Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (11η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Καλαμάτα – Ληξούρι 69-62

Αχαγιά – Ηλυσιακός 85-64

Μεγαρίδα – Έσπερος Πατρών 82-70

Ιωνικός ΝΦ – Ακράτα 73-65

Πέρα – Κηφισιά 80-71

Λέοντας – Άρης Νικαίας (21:00)

Κεραυνός Αιγίου – Αιγάλεω (ανεβλήθη)

 

Φύλλα αγώνα

Καλαμάτα – Ληξούρι 69-62

Δεκάλεπτα: 14-15, 32-34, 60-49, 69-62

Διαιτητές: Μαγκουνής, Τεφτίκης

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος 3(1), Τζιλιάνο, Γκοντόπουλος 18(3), Πέζος, Σιδέρης, Μαθιόπουλος, Γιαννουκάκης 9, Μπάκας 11, Καλογερόπουλος 11, Κοντόπουλος 15(1).

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 7(1), Ανδρικόπουλος 10(1), Λαμπρόπουλος 8(1), Σαρικάς 16(2), Συνοδινός, Ιωακειμίδης, Μαρούλης 8, Τρυφωνόπουλος 6, Αναστασάκης 7.

 

Πέρα – Κηφισιά 80-71

Δεκάλεπτα: 19-13, 38-34, 57-52, 80-71

Διαιτητές: Τσάτσης, Σκουλαρίκης

Πέρα (Γκαναβίας, Φέρτης): Βαρδάλος 6, Θεολογίτης 8(2), Παπάδης 9(1), Τσιρόπουλος 4, Τσολάκης 22(1), Χολέβας, Πατσατζόπουλος, Πιτούλης 10, Σωτηράκης 18(1), Ντιφαντής 3.

Κηφισιά (Κωλέτσης): Μοσχοβίτης 17, Μακρυγιάννης 20(2), Χατζηνικόλας 22(1), Σταθούλης, Σιούτης 1, Σκούταρης 6(2), Δούβλης 5(1).

 

Αχαγιά – Ηλυσιακός 85-64

Δεκάλεπτα: 17-20, 36-28, 63-49, 85-64

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Καββαδάς

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος 2, Βουρνάς 20(2), Αζαρίας, Κωνσταντινόπουλος 2, Νικολάου 13, Ταρνάρης 5(1), Σέρμπος, Οικονομόπουλος 10(1), Κάλλης, Τσάμης 17(2), Λυμπέρης 6(2), Μακρής 10.

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 7(1), Φώτσης 9(1), Καραμπάς 19(3), Κουτσιαντάς 2, Μπουργάνος 15(1), Ζαραιδόνης 7, Φουστέρης 2, Αγγελόπουλος 3.

 

Μεγαρίδα – Έσπερος Πατρών 82-70

Δεκάλεπτα: 21-18, 45-38, 67-47, 82-70

Διαιτητές: Κώτσου, Παπαδημητρόπουλος

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Παπασπύρος, Κοντόπουλος 7(1), Σπυρόπουλος 8, Παλαιοχωρίτης 7(1), Ζακυνθινός 5, Μπαλάφας 18(1), Στεφάνου 3, Αβραμίδης 6, Βούρτσης 3(1), Μαλούκος 14, Θέος 6, Σιδέρης 5.

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Σερέτης 4, Φραντζής 6, Δεργανελάκης 8(1), Ζαφείρης 12(4), Ροκανάς 11(2), Καλογιάννης, Θωμόπουλος, Τόμπρος, Κατσαβόπουλος, Δούρος 11, Μπαρδάκας 9(1), Βύρλας 9.

 

Βαθμολογία

1. Μεγαρίδα 21

2. Ιωνικός ΝΦ 21

3. Αιγάλεω 20

4. Αχαγιά 19

5. Ηλυσιακός 16

6. Κηφισιά 16

7. Ακράτα 16

8. Πέρα 16

9. Έσπερος Πατρών 15

10. Κεραυνός Αιγίου 14

11. Καλαμάτα 14

12. Ληξούρι 14

13. Λέοντας 12

14. Άρης Νικαίας 11

* Κεραυνός Αιγίου, Λέοντας, Άρης Νικαίας και Αιγάλεω έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (12η, 20/1)

Ηλυσιακός – Καλαμάτα

Αχαγιά -Μεγαρίδα

Ληξούρι – Κεραυνός Αιγίου

Αιγάλεω – Ιωνικός Ν.Φ.

Ακράτα – Λέοντας

Άρης Νικαίας – Πέρα

Κηφισιά – Έσπερος Πατρών

 

 

2ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Καλλιθέα – Μελίσσια 60-66 (12/1)

ΚΑΠ – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 67-73

ΟΦΗ – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 76-61

Άρης Θήβας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 73-66 (παρ.)

Λοκρός Αταλάντης – Κορωπί 74-46

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Ερμής Σχηματαρίου 66-79

Δειλινό – ΒΑΟΛ Χίου (17/1)

 

Φύλλα αγώνα

Καλλιθέα – Μελίσσια 60-66

Δεκάλεπτα: 22-17, 31-32, 44-50, 60-66

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Ασημακάκη

Καλλιθέα (Μπίλιας): Εκινέ 15(1), Παναγιωταράκος 7(1), Παρδακάς 23(1), Κανύχης 6, Γυφτάκης 2, Σκορδάλης 7(1), Χατζηγεωργίου, Ματσαμάς, Μπιλλιάς, Μήτσης.

Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 12(2), Στεργίου 2, Γεραμάνης, Οικονομόπουλος 17(2), Λέπουρης, Κοντός 2, Σοφρωνάς 8(2), Ζήρος 3(1), Καραχάλιος 19, Καραβανάς 3.

 

Λοκρός Αταλάντης – Κορωπί 74-46

Δεκάλεπτα: 17-21, 29-32, 50-38, 74-46

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Ασλανίδης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Πρεφατζής, Φωτητζόγλου 16(2), Κετέμα, Κεχρής, Πάσσας 7, Παπαηλίου 8, Καλογερόπουλος 5(1), Μάτος Αν. 14(1), Μάτος Αγγ. 16(3), Δουρούκης 3(1), Ψάλτου 4.

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας, Αγγελόπουλος 2, Καμαρινός, Τζακισβίλι 1, Αγόρης 3, Καραβολάμης 18(1), Σίλα 2, Μερκούρης 3(1), Κάτσαρης 4(1), Σβορώνος, Χρονόπουλος 4, Κουτουπάς 7.

 

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Ερμής Σχηματαρίου 66-79

Δεκάλεπτα: 18-23, 41-44, 55-58, 66-79

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Κοτσώνης

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Μελέτης): Κουτσογιάννης 9(1), Σέττος 12(2), Ξιούρας 13(3), Θεοδωράκος  1, Μανταλβάνος 3, Μανιάτης 5(1), Γκιζόγιαννης 17(2), Γεωργουσόπουλος 6.

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης, Σολομωνίδης): Σπηλιώπουλος 7(1), Πανταζής 26(1), Γκρινιάρης 7(1), Κώνστας 3(1), Φλώτσιος, Μαράντος 15(1), Ετζιάκα 13, Μαλισιόβας, Γιανναλέτσος 8.

 

ΟΦΗ – Ίκαρος Νέας Σμύρνης 76-61

Δεκάλεπτα: 19-10, 32-31, 56-49, 76-61

Διαιτητές: Μαρινάκης, Τσακιράκη

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 11, Αντωνόπουλος 1, Τσερκιτζόγλου 14(2), Τσιλόγλου, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 4, Πετράκης 21(2), Μπούμπαρης 6, Μαλιαράκης, Καραλής 11(2), Πάλλης 4.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Χόρτσας 2, Κυριακόπουλος, Σταμάτης 17(3), Ανέστης 13, Γιαννακόπουλος 6, Μόσορας, Μιχαλόπουλος, Διαμαντόπουλος 4, Αντωνούσος 7, Μπάζιος 4.

 

Άρης Θήβας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 73-66 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 19-17, 34-37, 44-47, 57-57 (κ.α.), 73-66

Διαιτητές: Καρακάξης, Σκανδαλάκης

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 17(2), Μελετίου, Ματσαγγούρας, Γκόλιας 4, Καδιγιαννόπουλος, Παναγιωτίδης 15(2), Καλεμτζάκης 12(2), Χαραλάμπης 2, Κουμπές, Δαχρετζής 8, Τριανταφύλλου 2, Ντέντα 13.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος): Παλάτζας 5(1), Γκόντγουιν 8, Πρόσκα, Νταλμακούτης 16(2), Γρίβας 20(6), Ευαγγελόπουλος, Σπανός 8(2), Κανελλόπουλος, Βαρνάβας, Οκεκουέιν 9, Ιμαριακπέ, Σαρλής.

 

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 20

2. Μελίσσια 20

3. Λοκρός Αταλάντης 20

4. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 19

5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 18

6. Κορωπί 17

7. Ερμής Σχηματαρίου 16

8. Άρης Θήβας 16

9. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 16

10. ΒΑΟΛ Χίου 15

11. ΚΑΠ 14

12. Καλλιθέα 13

13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 12

14. Δειλινό 9

*ΒΑΟΛ Χίου και ΑΕΕΠ Χαλκίδα έχουν έναν αγώνα λιγότερο. Το Δειλινό έχει δύο αγώνες λιγότερους.

 

Επόμενη αγωνιστική (12η, 20/1)

Ίκαρος Νέας Σμύρνης – ΚΑΠ

ΟΦΗ – ΒΑΟΛ Χίου

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Καλλιθέα

Μελίσσια – Άρης Θήβας

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Λοκρός Αταλάντης

Κορωπί – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

Ερμής Σχηματαρίου – Δειλινό

 

 

3ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 58-65

ΑΟ Καλαμπάκας-ΓΑΣ Μελίκης 68-66

Δόξα Λευκάδας-Τιτάνες Παλαμά 88-78

Νικόπολη Πρέβεζας-Πρωτέας Γρεβενών 58-81

ΠΑΣ Γιάννινα-Ικαροι Τρικάλων 81-55

Εύαθλος Πολυκάστρου-Ολυμπιακός Βόλου 57-47

Ρεπό: Μαντουλίδης

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟΚ Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 58-65

Δεκάλεπτα: 15-16, 29-32, 49-49, 58-65

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Θρασυβουλίδης

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης, Καραθανάσης 3(1), Στοΐτσης, Γκανάς, Βλάχος 18(2), Μαυρίδης 5(1), Καραδήσογλου 2, Κασαμπαλής 12, Ιωαννίδης 8(2), Χατζηλαμπρινός 8, Χαραλαμπίδης 2.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Κάννης 2, Ζαμπέτης 24(2), Σαχπατζίδης 2, Πρεμέτης, Αντωνίου, Πουρνάρας 12, Χρύσης 5, Μάκης 2, Παπανικολάου, Θυμνιός 18, Φίλιος 2, Θώδης..

 

ΑΟ Καλαμπάκα-ΓΑΣ Μελίκη 68-66

Δεκάλεπτα: 14-12, 35-30, 53-49, 68-66

Διαιτητές: Δέλλας-Αναστασιάδης

ΑΟ Καλαμπάκα (Κωνσταντινίδης): Σπανός 10(2), Μπαλωμένος, Ρέπας, Γαϊτανίδης 6, Παουλεάνου, Σούλκο 2, Γκατζιάς 3, Μασάδης 14, Παπακώστας 23 (2), Κιουρτσίδης 10.

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 2, Μαυρίδης 18(1), Μαγαλιός, Κυριακού, Καποδίστριας, Λαπατούρας 6, Καρατζάς 2, Κοτσάμπασης 17(3), Σταυρουλάκης 17(1), Πεϊμανίδης, Λέφας 4, Ρογγότης.

