Γ΄ Ανδρών: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (25η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος
Αποτελέσματα 

Πέρα – Αρης Νικαίας 67-64 (παρ.)
Καλαμάτα – Ηλυσιακός 64-67
Μεγαρίδα – Αχαγιά 110-85
Κεραυνός Αιγίου – Ληξούρι 50-73
Ιωνικός ΝΦ – Αιγάλεω 91-84
Λέοντας – Ακράτα 53-72
Εσπερος Πατρών – Κηφισιά 74-80

 

Φύλλα αγώνα
Πέρα – Αρης Νικαίας 67-64 (παρ.)
Διαιτητές: Κονταράτος, Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 8-12, 32-22, 45-38, 57-57, 67-64 (παρ.)
Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 3, Θεολογίτης 14 (2), Παπάδης, Τσιρόπουλος, Τσολάκης 10, Χολέβας 9 (3), Πατσατζόπουλος 8, Πιτούλης 5, Σωτηράκης 13 (1), Ντιφαντής 5.
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γαλίτης, Αλεξανδρόπουλος, Βασιλακάκης 5 (1), Γούνης, Πορτελάνος 3 (1), Κρητικός 17 (1), Κόλλιας 10, Χατζόγλου 5 (1), Σιδέρης 1, Παπουτσής 23 (3).

Καλαμάτα – Ηλυσιακός 64-67
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Μαρινάκης
Δεκάλεπτα: 21-19, 39-38, 49-47, 64-67
Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος 10 (2), Γκοντόπουλος 14 (2), Πέζος 8, Χρονόπουλος, Κανέλλης, Σιδέρης, Τζιλιάνος 2, Καλογερόπουλος 5 (1), Κοντόπουλος 4, Γιαννακόπουλος 4, Μπάκας 17.
Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 7 (1), Κουρκουτσάκης, Φώτσης 17 (2), Κοψιάς 8 (1), Ζαραϊδώνης, Προύντζος 2, Αντωνόπουλος 21 (5), Μπουργάνος 4, Μαραγκουδάκης, Φουστέρης 4, Αγγελόπουλος, Κουσιάντζας 2.

Έσπερος Πατρών – Κηφισιά 74-80
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Ξυλάς
Δεκάλεπτα: 17-23, 42-35, 67-54, 74-80
Έσπερος Πατρών (Δεράος): Μπαρδάκας 16, Δούρος 12, Ροκανάς 9, Φραντζής 16(2), Σερέτης 1, Ζαφείρης 2, Κατσαβόπουλος 5(1), Καλογιάννης 11(3), Θωμόπουλος 2.
Κηφισιά (Κωλέτσης): Κρανιάς 2, Μοσχοβίτης 12(2), Μακρυγιάννης 20(2), Χατζηνικόλας 18(2), Αντωνόπουλος, Γιαννόπουλος, Σιούτης 4, Δουβλής 9(1), Προίσκος 15(2), Μαντζάκος.

Ιωνικός ΝΦ – Αιγάλεω 91-84
Διαιτητές: Μπίκας, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 26-21, 45-42, 66-63, 91-84
Ιωνικός ΝΦ (Σορώτος): Παπανδρέου 8 (1), Παπαπέτρος 4, Πέττας 27 (2), Μουμπάρακ 26 (4), Γκίνης 4, Κατιάκος 17, Χριστόδουλος 1.
Αιγάλεω (Ιμπραημάκης): Σταμάτης 2, Καράβολας 21, Κούρτης 1, Ντακούλιας 12 (2), Γκαγκαλούδης 15 (1), Αγγελόπουλος 19 (2), Καλλινικίδης 13 (1).

Μεγαρίδα – Αχαγιά 110-85
Διαιτητές: Ντάνος, Καββαδάς
Δεκάλεπτα: 32-16, 62-40, 87-60, 110-85
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πετρούλας 6 (1), Παπασπύρος 3 (1), Σπυρόπουλος 20 (5), Παλαιοχωρίτης 14 (1), Ζακυνθινός 11, Μπαλάφας, Στεφάνου 4, Αβραμίδης 8, Βούρτσης 4, Μαλούκος 17, Θέος 15 (2), Σιδέρης 8.
Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος 3 (1), Βουρνάς 9, Αζαρίας, Κωνσταντινόπουλος 4, Νικολάου 11 (2), Ταρνάρης 6 (2), Οικονομόπουλος 5, Κάλλης 11 (1), Τσάμης 29 (4), Λυμπέρης, Μακρής 7.

