Εύκολο απόγευμα είχε σήμερα Κυριακή 21/11 ο ΠΕΑΣ Κατούνας αφού επικράτησε στην έδρα του Α.Ο Αγίου Πέτρου με 5-1 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν πολύ γρήγορα δίχτυα με τον Φωτεινό Κ. στο 3’ να σκοράρει για το 1-0, ενώ στο 6’ ο Αργυρός διαμόρφωσε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 22΄ με τον Σκληρό Δ’ για το 2-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Κατούνα ξεδίπλωσε τον επιθετικό της οίστρο και πέτυχε ακόμη τρία τέρματα, με τον Μπαλτσά Σ. στο 69’, τον Φωτεινό Κ. να ξαναβρίσκει δίχτυα στο 74’, ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Γουρζής Κ. στο 80’.

Διαιτητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.

Βοηθοί: ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ. – ΠΑΠΠΑΣ Φ.

ΠΕΑΣ ΚΑΤΟΥΝΑΣ(Διγενής): ΜΠΑΛΤΣΑΣ Δ., ΠΑΝΤΟΣ, ΔΙΓΕΝΗΣ, ΦΩΤΕΙΝΟΣ Ε., ΛΑΖΑΡΗΣ, ΦΩΤΕΙΝΟΣ Π., ΦΩΤΕΙΝΟΣ Κ., ΓΟΥΡΖΗΣ, ΑΡΓΥΡΟΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ Σ., ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΓΟΥΡΖΗΣ Κ., ΒΡΕΤΤΟΣ, ΠΕΤΟΥΣΗΣ, ΦΩΤΕΙΝΟΣ Σ., ΔΙΓΕΝΗΣ Γ., ΑΡΑΒΑΝΗΣ, ΚΑΠΟΤΗΣ.

ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥ: ΒΕΝΕΤΗΣ, ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ Ι., ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ Θ., ΔΡΑΚΟΝΤΑΕΙΔΗΣ Χ., ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ Γ., ΣΚΛΗΡΟΣ, ΤΣΟΥΜΑΝΙ Ο., ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ, ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ Σ., ΔΡΑΚΟΝΤΑΕΙΔΗΣ Α., ΦΛΩΡΙΟΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΚΟΛΥΒΑΣ, ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ Α., ΖΩΤΟΣ, ΤΣΟΥΜΑΝΙ Α., ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ Χ.