 

Δόξα Λευκάδας-Τιτάνες Παλαμά 88-78

Δεκάλεπτα: 12-17, 43-35, 64-51, 88-78

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Λογοθέτης

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 15(1), Αργυρός 6(2), Φέτσης, Αναγνωστόπουλος 15(1), Τσιαβές 25(1), Γεωργάκης 2, Μακρόπουλος 14, Βλαχάκης 3(1), Κόγκας 2, Ζαμπάκης 6, Κελάριου.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Χανέλι 7(1), Ζωιτσάκος 6, Γκογκίδης 19(1), Κατσαδούρος 11(2), Καραϊσκάκης 15, Φαλιάκης, Μακρής 7(1), Καραδήμας 13(1).

 

Εύαθλος Πολυκάστρου-Ολυμπιακός Βόλου  57-47

Δεκάλεπτα: 23-13, 40-24, 48-37, 57-47

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Τσαρδούλιας

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 5(1), Ημερίδης 14(1), Μαρκόπουλος 3(1), Αθανασίου 2, Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης 4, Τσελέκης 11, Σιδηρόπουλος 13, Κούτουλας 5(1).

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 7(1), Κωστούλας 15(1), Ιλτσόγλου 3(1), Κυριακόπουλος 6(1), Μπόγδανος 5(1), Μπουσκολίτης 5, Σκαμάγκας 3, Αναστασόπουλος 2, Χαρχαρής 1, Λουλούδης.

 

Νικόπολη Πρέβεζας-Πρωτέας Γρεβενών 58-81

Δεκάλεπτα: 14-27, 27-42, 44-64, 58-81

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Μπούγλος Π.

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Μίχος Σ. 4, Κοντογιάννης 12, Σουλιώτης 9(2), Μίχος Θ., Παπαχρήστος 2, Κακιούζης 13(3), Παπαμιχαήλ 2, Δούβλης, Μούλας 4, Βαβέτσης, Ρέμπης 2, Πελίγκος 10(2).

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Γρούδος 23(1), Κλωνάρας 10, Μαλούτας 4, Μιχαηλίδης, Τζιουβάρας, Γιώτας, Συλλάκος 4, Τακίδης 9(1), Μπόζιαρης 7(1), Μακρής 9(1), Μαλιούρας 15.

 

ΠΑΣ Γιάννινα-Ικαροι Τρικάλων 81-55

Δεκάλεπτα: 23-7, 37-28, 58-43, 81-55

Διαιτητές: Πράττος, Πλατέλλα

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 12, Πανάρας 15(3), Τσίρμπας 3(1), Πρέντζας 8(2), Καραγκιολίδης 8, Μάντζιος Π. 1, Μάντζιος Δ. 11, Πάτρας 18(1), Πανταζής 5(1), Γιωτάκης, Πιστιόλης.

Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 4, Μπαρμπαρούσης , Κολότσιος Α. 2, Βλάχος 13 (3), Κολότσιος Β. 6, Αργύρης 9, Χατζής 7, Ντούρβας, Τζιοβάρας 1, Φούντας 12, Στάνκοβιτς 1.

 

Βαθμολογία

1. ΠΑΣ Γιάννινα 19

2. Πρωτέας Γρεβενών 19

3. Δόξα Λευκάδας 18

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων  18

5. Μαντουλίδης  15

6. Εύαθλος Πολυκάστρου 15

7. Τιτάνες Παλαμά  15

8. Ολυμπιακός Βόλου 15

9. Ικαροι Τρικάλων 14

10. ΑΟΚ Βέροιας 13

11. ΓΑΣ Μελίκης 13

12. ΑΟ Καλαμπάκας 13

13. Νικόπολη Πρέβεζας 11

*Ολυμπιακός Βόλου και ΑΟ Καλαμπάκας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (12η, 20/1)

ΓΑΣ Μελίκης-ΑΟΚ Βέροιας

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Δόξα Λευκάδας

Τιτάνες Παλαμά-Νικόπολη Πρέβεζας

Πρωτέας Γρεβενών-ΠΑΣ Γιάννινα

Ικαροι Τρικάλων-Εύαθλος Πολυκάστρου

Ολυμπιακός Βόλου-Μαντουλίδης

Ρεπό: ΑΟ Καλαμπάκας         

 

 

4ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-ΒΑΟ 110-106 (παρ.)

