Με μεγάλο ενδιαφέρον συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών, με αγωνιστική δραστηριότητα και στους έξι ομίλους. Αναλυτικά:

1ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • Παναχαϊκή ΓΕ-ΓΣ Εργοτέλης (ανεβλήθη)
  • ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 73-70
  • ΣΚ Καλαμάτα-ΣΔΥ Τρίπολης 62-46
  • Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΑΟ Γλαύκος 65-69
  • ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας 72-49

Βαθμολογία

  • 1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 13 (6-1)
  • 2. ΣΚ Καλαμάτα 12 (6-0)
  • 3. ΑΣΣ Αμαλιάδας 10 (4-2)
  • 4. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 10 (4-2)
  • 5. ΣΔΥ Τρίπολης 8 (2-4)
  • 6. ΑΟ Γλαύκος 8 (2-4)
  • 7. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 8 (1-6)
  • 8. ΓΣ Εργοτέλης 7 (3-1)
  • 9. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 7 (1-5)
  • 10. Παναχαϊκή ΓΕ 4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)

  • ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Παναχαϊκή ΓΕ
  • ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΣΚ Καλαμάτα
  • ΓΣ Εργοτέλης-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ
  • ΑΟ Γλαύκος-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών
  • ΑΣΣ Αμαλιάδας-ΣΔΥ Τρίπολης

2ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • Σάββατο 11 Δεκεμβρίου
  • Τελεθριακός ΑΣ-ΦΟ Βροντάδου 59-64
  • Κυριακή 12 Δεκεμβρίου
  • ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΑΟΦ Πορφύρας 70-77 (παρ.)
  • ΓΣ Κορωπίου-ΑΟ Δάφνης 100-93
  • ΑΕ Πικερμίου-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 75-80
  • Βούρειος ΑΟΛ-ΑΟΝΣ Μίλων 65-79

Βαθμολογία

  • 1. ΑΟΝΣ Μίλων 14 (7-0)
  • 2. ΑΟ Δάφνης 13 (6-1)
  • 3. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 13 (6-1)
  • 4. Βούρειος ΑΟΛ 10 (4-2)
  • 5. ΑΟΦ Πορφύρας 9 (3-3)
  • 6. ΓΣ Κορωπίου 8 (3-2)
  • 7. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 8 (1-6)
  • 8. ΑΕ Πικερμίου 8 (1-6)
  • 9. Τελεθριακός ΑΣ 8 (1-6)
  • 10. ΦΟ Βροντάδου 8 (1-6)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)

  • ΦΟ Βροντάδου-ΑΠΣ Παπάδος Γέρας
  • Τελεθριακός ΑΣ-ΓΣ Κορωπίου
  • ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΕ Πικερμίου
  • ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-Βούρειος ΑΟΛ
  • ΑΟΝΣ Μίλων-ΑΟ Δάφνης

3ος Όμιλος – 9η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΟ Πεύκης 56-96
  • ΑΣ Πέρα-ΑΟ Ερμιονίδας 97-57
  • ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 78-74
  • ΑΟ Μυκόνου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 88-64
  • ΚΑΠ-ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων (ανεβλήθη)
  • Ρεπό: ΑΕ Δικαίου Κω

Βαθμολογία

  • 1. ΑΟ Μυκόνου 16 (8-0)
  • 2. ΑΟ Πεύκης 16 (8-0)
  • 3. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 13 (5-3)
  • 4. ΑΟΚ Χαλάνδρι 12 (4-4)
  • 5. ΑΣ Πέρα 12 (3-6)
  • 6. ΑΟ Ερμιονίδας 11 (3-5)
  • 7. ΚΑΠ 10 (4-2)
  • 8. ΑΕ Δικαίου Κω 10 (3-4)
  • 9. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 10 (3-4)
  • 10. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 7 (0-7)
  • 11. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 6 (0-6)

Επόμενη αγωνιστική (10η, 19/12)

  • ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου
  • ΑΟ Πεύκης-ΑΟΚ Χαλάνδρι
  • ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Μυκόνου
  • ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΚΑΠ
  • ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΕ Δικαίου Κω

4ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • ΓΣ Αγριάς-ΑΟ Τρίκαλα 72-75
  • ΓΣ Σοφάδων-Σπάρτακος Ιωαννίνων 63-80
  • ΓΣ Αλμυρού-Αμπελώνας 84-64
  • Νίκαια Λάρισας-Αναγέννηση Λαμίας 72-74
  • ΓΕ Αγρινίου-Αχέρων Καναλακίου 62-67

Bαθμολογία

  • 1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 14 (7-0)
  • 2. ΓΣ Αλμυρού 13 (6-1)
  • 3. ΑΟ Τρίκαλα 12 (5-2)
  • 4. ΓΣ Σοφάδων 11 (4-3)
  • 5. Αμπελώνας 11 (4-3)
  • 6. Αχέρων Καναλακίου 10 (3-4)
  • 7. Αναγέννηση Λαμίας 10 (3-4)
  • 8. ΓΣ Αγριάς 9 (2-5)
  • 9. ΓΕ Αγρινίου 8 (1-6)
  • 10. Νίκαια Λάρισας 7 (0-7)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)

  • ΓΣ Σοφάδων-ΓΕ Αγρινίου
  • Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΓΣ Αγριάς
  • ΑΟ Τρίκαλα-Νίκαια Λάρισας
  • Αναγέννηση Λαμίας-ΓΣ Αλμυρού
  • Αμπελώνας-Α.Ε Καναλακίου

5ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • Ανατόλια-Γαλάζιοι 55-71
  • ΑΟΚ Βέροιας-Ναύαρχος Βότσης 57-64
  • Αριστοτέλης Φλώρινας-ΑΣ Καστοριάς 63-65
  • ΦΟ Αριδαίας-ΔΕΚΑ 83-95 (παρ.)
  • Ικαροι Γιαννιτσών-Αετοί Βέροιας 65-56

Βαθμολογία

  • 1. Ναύαρχος Βότσης 13 (6-1)
  • 2. ΔΕΚΑ 13 (6-1)
  • 3. ΑΣ Καστοριάς 12 (5-2)
  • 4. Ανατόλια 10 (3-4)
  • 5. Αετοί Βέροιας 9 (3-3)
  • 6. Αριστοτέλης Φλώρινας 9 (3-3)
  • 7. ΦΟ Αριδαίας 9 (2-5)
  • 8. Ικαροι Γιαννιτσών 9 (2-5)
  • 9. ΑΟΚ Βέροιας 9 (2-5)
  • 10. Γαλάζιοι 9 (2-5)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)

  • ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Γιαννιτσών
  • Ναύαρχος Βότσης-Ανατόλια
  • Γαλάζιοι-ΦΟ Αριδαίας
  • ΔΕΚΑ-Αριστοτέλης Φλώρινας
  • ΑΣ Καστοριάς-Αετοί Βέροιας

6ος Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • Αρίων Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 69-62 (παρ.)
  • ΚΑΟ Δράμας-ΒΑΟ 72-44
  • Ιωνικός Ιωνίας-Ασπίδα Ξάνθης 59-52
  • Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ζέφυρος 75-68
  • Σταυρούπολη-ΑΟ Γαλάτιστας 88-64

Βαθμολογία

  • 1. Σταυρούπολη 14 (7-0)
  • 2. ΚΑΟ Δράμας 12 (5-2)
  • 3. Ιωνικός Ιωνίας 12 (5-2)
  • 4. Ασπίδα Ξάνθης 11 4-3)
  • 5. Απόλλων Καλαμαριάς 11 (4-3)
  • 6. ΑΟ Γαλάτιστας 11 (4-3)
  • 7. Αρίων Ξάνθης 10 (3-4)
  • 8. Ελπίδα Αμπελοκήπων 9 (2-5)
  • 9. ΒΑΟ 8 (1-6)
  • 10. Ζέφυρος 7 (0-7)

Επόμενη αγωνιστική (8η, 19/12)

  • ΚΑΟ Δράμας-Σταυρούπολη
  • ΒΑΟ-Αρίων Ξάνθης
  • Απόλλων Καλαμαριάς-Ελπίδα Αμπελοκήπων
  • Ζέφυρος-Ιωνικός Ιωνίας
  • Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Γαλάτιστας

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.