Σάββατο, 13 Απριλίου, 2024

Εύκολο τρίποντο για τον Θρίαμβο Λούρου κόντρα στην Πλαγιά

Εύκολο τρίποντο σήμερα για τον Θρίαμβο Λούρου που υποδέχτηκε στο γήπεδό του τον ΑΟ Πλαγιάς για την 19η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας και πήρε τη νίκη με τελικό σκορ 8-1.

Η ομάδα του ΑΟ Πλαγιάς κατέβηκε στο ματς ΄΄πληγωμένη΄΄ με μόλις 9 ποδοσφαιριστές στο ρόστερ της και ήταν λογικό να ηττηθεί από την καλή ομάδα του Λούρου, που βρήκε ευκαιρία να χρησιμοποιήσει και τους νεαρούς ποδοσφαιριστές της στο 2ο μέρος.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 4΄ με τον Γεωργίου να ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ στο 8΄ ο Κολιός Γ. έγραψε το 2-0. Ο ίδιος παίχτης βρήκε πάλι δίχτυα για το 3-0, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 3-1 με τον Πατρίκιο. Ο Κολιός Γ΄ με χατ τρικ διαμόρφωσε το 4-1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι βρήκαν ακόμη τέσσερα τέρματα, με τους Κολιό Γ., Σούρδη, Κολιό Γ. και Κώτση να γράφουν το τελικό 8-1.

Διαιτητής: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ.

Βοηθοί:  ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΣΤΡΑΚΑΝΤΟΥΝΑΣ Ν.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(Γιάννος):ΜΗΤΣΙΟΣ(18΄ ΚΟΛΙΟΣ Θ.), ΛΑΚΚΑΣ(46΄ ΚΟΛΙΟΣ Ι.), ΚΑΚΙΩΝΗΣ, ΚΟΛΙΟΣ Γ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΜΑΡΓΩΝΗΣ(46΄ ΚΩΤΣΗΣ), ΓΡΗΓΟΡΙΟ(46΄ ΚΙΤΣΑΝΤΑΣ), ΠΑΝΟΥ, ΣΟΥΡΔΗΣ, ΧΕΜΠΕΓΙΑ, ΔΗΜΑΣ(46΄ ΓΚΟΥΡΑΣ).

ΑΟ ΠΛΑΓΙΑΣ(Φερεντίνος): ΚΑΤΑΓΗΣ Γ., ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ, ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ, ΠΑΞΙΝΟΣ, ΜΑΣΟΥΤΑΣ, ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ.