Ακόμη ένα φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας σήμερα Κυριακή 4 Οκτωβρίου 2020 και ώρα 16:30 στο Καναλάκι για τον ΠΑΣ Αχέρων με αντίπαλο τον Αμβρακικό Λουτρού, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με τελικό σκορ 4-2.

Ο προπονητές και των δυο ομάδων είχαν μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να δουν την ομάδα τους να παίζει κόντρα σ’  έναν αντίπαλο που θα αντιμετωπίσουν και στο πρωτάθλημα, αφού και οι 2 ομάδες αγωνίζονται στον 5ο όμιλο της Γ Εθνικής, με τη σέντρα να έχει οριστεί στις 18 Οκτωβρίου.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 3’ σε 0-1, αλλά ο ΠΑΣ Αχέρων έφτασε γρήγορα στην ισοφάριση, με τον Ζδράβο να κερδίζει το πέναλτι και τον Βέρμπη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι να διαμορφώνει το 1-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και μόλις στο 47′ ο Αναστασιάδης με πλασέ, μετά από πάσα του Βέρμπη έγραψε το 2-1, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 75′ ο Εμβραίζογλου βρήκε δίχτυα για το 3-1, ενώ στο 84′ ο Βασιλάκης με πλασέ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Λουκούμη διαμόρφωσε το 4-1. Οι φιλοξενούμενοι στο 87′ μείωσαν σε 4-2 που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ.

Βοηθοί: ΚΑΟΥΡΗΣ Χ. – ΡΑΠΤΗΣ Χ.