Φιλική αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 29 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Μύτικα ανάμεσα στον πρωτοπόρο του Α Ομίλου ΠΑΣ Παλιάμπελα και τον 2ο στον Β  Όμιλο ΑΟ Μύτικα.

Οι δυο ομάδες παρατάχθηκαν στον αγωνιστικό χώρο με πολλές απουσίες και από τις δυο πλευρές. Το παιχνίδι έληξε 3-1 υπέρ των φιλοξενουμένων. Ο Μύτικας προηγήθηκε με εύστοχο πέναλτι του Νόβα Α. στο 17’ για το 1-0 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με απευθείας φάουλ του Χαιδάκη (1-1), πήραν κεφάλι στο σκορ με κεφαλιά του Παληογιάννη μετά από σέντρα του Παπαχρήστου(1-2), ενώ το τελικό 1-3 έγραψε με σουτ ο Παληογιάννης.

Η επίσημη αγωνιστική για τους δυο ομάδες είναι στις 12/1, με τον Μύτικα να υποδέχεται τον ΠΑΣ Κρανιά, ενώ τα Παλιάμπελα υποδέχονται τον ΑΟ Πλαγιάς.

Flickr Album Gallery Powered By: WP Frank