 

Βαθμολογία
1. Ιωνικός ΝΦ 48
2. Αιγάλεω 48
———————
3. Μεγαρίδα 46
4. Αχαγιά 43
5. Κηφισιά 38
6. Πέρα 37
7. Ηλυσιακός 36
8. Ακράτα 36
9. Άρης Νικαίας 36
———————
10. Ληξούρι 35
———————
11. Καλαμάτα 32
12. Έσπερος Πατρών 32
13. Κεραυνός Αιγίου 30
14. Λέοντας 27

 

Επόμενη  αγωνιστική (26η, 12/5)
Αχαγιά – Καλαμάτα
Κηφισιά – Μεγαρίδα
Ηλυσιακός – Κεραυνός Αιγίου
Ληξούρι – Ιωνικός ΝΦ
Αιγάλεω – Λεόντας
Ακράτα – Πέρα
Άρης Νικαίας – Έσπερος Πατρών

 

2ος Όμιλος
Αποτελέσματα 

ΚΑΠ – Ικαρος Νέας Σμύρνης 91-83
ΒΑΟΛ Χίου – ΟΦΗ 75-83
Καλλιθέα – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 85-86
Αρης Θήβας – Μελίσσια 84-88 (παρ.)
Λοκρός Αταλάντης – ΕΦΑΟΖ 76-66
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Κορωπί 86-91
Δειλινό – Ερμής Σχηματαρίου 55-86

 

Φύλλα αγώνα
Λοκρός Αταλάντης – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 76-66
Διαιτητές: Τσιμπούρης, Ντάσης
Δεκάλεπτα: 22-23, 40-38, 60-48, 76-66
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 14 (4), Κεχρής 1, Πάσσας 6, Παπαηλιού, Μάτος Αν. 22 (1), Μάτος Αγγ. 20 (5), Δουρούκης 4, Ψάλτου 9, Πρεφαντής, Γκρέκος, Ανδρέου.
ΕΦΑΟΖ (Μάνος): Αργυρόπουλος, Γκοντγουϊν 4, Πρόκα 3, Ζαρμακούπης 12 (1), Δρίβας 9 (1), Κανελλόπουλος 16 (1), Βαρνάβας 9 (1), Σαρλής, Ιμαριακμπέ 2, Δήμου 11 (3).

Δειλινό – Ερμής Σχηματαρίου 55-86
Διαιτητές: Ασημακάκη, Δελαγραμμάτικας
Δεκάλεπτα: 14-19, 37-49, 47-67, 55-86
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Μπορμπίδης 3(1), Αντωνογιαννάκης 12, Λεφής 12, Γρύλλης 4, Εκίζογλου 3(1), Κυρίτση 2, Γκουτσίδης 2, Γουμενάκης 8(1), Στέβοβιτς 9(1).
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιόπουλος 12(1), Πανταζής 11, Κουτης, Γκρινιάρης 11(1), Μεϊντάνης, Κώνστας 6(2), Μαράντος 27(5), Τσαπρούνης 6, Ετζιάκα 11, Γιανναλέτσος 2.

Αρης Θήβας – Μελίσσια 84-88 (παρ.)
Διαιτητές: Μακρόπουλος, Ελ Ανί
Δεκάλεπτα:  19-27, 41-47, 60-62, 75-75, 84-88 (παρ.).
Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 22, Καδιγιναννόπουλος, Ματσαγγούρας 5, Γκόλιας 3, Μελετίου, Παναγιωτίδης 12 (2), Καλεμτζάκης 17 (2), Χαραλαμπίδης, Κουμπές, Δαχρετζής 11, Τριανταφύλλου 6, Ντέντα 11 (1).
Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρρίσης 21 (2), Στεργίου 4, Ηλιόπουλος, Οικονομόπουλος 8 (1), Λέπουρης, Κόντος 7 (1), Σοφρωνάς 18 (2), Ζήρος 10 (1), Πολυτόπουλος, Τρίχας 4, Καραχάλιος 9 (1), Καραβανάς 7.

