Σάββατο, 13 Ιουλίου, 2024

Φιλική νίκη του Άγιου Βαρνάβα κόντρα στον Ιόνιο Αθλητικό Σύλλογο Πρέβεζας (Photo)

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 21.10.23 και ώρα 16:00 στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας ΄΄Αθανασία Τσουμελέκα΄΄ η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στην πρώτη ομάδα του Ιόνιου και τον Άγιο Βαρνάβα Λούρου, 2 εβδομάδες πριν την επίσημη έναρξη του πρωταθλήματος της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, με τους προπονητές των δυο ομάδων Πανούση και Μπάκα να είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν τακτικές και παίχτες.

Ο αγώνας τελείωσε 2-3 υπέρ των φιλοξενουμένων σε ένα χορταστικό ματς που είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο με πέντε γκολ, πολλές φάσεις και καλό ποδόσφαιρο και από τις δυο ομάδες.

Η νεοσύσταση ομάδα της Ιόνιας ακαδημίας προηγήθηκε με τον Κολιοπήλιο για το 1-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Βαρνάβας έφερε το ματς στα ίσα με τον Μπαιράμι, με τον Ιόνιο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καταμάτζε να παίρνει κεφάλι στο σκορ(2-1). Η ομάδα του Γρηγόρη Μπάκα ισοφάρισε πάλι το ματς με τον Σέλα από την άσπρη βούλα να γράφει το 2-2 και τελικά έφυγε με τη νίκη από το Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας με 2-3 μετά από αυτογκόλ των γηπεδούχων.

Να θυμίσουμε ότι και οι 2 ομάδες ξεκινάνε τις επίσημες υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας σε δυο εβδομάδες, με τον Ιόνιο να αγωνίζεται στον Α Όμιλο εκτός με τους Σφακιώτες και τον Άγιο Βαρνάβα στο Β Όμιλο να υποδέχεται στο γήπεδο Λούρου τον Ηρακλή Αγίου Γεωργίου.