίδης

Μέγας Αλέξανδρος-ΔΕΚΑ

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.