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – Κορωπί 86-91
Διαιτητές: Φάκαρος, Ασλανίδης
Δεκάλεπτα: 19-25, 48-50, 57-79, 86-91
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Φ. 6 (2), Μπάλλας, Στυλλιάρας, Βάκος 2, Θεοδωράκος 12, Γυφτονικολός, Μανιάτης 30 (3), Γκιζόγιαννης 21 (1), Λούκας 12 (2), Γεωργιάδης, Μπέλλος 3.
Κορωπί (Κακιούζης): Αγγελόπουλος 18 (2), Καμαρινός 13 (2), Τζαγισβίλι 8, Αγόρης 3 (1), Καραδολάμης 18 (2), Φίλα, Μαγαλιός 2, Σβορώνος 18 (3), Κουτουφάς 9 (1), Χρονόπουλος 2.

ΒΑΟΛ Χίου – ΟΦΗ 75-83
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Τσάτσης
Δεκάλεπτα: 18-23, 40-41, 50-63, 75-83
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 18(1), Σερέπας, Ανδρουλάκης 19(5), Σουλίκας 12(2), Φουντουλάκος, Κουτσαντωνάκης 3, Καραφαντής 6, Τσουρής 2, Ορφανόπουλος, Τροβάς, Σουλινάρης 6, Κωνσταντινάκος 9(2).
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας, Κριθινάκης, Πετράκης 11(2), Τσερκιτζόγλου 19(5), Αντωνόπουλος 2, Καρλάφτης 18(6), Αγαπιάδης 3, Μπουμπάρης 10, Καραλής 10(2), Πάλλης 4.

 

Βαθμολογία 
1. Λοκρός Αταλάντης 46
2. Μελίσσια 46
———————
3. ΟΦΗ 46
4. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 44
5. ΕΦΑΟΖ 40
6. Κορωπί 38
7. Άρης Θήβας 38
8. Ερμής Σχηματαρίου 37
9. ΒΑΟΛ Χίου 35
———————
10. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 35
———————
11. ΚΑΠ 34
12. Καλλιθέα 32
13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 27
14. Δειλινό 23

 

Επόμενη  αγωνιστική (26η, 12/5)

ΟΦΗ – ΚΑΠ
Ερμής Σχηματαρίου – ΒΑΟΛ Χίου
Ίκαρος Νέας Σμύρνης – Καλλιθέα
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Άρης Θήβας
Μελίσσια – Λοκρός Αταλάντης
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC
Κορωπί – Δειλινό

 

3ος Όμιλος
Αποτελέσματα 

ΑΟΚ Βέροιας-Μελίκη 72-73
Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 83-71
Νικόπολη Πρέβεζας-Τιτάνες Παλαμά 69-86
Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα-Πρωτέας Γρεβενών 83-72
Εύαθλος Πολυκάστρου-Ικαροι Τρικάλων 71-72
Μαντουλίδης-Ολυμπιακός Βόλου 84-88 (παρ.)
Ρεπό: Καλαμπάκα

 

Φύλλα αγώνα 
Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων  83-71
Δεκάλεπτα: 21-18, 45-33, 67-46, 83-71
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Κοϊμτζόγλου
Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 24(5), Αργυρός 8(2), Γερονάσιος, Αναγνωστόπουλος 9(1), Τσιαβές 11(2), Βαγενάς 10(1), Κογκας 2, Γεωργάκης 11(1), Μακρόπουλος 6, Βλαχάκης, Ζαμπάκης 2.
AΓΣ Iωαννίνων (Τσουκανέλης): Καννης 5(1), Ζαμπέτης 13(1), Σαχπαχίδης, Πρεμέτης, Αντωνίου, Πουρνάρας, Xρυσής 31(2), Mάκης 9(1), Παπανικολάου, Θυμνιός 6, Φίλιος, Θώδης 7.