Αστέρας Σίνδου-ΑΟ Πολυγύρου  65-64

Ζέφυρος-Ασπίδα Ξάνθης 71-64

ΠΣ Ευκαρπίας-ΓΑΣ Κομοτηνή 75-59

Λεύκιπος Ξάνθης-Αίας Ευόσμου 63-39

Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΟ Νέων Μουδανιών 94-60

Μακαμπή-ΔΕΚΑ 46-74

 

Φύλλα αγώνα

Μακαμπή-ΔΕΚΑ 46-74

Δεκάλεπτα: 16-24, 23-41, 35-59, 46-74

Διαιτητές :Αγραφιώτης Γρ., Παπαθαναίου

Μακαμπή (Κοντός, Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης, Κλουτζός, Σαμαράς, Πετράκης 13 (2), Μπαδής 15 (3), Σαββίδης, Αρούχ 6, Μύζιου, Αργυρίου 6, Χατζηκυριακίδης 2, Σαραφίδης 3 (1).

ΔEKA (Κυριαζής): Δημητριάδης 8, Βογιατζής 12 (2), Βενετίδης, Τσιροπούλης M., Θεογιάννης, Κοϊμτζογλου 11 (2), Παπασάβογλου 16(2), Μπάκος 5 (1), Κρίτσικας 5, Πρωτούλης 15 (1), Τσιροπούλης I. 2.

 

ΜΕΝΤ – ΒΑΟ 110-106 (93-93)

Δεκάλεπτα: 24-25, 56-50, 77-75, 93-93 (κ.α.), 110-106

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Σελεβός

ΜΕΝΤ (Κουγιουμτζίδης, Βαρυτιμίδης): Ζεϊμπέκης, Ντισλής 20(3), Μιχαηλίδης 25(1), Μητακίδης, Νικολούδης 39(6), Παπαδόπουλος Α. 17, Χατζηλάμπρου, Ακσεχέρογλου, Καρανώτας 7, Βελέντζας, Καρατόλιος 2, Μανδράς.

ΒΑΟ (Νομικός, Κατσής): Λεπτοκαρίδης 25(3), Μπαγκντασαριάν 16, Πετρίδης 17(1), Ζησόπουλος 2, Ταζόπουλος 7, Χότζα 17, Μαδεμλής 2, Πισιώτης 2, Βουνάκης 10(1), Γιαννούλης 8(1), Πυδαράκης, Γκούθας.

 

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας 20

2. ΜΕΝΤ 18

3. Λεύκιπος Ξάνθης  18

4. ΑΟ Πολυγύρου  18

5. ΓΑΣ Κομοτηνή 18

6. Απόλλων Καλαμαριάς 18

7. ΔΕΚΑ 17

8. Ζέφυρος 17

9. Αίας Ευόσμου 16

10. Ασπίδα Ξάνθης 16

11. Αστέρας Σίνδου 16

12. ΒΑΟ 14

13. Μακαμπή 14

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 11

 

Επόμενη αγωνιστική (12η, 20/1)

ΑΟ Πολυγύρου-ΜΕΝΤ

Αστέρας Σίνδου-Ζέφυρος

ΒΑΟ-ΠΣ Ευκαρπίας

ΓΑΣ Κομοτηνή-Λεύκιπος Ξάνθης

Αίας Ευόσμου-Απόλλων Καλαμαριάς

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Μακαμπή

ΔΕΚΑ-Ασπίδα Ξάνθης

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.