ΑΟΚ Βέροιας-ΓΑΣ Μελίκη 72-73
Δεκάλεπτα: 14-10, 34-26, 58-53, 72-73
Διαιτητές: Καρακώστας-Γεωργούλης
ΑΟΚ Βέροιας (Ταγκίδης): Καραθανάσης 8(2), Γιοβανόπουλος, Στοϊτσης 14, Ντουλαβέρης 4, Γκανάς 14(1), Αβραμίδης 6(2), Ιωαννίδης 7, Στογιαννόπουλος, Χαραλαμπίδης 19.
ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 28(1), Μαυρίδης Β. 22, Σαζακλίδης 6, Λέφας 4, Μαγαλιός 1, Σταυρουλάκης 6(1), Λαπατούρας 1, Καποδίστριας 5.

Μαντουλίδης-Ολυμπιακός Βόλου  84-88
Δεκάλεπτα: 21-22, 43-37, 59-61, 76-76(κ.α.), 84-88
Διαιτητές: Καλέσης-Λαδάς
Μαντουλίδης(Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαΐδης 19, Τάκης 15(1), Μπέλλος, Λαγός 4, Ψαθάς, Καλόγηρος 10(2), Φόρογλου 25(7), Μαλανδρής, Καναγκίνης 2.
Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 16(1), Ιλτσογλου 22(1), Μπόγδανος 17(1), Κωστούλας 15, Μπουσκολίτης 2, Σκαμάγκας 8(2), Αναστασόπουλος, Χαρχαρής, Λουλούδης 8.

Εύαθλος Πολυκάστρου-Ικαροι Τρικάλων 71-72
Δεκάλεπτα: 26-10, 44-36, 54-52, 71-72
Διαιτητές: Σιταρίδης-Αγραφιώτης Γρ.
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Ημερίδης 24(3), Μαρκόπουλος 2, Αθανασίου 11(3), Γιαμπατζίδης 18, Γκαντίδης 7(1), Ζωιτσούδης, Γιαμπατζίδης, Κώστα, Κουτούλας 9(1).
Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 8(2), Μέξης 6, Κολότσιος Β. 5(1), Τζιοβάρας 23(7), Τζορμπατζάκης 3(1), Φούντας 11(1), Μπαρμπαρούσης 2, Στάνκοβιτς 14(2).

ΠΑΣ Γιάννινα-Πρωτέας Γρεβενών 83-72
Δεκάλεπτα: 17-23, 41-37, 60-51, 83-72
Διαιτητές: Φακίτσας-Κοντογιάννης
ΠAΣ Γιάννινα(Κωστόπουλος): Γεωργίου 18(1), Πανάρας 12(2), Tσίρμπας 11(3), Πρέντζας 5(1), Kαραγκιολίδης 13(2), Mάντζιος Π., Mάντζιος Δ. 2, Πάτρας 22, Πανταζής, Πιστιόλης, Γιωτάκης.
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζήμας, Γρούδος 5, Μαλούτας 7(2), Μιχαηλίδης 17(4), Τακίδης 3, Μπόζιαρης, Μακρής 16(1), Κλωνάρας 20, Μαλιούρας 4.

Νικόπολη Πρέβεζας-Τιτάνες Παλαμά 69-86
Δεκάλεπτα: 14-21, 29-39,53-63,69-86
Διαιτητές: Εκίζογλου-Χατζηκώστας
Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Τζιμας, Σουλιώτης Γ 16(3). , Καραστάθης, Παπαχρήστος 7, Κακιούζης 16(4), Παπαμιχαήλ, Ζήκας 2, Μήχος 19(1),  Μουσγάς, Ρέμπης 6(1), Δούβλης.
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς, Ζωιτσάκος 7, Τσούμας 10, Γκογκίδης 30(2), Κατσαδούρος, Καραϊσκάκης 10(2), Φαλιάκης 1, Μακρής 19(3), Καραδήμας 8, Αρχοντούλης 1.

 

Βαθμολογία 
1. Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 43
2. Δόξα Λευκάδας 42
———————
3. Πρωτέας Γρεβενών 42
4. ΑΓΣΙ 39
5. Ίκαροι Τρικάλων 35
6. Ολυμπιακός Βόλου 35
7. Τιτάνες Παλαμά 34
8. Μαντουλίδης 33
9. Εύαθλος Πολυκάστρου 32
———————
10. Μελίκη 32
11. Καλαμπάκα 30
12. ΑΟΚ Βέροιας 28
13. Νικόπολη Πρέβεζας 25

 

Επόμενη  αγωνιστική (26η, 12/5)
ΑΟ Καλαμπάκας – ΑΟΚ Βέροιας
Μελίκη – Δόξα Λευκάδας
ΑΓΣ Ιωαννίνων – Νικόπολη Πρέβεζας
Πρωτέας Γρεβενών – Εύαθλος Πολυκάστρου
Ίκαροι Τρικάλων – Μαντουλίδης
Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

 

4ος Όμιλος
Αποτελέσματα 

ΜΕΝΤ-Πολύγυρος 77-90
Ζέφυρος-Αστέρας Σίνδου 60-54
ΠΣ Ευκαρπίας-ΒΑΟ 65-72
Λεύκιππος Ξάνθης-ΓΑΣ Κομοτηνή 79-62
Απόλλων Καλαμαριάς-Αίας Ευόσμου 79-71
Μακαμπή-Νέα Μουδανιά 66-43
Ασπίδα Ξάνθης-ΔΕΚΑ 81-75

 

Φύλλα αγώνα 
Απόλλων Καλαμαριάς-Αίας Ευόσμου 79-71
Δεκάλεπτα: 24-13, 44-31, 59-48, 79-71
Διαιτητές: Φούτζηλας-Παπαθανασίου
Απόλλων Καλαμαριάς (Χατζούλης-Μιχαηλίδης): Κουκουλίδης, Μαχαιριανάκης 2, Μύθιλλος 3, Τσιμπής 14 (2), Γουναρόπουλος 9, Σαμαράς 6 (1), Αγραφιώτης 28 (4), Μόρας, Ακριτίδης, Αθαναηλίδης 17 (1).
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Βαρδής 3, Σκεμπής 8 (2), Λαζαρίδης 7 (2) Ροπούτης 12 (1), Καρασίμος 3 (1), Παντόπουλος 2, Περιστεράκης, Σεκαδάκης 2, Νέσης 10 (1), Μπρουκς 8 (2), Σαββίδης 16.

Ασπίδα Ξάνθης-ΔΕΚΑ 81-75
Δεκάλεπτα: 19-17, 37-31, 61-49, 81-75
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης- Κασαρτζίδης): Ανθης 2, Παπαδάκης 11 (1), Φαρχάτ 6, Καραμανώλης 2, Θεοδωρίδης 6, Κουτσογιάννης 12, Μανδαλάκης 32 (2), Κασούρας 10, Μασμανίδης 2, Πενλίδης.
ΔΕΚΑ(Κυριαζής) Βενετίδης Δημητριάδης 13, Βογιατζής 13 (2), Παπασάβογλου Αρ. 3 (1), Χαρταβέλας, Κοϊμτζόγλου 13 (2), Κρίτσικας, Παπασάβογλου Αν. 8 (2), Μπάκος 6, Πρωτούλης 18 (2).

Ζέφυρος-Αστέρας Σίνδου 60-54
Δεκάλεπτα: 13-13, 26-25, 52-43, 60-54
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Καντερές
Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Καλπακτσίδης 14, Ματενίδης 2, Δαμίγος, Τσάμογλου, Κανάρας, Βούλγαρης 3 (1), Τσιόγκας 9, Ζωγράφος 11, Τσιούντος 16 (5), Μάρκου 5.
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταβλαρίδης 2, Σταυρακίδης 6 (1), Παπαπασχάλης 6, Ιωαννίδης 15, Πετρίδης 14 (4), Τσίγκας 2, Αντωνιάδης, Ιατρίδης Ζ. 5 (1), Αθανασιάδης, Δημητριάδης 2, Μέλλιος, Ιατρίδης Α. 2.

ΠΣ Ευκαρπίας-ΒΑΟ 65-72
Δεκάλεπτα: 19-19, 35-37, 47-54, 65-72
Διαιτητές: Σελεβός-Βασιλόπουλος
ΠΣ Ευκαρπίας  (Νίκου- Δαδάλας): Γκαβέζος 5, Κιούρκας 12, Χολέβας 9, Απιδόπουλος 2, Πλεξίδας 17 (2), Βαρίτης 11 (3), Τσολακίδης 2, Πρεδάρης 3, Χαρτόπουλος 4.
ΒΑΟ (Νομικός): Λεπτοκαρίδης 8 (2), Μπαγκτασαριάν, Πετρίδης 24 (2), Ζησόπουλος 2, Ταζόπουλος 15 (2), Χότζα 5 (1), Μαδεμλής, Νησιώτης 2, Βουνάκης 14 (2), Γιαννούλης 2, Ζαχαρίας, Πυδαράκης.

Λεύκιππος Ξάνθης-ΓΑΣ Κομοτηνή 79-62
Δεκάλεπτα: 20-17, 40-38, 60-52, 79-62
Διαιτητές:  Γαζέτας-Γραικός
Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης- Καζάκος): Κουμπάνης 10, Νταβουρτζόπουλος 9, Δώδος 5 (1), Στεργίου 2, Βάκρινος, Κυφωνίδης, Σταμπουλής 7 (1), Παλάκης 14 (2), Στασινόπουλος 2, Κάλφας, Χρήστου 29 (5), Σταματέλος 1.
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης- Ζάντας): Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 5 (1), Λεχούδης 9, Γκιουζελίδης, Κουτσοβασίλης 15 (4), Μαγουλάς, Ζολώτας 8 (1), Σπέντζος 5 (1), Χαλίλ 18, Καραμανλής, Μπορμπίδης 2.

Μακαμπή-ΠΟ Νέων Μουδανιών 66-43
Δεκάλεπτα: 7-9, 32-23, 52-38, 66-43
Διαιτητές:Πλατέλλα- Δέλλας
Μακαμπή (Κόντος, Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 3, Θεολόγης 13 (2), Κλουτζός 8 (2), Σκουφέζης 5, Σαμαράς, Πετράκης 6, Μπαδής 6 (1), Σαββίδης 6, Αργυρίου 7, Αρούχ 10 (1), Μυζίου, Βαρδαβάς 2.
ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος-Τσοπουρίδης): Σερέτης, Βέτσος 7, Τσιγγελίδης, Σούρλας, Ευγενίου 2, Κασσαμανώλης, Μπακράτσας 12 (3), Ζάχαρης 6, Τογανίδης 6, Τσάτσαρης 2, Φιλοξενίδης 6 (2), Παυλάκης 2.

ΜΕΝΤ-ΑΟ Πολυγύρου 77-90
Δεκάλεπτα: 23-22, 44-43, 63-63, 77-90
Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζημπαλίδης
ΜΕΝΤ(Κουγιουμτζίδης – Βαρυτιμίδης): Ζεϊμπέκης, Ντσιλής 21 (3), Μιχαηλίδης 22 (1), Νικολούδης 9 (1), Παπαδόπουλος 4, Χατζηλάμπρου, Ακσεχέρογλου 4 (1) Καρανώτας 13, Βελέντζας 4.
ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας, Καπλανίδης): Νικολαϊδης, Πιπιλιάρης 18 (1), Κουλακσής 5 (1), Ρίζος, Παυλέας 18 (1), Νικολόπουλος, Νουκάρης 24 (3), Πρασσάς, Χαριστός, Αζίζης 25 2 Χριστίδης.

 

Βαθμολογία 
1. ΠΣ Ευκαρπίας 45
2. ΓΑΣ Κομοτηνή 42
———————
3. Πολύγυρος 41
4. Λεύκιππος Ξάνθης 40
5. Ασπίδα Ξάνθης 39
6. Αίας Ευόσμου 39
7. Ζέφυρος 39
8. Απόλλων Καλαμαριάς 37
9. ΜΕΝΤ 37
10. ΔΕΚΑ 37
———————
11. ΒΑΟ 36
12. Αστέρας Σίνδου 34
13. Μακαμπή 33
14. Νέα Μουδανιά 25

 

Επόμενη αγωνιστική  (26η, 12/5)
Αστέρας Σίνδου – ΜΕΝΤ
Πολύγυρος – ΠΣ Ευκαρπίας
ΒΑΟ – Λεύκιππος Ξάνθης
ΓΑΣ Κομοτηνή – Απόλλων Καλαμαριάς
Αίας Ευόσμου – Μακαμπή
Μουδανιά – Ασπίδα Ξάνθης

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.